Szukasz księgowej? Sprawdź jakie usługi oferuje biuro rachunkowe!

0
biuro rachunkowe

Każde biuro rachunkowe może oferować odmienny zakres usług, niektóre zapewniają kompleksową obsługę, zaś inne specjalizują się w tylko podstawowych kwestiach. Jeżeli jesteś już zdecydowany na współpracę z biurem rachunkowym, powinieneś dokładnie zapoznać się z jego ofertą. Na rynku działa wiele biur księgowych, które zapewniają wykonywanie tylko i wyłącznie podstawowych usług księgowych.

Do podstawowych usług zazwyczaj zaliczyć można prowadzenie ksiąg handlowych, czyli opracowanie polityki rachunkowości, wyliczanie podatków i zamknięcie ksiąg na koniec roku podatkowego oraz prowadzenie ksiąg przychodów i rozchodów, a mianowicie sprawdzanie dokumentów, ewidencjonowanie operacji gospodarczych i sporządzanie rozliczenia rocznego. Dodatkowo takowe biura rachunkowe oferują również usługi w zakresie rozliczania ryczałtu ewidencjonowanego oraz usługi kadrowo-płacowe (tworzenie list płac pracowników, obliczanie miesięcznych zaliczek oraz składek).

Natomiast, jeżeli zależy nam na większym wsparciu powinniśmy szukać biura rachunkowego o bogatszej ofercie. Doskonałym rozwiązaniem są biura rachunkowe wykonujące oprócz podstawowych usług księgowych, usługi w zakresie doradztwa biznesowego i pozyskiwania dodatkowego finansowania. Tego typu biura z pewnością będą idealnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców szukających pomocy przy zakładaniu, rozwijaniu, przekształcaniu, czy też likwidacji firm oraz potrzebujących dokumentacji do wniosków kredytowych, rozliczania dotacji z Urzędu pracy lub unijnych.

Usługi księgowe Poznań – szeroki wachlarz świadczeń i kompleksowe podejście do klienta 

Wysokiej jakości usługi księgowe świadczy biuro rachunkowe Bilans z Poznania. Działa na rynku od ponad 20 lat, zatrudnia profesjonalnych księgowych oraz doradców, a także dysponuje nowoczesnym sprzętem i narzędziami. Ponadto cieszy się wieloma pozytywnymi opiniami, szerokim wachlarzem usług oraz owocną współpracą z doradcami kredytowymi, doradcami ds. funduszy UE, kancelariami adwokackimi i radcowskimi.

Usługi księgowe Poznań to gwarancja prowadzenia uporządkowanych ksiąg rachunkowych oraz ksiąg przychodów i rozchodów, dzięki temu przedsiębiorca może w każdej chwili skontrolować i przeanalizować swoją sytuację finansową. Sprawdzić wszystkie operacje gospodarcze, znaleźć dane o przychodach ze sprzedaży i rozchodach, a tym samym przeprowadzić ewidencję zakupionych materiałów i towarów handlowych. Usługi księgowe Poznań zapewniają również poprawne prowadzenie ewidencji ryczałtowej, ewidencji środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych, wyposażenia i przebiegu pojazdu oraz przygotowywanie prawidłowo sporządzonych sprawozdań finansowych. 

Ponadto biuro rachunkowe Bilans oferuje dodatkowe usługi księgowe Poznań związane z nadprogramową obsługą rachunkową np. sprawozdawczość, czy też pomoc przy przygotowywaniu dokumentacji kredytowej lub leasingowej. Przedsiębiorcy mogą liczyć także na doradztwo wykwalifikowanych doradców podatkowych, czy też pomoc przy rozliczaniu dotacji z Urzędu Pracy i unijnych. Więcej informacji odnośnie specjalizacji biura można dowiedzieć się na https://bilans.poznan.pl/.

Jaką kasę fiskalną wybrać?

