Misja: tani Internet w Krakowie

0

Czy możliwe jest dzisiaj życie bez Internetu? W zasadzie tak, jednak na pewno nie będzie zbyt przyjemne. Przecież Internet staje się dla nas w zasadzie nieco równoległym światem. Jak czegoś nie wiemy, chcemy zrobić zakupy, odezwać się do znajomych, popracować – to włączamy Internet. Jak jednak znaleźć tani i dobry Internet w Krakowie?

Cel : tani i dobrej jakości Internet w Krakowie?

Dlaczego jednak w ogóle naszym celem ma być posiadanie taniego i dobrej jakości Internetu w Krakowie? Czy nie lepiej dopłacić trochę i cieszyć się lepszymi usługami i parametrami? Czasem tak. Dlatego też pisząc tu „tani Internet w Krakowie”, chodzi bardziej o to, aby jego cena była choć adekwatna do jakości, jaką on sobą prezentuje. Dzisiaj niestety już nie jest tak, że im wyższa cena, tym wyższa jakość…

Rodzaje taniego Internetu w Krakowie

Jaki tani Internet w Katowicach możemy znaleźć? Generalnie trzeba wiedzieć, że są dwa podstawowe typy Internetu. Stacjonarny często związany jest z tym, co oferuje nam osiedle albo telewizja kablowa. Generalnie rzecz ujmując taki tani Internet w Krakowie charakteryzuje się dobrą prędkością, stabilnością i ciekawymi dodatkami. Jednak jeśli osiedle nic ciekawego nam nie oferuje albo też oferta jest za droga, to warto zapoznać się z możliwościami naszych operatorów telefonów komórkowych. Bardzo prawdopodobne, że przedstawione przez nich propozycje elastycznego, mobilnego i taniego Internetu w Bydgoszczy w pełni spełnią nasze oczekiwania. Jak zatem widać – możliwości jest wiele!

Przesyłka zagraniczna – czego nie możemy nadać?

0

Dzisiaj nasz świat się coraz bardziej poszerza. Dawniej całym światem jednego człowieka była jego ulica, czasem osiedle, a bardzo rzadko całe miasto. Teraz zaś rano możemy jeść śniadanie w Warszawie, w południe obiad w Moskwie, a kolację mieć w Stanach. Załatwiamy coraz więcej spraw zagranicą, pracujemy w różnych krajach, mamy przyjaciół z całego świata. Coraz częściej także coś wysyłamy zagranicę…

Przesyłki międzynarodowe – hit ostatnich lat

Z tego powodu też coraz większą popularnością cieszą się przesyłki międzynarodowe. Kto z nich korzysta? Naprawdę jest różnorodna grupa osób. Przede wszystkim będą wśród nich przedsiębiorcy eksportujący różne swoje produkty i towary poza Polskę. Ponadto będą to podróżnicy, którzy część swojego bagażu, zakupów czy pamiątek wolą nadać kurierem poza granice kraju, w którym się obecnie znajdują. Co więcej w tej grupie znajdą się także pracujący za granicą i ich rodziny, które podsyłają im rzeczy z kraju. Jak zatem widać – naprawdę wiele osób korzysta z dobrodziejstw przesyłek międzynarodowych.

Cechy szczególne przesyłki międzynarodowej

Nadając przesyłkę międzynarodową należy jednak pamiętać o kilku bardzo ważnych rzeczach. Przede wszystkim nie wszystko można w niej przewieźć. Ciekawostką jest fakt, że niektóre kraje mają wręcz kuriozalne przepisy w tym zakresie. Idealny przykład stanowi tutaj Tunezja, do której nie można przesyłać kredek do rysowania, czy Afganistan, który nie zgada się na wysyłkę zabawek dla dzieci. Zdecydowanie zatem przed nadaniem jakiejkolwiek przesyłki międzynarodowej należy sprawdzić, czy danej rzeczy, którą chcemy wysłać nie ma na liście przedmiotów zakazanych.

Uniwersalne zakazy dotyczące paczek międzynarodowych

Warto jednakże wspomnieć,że istnieją pewne dość uniwersalne zasady. Są one wspólne w zasadzie dla każdego państwa, dlatego warto je znać tak, aby przez zwykłą niewiedzę nie narobić sobie nieprzyjemności. A zatem co będzie się znajdowało na takiej liście przedmiotów, których nie można wkładać do przesyłek międzynarodowych?

