Czy można dostać kredyt z niską zdolnością kredytową?

0
Czy można dostać kredyt z niską zdolnością kredytową

Zdolność kredytowa jest przez banki obliczana w przypadku każdego wniosku o kredyt. Na jej podstawie potencjalny kredytodawca ocenia, czy klient jest wypłacalny i czy będzie prawdopodobnie w stanie opłacać raty zobowiązania na czas.

Jest to niewątpliwie bardzo istotny aspekt, nic więc dziwnego, że zbyt niska zdolność kredytowa jest jednym z najczęściej spotykanych przyczyn odrzucania przez banki wniosków kredytowych. W takim razie, czy można dostać kredyt z niską zdolnością kredytową, czy jest to całkowicie niemożliwe?

Co wpływa na zdolność kredytową?

Niska zdolność kredytowa może wynikać z wielu czynników. Przy obliczaniu zdolności bierze się pod uwagę między innymi takie aspekty, jak wysokość dochodów i forma zatrudnienia, a także wysokość aktualnych zobowiązań, koszty utrzymania i ilość osób posiadanych na utrzymaniu.

Podniesienie swojej zdolności kredytowej jest w wielu przypadkach możliwe, ale wymaga czasu, co jest problemem, jeśli potrzebujemy pozytywnej decyzji kredytowej jak najszybciej. Ciężko jest w końcu z dnia na dzień pozyskać lepiej płatną pracę czy zmniejszyć koszty utrzymania.

Trzeba przy tym pamiętać, że zdolność kredytowa to nie wszystko. Inny ważny aspekt, od którego może zależeć decyzja banku, to historia kredytowa, a więc to, czy dotychczas spłacaliśmy nasze zobowiązania na czas. Nawet wysoka zdolność kredytowa może okazać się niewystarczająca, jeśli w przeszłości dochodziło do opóźnień w spłacie kredytów. Dla banku będzie to bowiem sygnałem, że jesteśmy nierzetelnym klientem i udzielenie kredytu może być ryzykowne.

Niska zdolność kredytowa a szanse na uzyskanie kredytu

Niska zdolność kredytowa z pewnością utrudnia otrzymanie kredytu, ale nie jest to niemożliwe. Należy pamiętać, że każdy bank oblicza zdolność kredytową nieco inaczej, więc nawet, jeśli dla jednej instytucji dana osoba jest niewypłacalna, w innej pozytywna decyzja kredytowa może być osiągalna. Bank może, ale nie musi, wymagać, aby z racji niskiej zdolności kredytowej zobowiązanie zostało dodatkowo zabezpieczone, na przykład przez poręczenie osoby trzeciej, posiadającej odpowiednio wysoką zdolność.

Samodzielne pozyskanie kredytu z niską zdolnością kredytową to spore wyzwanie. Można składać wnioski do wszystkich możliwych banków, ale na dłuższą metę może nam to zaszkodzić i obniżyć szanse na otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej. Co więcej, działając bez wsparcia specjalisty, ryzykujemy, że niepotrzebnie przepłacimy, ponieważ w innej instytucji dostępna była lepsza oferta. Dlatego też warto zgłosić się do dobrego pośrednika kredytowego, takiego jak https://splatakredytow.pl/, który poradzi sobie z pozyskaniem korzystnego kredytu nawet w trudnej sytuacji.

Podsumowanie

Niska zdolność kredytowa to problem, z którym boryka się spora ilość Polaków. Jest on szczególnie uciążliwy, kiedy chcemy wziąć kredyt na dużą kwotę, na przykład na remont, zakup samochodu czy kosztownego sprzętu AGD.

Nie należy się w takiej sytuacji poddawać. Z pomocą wspomnianego już doświadczonego pośrednika, dostępnego pod adresem https://splatakredytow.pl/, atrakcyjny kredyt z niską, dopasowaną do naszych możliwości finansowych ratą może być osiągalny.

Wady i zalety prowadzenia spółki cywilnej

0
spółka cywilna

Spółka cywilna jest prostym sposobem na prowadzenie dziwności gospodarczej razem ze wspólnikami. W przypadku kiedy nie chcesz działać jako jednoosobowa działalność czy inaczej – jako solopreneur, to właśnie założenie biznesu ze wspólnikiem jest idealnym rozwiązaniem. Sprawdź, jakie są wady i zalety takiego rozwiązania. 

Przeczytaj też: https://www.ipo.pl/spolka-cywilna-wady-i-zalety-prowadzenia-takiej-firmy/ 

Na czym polega spółka cywilna?

Spółka cywilna według definicji polegana tym, że wkład wspólnika może polegać na wniesieniu do spółki własności lub innych praw albo na świadczeniu usług.

