Transport międzynarodowy Hiszpania – jak znaleźć firmę transportową?

0
Transport międzynarodowy Hiszpania

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą, który handluje z Hiszpanami, potrzebna jest ci dobra firma, która zajmie się transportem międzynarodowym. Jak ją znaleźć? Gdzie szukać? Odpowiedzi w poniższym tekście.

Hiszpania kocha polskie produkty

Zacznijmy od tego, że wbrew pozorom Hiszpania jest celem dla wielu naszych produktów. Choć kraj ten nie jest jednym z najważniejszych dla naszej gospodarki, to z roku na rok wysyłamy coraz więcej i więcej. Jakie polskie towary trafiają do hiszpańskich sklepów? Przede wszystkim jest to wołowina, drób, mięso z indyka, wyroby piekarnicze i cukiernicze oraz zboża. Jak widzimy, jest tego całkiem sporo. Tak duża ilość produktów sprawia, że polskie firmy mają szansę zwiększyć swój udział w hiszpańskim rynku, a co za tym idzie, poprawić swoją sytuację finansową. Jednak, by polskie produkty trafiły do tego kraju, potrzeba nie tylko znaleźć odbiorcę, ale i rzetelnego pośrednika, który dostarczy towar na miejsce.

Spedycja transportowa – nieodłączny towarzysz

Transport z Polski do Hiszpanii to nie lada wyzwanie. Wykorzystywanie do niego statków, samolotów czy kolei mija się z celem, ponieważ mało który producent w Polsce mógłby dostarczyć do Hiszpanii kilkaset czy kilka tysięcy ton swojego produktu. Co więc należy zrobić? Należy wybrać kołowy transport międzynarodowy, a konkretniej samochód ciężarowy. Popularny „TiR” potrafi przewieźć do 40 ton danego produktu i w kilkadziesiąt godzin pokona trasę z Warszawy do Madrytu. Pomaga również rozwinięta sieć autostrad, nie tylko w Hiszpanii, ale i w Niemczech, jak i Francji, czyli krajach tranzytowych. Pytanie, na które postaramy się odpowiedzieć, brzmi „jak znaleźć najlepszą firmę transportową?”.

Transport międzynarodowy Hiszpania – jak znaleźć firmę?

W Polsce firm, które zajmują się transportem towarów jest bez liku. Jedną z nich znajdziesz w tym miejscu. Nasi kierowcy są doceniani za granicą za terminowość i fachowość. Jak widzisz, czeka cię trudne zadanie. Jednak od czegoś trzeba zacząć. Transport międzynarodowy Hiszpania nie jest popularnym celem dla firm. Głównie pracują one na rynku niemieckim, francuskim i brytyjskim. Dlatego zacznij od przeglądania internetu. Wpisz w wyszukiwarkę Google hasło „transport międzynarodowy Hiszpania”. W ten prosty i szybki sposób od razu dotrzesz do co najmniej kilkudziesięciu firm, które oferują transport towarów na Półwysep Iberyjski. Najlepiej sprawdź oferty kilku z nich i porównaj ceny. Możesz również zaproponować stałą współpracę, która może poskutkować obniżeniem ceny za pojedynczy kurs. Ostateczna cena zależy od twoich umiejętności negocjacyjnych i zdolności przekonywania.

Księgowość NGO – czy wszyscy muszą ją prowadzić?

0
Księgowość NGO – czy wszyscy muszą ją prowadzić?

Zastanawiasz się, czy prowadzić księgowość, jeśli źródłem finansowania Twojego stowarzyszenia lub fundacji są wyłącznie składki członkowskie? Dowiedz się, kto i kiedy jest zobowiązany do prowadzenia księgowości oraz dlaczego warto zlecić ją do internetowego biura rachunkowego.

Czy wszystkie stowarzyszenia i fundacje muszą prowadzić księgowość?

Prowadzenie księgowości ma na celu rejestrowanie wszystkich zdarzeń finansowych, jakie zachodzą w fundacjach, stowarzyszeniach czy przedsiębiorstwach. Służy to uzyskaniu przejrzystego obrazu prowadzenia działalności. Dlatego do prowadzenia księgowości zobowiązane są wszystkie podmioty zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym. Obowiązek ten określa ustawa o rachunkowości, która mówi o tym, że wszystkie organizacje mające osobowość prawną oraz organizacje bez osobowości prawnej, czyli tak zwana stowarzyszenia zwykłe, są zobowiązane do prowadzenia księgowości.

Jaką księgowość prowadzą jednostki pozarządowe?

Wszystkie stowarzyszenia są zobowiązane do sporządzenia sprawozdania finansowego, a następnie przesłania go do swojego urzędu skarbowego. Stowarzyszenia, które prowadzą działalność gospodarczą wysyłają sprawozdania również do Krajowego rejestru Sądowego. W sprawozdaniu tym muszą znaleźć się:

 • bilans finansowy,
 • rachunek wyników,
 • informacje dodatkowe.

