Kredyt frankowy – unieważnienie umowy

0
Kredyt frankowy

Sytuacja związana z kredytami frankowymi elektryzuje świat finansów już od około 10 lat, kiedy to po bardzo dużej ekspansji reklamowej tysiące Polaków zdecydowało się na zaciągnięcie kredytów hipotecznych denominowanych we frankach. Każdy z kredytobiorców liczył na spokojne spłacanie z delikatną perspektywą obniżenia wartości kredytu.

To właśnie stabilność franka szwajcarskiego było głównym hasłem reklamowym banków, które proponowały kredyty we frankach szwajcarskich. Jednak na przestrzeni kilku następnych lat kurs franka szwajcarskiego diametralnie wzrastał, sprawiając że pozornie stabilny kredyt we frankach zwiększał się poprzez umacnianie waluty nad polskim złotym. Kolejne wzrosty były jednak tylko preludium do tego, co wydarzyło się w tak zwany czarny czwartek 15 stycznia 2015 roku, kiedy to frank umocnił się o kolejne kilkadziesiąt procent w stosunku do naszej waluty. Sprawiło to, że wielu Polaków musiało spłacać miesięcznie nawet o 50% wyższą kwotę niż na początku zobowiązania. Czy taki stan rzeczy musi mieć miejsce do samego końca naszej umowy?

Czy istnieje możliwość unieważnienia umowy kredytu frankowego?

Coraz częściej usłyszeć można o unieważnieniu kredytu frankowego decyzją sądu lub Trybunału Europejskiego. Coraz więcej umów jest poddawanych wątpliwość, co sprawia, że mamy prawo wypowiedzieć taką nieważną umowę i odzyskać stracone wcześniej pieniądze. W jaki sposób możemy unieważnić swoją umowę? Obecnie kancelarie toczą wiele spraw związanych z unieważnieniem kredytów frankowych.  Żądanie to opiera się na zarzucie, że klauzula waloryzacyjna (indeksacyjna albo denominacyjna) zawarta w umowie jest nieważna, a wobec tego cała umowa jest nieważna. Jeśli mamy wątpliwości co do słuszności zapisów w naszej umowie, skierujmy się po pomoc do kancelarii adwokackiej a być może odzyskamy ogromną część straconych wcześniej pieniędzy.

Problemy finansowe w firmie – jak je rozwiązać?

0
Problemy finansowe w firmie

Prowadzenie i utrzymanie własnej firmy to nie lada wyzwanie dla każdego przedsiębiorcy. Wymaga to bowiem nie tylko mnóstwa czasu, ale także środków finansowych, które można przeznaczyć na rozwój oraz firmowe inwestycje. Obecnie właściciele firm, którzy szukają źródła finansowania, mają wiele możliwości, aby rozwiązać swoje problemy finansowe. Do najpopularniejszych można zaliczyć faktoring oraz kredyt obrotowy. Zobacz, jak za pomocą tych rozwiązań możesz zażegnać problemy finansowe firmy i zyskać gotówkę na jej rozwój.

Kredyt obrotowy – co to jest?

To zobowiązanie finansowe śmiało można zaliczyć, do jednych z najpopularniejszych, jeśli chodzi o kredyty dla firm. Można go znaleźć w praktycznie każdym banku, a w wielu przypadkach będzie to produkt bardzo opłacalny i przydatny podczas rozwijania przedsiębiorstwa. Kredyt obrotowy jest zazwyczaj przyznawany na krótki czas (na ok. rok) i wypłacany może być za pomocą comiesięcznych transz lub jednorazowej płatności.

Środki finansowe pozyskane w taki sposób możesz przeznaczyć na pokrycie bieżących potrzeb firmy. Możesz np. wypłacić wynagrodzenia swoim pracownikom, opłacić składki ZUS oraz podatki lub uregulować rachunki, raty oraz inne zobowiązania finansowe. W momencie, gdy Twoją firmę dopadły przejściowe problemy finansowe https://habza.com.pl/co-jest-lepszym-lekarstwem-na-problemy-finansowe-firmy/, to kredyt obrotowy może okazać się bardzo pomocny. Dzięki niemu będziesz miał środki na to, aby dalej prowadzić działalność oraz zyskasz czas na to, aby poprawi sytuację.