Umowa musi być stwierdzona na piśmie. Spółka nie posiada osobowości prawnej, więc nie jest samodzielnym podmiotem prawa. Z tego powodu podmiotem praw i obowiązków są wspólnicy spółki. Należy pamiętać, że nie przysługuje jej status przedsiębiorcy. Przedsiębiorcami są tylko wspólnicy w zakresie wykonywanej przez nich działalności.

Czy spółkę należy zarejestrować w Krajowym Rejestrze Sądowym? 

Jak się okazuje, spółki nie trzeba rejestrować w Krajowym Rejestrze Sądowym. Jednakże, każdy ze wspólników, jeśli są to osoby fizyczne, musi zarejestrować działalność gospodarczą w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Wpis taki należy mieć przed podjęciem działalności w ramach spółki. W celu założenia spółki nie jest wymagany kapitał. Może być przekształcona w każdą spółkę prawa handlowego. Udział każdego wspólnika w zysku jest taki sam, bez względu na ilość wniesionego wkładu. Tak jest co do zasady. Istnieje jednak możliwość wprowadzenia zmiany w umowie. Skrót wykorzystywany w nazwie dla takiej spółki to s.c.

Jakie są wady i zalety spółki cywilnej?

Prowadzenie działalności w formie spółki posiada wiele zalet. Te, które możemy uznać za najistotniejsze to:

 • niski koszt założenia,
 • krótki czas założenia spółki,
 • możesz korzystać z uproszczonej księgowości,
 • do jej założenia nie potrzebujesz notariusza – umowa może być spisana w zwykłej formie pisemnej,
 • możesz połączyć kapitały wspólników,
 • masz szansę wybrać formę opodatkowania.

Przed oficjalnym podjęciem decyzji warto również przemyśleć wady takiego rozwiązania. Najczęściej możemy usłyszeć o wadach takich jak:

 • osobista odpowiedzialność wspólników za zobowiązania spółki (za długi spółki cywilnej wspólnicy odpowiadają solidarnie całym swoim majątkiem, w tym także swoim majątkiem odrębnym od majątku spółki),
 • brak możliwości sprzedaży udziałów w firmie,
 • nieograniczona odpowiedzialność za zobowiązania,
 • wspólnicy muszą płacić składki na ubezpieczenie społeczne w ZUS.

Zobacz też: http://www.jobston.pl/jak-zalozyc-spolke-jawna-na-czym-ona-polega/

Doradztwo kredytowe – kiedy firma powinna z niego skorzystać?

0
Doradztwo kredytowe

W niemal każdej większej firmie zatrudnione są osoby odpowiedzialne za finanse, w tym pozyskiwanie środków pieniężnych na działalność operacyjną i rozwojową. W mniejszych zaś firmach zwykle takich osób brakuje, a za sprawy finansowe w pełni odpowiada sam właściciel. W niektórych jednak przypadkach zarówno prowadzący duże przedsiębiorstwo, jak i mniejszą, lokalną firmę, powinni skorzystać z doradztwa kredytowego. Sprawdzamy, kiedy warto sięgnąć po pomoc specjalistów.

Pozyskanie źródła finansowania

Odpowiednie funkcjonowanie firmy zapewnia stały dopływ gotówki, między innymi poprzez pozyskiwanie dodatkowych źródeł finansowania obcego. Jednym z nich jest właśnie kredyt, którego w Polsce mogą udzielać jedynie banki. Firmy, pomimo szerokiego dostępu do kapitału obcego, w dalszym ciągu najchętniej sięgają po kredyt. Banki są bowiem instytucjami zaufania publicznego, które udzielają kredytów czy pożyczek na jasnych warunkach. Oferty kredytowe banków skierowane do firm, zarówno tych mniejszych, jak i mniejszych, są bardzo różnorodne i ukierunkowane na finansowanie działalności operacyjnej bądź też inwestycyjnej.

Wybór odpowiedniej oferty kredytowej nierzadko może stanowić problem, nawet dla osób, które znają się na finansach i świat ekonomii na ogół nie ma przed nimi tajemnic. Powodem jest bowiem zawiłość warunków kredytowania. Niektóre oferty skierowane są do bardzo wąskiego grona odbiorców, dlatego też ich analizowanie sprawdza się tylko w określonych przypadkach. Skorzystanie z oferty doradztwa kredytowego pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, a swoich pracownikom powierzyć inne obowiązki.