Organizacje prowadzą następujące typy księgowości:

 • księgowość pełna (kiedy przychody przekraczają 2 miliony euro),
 • księgowość uproszczona (przychody poniżej tej kwoty, zwykle jest to księgowość małych i średnich przedsiębiorstw),
 • uproszczona ewidencja przychodów i kosztów – opcja przygotowana specjalnie dla organizacji pozarządowych, które obracają bardzo niewielkimi środkami finansowymi.

biuro rachunkowe ngo

Formy prowadzenia księgowości

Samodzielne prowadzenie księgowości to trudne zadanie, a popełnienie błędu może słono kosztować każdego, niezależnie od tego, jaką formę działalności prowadzi oraz na jaki typ księgowości się zdecydował. Dlatego w zdecydowanej większości przypadków księgowość jest zlecane na zewnątrz.

Internetowa księgowość rozwija się nieustannie. Wynika to z faktu, że coraz więcej dokumentów, także finansowych, wystawia i się i ewidencjonuje drogą elektroniczną. Ponadto stacjonarne biura rachunkowe rzadko oferują tak szerokie usługi, jak te działające w Internecie. Częstymi minusami stacjonarnej księgowości są:

 • brak raportów,
 • uprzedzanie o konieczności spłaty zobowiązań tuż przed terminami,
 • błędy w przepływie dokumentów,
 • brak bieżących informacji.

W związku z dynamicznym rozwojem tego typu usług ceny biura rachunkowego w Internecie stają się coraz bardziej konkurencyjne.

Oszczędności

Ograniczenie kosztów przeznaczanych na księgowość NGO jest szczególnie istotna dla tych organizacji, które obracają bardzo niskimi kwotami i do usług rachunkowych muszą dopłacać. Dlatego dla stowarzyszeń i fundacji korzystanie z internetowych usług rachunkowych jest opcją, która znacznie ogranicza koszty i pozwala lepiej funkcjonować bez obaw o stabilność finansową.

Co jest potrzebne do uzyskania pożyczki pozabankowej?

0
Co jest potrzebne do uzyskania pożyczki pozabankowej?

Wiadomo, że jeżeli staramy się o uzyskanie kredytu bankowego, to najczęściej konieczne jest posiadanie odpowiednio dobrej historii kredytowej w bazach BIK. Potrzebna jest również odpowiednia zdolność kredytowa a tym samym, przedstawienie dodatkowych zaświadczeń o zatrudnieniu oraz uzyskiwanych dochodach.

A jak wygląda to w przypadku pożyczek pozabankowych? Na co będziemy musieli się przygotować, jeśli z jakiegoś powodu bank odrzuci nam wniosek o kredyt? Co będzie nam potrzebne do jej uzyskania i co powinniśmy wiedzieć na temat firm udzielających pożyczki pozabankowe?

Pożyczki pozabankowe droższe w spłacie od kredytów bankowych – prawda czy fałsz?

Kiedyś nie mielibyśmy żadnych wątpliwości, by odpowiedzieć na to pytanie tylko w jeden sposób. Dzisiaj nad tak postawionym pytaniem, trzeba byłoby się porządnie zastanowić, ponieważ firm pożyczkowych mamy obecnie bardzo dużo. Każda z nich posiada praktycznie różne koszty pożyczek, w niektórych są one zbliżone, ale są również takie, które posiadają propozycje stosunkowo tanie w spłacie. Nie będziemy tutaj wymieniać konkretnych firm czy marek, ponieważ koszt takiej pożyczki możemy obliczyć sobie na własną rękę. Wystarczy wejść na strony kilku firm pożyczkowych i za pomocą dostępnego kalkulatora obliczyć sobie wysokość raty pożyczki. Na podstawie takich wyliczeń, możemy znaleźć dla siebie pożyczkę z najniższą ratą.

Jest kilka takich firm pożyczkowych, które są w stanie zaproponować nam niską ratę pożyczki. Choć na razie, takich firm faktycznie jest garstka, to mogą one zaoferować zbliżone koszty pożyczek, porównywalne do tradycyjnych kredytów gotówkowych, jakie są dostępne w bankach. Dotyczy to jednak wyłącznie pożyczek do 10 000 zł z okresem spłaty do 12 czy 24 miesięcy – powiedział w rozmowie z nami ekspert ds. finansowych Michał Pakuła z portalu Banki24.

Czego wymagają firmy pożyczkowe?