Przede wszystkim będą to oczywiście wszelkie towary i materiały niebezpieczne. Tu pamiętajmy, że za taką substancję uznawany jest także azbest! Dalej – przesyłką nie możemy przesłać żadnego rodzaju broni, amunicji ani jakiegokolwiek sprzętu wojskowego – to jednakże jest w zasadzie dość oczywiste. Oczywiście nie mogą to być także przedmioty niszczące.

Kolejną grupę przedmiotów, których nie można tak po prostu importować i eksportować stanowią przedmioty i towary szczególnie cenne takie jak różne dzieła sztuki, kamienie szlachetne itd. Co istotne nie mogą to być także różne środki pieniężne albo ich ekwiwalenty, czyli np. czeki albo karty kredytowe. Ważny jest także fakt, że zakazana jest również wysyłka znaczków pocztowych. Choć brzmi to absurdalnie, to przecież mogą być wśród nich prawdziwe rarytasy. Zakazana jest także wysyłka przedmiotów podrobionych.

Oczywiście nie można także wysyłać krwi, żywych organów, narządów ludzkich, zwierząt żywych ani martwych, skremowanych i nieskremowanych ludzkich szczątków oraz wszelkich wyrobów z kości słoniowej. To jednakże są dość oczywiste rzeczy.

Równie przewidywalny jest fakt, że nie możemy wysyłać rośli ani nasion, leków psychotropowych, napojów alkoholowych, tytoniu i wyrobów tytoniowych, materiałów pornograficznych. Co ciekawe nie wolno także wysyłać towarów, które łatwo się psują, a w przypadku niektórych krajów niedopuszczalne jest także wysłanie rzeczy osobistych.

Odpowiedzialność za paczkę

Warto zadawać sobie sprawę, że każda paczka na granicy jest prześwietlana i że to my za nią odpowiadamy. Jeśli nasza paczka będzie zawierała niedozwolone rzeczy, to na pewno zostanie zwrócona w całości, nawet z tymi elementami, które mogą być wysłane. Warto także zdawać sobie sprawę z faktu, iż w przypadku niektórych substancji może być nawet rozpoczęte postępowanie w sądzie i możemy dostać wysoką grzywnę, a w skrajnych przypadkach nawet karę więzienia. Warto zatem pomyśleć nad tym, co pakujemy, a jeśli nie jesteśmy czegoś pewni – to pytać!

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając biuro rachunkowe dla swojej firmy?

0

Prowadzenie własnego biznesu wiąże się z mnóstwem spraw do załatwienia. Jedną z bardziej absorbujących czynności w firmie, oprócz codziennych czynności biznesowych, jest zadbanie o kwestie podatkowe i rozliczeniowe. Aby odciążyć swój grafik i mieć pewność, że wszystkie sprawy księgowe są załatwione jak należy, warto zdecydować się na podpisanie umowy z biurem rachunkowym. W jaki sposób wybrać takie, aby być zadowolonym z jego usług?
Wybieramy solidne biuro rachunkowe. Jakie aspekty należy wziąć pod uwagę?

Po pierwsze: prowadzenie Księgi Przychodów i Rozchodów

Osoby rozliczające się na podstawie skali podatkowej zobowiązane są do prowadzenia Księgi Przychodów i Rozchodów (KPiR). Umieszcza się w niej wszystkie wydatki ponoszone w firmie oraz wszystkie wpływy do kasy firmowej. Jeśli nie mamy czasu sami załatwiać formalności, możemy zlecić je na zewnątrz, do biura rachunkowego.

Po drugie: Jednolity Plik Kontrolny (JPK_VAT)

Od stycznia 2018 roku każdy przedsiębiorca (mikro, małe, średnie i duże firmy) mają obowiązek każdego miesiąca przesyłać Jednolity Plik Kontrolny. Nowe zasady mają na celu uszczelnienie budżetu państwa i ograniczenie procederu wyłudzania VAT-u przez nieuczciwych przedsiębiorców.