Większa szansa na kredyt

Korzystając z doradztwa kredytowego możemy przede wszystkim zająć się prowadzeniem spraw firmy, natomiast wszelkie formalności związane z kredytem zostawić profesjonalistom. Powierzenie im zadania znalezienia najlepszej dla nas oferty kredytowej daje pewność, że otrzymamy dokładnie taką propozycję, jaka idealnie wpisuje się w potrzeby naszej firmy. Czasami bowiem nawet nie zdajemy sobie sprawy z możliwości kredytowych, a także różnorodności dostępnych ofert. Doradca kredytowy przede wszystkim analizuje nasze potrzeby i na ich podstawie dobiera odpowiednią ofertę kredytową. Dodatkowo doradca kredytowy przeanalizuje zdolność kredytową firmy, a także podpowie, jak w prosty sposób można ją zwiększyć.

Czasami bowiem lepiej odłożyć moment złożenia wniosku o kredyt na czas, kiedy firma będzie w nieco lepszej kondycji finansowej, tak aby otrzymać lepsze warunki kredytowania. Doradztwo kredytowe daje także pewność podpisania dobrej dla firmy umowy kredytowej. Jasne, przejrzyste warunki, a także uniknięcie wszelkiego rodzaju zapisów budzących wątpliwości bądź działających na niekorzyść kredytobiorcy to podstawa dobrej współpracy na linii firma-bank. Doradca kredytowy chętnie odpowie na wszelkie pytania, a także rozwieje wątpliwości w kwestii warunków kredytowania czy umowy kredytowej. W kwestiach finansowych lepiej zaufać profesjonalistom, którzy znają świat kredytu od podszewki.

Kryptowaluty – czym są, ich przyszłość i perspektywa

0
Kryptowaluty

Rozwój i zwiększanie się udziału usług internetowych w globalnym rynku skutkuje koniecznością wprowadzenia do słownika nowych pojęć. Jednym z takich zagadnień, które z pewnością zdominują przyszły świat płatności, są kryptowaluty.

Rozwój technologiczny oddziałuje na każdą dziedzinę naszego życia, od domu, oferując nam nowe sprzęty praktycznego użytku, po najbardziej skomplikowane aspekty związane ze współczesnym rozwojem medycyny i biologii. Cyfryzacja danych nie ominęła również systemu finansowego. Fizyczna forma pieniądza wychodzi z obiegu, coraz rzadziej możemy zobaczyć ludzi, którzy noszą w swoim portfelu banknoty. Dominują płatności kartą. Coraz częściej mówi się o ty, że kryptowaluty powinny być uznane jako prawny środek płatniczy, a poszczególne pastwa pracują nad CDBC. Forma ta w ogromnym stopniu różni się od tradycyjnego pieniądza. Przede wszystkim jest dużo wygodniejsza, co w naturalny sposób przekłada się na jej rosnącą popularność wśród nowoczesnego społeczeństwa. Kryptowaluty to przyszłość, od której trudno będzie nam uciec.

Czym tak właściwie są kryptowaluty?

Najłatwiejsza dla przeciętnego użytkownika definicja mogła by brzmieć w taki sposób: kryptowaluty jest to cyfrowa lub wirtualna waluta, która w celu bezpieczeństwa wykorzystuje kryptografię, dzięki czemu jest niezwykle trudna, a właściwie niemożliwa do podrobienia. Nierzadko perspektywa ich dominacji na rynku transakcji budzi sprzeciw władz państwowych, ponieważ kryptowaluty nie są generowane przez instytucje państwowe, co w pewnym sensie przerwało monopol państwa na emisję pieniądza, które posiada w przypadku pieniądza tradycyjnego. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by państwo pobierało podatki od zysku z nich. Jest to jednak kwestia do nadrobienia, ponieważ obecnie w polskim prawie podatkowym nie istnieją przepisy, które w jakiś sposób by je regulowały.

A czym tak właściwie jest pieniądz?

Obecnie przyjmuje się, że pieniądz jest prawnym środkiem płatniczym, który posiada minimum trzy funkcje, traktujące go jako środek cyrkulacji, tezauryzacji (gromadzenie pieniędzy umożliwia wzbogacenie się) i miernik wartości. Definicja ta może się jednak w przyszłości zmieniać.

Kryptowaluty są oparte na technologii blockchain. Na czym ona polega? W wielkim skrócie, jest to baza posiadająca spis wszelkich transakcji danej kryptowaluty, a przy tym również system umożliwiający bezpieczne przeprowadzenie tych transakcji. Technologia ta służy do przechowywania oraz przesyłania informacji o transakcjach zawartych w Internecie. Jest to podstawa bezpieczeństwa dla klientów. Wszystkie transakcje muszą zostać zweryfikowane i uwierzytelnione poprzez porównanie ich z innymi publicznymi rejestrami informacji. Użytkownik posiada możliwość zweryfikowania całej historii transakcji od samego początku istnienia blockchain aż po dzień dzisiejszy.