Nie jest żadną tajemnicą, że firmy udzielające pożyczek pozabankowych na ogół nie mają skomplikowanych wymagań, względem osób wnioskujących o udzielenie pożyczki. W większości z nich mamy szansę na uzyskanie dodatkowego zastrzyku gotówki, nawet jeśli z jakichś powodów bank nie udzielił nam kredytu. Przede wszystkim dużo łatwiej uzyskanie takiej pożyczki, przyjdzie osobom, które posiadają niski dochód. Firmy pożyczkowe mają nieco niżej zawieszoną poprzeczkę i nie wymagają dochodów dużo większych niż najniższa krajowa. Nawet jeśli pracujemy na pół etatu, nie będzie to stanowiło problemu na drodze do uzyskania pożyczki. Pod warunkiem, że posiadamy stałe, comiesięczne wpływy na konto.

Składamy wniosek o pożyczkę.

Choć większość firm posiada zbliżone wymagania co do potencjalnych pożyczkobiorców, to warunki w poszczególnych firmach mogą się różnić. Na pewno firmy stawiają różne wymagania względem wieku pożyczkobiorcy. Niektóre z nich udzielają pożyczki osobom już od 18 roku życia, ale są również takie, które tę poprzeczkę wieku mają ustalone na 21 czy nawet 23 lata.

W zasadzie wszystkie firmy będą od nas wymagać posiadania dowodu osobistego, niektóre poproszą dodatkowo o przesłanie skanu dokumentu. Tylko nieliczne z nich wymagają przesyłania dodatkowych zaświadczeń o dochodach czy zatrudnieniu. Prędzej taka firma pożyczkowa może nas poprosić o przesłanie aktualnego wyciągu z rachunku bankowego w elektronicznej formie dokumentu pdf. Co raz więcej firm pożyczkowych posiada własne systemy, umożliwiające weryfikację dochodów potencjalnych pożyczkobiorców. Mowa tu o gotowych systemach umożliwiających przeprowadzenie takiej weryfikacji jak Instantor czy Kontomatik. Niezbędne do uzyskania pożyczki przez internet będzie również posiadanie rachunku bankowego czy telefonu komórkowego.

Pożyczki z krótkim okresem spłaty

Pamiętajmy, że rynek pożyczek pozabankowych to nie tylko pożyczki ratalne i wiązanie się umową na dłuższy okres. To również szereg firm oferujących chwilówki, a więc pożyczki krótkoterminowe z 30 czy 60-dniowym okresem spłaty. Jeśli mamy możliwość tak szybkiej spłaty pożyczki, warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem. Tym bardziej że większość tego typu firm, umożliwia uzyskanie pierwszej pożyczki bez ponoszenia dodatkowych opłat. Jeśli całą pożyczoną chwilówkę zwrócimy w ustalonym wcześniej i zapisanym w umowie terminie, to nie będziemy musieli płacić za nią dodatkowych prowizji. Bardzo wiele takich chwilówek za 0 zł można znaleźć w aktualnych rankingach chwilówek – https://www.banki24.com.pl/ranking-chwilowek/

Terminal płatniczy bez abonamentu? To możliwe!

0

Jesteś przedsiębiorcą i chciałbyś wprowadzić innowację w płatnościach, jednak obawiasz się kosztów? Poznaj program Polska Bezgotówkowa i dowiedz się jak otrzymać terminal za 0 zł.

Terminal płatniczy – element obowiązkowy każdej placówki?
Polacy są jednym z najbardziej otwartych na nowe technologie społeczeństw. Ta tendencja ma swoje przełożenie także na płatności. Według badań dotyczących preferowanych metod, ponad 50% respondentów jako częściej używaną wymienia płatności bezgotówkowe. To zdecydowana zmiana, która zaczęła się na dobre w 2015 roku (zwiększenie obrotu bezgotówkowego). Zwolennicy tej formy płatności jako argumenty przemawiające za wersją bezgotówkową wymieniają m.in. wygodę, szybkość transakcji, bezpieczeństwo (ponieważ nie muszą nosić ze sobą gotówki) oraz innowację. Odpowiedzią na to zapotrzebowanie jest obecność terminali płatniczych w wielu punktach handlowo-usługowych. W dużych miasta staje się to wręcz „obowiązkiem”, a nawet całkiem naturalnym elementem. Jednakże wciąż można znaleźć placówki, w których terminal karty płatniczej jest raczej w sferze marzeń (szczególnie w mniejszych miejscowościach, ale nie tylko). Przedsiębiorcy z różnych powodów nie dają klientom takiej możliwości, jednak najczęściej wymienianym jest obawa związana z kosztami za sprzęt (terminal płatniczy) oraz abonament za usługę (transakcje bezgotówkowe). Teraz pojawiła się szansa na terminal bez abonamentu, a jednocześnie terminal za 0 zł. Jak to zrobić? To naprawdę proste!