Musisz jednak pamiętać o tym, że banki nie udzielają takiego zobowiązania każdemu. Aby otrzymać pieniądze w ten sposób, musisz działać na rynku od minimum roku, a w niektórych przypadkach nawet od dwóch lat. Dodatkowo nie możesz zalegać z uregulowaniem składek ZUS oraz opłaceniem podatków. Jeśli działasz od jakiegoś czasu na rynku i dotknęły Cię krótkoterminowe problemy finansowe, to kredyt obrotowy może być sposobem na wyjście z kłopotów.

Faktoring – co to jest?

Jeśli prowadzisz biznes w Polsce, to z pewnością nie raz spotkałeś się z wystawianiem faktur z odroczonym terminem płatności. W taki sposób kontrahent może np. sprzedać towar, który mu dostarczyłeś, wygenerować tym zysk i dopiero po tym zapłacić Ci Twoją należność. Osoby, które korzystają z takiej możliwości, nie mają na co narzekać i jest to dla nich bardzo dobre rozwiązanie. Inaczej wygląda to jednak ze strony osoby, która wystawia taką fakturę. Takie działanie może zagrozić płynności finansowej firmy. Rozwiązaniem tego problemu może być faktoring.

Faktoring polega na tym, że wyspecjalizowana firma faktoringowa przejmuje faktury od firmy, która owe faktury wystawiła. Oczywiście należy za to zapłacić, zazwyczaj opłata wynosi kilkadziesiąt procent wartości należności. W taki sposób firma od razu otrzymuje pieniądze, a ściąganiem długów z faktur zajmuje się firma, która je przejęła.

Dzięki faktoringowi nie musisz obawiać się, że Twoja firma straci płynność finansową przez nieopłacone faktury. Oszczędzasz sobie w taki sposób wiele problemów i nie musisz wypełniać tyle  formalności co w przypadku kredytu obrotowego.

Podsumowanie

Zarówno kredyt obrotowy, jak i faktoring to rozwiązania korzystne dla przedsiębiorców. Polegają one na zupełnie różnych działaniach, dlatego należy dopasować sposób wychodzenia z problemów finansowych do indywidualnej sytuacji swojej firmy. Dzięki temu bez problemu wyjdziesz z kłopotów finansowych i postawisz swoje przedsiębiorstwo na nogi.

Pomoc frankowiczom w Gdańsku

0
Pomoc frankowiczom w Gdańsku

Kilka lat temu dużą popularnością cieszyły się kredyty udzielane we frankach szwajcarskich lub waloryzowane do franków szwajcarskich. W obu przypadkach dochodziło do wielu nieprawidłowości, które wprowadzały kredytobiorców w błąd. Dziś wiele osób ponosi wysokie koszty udzielonych kredytów. Nie posiadają oni odpowiedniej wiedzy i umiejętności do rozpoczęcia nie równiej walki z bankiem. Na szczęście kancelarie prawne wyspecjalizowały się w tego typu zleceniach. Warto skorzystać z ich pomocy.

Wsparcie w walce z bankiem

Główne zadanie kancelarii prawnych to pomoc w uzyskaniu obniżenia kosztów kredytu waloryzowanego do franków szwajcarskich. Pomoc frankowiczom w Gdańsku oferuje wyspecjalizowana w tym temacie kancelaria prawna. Pierwszy etap to szczegółowa analiza dokumentów kredytowych wysyłanych przez stronę https://www.stop-frank.pl/kontakt/. To na jej podstawie oceniana jest sytuacja klienta i planowane dalsze kroki. Wstępna analiza jest całkowicie bezpłatna i przeprowadzana w przeciągu 24 godzin od przesłania wszystkich dokumentów. Następnie, po uzgodnieniach z klientem, określane są szczegółowe roszczenia względem banku i podejmowane właściwe działania. Dzięki temu Klient kancelarii unika wielu formalności i powoli odnajduje się w tej skomplikowanej sytuacji.