Bitcoin – pierwsza kryptowaluta

Pojęciem nieodłącznie związanym z kryptowalutami jest bitcoin, czyli pewnego rodzaju prywatne klucze kryptograficzne używane do autoryzowania transakcji, które mogą zostać zapisane na komputerze osobistym w stworzonym do tego celu oprogramowaniu, w przeznaczonej do tego aplikacji na telefonie, lub w tzw. portfelu sprzętowym.

Ich używanie jest wygodne, ponieważ mogą zostać natychmiastowo przesłane na adres dowolnego uczestnika sieci bitcoin, bez względu na to, w której części świata dany użytkownik się znajduje. Idea ta rozwija się w zawrotnym tempie od kryzysu finansowego w 2008 roku, począwszy od manifestu Satoshiego Nakamoto. W 2010 odnotowano pierwszą tego typu transakcję. Od tamtej pory ich rozwój przebiega w niezwykle szybkim tempie. Dziś rynek ten jest niezwykle rozbudowany. Bitcoin oraz inne wirtualne kryptowaluty, mogą zostać zakupione na wielu różnych platformach, które przeznaczone są zarówno do bezpośredniego ich zakupu, jak i wymiany. Bitcoin opiera się na transferze kwot między rachunkami publicznymi przy użyciu kryptografii klucza publicznego. Wszystkie transakcje są publiczne i przechowywane w rozproszonej bazie danych.

Tokeny

Nie każda kryptowaluta spełnia wyłączną rolę pieniądza. Istnieją również pewne ich odmiany zwane tokenami. Ich tworzeniem i dystrybucją zajmują prywatne przedsiębiorstwa, które umożliwiają dokonanie płatności za swoje usługi lub produkty właśnie za pomocą konkretnego tokenu. Nie służą one do ogólnych płatności jak właśnie bitcoin, jednak odnotowuje się wzrost ich użycia w transakcjach różnego rodzaju.

Kryptowaluty to pionierska technologia. Mogą trwale zmienić praktykowane przez ludzi formy płatności. Ich pełna dominacja zajmie zapewne jeszcze dużo czasu, dlatego nie powinniśmy szykować się na całkowite wyjście z obiegu pieniądza tradycyjnego. Istnieje jednak taka szansa, wymagałoby to jednak pewnych modernizacji w prawie. W przeciwnym razie kapitał, który mógłby zostać w Polsce, przeniesie się do tak zwanych rajów podatkowych, które umożliwiałyby kryptowalutom większy rozwój.

Kredyt dla żołnierza – wszystko co musisz o nim wiedzieć

0
Kredyt dla żołnierza

Obecnie polska armia liczy ponad 100 tysięcy żołnierzy zawodowych. Mimo upływu czasu zawód żołnierza nadal uważany jest za bardzo ważny i cieszy się dużą renomą w społeczeństwie. W związku z tym żołnierze, którzy pełnią aktywną służbę wojskową, mogą liczyć na wiele przywilejów ze strony państwa, a nawet instytucji finansowych. Coraz częściej słyszy się, chociażby o specjalnych kredytach dla osób, które pracują w wojsku https://habza.com.pl/kredyt-dla-zolnierza/. Zobacz, co warto o nich wiedzieć i, czy taki rodzaj zobowiązania jest rzeczywiście możliwy do uzyskania.

Kredyt dla osób pracujących w wojsku – na jakich warunkach można go uzyskać?

Jak łatwo jest się domyślić, kredyt dla żołnierzy różni się od tego, który może otrzymać osoba wykonująca inny zawód. Główną różnicę stanowi koszt takiego zobowiązania, który jest mniejszy niż tradycyjnego kredytu np. gotówkowego. Kredyt dla osób pracujących w wojsku jest korzystny m.in. dlatego, że można zmniejszyć jego marżę, uniknąć prowizji oraz otrzymać wyższą kwotę zobowiązania. Zanim jednak zaczniesz szukać kredytu dla żołnierza, powinieneś wiedzieć, że każdy bank ustala inne warunki udzielania zobowiązania. Co więcej, nie wszystkie instytucje finansowe mają w swojej ofercie tego typu kredyt.

Żołnierze mogą pochwalić się stabilnym zatrudnieniem oraz całkiem dobrym wynagrodzeniem. Jak wiadomo, dla banku ma to ogromne znaczenie w kontekście oceny zdolności kredytowej. Osoby, które pracują od wielu lat w jednym zawodzie, mają stały dochód i umowę o pracę, mają większe szanse na otrzymanie korzystnego kredytu niż te, które są niestabilne finansowo. Jeśli pracujesz w wojsku i szukasz atrakcyjnego kredytu, to powinieneś skorzystać z pomocy doradcy Habza Finanse. Znajdzie on dla Ciebie najlepszą ofertę i poprowadzi negocjacje z bankiem.