Terminal za 0 zł – poznaj sposób!
W 2018 roku wystartował program Polska Bezgotówkowa, którego nadrzędnym celem jest rozwój oraz rozpowszechnienie płatności bezgotówkowych w Polsce. Dzięki temu rozwiązaniu (a dokładnie dzięki partnerowi fundacji – eService) mikro oraz mali przedsiębiorcy mogą otrzymać nawet do 3 darmowych terminali (terminal za 0 zł), przedsiębiorca przez 12 miesięcy nie musi także płacić abonamentu za świadczenie usługi. Program Polska Bezgotówkowa oferuje dwa modele terminali płatniczych (terminal płatniczy bez abonamentu) – terminal standardowy oraz terminal Smart D220, w zależności od Twoich potrzeb i preferencji. Chcesz lepiej poznać ofertę na terminal płatniczy bez abonamentu w ramach programu Polska Bezgotówkowa? Wejdź na stronę bez gotówki pl https://bezgotowki.pl/oferta/.

Planujesz kupno samochodu? Weź go na raty!

0

Kupno samochodu to bardzo poważny wydatek, który wymaga dużego zaangażowania finansowego. Zdajesz sobie sprawę z tego, jak długo trwałoby oszczędzanie na ten cel, dlatego rozważasz wzięcie go na raty. Jaki masz wybór? Przedstawiamy kilka rodzajów kredytów, które pozwolą Ci na zakup samochodu.

Kredyt gotówkowy

Sfinansowanie zakupu samochodu kredytem gotówkowym to najprostsze, ale jednocześnie najdroższe rozwiązanie. Najważniejsza jego zaleta to elastyczność, ponieważ w odróżnieniu od kredytu samochodowego o celowym charakterze kredyt gotówkowy może zostać przeznaczony na dowolny cel. To znaczy, że nikt Cię nie pyta, na co wydasz pozyskane pieniądze i oprócz samego auta możesz sfinansować również inne wydatki, jak np. ewentualne naprawy czy wykupienie ubezpieczeń. Nie jest to natomiast możliwe przy kredycie samochodowym. Niestety, w porównaniu z kredytem samochodowym gotówkowy jest droższy, a jego oprocentowanie wyższe.

Kredyt samochodowy 

Typowy kredyt samochodowy oferuje stosunkowo niewiele banków. Jego cechą charakterystyczną jest konieczność przeznaczenia pozyskanych środków wyłącznie na zakup auta, co sprawia, że dodatkowe koszty, jak wspomniane naprawy i ubezpieczenia trzeba opłacić z własnych, odłożonych środków. Kredyty samochodowe są dostępne w trzech różnych wariantach: standardowym, balonowym i jednoratowym. Na czym one polegają i czym się różnią?

Standardowy kredyt pozwala wziąć samochód na raty tak jak kredyt czy pożyczkę. Po prostu ustalasz wysokość pojedynczej raty oraz ich łączną liczbę, a następnie spłacasz zgodnie z harmonogramem. Na podobnych zasadach działa kredyt balonowy, z tym że w comiesięcznych ratach spłaca się większą część zobowiązania, np. 80%, a pozostałą kwotę oddaje się na końcu za jednym razem. Odwrotnie sytuacja wygląda przy kredycie jednoratowym, w przypadku którego najpierw wpłaca się duży zadatek, np. w wysokości 50%, a resztę spłaca się w ratach.

Jak widać, możliwości finansowania zakupu auta kredytem są szerokie. Jeżeli zdecydujesz się na kredyt samochodowy, pamiętaj, żeby sprawdzić termin spłaty, ponieważ w zależności od banku może on wynosić 5, 7, 8 czy 10 lat. Planując zakup drogiego pojazdu, upewnij się, czy jego cena mieści się w narzuconym limicie. Ponadto zorientuj się, jakich ubezpieczeń oczekuje bank. Przy wyborze oferty pamiętaj, że oprocentowanie to tylko jeden z czynników decydujących o atrakcyjności danego kredytu. Więcej na ten temat dowiesz się na stronie pozyczamratalnie.pl. Ma ona formę rankingu, dzięki któremu z łatwością wytypujesz najlepszy kredyt na sfinansowanie zakupu auta.

Jak sfinansować wyjazd na wakacje?

0

Po wielu miesiącach ciężkiej pracy nareszcie zbliża się upragniony urlop? A może świąteczna przerwa i przenikający do szpiku kości mróz, a wraz z nim ferie? Trudno znaleźć moment, w którym nie chcielibyśmy się wyrwać na dalekie wakacje. Wiemy jednak, że zarówno te w Polsce, jak i zagranicą sporo kosztują. Jak sfinansować wymarzony wyjazd? Przedstawiamy kilka propozycji z ich zaletami i wadami.