Możliwe roszczenia klientów

Część klientów banków oczekuje unieważnienie umowy kredytowej. Jest to jedna z możliwości. Jeśli sąd przychyli się do roszczenia kredytobiorcy uzyska on pełen zwrot spłaconych rat i wszelkich związanym z tym kosztów. Dodatkowo nie będzie konieczna dalsza spłata kredytu. Drugie powszechne wśród frankowiczów roszczenie, to tak zwane odfrankowienie kredytu. Polega ono na podtrzymaniu dotychczasowej umowy kredytowej, jednak usunięciu ulega szkodliwa dla klientów i niezgodna z prawem klauzula o waloryzacji do franka szwajcarskiego. Dzięki takiemu działaniu klient banku może w dalszym czasie spokojnie spłacać kredyt, jednak nie ponosi wysokich kosztów związanych z przeliczeniami kredytu na franki szwajcarskie. Tym samym rata kredytu ulega znaczącemu obniżeniu. Kurs walut nie ma już wpływu na jej wysokość.

W jaki sposób zostać architektem?

0
architekt

Jeżeli w naszej głowie od dawna pojawi się to pytanie, to powinniśmy zastanowić się czy ten zawód, może być naszą trasą przyszłości. Jeżeli nauki ścisłe nie sprawiają nam problemów, a dodatkowo posiadamy zdolności artystyczne, być może powinniśmy spróbować swoich sił jako architekt. Zdarza się, że już od najmłodszych lat wykazujemy umiejętność budownicze. Jeżeli posiadamy własny styl oraz lubimy estetykę, a w dzieciństwie biegaliśmy tworzyć konstrukcję z klocków i rysować, to może jest to zawód stworzony właśnie dla nas. Jest to profesja, która może przerodzić się w pracę zarobkową. W jaki sposób wygląda droga do zostania architektem? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/jak-zostac-architektem/

Jak przygotować się do pracy jako architekt?

Jeżeli taki kierunek na ASP Nas nie interesuje, ponieważ uważamy że nie chcemy być artystą, ale lubimy tworzyć i rysować to warto zastanowić się nad zapisem się na kurs rysunku. Jest to dobre przygotowanie do zaczęcia pracy jako architekt. W szkole podstawowej być może rozmawialiśmy swoje zdolności Jako przyszły architekt, nawet o tym nie wiedząc kropka od dziecka możemy przecież trenować swoją wyobraźnię oraz kreatywność za pomocą klocków, kredek i kartki papieru. Pogotowie szkoły podstawowe warto jest zastanowić się nad wyborem szkoły średniej. Jeżeli chodzi o kierunek związany z architekturą, to najlepiej jest wybrać liceum profilowe lub technikum architektoniczne. Obydwie do szkoły dadzą nam niezbędną wiedzę, którą wykorzystamy do późniejszej nauki jako architekt. Różnicą jest to, że technikum połączone będzie z teorią i praktyką w jednym.

W jaki sposób przygotować się na rekrutację na studia?

Dobry architekt, powinna być to osoba, która jest wytrwała w swoich postanowieniach. Raz wybrana ścieżka zawodowa może być przyszłością na całe życie. W okresie przygotowań do studiów nie należy zapominać o rysowaniu. Wybranie się na dobre kursy rysunku pozwoli nam przygotować się egzamin wstępny, dzięki któremu dostaniemy się na uczelnię wyższą kropkę dodatkowo uzyskanie jak najlepszych wyników egzaminu maturalnego jest dobrym rozpoczęciem studiów na architekturze. Szczególny nacisk kładziony jest na wyniki z egzaminów z przedmiotów ścisłych. Jako przyszła architekt powinniśmy wiedzieć, że języki obce są bardzo istotnym aspektem w tej dziedzinie.

Zobacz też: http://www.jobston.pl/fryzjer-jak-nim-zostac/

Czym jest leasing pracowników i czy warto z niego skorzystać?

0
leasing pracowników

Wielu właścicieli firm szuka interesującej alternatywy dla tradycyjnej rekrutacji. Jedną z propozycji może być wynajem pracowników. Sprawdź kilka szczegółów i wybierz ofertę, która pozwoli Ci na optymalizację kosztów. To doskonała propozycja dla wymagających przedsiębiorców.

Tradycyjna rekrutacja – kiedy sprawdzi się najlepiej?

Każdy z nas dobrze wie, z czym wiąże się tradycyjna rekrutacja. Pracodawca analizuje nadesłane aplikacje, a następnie wybiera kandydatów, z którymi przeprowadza rozmowy. To doskonałe rozwiązanie dla niewielkich firm, gdzie przedsiębiorca poszukuje jednego lub kilku pracowników.