Kredyt dla żołnierzy kontraktowych

W wojsku mogą pracować nie tylko żołnierze powołani do służby na stałe. Część z nich to także żołnierze zatrudnieni na podstawie kontraktu. Pierwszy kontrakt żołnierz podpisuje na 2 lata, następne mogą być dłuższe, jednak kontrakty nie są przedłużane automatycznie. Z tego względu żołnierze kontraktowi mogą czasem czuć niepewność, jeśli chodzi o swoje zatrudnienie. Dla banku także ma to niebagatelne znaczenie. Chcąc wziąć kredyt długoterminowy osoba na dwuletnim kontrakcie, który np. zaraz się kończy, może mieć problem z otrzymaniem pozytywnej decyzji od banku.

Kredyt dla żołnierzy kontraktowy jest możliwy, jednak nie jest tak łatwy do uzyskania, jak w przypadku osób, które w wojsku pracują na stałe. Istotne jest zachowanie ciągłości zatrudnienia. Jeśli już wcześniej miałeś kontrakt i został on przedłużony, to jest to dobry sygnał dla banku. Mimo czasowego charakteru zatrudnienia możesz otrzymać kredyt, ponieważ ryzyko utraty dochodów jest mniejsze przy kolejnych przedłużeniach kontraktu.

Podsumowanie

Zawodowy żołnierz może liczyć w banku na wiele ulg. Przede wszystkim może on otrzymać wyższe kwoty kredytów i zapłaci mniej za ich udzielnie. Taki rodzaj kredytu charakteryzuje się niższym kosztem, brakiem prowizji oraz mniejszą ilością formalności. Bank może też przyśpieszyć cały proces wnioskowania o kredyt i szybciej wyda decyzję kredytową. Nie da się więc ukryć, że jest to bardzo opłacalny produkt finansowy.

Jeśli chodzi o proces kredytowania, to nie różni się on zbyt wiele od tradycyjnego. Żołnierz tak samo, jak inni klienci banku musi przejść ocenę zdolności kredytowej i bank sprawdzi jego historię kredytową w BIK. Musi on też mieć ważny dowód osobisty, a jeśli będzie zalegał ze spłatą swoich zobowiązań, to może mieć problem z uzyskaniem nowego zobowiązania.

Co powinieneś wiedzieć o zwrocie Vatu z zagranicy?

0
Co powinieneś wiedzieć o zwrocie Vatu z zagranicy

Każdego roku polskie firmy przekazują duże sumy pieniędzy na opłacenie podatku, który został naliczony za przeprowadzone transakcje zagraniczne. W Unii Europejskiej usługi i zakupione towary generują podatki rzędu 20 miliardów euro, o których zwrot nie ubiegali się rodzimi przedsiębiorcy. Czy zwrot Vatu z zagranicy jest tak trudny do odzyskania, że nie wraca w całości do polskich portfeli? Analitycy podatkowi nie potrafią do końca wyjaśnić takiego stanu rzeczy.

Kto może ubiegać się o zwrot Vatu z zagranicy?

Odzyskiwanie zagranicznych danin jest znane na świecie od ponad 30 lat, a w Polsce od momentu wstąpienia do Unii Europejskiej w 2004 roku. Na szczęście dla polskiego budżetu procedura zwrotu Vatu z zagranicy jest coraz popularniejszą praktyką. Zagraniczny podatek VAT jest odzyskiwany na podstawie unijnej dyrektywy i reguł wzajemności, które zostały podpisane między poszczególnymi krajami. Polska podpisała regułę wzajemności ze Szwajcarią, Macedonią, Norwegią i Chorwacją. Jeżeli podatnik prowadzący działalność w Polsce dokona zakupu towaru w Szwajcarii, to nabywa go z doliczonym szwajcarskim podatkiem. Płatnik może ubiegać się o zwrot Vatu z zagranicy w przypisanym do swojej działalności urzędzie skarbowym w Polsce. Zgodnie z wytycznymi o zwrot podatku może ubiegać się każdy podatnik, który jest osobą fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą, spółką cywilną, spółką jawną, spółką komandytową lub spółką prawa handlowego notowaną na giełdzie papierów wartościowych. Podatnik ma prawo do złożenia wniosku we właściwym dla prowadzonej działalności urzędzie i na tej podstawie dochodzi do zwrotu Vatu z zagranicy od zagranicznego kontrahenta.