Szybka pożyczka

Tutaj w skróconej formie dowiedz się o szybkiej pożyczce, więcej na stronie pozycz500.pl. Zasadniczo pożyczki są przyznawane na niewielkie kwoty, mniej więcej od 100 do 5000 zł. Spłaca się ją, wraz z oprocentowaniem, w ramach ustalonych rat lub całość naraz. Formalności są ograniczone do minimum, więc środki możesz uzyskać nawet wybierając się na wakacje last minute. Ważne jednak, żeby uniknąć wpadnięcia w spiralę zadłużenia i oddać pieniądze w terminie. A chwilówki mają to do siebie, że są przyznawane na krótki czas i relatywnie niedużą kwotę. W tej sytuacji pożyczka nie będzie dla każdego. To propozycja raczej dla osób, które nie wydają na wakacje dużych pieniędzy, na przykład singli i par, ale już nie dużych rodzin kierujących się w dalekie strony…

Kredyt w banku

Nieco więcej pieniędzy pożyczysz w banku – w ramach kredytu gotówkowego na dowolny cel. To rozwiązanie odpowiednie dla świadomych podróżników, którzy na przykład chcą okrążyć świat lub wyjechać na dłuższy czas i potrzebują większej gotówki na dobry start. Problem w tym, że kredyty wymagają dopełnienia wielu formalności i są przyznawane po nieco bardziej wymagającej weryfikacji niż chwilówki. Drogie wakacje mimo wszystko lepiej organizować w inny sposób niż na przysłowiową kreskę.

Oszczędności

Zanim włączysz ranking pożyczek online, zastanów się, czy na pewno musisz wyjeżdżać za chwilę? Czasami lepiej odłożyć wycieczkę w czasie, ale spokojnie się do niej przygotować, przede wszystkim odkładając niezbędne pieniądze. Zobacz: nie generujesz zobowiązań, które ciągną się za Tobą miesiącami, masz satysfakcję z realizacji swojego celu. Fakt – oszczędzać na wakacje nie jest łatwo, szczególnie przy przeciętnych zarobkach. Jednak właśnie w taki sposób uczymy się kontrolować swój budżet i krok po kroku realizować postawione wyzwania. Oszczędzaj na niepotrzebnych wydatkach, zmień nawyki żywieniowe, porzuć zgubne nałogi. Na pewno zdrowiej uzbierać na wyjazd na narty niż wypalić 150-200 paczek papierosów…

Dodatkowa praca i inne 

Z myślą o naprawdę ciekawym wyjeździe – na przykład do egzotycznej Azji – wiele osób decyduje się podjąć dodatkową pracę. Wysiłek popłaca. Fakt, że dodatkowo się męczysz, ale nagroda jest czymś więcej niż zwyczajnym urlopem. Żeby zyskać środki bez pożyczki, możesz też sprzedać swoje niepotrzebne rzeczy – ubrania, meble, elektronikę, gry, książki…

Pożyczka online z odbiorem pieniędzy na Poczcie

0

Jak wiadomo, czasem zdarzają się sytuacje, kiedy brakuje nam pieniędzy. Taka sytuacja może być spowodowana różnymi okolicznościami, ale nie okoliczności są najważniejsze. Najważniejsze jest to, jak będzie wyglądać poradzenie sobie z nimi. Jeśli założymy, że mamy problemy finansowe, które są tymczasowe, dobrym rozwiązaniem będzie szybka pożyczka bez wychodzenia z domu. Szybka pożyczka online to bez wątpienia nie tylko pomoc to po prostu wygoda.

Pożyczka online

Zacznijmy od podkreślenia, iż mówienie o pożyczce online w żadnym wypadku nie jest przesadą. Pożyczkę można otrzymać bez wychodzenia z domu, naturalnie jednak wcześniej trzeba przejść procedurę weryfikacyjną w danej firmie. Niemniej przejście takiej procedury nie trwa długo (w innym przypadku nie można byłoby mówić na temat szybkich pożyczek), bardzo szybko dowiemy się, jak wygląda sytuacja. Zresztą, nawet jeżeli nie otrzymamy pożyczki, nie wolno się załamywać, jest mnóstwo firm oferujących pożyczkę online. Poza tym nie wolno działać pod wpływem impulsu, pożyczka musi być przemyślana, jeżeli będzie inaczej, zamiast rozwiązania kłopotu czekają kolejne.
Większym problemem jest brak konta bankowego i na nim skupimy się w dalszej części tekstu.

Brak konta bankowego — jak wygląda wybór?

Najkrócej rzecz ujmując, jeśli nie posiadamy konta bankowego, u wielu pożyczkodawców nie mamy czego szukać. Po prostu, jeżeli pożyczkodawca wymaga konta bankowego, zapewne nie ma odstępstw od reguły.