Jednak nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku dużych firm, gdzie rekrutacja przebiega masowo. Przedsiębiorca musi zadbać o zatrudnienie specjalisty ds. HR oraz pełną obsługę księgową, szkolenie BHP czy badania lekarskie. Ponadto nie zawsze udaje się znaleźć specjalistę, który sprawdzi się na danym stanowisku. To wszystko generuje spore koszta. 

Leasing pracowników – rozwiązanie dla dużych firm

Wielu przedsiębiorców decyduje się na wynajem pracowników. To bez wątpienia doskonała propozycja dla dużych firm, gdzie oszczędność czasu i pieniędzy zawsze stoją na pierwszym miejscu. W ten sposób formalności związane z procesem zatrudnienia można ograniczyć do absolutnego minimum. Pracodawca nie musi martwić się o kwestie kadrowo-płacowe. Takie rozwiązanie pozwoli zwiększyć zatrudnienie w momencie wzmożonego zapotrzebowania.

Kluczową kwestię stanowi jednak wybór konkretnej agencji. Zdecydowanie warto zajrzeć na stronę workafford.pl, gdzie znajdziesz wiele interesujących informacji, które pozwolą Ci skorzystać z najlepszych rozwiązań. Agencja Workafford to propozycja dla przedsiębiorców, dla których jakość usług ma znaczenie priorytetowe. 

Dlaczego warto?

Wszystkie szczegóły na temat leasingu pracowników zostały zamieszczone na stronie https://workafford.pl/uslugi/leasing-pracownikow/. Zdecydowanie warto skorzystać z tych usług, gdyż agencję Workafford tworzą prawdziwi profesjonaliści, którzy o rynku pracy wiedzą wszystko. Dzięki temu opracowano najwyższe standardy obsługi. Przedsiębiorcy zawsze mogą liczyć na fachowe doradztwo oraz indywidualne podejście. Osoby, które zdecydowały się skorzystać z tych specjalistycznych usług, doceniają optymalizację kosztów, pełną elastyczność oraz brak zbędnych formalności. Agencja zadba o wsparcie zatrudnienie specjalistów, którzy doskonale sprawdzą się na stanowisku w Twojej firmie. 

Fizjoterapeuta – kim jest?

0
fizjoterapeuta

Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że przynajmniej raz w życiu naszła cię chwila, kiedy zastanawiałeś się kim chciałbyś zostać w przyszłości. Do głowy przychodzą nam wówczas pomysły, o której zaczynamy w późniejszym etapie życia myśleć poważnie. Być może podpasował Ci pomysł, aby zostać fizjoterapeutą. Co tak naprawdę oznacza być fizjoterapeutą? Zanim zapragniesz dowiedzieć się jak nim zostać, koniecznie powinieneś sprawdzić czy ta praca pasuje do Twoich możliwości oraz umiejętności. Pracy jako fizjoterapeuta nie brakuje. Jest to zawód bardzo pożądany na rynku pracy tak samo jak w przypadku lekarzy i pielęgniarek. Fizjoterapeuci będą potrzebni zawsze, ponieważ cały czas zdarzają się ludziom jakieś urazy. Nie jest to uniknione, ponieważ jesteśmy tylko ludźmi. Sprawdź co zrobić, aby zostać fizjoterapeutą!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/kim-jest-fizjoterapeuta/

Jakie są predyspozycje do zostania fizjoterapeutą? 

Aby zostać fizjoterapeutą, warto jest spełniać wymagane predyspozycje. Zdecydowanie ułatwi to pracę w zawodzie w późniejszym etapie twojego życia. Praca jako fizjoterapeuta potrafi bardzo mocno zmęczyć stawy, mięśnie oraz odporność psychiczną kropkę w takiej pracy niezwykle ważna jest umiejętność podejścia do drugiego człowieka. Pacjenci wchodzący na fizjoterapię zazwyczaj są pacjentami po przejściach. Wielu z nich doświadczyło traumatycznego wydarzenia. Być może jest to przyczyną chorób psychicznych, takich jak depresja Czy nerwica. Musimy zatem być świadomi i umiejętnie rozmawiać i postępować z takimi ludźmi. Jest to potrzebne Nie tylko pod względem terapii, ale również na gruncie psychologicznym.