Warunki prawidłowego zwrotu Vatu z zagranicy

Przede wszystkim podatnik musi być czynnym i zarejestrowanym płatnikiem podatku VAT w Polsce. Zwrot nie należy się podmiotom, które nie podpisały deklaracji VAT UE. Kolejnym wymogiem jest nie sprzedawanie usług i towarów, które są zwolnione z naliczania podatku  VAT. Podatnik musi posiadać wszystkie dokumenty, które potwierdzają dokonanie transakcji zagranicą i jej zasadność dla działalności firmy. Ubiegający się o zwrot podatku nie może posiadać swojej siedziby w państwie, od którego wnioskuje o zwrot. Nie może również tymczasowo lub na stałe prowadzić działalności biznesowych w tym państwie. Zwrot Vatu z zagranicy jest możliwy jedynie w przypadku nabycia sprzętu i wyposażenia dla przedsiębiorstwa, usług transportowych, kosztów paliwa, opłat drogowych, kosztów podróży, opłat związanych z naprawą pojazdów oraz wydatków poniesionych na szkolenia i konferencje.

Jak wybrać kamerkę internetową do pracy zdalnej?

0
Jak wybrać kamerkę internetową do pracy zdalnej

Rok 2020 przyniósł znaczące zmiany na rynku pracy. W związku z rozpowszechniającym się wirusem covid-19 tysiące osób, szczególnie w dużych miastach, pracuje w systemie zdalnym. Co więcej, zdalnie w zajęciach uczestniczy też duża grupa dzieci i młodzieży w wieku szkolnym oraz studentów. Dziś powiemy sobie zatem kilka słów na temat kamer internetowych, a dokładniej tego na jakie aspekty należy zwracać uwagę podczas zakupu kamery online.

 1. Kamery online niezbędne w każdym domu
 2. Jak wybrać dobrą kamerę internetową? Na co zwracać uwagę?
 3. Przegląd najciekawszych modeli

W roku 2020 prawdziwym hitem sprzedaży stały się kamery internetowe – z wiadomych względów. Przeczytaj jaką kamerę warto kupić i ile kosztują w sklepach polecane modele.

Kamery online niezbędne w każdym domu

Choć kamerę internetową posiadamy również w swoich smartfonach, to jednak nie jest to szczególnie wygodna opcja podczas wielogodzinnej pracy czy nauki. W końcu ze smartfonów korzystamy na co najmniej kilkanaście innych sposobów. Z takiego samego założenia wyszły tysiące osób, które postanowiły zakupić zewnętrzną kamerę internetową i po prostu podpiąć ją do swojego komputera stacjonarnego czy laptopa. Z kamer internetowych korzystają pracownicy korporacji, uczniowie, studenci oraz inne osoby, które wiele obowiązków mają teraz przeniesionych do domowych czterech ścian. Warto posiadać kamerę internetową również do kontaktu z bliskimi, np. członkami naszej rodziny, których nie możemy osobiście odwiedzić ze względu na panujące obostrzenia.

Jak wybrać dobrą kamerę internetową? Na co zwracać uwagę?

Kluczowym czynnikiem jakości kamerki internetowej jest jej rozdzielczość. Kamery online, które dostępne są w sklepach RTV dysponują w zdecydowanej większości rozdzielczością HD, jednak jeśli będziemy obraz wyświetlać na większym ekranie, warto zainwestować w Full HD. Dla najbardziej wymagających, można zdecydować się na kamerkę 4K. Najlepiej też wybrać model, w którym częstotliwość odświeżania obrazu wynosi co najmniej 60 klatek na sekundę. Do standardowego korzystania z kamerki wystarczy zintegrowany mikrofon, a zatem nie ma potrzeby kupowania dodatkowego urządzenia. Istnieją różne sposoby połączenia kamerki z naszym głównym sprzętem, np. laptopem. Najpopularniejsze to standardowe USB lub HDMI. Można też spotkać modele łączące się bezprzewodowo przez Bluetooth.

Przegląd najciekawszych modeli

Jakie kamerki internetowe warto kupić w zależności od budżetu? Za ok 150 zł polecamy model A4 Tech PK-910H. Jeśli mamy budżet na ok 400 zł to warto rozważyć Microsoft LifeCam Studio. Jeśli możemy jednak przeznaczyć ok 700 zł, postawmy na Logitech C925e. Na pewno są to modele warte polecenia.

Audyt nieruchomości przed podjęciem decyzji o inwestycji

0
Audyt nieruchomości przed podjęciem decyzji o inwestycji

Inwestycja w nieruchomości to poważna decyzja. Niezależnie, jak dużym budżetem dysponujesz, musisz podejść do tematu w sposób właściwy, by zwyczajnie zakup domu, lokalu, budynku lub mieszkania był opłacalny. Jak podejść do tematu z pełnym profesjonalizmem? Najlepiej przy pomocy ekspertów, którzy dysponują wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem. Wykorzystaj zatem specjalistyczny audyt nieruchomości dla swojego bezpieczeństwa.