Tak więc w przypadku braku konta bankowego są dwa rozwiązania — założenie konta bankowego oraz poszukanie pożyczki online z odbiorem na poczcie. Bez względu na to, jakie rozwiązanie zostanie przez nas uznane za stosowne, najlepszym rozwiązaniem będzie zapoznanie się z www.get-money.pl/aktualności/banki/chwilówka-szybka-pożyczka-szybka-wypłata-w-15-minut, jest to strona na miarę Twoich oczekiwań. Warto przy okazji podkreślić, że mowa o portalu, którego funkcjonowanie w znaczącym stopniu wykracza poza pożyczki oraz konta bankowe. W największym skrócie — jest to portal, który został poświęcony finansom, biznesowi oraz ekonomii.

Pożyczka ekspresowa – jak szybko można otrzymać pożyczone pieniądze?

0

Pożyczanie pieniędzy od instytucji pozabankowych stało się popularne m.in. ze względu na tempo otrzymywanych środków. Nie bez znaczenia jest też fakt, że większość zobowiązań można zaciągnąć przez Internet, bez konieczności odwiedzania siedziby firmy. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że nie zawsze pożyczka ekspresowa faktycznie jest „ekspresowa” – przed zawarciem umowy lepiej dowiedzieć się, po jakim czasie pieniądze znajdą się na koncie bankowym.

Pożyczka online: oszczędność czasu

Pożyczanie pieniędzy przez Internet to wręcz nowa moda – coraz mniej osób decyduje się na zaciąganie zobowiązań finansowych „tradycyjnie”, czyli poprzez wizytę w siedzibie danej instytucji. Pożyczka online to przede wszystkim ogromna oszczędność czasu; klient nie musi opuszczać wygodnego fotela. Wystarczy, że wypełni odpowiedni wniosek i poczeka na decyzję firmy. Jeśli będzie ona pozytywna, przyznane środki znajdą się na koncie klienta.

Pożyczka ekspresowa: co to znaczy?

Pożyczanie przez Internet wiąże się nie tylko z oszczędnością czasu, jaki trzeba byłoby poświęcić na dotarcie do siedziby firmy i dopełnienie formalności na miejscu. To także możliwość bardzo szybkiego otrzymania potrzebnych środków – decyzja o przyznaniu pożyczki może zostać wysłana do klienta już 15 minut po złożeniu przez niego odpowiedniego wniosku. Cała procedura zaciągania zobowiązania przez Internet jest niezwykle prosta. Na przykładzie firmy euroloan.pl prześledzimy poniżej, co należy zrobić, by otrzymać dodatkowe środki bez konieczności wychodzenia z domu, a w dodatku jeszcze szybciej niż w przypadku większości pożyczek online.

Euroloan Express: jeszcze szybsze pożyczanie

W przypadku pożyczki ekspresowej w euroloan.pl mamy do czynienia z nieco innym modelem zaciągania zobowiązania – klient wnioskuje o przyznanie mu limitu na rachunku. Jak wygląda proces? Pierwszym krokiem, jaki musi wykonać klient, jest wybór interesującej go kwoty (minimalna kwota pożyczki to 300 zł, maksymalna – 20 000 zł). Kolejnym krokiem jest zarejestrowanie się w serwisie euroloan.pl, a następnie dokonanie przelewu weryfikacyjnego na symboliczną kwotę 1 zł. To właściwie wszystko, co musi zrobić osoba zainteresowana zaciągnięciem zobowiązania – po wykonaniu przelewu czeka jedynie na decyzję kredytową. Jeśli limit zostanie przyznany, pożyczkobiorca może zlecić wypłatę dowolnej kwoty (w ramach limitu).

Osoby, które decydują się na skorzystanie z usługi Euroloan Express mogą liczyć na to, że otrzymają środki szybciej niż w przypadku zwykłej pożyczki. Jest to możliwe dzięki pominięciu części wymaganych danych, co z kolei przyspiesza cały proces. To dobre rozwiązanie dla osób, które szybko potrzebują dużej kwoty pieniędzy. Warto zresztą zwrócić uwagę na fakt, że w przypadku pożyczki ekspresowej w euroloan.pl nie jest wymagane żadne zabezpieczenie. To dodatkowa zaleta z perspektywy klientów, którym zależy na szybkim załatwieniu formalności. Więcej informacji na temat pożyczki ekspresowej można znaleźć pod adresem https://www.euroloan.pl/pozyczki/ekspres-pozyczka.

Artykuł sponsorowany.

Ulgi i dotacje inwestycyjne – jak z nich korzystać?

0

Dotacje z funduszy Unii Europejskiej i zwolnienia podatkowe obowiązujące w Specjalnych Strefach Ekonomicznych to ogromna szansa dla wszystkich przedsiębiorców. Jakie kryteria brane są pod uwagę podczas przydzielania tych benefitów? Jakie warunki muszą spełnić przedsiębiorcy, by z nich skorzystać?