Praca fizjoterapeuty – terapia ciała i ducha

Fizjoterapeuta powinien być przede wszystkim życzliwy, pomocny oraz asertywny. Należy utrzymać profesjonalne stosunki z pacjentami. Będąc fizjoterapeutą, musimy być również wyrozumiali i skrupulatni. W pracy fizjoterapeuty ważne jest to, aby zmobilizować pacjenta do przejścia wszystkich zadań oraz do przejście całej terapii. Osoba, która chce zostać fizjoterapeutą powinna być odporna na różne życiowe sytuacje.

Fizjoterapeuta – praca z ludźmi bywa trudna 

W pracy fizjoterapeuty jesteś kimś bliskim dla swojego pacjenta. Stajesz się osobą pierwszego kontaktu. Czekać Cię będzie spotkanie z różnymi przypadkami i historiami z przeszłości. Ściślej mówiąc, ważne w pracy fizjoterapeuty jest to, aby mieć odpowiednie podejście do pacjenta. Dużą rolę będzie odgrywało nasze nastawienie i optymizm. W zawodzie tym dobre jest poznanie podstawowych zasad psychologii, a także technik motywacji. Kluczowe jest to, by zachować z pacjentem odpowiedni profesjonalny dystans oraz odporność na sugestie. Dobrze jest stworzyć sobie barierę emocjonalną i psychiczną. 

Zobacz też: http://www.jobston.pl/blacharz-samochodowy-praca/

Kryteria wyboru rachunku Forex – rodzaj egzekucji zleceń

0
Kryteria wyboru rachunku Forex - rodzaj egzekucji zleceń

Jednym z najważniejszych parametrów, które powinniśmy brać po uwagę podczas wyboru typu rachunku Forex będzie rodzaj oferowanej na nim egzekucji zleceń. Jeśli Wyróżnić możemy rachunek Market Maker, ECN, jak i STP.

Rachunek Market Maker

Ten rachunek stanowi najstarszy rodzaj rachunku na rynku Forex, który znajdował się w ofercie brokerów od początków prowadzonej przez nich działalności. Rachunek ten pozostawia także najwięcej wątpliwości jeżeli chodzi o konflikt interesów pomiędzy inwestorem , a brokerem. Dzieje się tak z uwagi na to, iż w wypadku takiego rodzaju rachunków broker zajmuje za każdym razem drugą stronę w transakcji w stosunku do inwestora, a dzięki temu może osiągnąć zyski w chwili, kiedy inwestor straci. Taka sytuacja jest oczywiście niedopuszczalna i może potencjalnie doprowadzić do dużych nadużyć ze strony samego brokera, co często kończy się niekorzystnymi statystykami ilości osób, które tracą na rynku Forex. 

Tego rodzaju konto może być używane tylko i wyłącznie w niżej wymienionych przypadkach: 

 • w wypadku małego kapitału dla inwestorów, którym zależeć będzie na zagwarantowanych Stop Lossach,
 • do testów na niewielkich sumach. 

Co bardzo charakterystyczne, wielu spośród brokerów, uważanych tradycyjnie za uczciwych, oferuje tylko tenże rodzaj rachunku. Dzieje się tak najczęściej w wypadku dużych, polskich brokerów. W przypadku chęci otwarcia rachunku w tego rodzaju firmie bezsprzecznie trzeba będzie sięgnąć uprzednio do opinii o konkretnym brokerze, która dostępna jest w internecie. 

Rachunek ECN 

Rachunek typu ECN stoi niejako na drugiej stronie szali w porównaniu kont Forex w stosunku do wyżej omawianego rachunku Market Maker. W ramach tego rachunku broker przekazuje tylko zlecenia na międzybankowy rynek, zarabiając dzięki temu na prowizjach. Rachunek ten posiada jednakże sporo wad dla inwestorów indywidualnych: 

 • okresowy brak płynności,
 • poślizgi cenowe,
 • dużą minimalną stawkę transakcji,
 • niską dźwignię,
 • wysoki początkowy depozyt. 

Biorąc pod uwagę powyższe względy, rachunek ten zaleca się wyłącznie doświadczonym inwestorom. 