Co to jest audyt nieruchomości i jak wykorzystać jego potencjał dla swoich celów? Sprawdź już dziś informacje, które pomogą Ci zrozumieć proces zakupu obiektu w sposób bezpieczny i satysfakcjonujący. Pamiętaj, że gdy chodzi o pieniądze (a w szczególności dużą kwotę), należy być czujnym i przede wszystkim ostrożnym.

Co to jest audyt nieruchomości od strony prawnej?

Jest to weryfikacja nieruchomości od strony prawnej. Oznacza to, że specjalista prześwietli status i ewentualne komplikacje, które mogą wystąpić w przypadku inwestycji lub wykluczy on wszelkie ryzyko.

Czy warto korzystać z pomocy specjalistów? Teoretycznie każdy przed zakupem mieszkania, budynku lub domu, powinien otrzymać wgląd do księgi wieczystej, która stanowi niezbędny dowód na to, że nieruchomość nie jest zadłużona i posiada określonych oraz jawnych właścicieli. Nie każdy z nas jest jednak specjalistą, a “sztuczki” potencjalnych sprzedawców są naprawdę różne. Należy zatem szczególnie skupić się na tym, by audyt nieruchomości został wykonany w sposób szczegółowy. W końcu nie musisz być fachowcem od wszystkiego. Na szczęście nie musisz robić tego samodzielnie.

Jak wybrać najlepszego specjalistę?

Większość początkujących inwestorów popełnia jeden, stosunkowo istotny błąd. Korzysta otóż z oferty lokalnych specjalistów, których oferta nie zawsze jest zadowalająca – ze strony kosztów lub jakości. Musisz pamiętać, że audyt nieruchomości to poważna sprawa, która wymaga doświadczenia i umiejętności – http://krwlegal.pl/uslugi/audyt-nieruchomosci-oraz-inwestycje-budowlane. Nie możesz zatem zlecić tego zadania komuś, kto pominie pozornie mało istotny aspekt. Może w przyszłości okazać się, że jest to niezwykle ważna i problematyczna sprawa.

Sięgnij zatem do sieci. Znajdziesz tam mnóstwo profesjonalnych ekspertów i działalności, które cieszą się uznaniem zadowolonych klientów. Większość spraw możesz w końcu zorganizować na odległość przy pomocy korespondencji e-mail lub rozmów telefonicznych. Przed podjęciem ostatecznej decyzji sprawdź opinie i komentarze osób, które korzystały z danych ofert i są w stanie wypowiedzieć się na temat realizacji usług. Dzięki temu audyt nieruchomości będzie zrealizowany we właściwy sposób.

Kredyt frankowy – unieważnienie umowy

0
Kredyt frankowy

Sytuacja związana z kredytami frankowymi elektryzuje świat finansów już od około 10 lat, kiedy to po bardzo dużej ekspansji reklamowej tysiące Polaków zdecydowało się na zaciągnięcie kredytów hipotecznych denominowanych we frankach. Każdy z kredytobiorców liczył na spokojne spłacanie z delikatną perspektywą obniżenia wartości kredytu.

To właśnie stabilność franka szwajcarskiego było głównym hasłem reklamowym banków, które proponowały kredyty we frankach szwajcarskich. Jednak na przestrzeni kilku następnych lat kurs franka szwajcarskiego diametralnie wzrastał, sprawiając że pozornie stabilny kredyt we frankach zwiększał się poprzez umacnianie waluty nad polskim złotym. Kolejne wzrosty były jednak tylko preludium do tego, co wydarzyło się w tak zwany czarny czwartek 15 stycznia 2015 roku, kiedy to frank umocnił się o kolejne kilkadziesiąt procent w stosunku do naszej waluty. Sprawiło to, że wielu Polaków musiało spłacać miesięcznie nawet o 50% wyższą kwotę niż na początku zobowiązania. Czy taki stan rzeczy musi mieć miejsce do samego końca naszej umowy?

Czy istnieje możliwość unieważnienia umowy kredytu frankowego?

Coraz częściej usłyszeć można o unieważnieniu kredytu frankowego decyzją sądu lub Trybunału Europejskiego. Coraz więcej umów jest poddawanych wątpliwość, co sprawia, że mamy prawo wypowiedzieć taką nieważną umowę i odzyskać stracone wcześniej pieniądze. W jaki sposób możemy unieważnić swoją umowę? Obecnie kancelarie toczą wiele spraw związanych z unieważnieniem kredytów frankowych.  Żądanie to opiera się na zarzucie, że klauzula waloryzacyjna (indeksacyjna albo denominacyjna) zawarta w umowie jest nieważna, a wobec tego cała umowa jest nieważna. Jeśli mamy wątpliwości co do słuszności zapisów w naszej umowie, skierujmy się po pomoc do kancelarii adwokackiej a być może odzyskamy ogromną część straconych wcześniej pieniędzy.