Profesjonalne doradztwo

Uzyskanie dotacji z funduszy unijnych czy inwestowanie w Specjalnych Strefach Ekonomicznych wymaga znajomości aktualnego prawa polskiego i unijnego. Przedsiębiorcy, którzy mają trudności z dopełnieniem wszystkich koniecznych formalności, mogą skorzystać z pomocy firm świadczących usługi doradcze. Zespół Ulg i Dotacji Inwestycyjnych działający w firmie EY specjalizuje się w pozyskiwaniu dotacji pieniężnych z funduszy Unii Europejski oraz wspieraniu przedsiębiorców planujących inwestycje w Specjalnych Strefach Ekonomicznych. Do usług świadczonych przez firmę EY zalicza się m.in.: optymalizacja projektów inwestycyjnych pod kątem pozyskania wsparcia finansowego z funduszów unijnych, przygotowanie odpowiednich wniosków o przyznanie środków pieniężnych z programów rządowych, wsparcie inwestora w kontaktach z organami państwowymi, doradztwo w zakresie lokowania inwestycji w Specjalnych Strefach Ekonomicznych, pomoc w uzyskaniu zezwoleń na działalność w tych Strefach. Więcej szczegółów dotyczących doradztwa inwestycyjnego znajdziesz pod tym adresem: http://www.ey.com/pl/pl/services/tax/grants-and-incentives.

Dlaczego warto inwestować w Specjalnych Strefach Ekonomicznych?

Specjalne Strefy Ekonomiczne to wyodrębnione administracyjnie części terytorium Polski, na których terenie działalność gospodarcza może być prowadzona na korzystnych dla inwestora warunkach. Obecnie w kraju funkcjonuje czternaście takich Stref. Podstawową zaletą inwestowania w Specjalnej Strefie Ekonomicznej jest możliwość skorzystania z ulgi podatkowej, polegającej na zwolnieniu przedsiębiorcy z obowiązku płacenia części podatku dochodowego – CIT lub PIT (w zależności od formy prowadzonej działalności gospodarczej). Wysokość ulgi inwestycyjnej uzależniona jest m.in. od wielkości przedsiębiorstwa, prowadzonej przez nie działalności czy ulokowania Strefy i wynosi od 15 do 50%. Warto pamiętać, że niektóre typy działalności (np. wytwarzanie wyrobów tytoniowych czy alkoholowych) nie mogą zostać objęte ulgami. Inwestowanie w Specjalnych Strefach Ekonomicznych wiąże się również z możliwością skorzystania z innych ulg i dotacji inwestycyjnych, takich jak zwolnienia z podatku od nieruchomości czy dotacje z powiatowych urzędów pracy.

Jak uzyskać zezwolenie?

Przedsiębiorca, który chciałby rozpocząć działalność na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej, musi otrzymać zezwolenie. W celu powinien złożyć do podmiotu zarządzającego daną Strefą deklarację, w której określi m.in. charakter i cel inwestycji. Zarządzający Specjalną Strefą Ekonomiczną ogłasza przetarg lub podejmuje rokowania – mają one na celu wyłonienie przedsiębiorców, którzy otrzymają zezwolenie na prowadzenie działalności w danej Strefie. Zarządzający sprawdza m.in czy działalność gospodarcza, którą przedsiębiorca zamierza prowadzić na terenie danej Strefy Ekonomicznej, przyczyni się osiągnięcia celów określonych w planie jej rozwoju. Weryfikuje również to, czy udział środków własnych przedsiębiorcy wynosi przynajmniej 25% wartości całkowitych kosztów kwalifikowanych inwestycji. Zezwolenie wydawane jest w drodze decyzji. Zawarte w niej zostają w m.in. wymogi dotyczące zatrudnienia określonej liczby pracowników.

Fundusze europejskie

W latach 2014-2020 na rozwój przedsiębiorstw w Polsce Unia Europejska przeznaczyła ok. 20 mld euro. Środki te rozdysponowywane są za pośrednictwem pięciu głównych funduszy. Należą do nich:

 • Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego – jego celem jest zminimalizowanie różnic rozwojowych występujących między poszczególnymi regionami Unii Europejskiej. Z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego pochodzą środki przeznaczone na wsparcie małych i średnich przedsiębiorstw.
 • Europejski Fundusz Społeczny – środki z tego funduszu przeznaczone są na walkę z bezrobociem w krajach Unii Europejskiej. Ze środków tego funduszu finansowana jest m.in. pomoc dla młodych osób, które dopiero wchodzą na rynek pracy.
 • Fundusz Spójności – jego głównym celem jest redukcja nierówności gospodarczych oraz wspieranie zrównoważonego rozwoju. Środki z tego funduszu wykorzystywane są do wspierania inwestycji związanych m.in. z ochroną środowiska czy z rozbudową infrastruktury transportowej
 • Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich – fundusz ten stworzony został w celu wspierania modernizacji rolnictwa oraz rozwoju obszarów wiejskich.
 • Europejski Fundusz Morski i Rybacki – środki z tego fundusz przeznaczane są na rozwój rybołówstwa.