Po trzecie: reprezentacja firmy przed Urzędem Skarbowym i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych

Wiele biur rachunkowych oferuje reprezentowanie interesów danej firmy w razie kontroli z US i ZUS. Księgowi znają się na obowiązujących przepisach podatkowych, mają również doświadczenie i patrzą na rozliczenie firmy w sposób obiektywny. Nie angażują się emocjonalnie – tak jak często właściciele przedsiębiorstw – dzięki czemu mogą w sposób merytoryczny rozmawiać z urzędnikami.

Po czwarte: ubezpieczenie (OC)

Zazwyczaj firmy świadczące usługi księgowe są ubezpieczone i ponoszą odpowiedzialność za swoje działania. W ten sposób odciążają przedsiębiorcę i dają mu poczucie spokoju.

Po piąte: czas trwania umowy

Wybierając usługodawcę, na przykład biuro księgowe w Warszawie, warto zadbać o to, aby móc zrezygnować z danej firmy, jeśli sposób i poziom realizacji usługi nie będzie dla nas wystarczający. Dlatego tak ważne jest to, jaki czas trwania współpracy widnieje w umowie i czy można wypowiedzieć ją bez konsekwencji finansowych.

Po szóste: liczba dokumentów kosztowych w abonamencie

Warto upewnić się, jakie usługi są wliczone w cenę. Zazwyczaj biura rachunkowe (oraz osoby świadczące usługi w sposób indywidualny, tak jak księgowa z Warszawy – bardzo sztucznie dopisane) mają w standardzie m.in. prowadzenie KPiR, sporządzanie rocznych zeznań podatkowych dla przedsiębiorców oraz przygotowywanie rozliczeń PIT-11 dla pracowników.

Bitcoin to manifest

0

Tradycyjne waluty fiducjarne każdy rząd może dodrukować. Dzięki temu procesowi wyłącza się z obiektu stare monety i banknoty, a na ich miejsce wprowadza się nowe, a także zmienia ich siłę nabywczą. Sytuacja wygląda inaczej w przypadku bitcoina. Tej kryptowaluty nie można dodrukować tak po prostu. Jeśli zastanawiasz się ile jest bitcoinów – ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Zacznijmy od tego, że projekt zakłada stworzenie 21 milionów bitcoinów. To jednak nie oznacza, że jedynie 21 milionów osób mogłoby mieć po 1 BTC. Bitcoin to waluta podzielna do ośmiu miejsc po przecinku. Z tego powodu, możesz być posiadaczem zarówno 2BTC, jak i 0,00000001 BTC.  Przyjęło się, że za najmniejsza jednostkę uznawany jest 1 satoshi (od Satoshi Nakamoto – twórcy bitcoina). Tak naprawdę projekt związany z powstaniem kryptowaluty uznawany jest przez wiele osób za manifest. Obnaża on niewydolność znanych wszystkim systemów bankowych. Okazuje się bowiem, że gdyby każdy z nas chciał wypłacić swoje wszystkie pieniądze z kont, lokat, czy depozytów, banki miałaby z tym ogromny problem. Nie bez przyczyny musimy poinformować bank za każdym razem, gdy chcemy wypłacić jakąś większą ilość gotówki. Naszych pieniędzy nie ma fizycznie w banku. Mogą one bowiem pokryć zaledwie 6% (sic!) przeznaczonych pod ich opiekę środków. Nagle stałoby się jasne jak słońce, że instytucje te są niewypłacalne. Kryptowaluta jest cyfrową wersją pieniędzy. Nie ma nad nią władzy żadna instytucja, żaden rząd. Jest międzynarodowa i niezależna, a transakcje z jej użyciem przeprowadzane są na zasadzie P2P, przy użyciu Internetu. Aby pozbawić ludzi kryptowaluty, ktoś musiałby wyłączyć sieć i satelity całego świata. Warto zaznaczyć, że sytuacja wróciłaby do normy od razu po przywróceniu połączenia.

Teoretycznie, Bitcoinów nie można wyprodukować więcej, niż zakłada projekt. Od każdej reguły są jednak odstępstwa. Po dokładnej analizie i zgodzie całego środowiska, można będzie stworzyć więcej tej kryptowaluty. Bitcoiny nie są łatwo dostępne. Wydobywa się je, używając mocy obliczeniowej, tzw. koparek. Szacuje się, że do tej pory wykopano ich ponad 16,5 miliona. Nie wiadomo jednak ile bitcoinów jest w obiegu, a ile z nich bezpowrotnie zaginęło, np. wraz z uszkodzeniem twardego dysku lub podczas formatowania.  