Problemy finansowe w firmie – jak je rozwiązać?

0
Problemy finansowe w firmie

Prowadzenie i utrzymanie własnej firmy to nie lada wyzwanie dla każdego przedsiębiorcy. Wymaga to bowiem nie tylko mnóstwa czasu, ale także środków finansowych, które można przeznaczyć na rozwój oraz firmowe inwestycje. Obecnie właściciele firm, którzy szukają źródła finansowania, mają wiele możliwości, aby rozwiązać swoje problemy finansowe. Do najpopularniejszych można zaliczyć faktoring oraz kredyt obrotowy. Zobacz, jak za pomocą tych rozwiązań możesz zażegnać problemy finansowe firmy i zyskać gotówkę na jej rozwój.

Kredyt obrotowy – co to jest?

To zobowiązanie finansowe śmiało można zaliczyć, do jednych z najpopularniejszych, jeśli chodzi o kredyty dla firm. Można go znaleźć w praktycznie każdym banku, a w wielu przypadkach będzie to produkt bardzo opłacalny i przydatny podczas rozwijania przedsiębiorstwa. Kredyt obrotowy jest zazwyczaj przyznawany na krótki czas (na ok. rok) i wypłacany może być za pomocą comiesięcznych transz lub jednorazowej płatności.

Środki finansowe pozyskane w taki sposób możesz przeznaczyć na pokrycie bieżących potrzeb firmy. Możesz np. wypłacić wynagrodzenia swoim pracownikom, opłacić składki ZUS oraz podatki lub uregulować rachunki, raty oraz inne zobowiązania finansowe. W momencie, gdy Twoją firmę dopadły przejściowe problemy finansowe https://habza.com.pl/co-jest-lepszym-lekarstwem-na-problemy-finansowe-firmy/, to kredyt obrotowy może okazać się bardzo pomocny. Dzięki niemu będziesz miał środki na to, aby dalej prowadzić działalność oraz zyskasz czas na to, aby poprawi sytuację.

Musisz jednak pamiętać o tym, że banki nie udzielają takiego zobowiązania każdemu. Aby otrzymać pieniądze w ten sposób, musisz działać na rynku od minimum roku, a w niektórych przypadkach nawet od dwóch lat. Dodatkowo nie możesz zalegać z uregulowaniem składek ZUS oraz opłaceniem podatków. Jeśli działasz od jakiegoś czasu na rynku i dotknęły Cię krótkoterminowe problemy finansowe, to kredyt obrotowy może być sposobem na wyjście z kłopotów.

Faktoring – co to jest?

Jeśli prowadzisz biznes w Polsce, to z pewnością nie raz spotkałeś się z wystawianiem faktur z odroczonym terminem płatności. W taki sposób kontrahent może np. sprzedać towar, który mu dostarczyłeś, wygenerować tym zysk i dopiero po tym zapłacić Ci Twoją należność. Osoby, które korzystają z takiej możliwości, nie mają na co narzekać i jest to dla nich bardzo dobre rozwiązanie. Inaczej wygląda to jednak ze strony osoby, która wystawia taką fakturę. Takie działanie może zagrozić płynności finansowej firmy. Rozwiązaniem tego problemu może być faktoring.

Faktoring polega na tym, że wyspecjalizowana firma faktoringowa przejmuje faktury od firmy, która owe faktury wystawiła. Oczywiście należy za to zapłacić, zazwyczaj opłata wynosi kilkadziesiąt procent wartości należności. W taki sposób firma od razu otrzymuje pieniądze, a ściąganiem długów z faktur zajmuje się firma, która je przejęła.

Dzięki faktoringowi nie musisz obawiać się, że Twoja firma straci płynność finansową przez nieopłacone faktury. Oszczędzasz sobie w taki sposób wiele problemów i nie musisz wypełniać tyle  formalności co w przypadku kredytu obrotowego.

Podsumowanie

Zarówno kredyt obrotowy, jak i faktoring to rozwiązania korzystne dla przedsiębiorców. Polegają one na zupełnie różnych działaniach, dlatego należy dopasować sposób wychodzenia z problemów finansowych do indywidualnej sytuacji swojej firmy. Dzięki temu bez problemu wyjdziesz z kłopotów finansowych i postawisz swoje przedsiębiorstwo na nogi.