0
Kasa fiskalna

Każdy młody przedsiębiorca zakładając działalność gospodarczą musi podjąć kilka ważnych wyborów, które będą miały znaczenie dla jego przyszłej działalności. Między innymi powinien zastanowić się jaką nazwę będzie nosiła jego firma, czy będzie to działalność gospodarcza jednoosobowa czy też będzie przyszłym pracodawcą i będzie zatrudniał pracowników. Powinien zastanowić się na jakich zasadach będzie rozliczał się z urzędem skarbowym, czy będzie to działalność gospodarcza prowadzona na zasadach ogólnych czy też w formie ryczałtu.

Uprawnienia sepowskie atutem pracownika

0
Uprawnienia sepowskie atutem pracownika

Zastanawiasz się, jak zwiększyć swoje szanse na dobrą pracę. Może warto się zastanowić na zdobyciem uprawnień SEP. Pracodawcy bardzo często szukają pracowników, którzy mają takie świadectwa kwalifikacyjne.

Na czym dokładnie polegają audyty energetyczne?

0
Na czym dokładnie polegają audyty energetyczne

Warto wiedzieć, że audyty energetyczne Katowice będą świetną opcją w dwóch sytuacjach. W pierwszej z nich dostrzegalne będzie zdecydowane zwiększenie się kosztów związanych z eksploatacją budynków, a w drugiej planowane prace modernizacyjne będą finansowane premią termomodernizacyjną. Na czym jednak dokładnie polegają audyty energetyczne Katowice?

Jak sprawdzić, czy pożyczka pozabankowa nie jest oszustwem?

0
Jak sprawdzić, czy pożyczka pozabankowa nie jest oszustwem

Pożyczka pozabankowa jest sposobem na szybkie pozyskanie gotówki. Jednak czasami pośpiech jest złym doradcą. Dowiedz się, jak uchronić się przed oszustwami ze strony firm pożyczkowych. Na co zwracać uwagę podczas zaciągania szybkiej pożyczki?

Ostrożności nigdy za wiele

Firmy pożyczkowe wciąż tworzą nowe produkty finansowe i kuszą ciekawymi ofertami. Szybka pożyczka wydaje się najłatwiejszym rozwiązaniem, aby doraźnie rozwiązać problemy finansowe. Przy wyborze firmy pożyczkowej trzeba działać bardzo ostrożnie. Pamiętajmy o tym, aby w trakcie zaciągania pożyczki przez internet nie patrzeć tylko na reklamowe hasła. Pożyczka przez internet pozwoli nam w krótkim czasie uzyskać pieniądze, jednak warto w tym przypadku korzystać ze sprawdzonych firm pożyczkowych. Zwracajmy uwagę na to, czy wszelkie formalności są dokonywane zgodnie z prawem i obowiązującymi przepisami.

Jak nie dać się oszukać?

Nie zachowując odpowiedniej ostrożność podczas szukania ofert pożyczek pozabankowych, często możemy natknąć się na nieuczciwe firmy pożyczkowe, które stanowią niebezpieczeństwo dla pożyczkobiorcy. Jednym z najbardziej znanych oszustw tego typu jest tzw. pożyczka na słupa. Polega ona na tym, że dana osoba oferuje sporą kwotę pożyczki komuś, kto zaciągnie za nią pożyczkę pozabankową i podpisze formalności.
Otrzymując taką propozycję powinniśmy zachować szczególną ostrożność i nie dać się wciągnąć w podejrzane interesy. Za naiwność niestety bardzo często płaci się wysoką cenę. Osoba zlecająca najczęściej szybko znika wraz z gotówką, natomiast pożyczkobiorca pozostaje z długiem i jest ścigany przez firmy pożyczkowe. Jedynym wyjściem jest spłacanie takiego długu, gdyż raczej nie mamy szans na uniknięcie odpowiedzialności poprzez złożenie własnoręcznego podpisu na umowie.

Wyłudzanie ważnych informacji

Kolejnym oszustwem, na które trzeba uważać, jest wyłudzanie danych lub pieniędzy. Niektóre firmy pożyczkowe działające w sieci działają tak sprytnie, że nie jest łatwo wychwycić problemów. Zrezygnujmy zatem z usług firm pożyczkowych, które już na początku żądają przykładowo zapłaty za rozpatrzenie wniosku. Nie udostępniajmy swoich danych podejrzanym firmom, gdyż wyłudzenie danych osobowych to kolejny problem, który wciąż się rozrasta.