Rachunek STP

Rachunek typu STP jest w obecnym czasie najlepszą możliwością, jeżeli chodzi o wybranie rachunku. Odznacza się on niżej wymienionymi cechami: 

 • sporą ilością pomocniczych narzędzi – Automatyczny Trading, Sygnały Transakcyjne, konta PAMM,
 • dostępnością mikrolotów,
 • niezwykle bogatą ofertą promocji i bonusów dodatkowych,
 • wysoką dźwignią,
 • niskim początkowym depozytem. 

 Jeśli chcesz sprawdź tutaj, jaki rodzaj rachunków proponuje Saxo. 

Czy warto zakładać panele fotowoltaiczne w domu?

0
Czy warto zakładać panele fotowoltaiczne w domu

Przekształcanie promieni słonecznych w prąd to coraz chętniej stosowana metoda obniżenia kosztów utrzymania domu rodzinnego. Mimo to, spore grono osób nadal ma wątpliwości co do opłacalności takiej inwestycji. Jakich konkretnie korzyści można oczekiwać po zainstalowaniu na swoim dachu paneli?

Mały ZUS plus – dla kogo jest to pomoc?

0
Mały ZUS

Mały ZUS plus jest to propozycja nowej ulgi ubezpieczeniowej dla przedsiębiorców. Jednak nie każdy, może z niej skorzystać. Dowiedz się, i jakie należy spełniać warunki, aby móc ją dostać. Inicjatywam Mały ZUS plus wszedł w życie 1 lutego 2020 roku. Jest to sprawa nowa. Osoby, które prowadzą działalność gospodarczą i spełniają warunki tego programu, mogą bez problemu z niej skorzystać.

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/maly-zus/

Dla kogo przeznaczony jest Mały ZUS?

Obniżki na składki ubezpieczeniowe przecinek i społeczne Mogą skorzystać przedsiębiorcy, których przychód nie przekroczył 120 tys. w 2019 roku.

Od przychodu nie możemy odjąć opłacanych składek Ubezpieczenia Społecznego. Składki te dodajemy do dochodu.

Kolejnym warunkiem jest to, że przedsiębiorca musi prowadzić biznes w poprzednim roku kalendarzowym przez przynajmniej 60 dni.

Małego ZUS plus nie wolno opłacać w pierwszym roku działalności. Wcześniej należy korzystać z ulgi na start.

Następnym warunkiem jest to, że niższe składki na ubezpieczenia społeczne przysługują przez 32 miesiące w ciągu ostatniego pół roku. Jeżeli w 2019 roku korzystaliśmy z małego ZUS to nie wlicza się go do wspomnianych 36 miesięcy.

Ile wynosi Mały ZUS? 

Według obliczeń Ministerstwa Przedsiębiorczości, przeciętny przedsiębiorca z 2800 zł miesięcznego, przeciętnego dochodu, który skorzysta z nowej kulki, płaci co miesiąc niespełna 443 zł za ubezpieczenie społeczne kropka jest to 549 zł mniej w porównaniu do pełnej składki ZUS w roku 2020. Nie bierzemy pod uwagę ubezpieczenia zdrowotnego.

Najlepiej jest ustalić wysokość składki. Możemy to zrobić samodzielnie odliczając przeciętny miesięczny dochód z działalności gospodarczej za ubiegły rok. Dzielimy roczny dochód z działalności w poprzednim roku kalendarzowym przez liczbę dni kalendarzowych prowadzenia naszej działalności. Kiedy mamy wynik, następnie dzielimy go przez 30 i zaokrąglamy liczbę do pełnych groszy.

Podstawa składki jaką za deklarujemy nie może być Kwota niższa niż 30% minimalnego wynagrodzenia za pracę za dany rok oraz nie powinna ona przekraczać 60% prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego na określony rok.

Z Małego ZUS-u plus, nie może korzystać jednak każdy

Nie mogą z niego korzystać osoby, które w poprzednim roku prowadziły działalność jako:

• osoba wykonująca wolny zawód, 

• twórca artystyczny,

• wspólnik w spółce,

• osoba prowadząca szkołę,

• osoba prowadząca przedszkole.

A ulga nie obejmuje także przedsiębiorców, którzy rozliczanie są w oparciu o kartę podatkową, a równocześnie korzystali ze zwolnienia z podatku od towaru, a także usług VAT.