Wraz z upływem lat i wzrostem zainteresowania bitcoinami – coraz trudniej jest wydobyć nowe sztuki. Wiadomo, że ta kryptowaluta tworzona będzie do 2140 roku. Co 4 lata powstają nowe bitcoiny. Warte uwagi jest, że nieustannie komplikują swoją produkcję za pomocą halvingu.

Tereny inwestycyjne w Polsce

0

Wszelkie atrakcyjne grunty inwestycyjne będące na terenie naszego kraju znajdują się w obrębie bądź niedalekim sąsiedztwie dużych metropolii. Istnieje wiele czynników sprzyjających podobnemu obrotowi sprawy. Z roku na rok coraz bardziej zauważalne jest gęste zajmowanie gruntów o opisywanym potencjale. Rozkwit przeżywają również wszelkie Specjalne Strefy Ekonomiczne w wielu zakątkach Polski.

Nowe inwestycje to zawsze lokalne korzyści!

Oprócz wspomnianych już wcześniej dużych miast wielcy inwestorzy szczególnej uwadze poddają Specjalne Strefy Ekonomiczne rozmieszczone na terenie całego kraju. Rozwiązanie silnie wspierane przez Unię Europejską ściąga firmy niemalże z całej Europy. Oczywiście ma to wymierne i zauważalne korzyści dla całego regionu. To jeden ze sposobów na walkę z bezrobociem i ogólną poprawą warunków życia poszczególnych mieszkańców. Co więcej, nowoprzybyli inwestorzy szybko próbują adaptować się w miejscowej społeczności zwykle poprzez wsparcie wszelkich inicjatyw lokalnych oraz organizacji pozarządowych funkcjonujących na terenie danego obszaru.

Sektory stale poszukujące nowych terenów

Ostatnimi czasy niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się grunty przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową. Deweloperzy stale poszukują miejsc gdzie mogliby budować nowe miejsca przeznaczone do zamieszkania. We wcześniejszym okresie silnie było to związane z ideą MDM, gdyż w niektórych miejscach kolejki czekających na nowe mieszkanie nabierały imponujących rozmiarów. Co więcej, grunty pod powierzchnie handlowe są również łakomym kąskiem dla inwestorów.

Czynniki determinujące zainteresowanie inwestorów

Przede wszystkim należy tutaj wspomnieć o właściwej infrastrukturze. Ważne jest odpowiednie skomunikowanie takiego miejsca z resztą kraju a nawet całą Europą. Niebagatelną rolę w tej kwestii odgrywają zaś węzły komunikacyjne oraz sieć kolejowa będąca pod wpływem ciągłej modernizacji. Zadanie właściwego miejsca nie jest rzeczą łatwą, jednakże takie strony jak Industrialgo zwykle oferują kompleksową pomoc. Profesjonaliści z pewnością odpowiednio zadbają o wybór działki przy uwzględnieniu poszczególnych czynników oraz będą służyć fachową radą podczas całego procesu zakupu.

Przezorny oszczędza

0

Polacy są szczególnie doświadczeni przez historię, zmienne koleje losu, kryzysy gospodarcze i coraz to nowe pomysły, jak sięgnąć do naszych kieszeni. I choć podobno pieniądze szczęścia nie dają, to nader często ten argument pojawia się w życzeniach świątecznych czy urodzinowych. Może czasem po prostu takiego bezpieczeństwa ekonomicznego najbardziej nam brakuje. Poza tym bardzo lubimy mieć odłożone pieniądze na „czarną godzinę”. Nasze babcie wybierały przechowywanie gotówki „w skarpecie”, my coraz częściej decydujemy się na lokaty. Taka dodatkowa kwota pozwala na dodatkowe zakupy lub też stanowi poduszkę bezpieczeństwa w trudnych i nieprzewidzianych sytuacjach.