Programy europejskie

Poza istniejącymi funduszami Unia Europejska wygospodarowała środki na nowe programy:

 • Program Horyzont 2020 – głównym celem programu jest finansowanie innowacji naukowych. Program wspiera badania na wszystkich etapach: zaczynając od procesu opracowywania koncepcji naukowej, poprzez etap badań, aż po wdrożenie nowych rozwiązań czy technologii.
 • Program COSME – zapewnia małym i średnim łatwiejszy dostęp do finansowania m.in. poprzez udzielanie gwarancji kredytowych.
 • Program „Łącząc Europę” – program ten powstał w celu wspierania rozwoju technologii informacyjno-komunikacyjnych w państwach członkowskich. Z jego środków dofinansowywane są także strategiczne inwestycje w infrastrukturę, takie jak budowa dróg, linii kolejowych czy sieci energetycznych.

Wnioski o dotację – kryteria oceny

Każdy projekt, który ma być realizowany z udziałem środków pochodzących z programów czy funduszy europejskich, jest oceniany jest pod kątem zgodności z trzema podstawowymi kryteriami:

 • Zrównoważony rozwój – Unia Europejska kładzie nacisk na to, by rozwój gospodarczy Europy nie wpływał negatywnie na stan środowiska naturalnego. Unia promuje oszczędne eksploatowanie zasobów naturalnych oraz korzystanie z odnawialnych źródeł energii (energia wiatrowa, wodna, słoneczna, geotermalna).
 • Równość szans – projekty współfinansowane z funduszy europejskich powinny być zgodne z polityką równości szans. Polityka ta sprowadza się przede wszystkim do równego traktowania kobiet i mężczyzn i zwalczania dyskryminacji ze względu na wiek, poglądy, pochodzenie, religie czy niepełnosprawność.
 • Społeczeństwo informacyjne – polityka społeczeństwa informacyjnego polega na stosowaniu i upowszechnianiu nowoczesnych rozwiązań technologicznych w codziennym funkcjonowaniu przedsiębiorstw.

Artykuł sponsorowany.

Koszty, które dodatkowo poniesiemy przy zakupie nowego mieszkania

0

Gdy chcemy zdecydować się na kupno własnej nieruchomości, musimy pamiętać o tym, że będzie to nie tylko kwestia pokrycia jej ceny – dochodzą także dodatkowe wydatki, na które również musimy się przygotować. Co jeszcze trzeba będzie opłacić?

Zakupienie wymarzonego mieszkania to spory wydatek, przed którym warto dobrze się zastanowić. Wartość samej nieruchomości to dopiero początek dalszych kosztów, aby móc przeprowadzić się na swoje.

 Wynagrodzenie notariusza

Jeśli chcemy kupić nowe mieszkanie, musimy przede wszystkim liczyć się z kosztami notarialnymi, czyli wynagrodzeniem notariusza, u którego podpisujemy umowę deweloperską oraz przenoszącą własność. W przypadku umowy deweloperskiej koszty pokrywane są po połowie przez dewelopera i klienta, w przypadku umowy przenoszącej własność nieruchomości – przez klienta.

W przypadku nieruchomości mających cenę od 60 000 do 1 000 000 złotych wysokość taksy notarialnej to 1 010 złotych + 0,4 procent od nadwyżki powyżej 60 000 złotych. Także notariusz pobierze od nas opłaty za wypisy z aktu notarialnego. Trzeba mieć co najmniej trzy egzemplarze. Za każdą nowo rozpoczętą stronę zapłacimy około 6 złotych + podatek VAT.

 Opłaty sądowe – księga wieczysta

Kolejna opłata związana jest z założeniem księgi wieczystej. Zapłacimy za nią 60 złotych. Za wpis prawa własności do księgi wieczystej zapłacimy potem 200 złotych. Jeśli chcemy kupić mieszkanie na kredyt hipoteczny, wówczas ponosimy koszt dodatkowych 200 złotych za ustanowienie hipoteki.

 Koszt kredytu

Gdy chcemy zdecydować się na zakupienie mieszkania na kredyt, musimy też liczyć się z kosztami tego kredytu. W związku z tym warto zapoznać się z różnymi ofertami banków. Może pomóc nam w tym również deweloper. W Poznaniu w biurach deweloperskich można skorzystać także z usług doradczych. Więcej na http://ronson.pl/inwestycje-poznan/ W przypadku zakupu mieszkania z rynku pierwotnego, czyli mieszkania nowego nie ponosimy kosztów podatku PCC w wysokości 2 procent. Opłata jest ponoszona przy kupnie nieruchomości używanej – z rynku wtórnego.