Zobacz też: http://www.jobston.pl/biznes-bez-zakladania-firmy/

Raty annuitetowe – czym są i na czym polegają?

0

Branża finansowa pełna jest skomplikowanych pojęć, które są niezrozumiałe dla osób, które do tej pory nie interesowały się produktami bankowymi. Wśród nich można wyróżnić między innymi raty annuitetowe, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się dla nas skomplikowane. W końcu większość z nas przyzwyczajona jest do rat malejących. Warto jednak wiedzieć czym jest taki rodzaj rat, ponieważ może nam to w przyszłości ułatwić decyzję o tym, jaki rodzaj kredytu jest najkorzystniejszy w danej sytuacji. Zobacz, czym są raty annuitetowe i kiedy warto się na nie zdecydować.

Raty annuitetowe – na czym to polega?

Pod tą skomplikowaną nazwą kryje się coś, co każdy z nas zna doskonale, a mianowicie raty  annuitetowe to raty równe. Oznacza to, że decydując się na kredyt z takimi ratami, cały czas spłacamy taką samą wysokość raty i nie maleje ona w ciągu kolejnych miesięcy. To przeciwieństwo bardzo popularnych w ostatnim czasie rat malejących. Taki rodzaj rat składa się z dwóch części – części kapitałowej i części odsetkowej. Część kapitałowa służy do spłaty sumy, którą pożyczyliśmy, a część odsetkowa, to po prostu odsetki od kredytu. Podczas spłacania kredytu z ratami annuitetowymi cały czas przelewamy na konto banku taką samą sumę. Jedyną rzeczą, która się zmienia, jest proporcja między częścią kapitałową a odsetkową. Na samym początku spłaty kredytu w większej części spłacamy odsetki, dopiero później przeważa kapitał. Część kapitałowa jest tak naprawdę spłacana pod koniec okresu kredytowania. Jak każde rozwiązanie także raty annuitetowe mają swoje wady i zalety.

Zaletą tego typu rat jest to, że jesteśmy w stanie przewidzieć, czy będzie nas stać na spłatę kredytu. Kwota raty jest niezmienna dlatego łatwo ją wliczyć do domowego budżetu i stwierdzić, czy będziemy ją w stanie regulować bez większych problemów. Wysokość rat annuitetowych nigdy nie będzie dla Ciebie zaskoczeniem tak jak może się to zdarzyć przy ratach malejących. Raty malejące ulegają bowiem zmianom. Na samym początku płacimy zdecydowanie więcej, aby później móc się cieszyć mniejszymi ratami. Raty annuitetowe mogą pomóc osobom, które nie otrzymałyby takiego samego kredytu w ratach malejących przez zbyt niską zdolność kredytową. Na takie rozwiązanie decydują się także osoby, które wolą mieć stałe wydatki w tych samych sumach. Warto jednak wiedzieć, że wadą takiego rozwiązania jest to, że kredyt z ratami annuitetowymi może być droższy. Przez to, że na początku spłacamy w większej części odsetki, a nie kapitał, to kapitał będzie spłacany dłużej, a odsetki będą naliczane w dużej mierze od wyższych kwot.

Różnice między ratami annuitetowymi a malejącymi

Raty malejące tak samo, jak annuitetowe składają się z części odsetkowej oraz kapitałowej. Istnieje jednak kilka diametralnych różnic, między tymi rozwiązaniami. Pierwszą dość znaczącą różnicą jest proporcja części kapitałowej i odsetkowej między ratą malejącą, a annuitetową. Metoda annuitetowa zakłada, że do raty kapitałowej, nalicza są odsetki, od całości kapitału, a następnie dzielone na ilość rat. Raty są stałe, a na początku spłacamy głównie cześć odsetkową. W przypadku rat malejących część kapitałowa nie zmienia się cały czas, a jej wysokość jest stała i ustalana na samym początku.

Podsumowując raty annuitetowe https://habzafinanse.com.pl/czym-sa-raty-annuitetowe/ czyli raty równe, to dość znane rozwiązanie jednak rzadko kiedy używa się wobec nich tej nazwy. Równa wysokość rat, może być korzystna dla wielu osób. Przed zaciągnięciem kredytu warto jednak zastanowić się nad tym, jaki rodzaj rat najbardziej nam odpowiada.