Zróżnicowane oferty

Banki kuszą swoich klientów bardzo rozbudowaną ofertą i pomysłami na oszczędzanie. Do najpopularniejszych z nich zaliczane są konta, fundusze oraz lokaty. Najczęściej Polacy decydują się jednak na wybór tej trzeciej opcji, ponieważ z natury jest ona najbezpieczniejsza i daje pewność, że nasze pieniądze będą proporcjonalnie rosnąć, a nie będzie za tym szło praktycznie żadne ryzyko. To idealna oferta dla tych, którzy chcą oszczędzać pragmatycznie, nie licząc na ogromny zysk, ale z drugiej strony nie ponosząc zbędnego ryzyka.

Zamiast przechowywać pieniądze „w skarpecie”, gdzie praktycznie tracą one na wartości lub męczyć się ze stałym odkładaniem określonej kwoty na „czarną godzinę”, warto zainwestować w produkt, który zapewni nam stabilny wzrost oszczędności. Lokaty to sprawdzony bankowy towar, który jest na polskim rynku obecny od lat. Wymaga od nas tak naprawdę gotówki i czasu, a całą resztę – czyli pomnażanie gotówki wykona dla nas bank.

Jak to zrobić?

Założenie lokaty nie jest skomplikowane. W dobie Internetu możemy całą procedurę przejść zarówno w banku, jak i na stronie internetowej. Większość banków nie określa również minimalnych kwot, od jakich o lokacie możemy w ogóle myśleć. O niewątpliwie sprawia, że obecnie jest towarem dostępnym niemalże dla każdego. Jak już wspomnieliśmy, największą zaletą tego sposobu oszczędzania jest jego bezpieczeństwo. Od banku otrzymujemy gwarancję kwoty, jaka zastanie nam wypłacona po ustalonym czasie. Tak więc otrzymujemy pewny zysk na bardzo stabilnych warunkach.

Wybierając lokatę, warto zwrócić uwagę na oprocentowanie, które w zasadniczy sposób wpływa na to, ile pieniędzy zarobimy. Poza tym trzeba zainteresować się częstotliwością kapitalizacji odsetek i oczywiście długością trwania umowy. Jeśli chcesz wiedzieć, jakie są najlepsze oferty na rynku, sprawdź na http://wktorymbanku.pl

Waluteo – nowy gracz na rynku kantorów online

0

W połowie września rozpoczął działalność nowy, internetowy kantor – Waluteo. Jak zapewniają założyciele, oferowane przez nich spready będą utrzymywać się na poziomie 1 gr. Oznacza to sporą konkurencję dla kantorów online, które mają już ugruntowaną pozycję na rynku.

Waluteo przeznaczone jest dla osób, które szukają korzystnej formy wymiany walut, niezależnie od tego, czy potrzebują tych pieniędzy w związku z prowadzoną działalnością, na wakacje, czy na spłatę raty kredytu. – Nasi Klienci mogą liczyć na spready w wysokości 1 gr. Oprócz niskich kosztów tu liczy się także szybkość realizacji transakcji. W serwisie waluteo.pl wymiana najpopularniejszych walut, takich jak złotówki, dolary, funty czy euro wykonywane są w trybie TARGET, a to oznacza, że wpływają na docelowe konto w dniu, w którym została zlecona wymiana – mówi Adrian Czaja z Waluteo.

Waluteo wywodzi się z usług prowadzonych przez sieć Kantory Plus. Podczas gdy popularne kantory internetowe działają tylko online, ta Grupa ma realne wsparcie w placówkach stacjonarnych. Jak szacują właściciele, w ciągu 26 lat działalności obsłużono ok. 6 mln transakcji. Platforma wymiany walut waluteo.pl to dla nich kolejny krok w rozwoju rodzinnej firmy, a dziś już całej grupy kapitałowej, Kantory Plus. Bazując na danych udostępnianych przez NBP przyjmuje się, że wymiana w kantorach stacjonarnych, takich jak Kantory Plus, warta jest prawie 150 miliardów złotych rocznie. Według raportu „Kantory online – wymiana waluty w internecie”, szacuje się, że kantory internetowe obracają ok. 20 proc. tej kwoty. A to około 2,5 miliarda miesięcznie.

Doskonała znajomość rynku walutowego oraz wieloletnie doświadczenie w wymianie walut dają gwarancję profesjonalizmu i rzetelności. – Nad bezpieczeństwem realizacji transakcji czuwają eksperci – zespół, który od lat zajmuje się wymianą walut. Nasi zadowoleni klienci to najlepszy dowód na to, że można obdarzyć nas zaufaniem. A to szczególnie ważne w tym biznesie – podkreśla Adrian Czaja.

Więcej informacji:

https://waluteo.pl

https://www.facebook.com/waluteo/

Czy początkujący ma szansę na powodzenie podczas gry na forex?

0

Forex to wolny rynek bez granic, dla wszystkich inwestorów. Nawet początkujący mogą świetnie sobie na nim radzić. Naturalnie, muszą znać zasady radzenia sobie, aby faktycznie odnieść sukces.

Co trzeba wiedzieć?

Po pierwsze, należy sobie zdawać sprawę, czym w ogóle Forex jest. Aż 95% inwestujących traci swoje pieniądze właśnie przez to, że podchodzi do tego rynku walutowego zbyt swobodnie. Tak naprawdę, aby zarabiać na forex stale należy się kształcić oraz zdobywać wiedzę na temat newsów z handlu w walutach. Dlatego tak bardzo potrzebne są serwisy jak TMS, na których na bieżąco można zbierać poszczególne informacje. Najlepiej będzie założyć sobie długoterminowy plan sukcesu,
a z pewnością to przyniesie największe korzyści. Inwestowania na forexie można się nauczyć. Trzeba jedynie unikać „ekspertów”, którzy chcą pewne rzeczy robić automatycznie oraz nauczyć się samodyscypliny.

Inteligentne inwestowanie

Największe szanse na sukces mają osoby, które zdecydują się na tak zwane „inteligentne inwestowanie”. Oscyluje to wobec trzech pojęć: „kursu”, „straty” i „zysku” oraz oznacza, że warto orientować się w tym, dlaczego określone pozycje przynoszą zyski lub straty. Należy bowiem maksymalizować zyski i minimalizować straty. Tworząc własny system inwestowania należy skupić się na najprostszych zasadach. Cen walut nie można przewidzieć i w związku z tym, na zmiany na tym polu należy reagować na bieżąco. Powodzenie podczas gry na forex zyskuje się przy zarządzaniu kapitałem, a więc zdolnością utrzymania straty pod kontrolą. Na forexie może zarabiać każdy, aczkolwiek niezbędne stworzenie jest zindywidualizowanego planu gry, a także konsekwentne trzymanie się go.

Coraz więcej początkujących inwestorów daje się teraz właśnie na swoją intuicję i nie korzysta z gotowych rozwiązań. Warto się tym sugerować, stawiając swoje pierwsze kroki na rynku walutowym. Każdy może sobie dobrze poradzić, jednak, by osiągnąć zamierzone rezultaty należy mieć plan na siebie i swoje początkowe inwestycje,
które pozwolą ugruntować dalszą pozycję.

Jak i kiedy wycofać się z chwilówki?

0

Jeśli wziąłeś chwilówkę w sytuacji podbramkowej, ale w międzyczasie otrzymałeś zaległą wypłatę lub znajomy oddał ci pożyczone trzy miesiące wcześniej kilkaset złotych, możesz chcieć odstąpić od umowy podpisanej z firmą pozabankową. To zrozumiałe, nie potrzebujesz już pożyczonych pieniędzy i nie chcesz ponosić dodatkowych kosztów. Co zrobić w takiej sytuacji? Przede wszystkim wczytać się w umowę z firmą pożyczkową i zapoznać się z poniższym artykułem. Warto znać swoje prawa!

Odstąpienie od umowy chwilówki w ciągu 14 dni

W większości sytuacji, ty oraz firma pożyczkowa możecie wypowiedzieć drugiej stronie umowę w ciągu 14 dni od jej zawarcia. Jeśli skorzystasz z tej opcji, będziesz musiał ponieść opłaty za dni, przez które miałeś pieniądze firmy na koncie. W takiej sytuacji spójrz w umowę, a dowiesz się więcej – każda firma może inaczej zabezpieczać się na okoliczność rozwiązania umowy. Jasnym jest, że odstąpienie od umowy nie może być darmowe – w przeciwnym wypadku instytucjom pozabankowym nie opłacałoby się prowadzić działalności. Z reguły musimy zwrócić pieniądze w ciągu kilku dni od zerwania umowy i to w dodatku całą kwotę naraz. Pamiętaj, że skoro przepis ten działa w dwie strony, firma może wypowiedzieć umowę tobie, z sobie tylko znanych powodów, i zażądać zwrotu pożyczonej kwoty.

Gdy minie 14 dni, a ty rozwiązujesz umowę z wierzycielem

W przypadku, gdy minęły już dwa tygodnie od zaciągnięcia przez ciebie pożyczki, masz kilka opcji. Przede wszystkim zajrzyj do swojej umowy i ewentualnie skontaktuj się z firmą pożyczkową, jeśli coś będzie dla ciebie niejasne – często kontakt telefoniczny z konsultantem będzie prostszy niż wczytywanie się w paragrafy. Dowiesz się też dokładnie, ile musisz zapłacić – oszczędzisz sobie czasu spędzonego za kalkulatorem na obliczaniu odsetek i opłat. Poza tym pamiętaj, że według ustawy o kredycie konsumenckim masz 30 dni na wypowiedzenie umowy firmie pozabankowej. Nie znaczy to jednak, że nie zostaniesz obciążony kosztami za każdy dzień bycia w posiadaniu pożyczonych pieniędzy – będziesz musiał zapłacić za „przechowywanie” pieniędzy, tak jak w przypadku rozwiązywania umowy do 14 dni. Jeśli z jakiegoś powodu nie będziesz w stanie oddać pieniędzy wierzycielowi, może on przeprowadzić procedurę windykacyjną i sądową, w wyniku której zajmie twoje środki na koncie lub zlicytuje ruchomości lub nieruchomości. Nie mówiąc już o wpisie do rejestru dłużników i zamkniętej drodze do kolejnych pożyczek!

Odstąpienie od umowy – problemy i ich rozwiązywanie

Część firm pozabankowych ma inaczej zbudowane umowy o pożyczkę. W niektórych instytucjach możesz pożyczyć pieniądze i odstąpić od umowy w ciągu 14 dni tylko raz, przy pierwszym kontakcie z firmą. To pewien zabieg, który ma na celu zabezpieczenie firm przed przeprowadzaniem procedur związanych z odstępstwem od umowy i, co za tym idzie, stratami lub raczej brakiem oczekiwanych zysków. Ma to miejsce w przypadku firm stacjonarnych, a jeśli chodzi o firmy świadczące usługi pożyczkowe online, możesz odstępować od umowy za każdym razem w ciągu pierwszych 14 dni od wzięcia pożyczki. Należy zawsze zwrócić uwagę czy w umowie „pożyczka” jest pożyczką czy kredytem – tych dwóch zagadnień dotyczą inne przepisy i konsekwencje, finansowe i nie tylko. Na szczęście w przypadku brania pożyczki przez internet – to najwygodniejsza forma – wystarczy pisemne oświadczenie o wycofaniu się umowy, bez podawania powodu, w ciągu 30 dni od zaciągnięcia zobowiązania. Wycofywać się z chwilówki należy za pośrednictwem formularza, który instytucja finansowa powinna dołączyć do umowy, którą dostaniesz pocztą elektroniczną. Powinien on też być do pobrania ze strony internetowej wierzyciela.

Uważnie czytaj umowę o pożyczkę

Reasumując, zawsze czytaj umowę! Ponadto każda decyzja o wzięciu kredytu lub pożyczeniu pieniędzy powinna być dokładnie przemyślana, żeby nie okazało się, że nie możesz spłacić należności i wpadniesz w spiralę długów. To osobny temat, ale warto mieć na uwadze, jakie negatywne konsekwencje mogą płynąć z niewywiązywania się z umowy.

Listę najlepszych firm udzielających chwilówek przez internet znajdziesz w rankingu pożyczek na CentrumPożyczek24h

Jak przetrwać na rynku opiekunów osób starszych?

0

Opieka nad osobami starszymi jest usługą, na którą istnieje coraz większe zapotrzebowanie. Liczba seniorów systematycznie rośnie, a starzejące się społeczeństwo jest wyzwaniem, z którym radzić sobie musi już nie tylko Europa Zachodnia, ale także Polska. W związku z tym rośnie nie tylko potrzeba zatrudnienia opiekunów, ale i liczba kobiet i mężczyzn, których specjalnością jest opieka osób starszych.