Wyłudzanie danych lub pieniędzy

Zaciągnięcie pożyczki pozabankowej jest dosyć stresującą sytuacją i wymaga zachowania zdrowego rozsądku. We wniosku pożyczkowym trzeba udostępnić wiele swoich danych, które nie zawsze zostaną słusznie wykorzystane. Zadbajmy o to, aby systematycznie kontrolować rynek pożyczek i porównywać kilka ofert przed podjęciem ostatecznej decyzji odnośnie wyboru firmy pożyczkowej. Pożyczka przez internet nie musi być od razu oszustwem. Poznajmy oferty kilku firm i dostosujmy je do swoich oczekiwań. Jeśli nie jesteśmy pewni swojego wyboru, poprośmy o pomoc kogoś bliskiego, kto bardziej zna się na rynku pożyczkowym lub skorzystajmy z usług doradcy finansowego. Szybka pożyczka to dobre rozwiązanie dla każdego, kto potrzebuje gotówki na już. Pamiętajmy jednak o tym, że taki dług trzeba systematycznie spłacać wraz z odsetkami. Szukasz bezpiecznej firmy pożyczkowej? Sprawdź ofertę https://www.extraportfel.pl/.

Zalety plastikowych opakowań

0
Zalety plastikowych opakowań

Trwałość i możliwość wykorzystywania produktów wielokrotnie to obecnie jedna z bardziej pożądanych cech. Aby było to możliwe, muszą być one przede wszystkim wykonane z odpowiednich materiałów. Dlatego nie dziwi fakt, że plastik wskazywany jako jeden z trwalszych materiałów jest często wykorzystywany na przykład do produkcji różnych opakowań.

Składasz wniosek o kredyt hipoteczny? Podpowiadamy jak skutecznie strać się o kredyt

0
Składasz wniosek o kredyt hipoteczny? Podpowiadamy jak skutecznie strać się o kredyt

Procedura uzyskania kredytu hipotecznego jest trochę dłuższa niż w przypadku innych kredytów. Może potrwać kilka dni lub jeszcze dłużej. To, czy kredy zostanie przyznany, czy też nie, zależy od wielu czynników. Jak wygląda proces rozpatrywania wniosku o kredyt hipoteczny i jakie dokumenty należy złożyć? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz poniżej.

Wniosek o kredyt hipoteczny

Wniosek o taki kredyt możemy przedłożyć dopiero po wstępnej, pozytywnej ocenie zdolności kredytowej. Wskazówki dotyczące tego, jak złożyć wniosek o kredyt hipoteczny sprawdzisz na blogu kredyt-na-bank.pl, dzięki czemu łatwiej będzie ci przejść przez cały proces. Wniosek zostanie przyjęty, kiedy na podstawie informacji dotyczących budżetu domowego, sytuacja wnioskodawcy zostanie oceniona jako dobra. Tego typu kredyt przeważnie jest zaciągany na poczet dużych inwestycji jak kupno lub wybudowanie domu bądź mieszkania. W momencie składania wniosku kredytobiorca powinien okazać umowę przedwstępną zawartą z deweloperem lub właścicielem. Zawiera ona bowiem informacje dotyczące przewidywanego czasu potrzebnego na załatwienie wszystkich formalności.

Wraz z wnioskiem należy złożyć takie dokumenty jak:

 • zaświadczenie o dochodach,
 • wyciąg z konta,
 • wpis w księdze wieczystej w przypadku obecnego właściciela nieruchomości,
 • pozwolenie na budowę w przypadku budowy domu,
 • prospekt informacyjny zawierający szczegółowy przebieg budowy w przypadku mieszkań z rynku pierwotnego.

Gdy wniosek kredytowy jest złożony, wówczas rozpoczyna się oczekiwanie na weryfikację dokumentacji przez analityka bankowego. Zdarza się, że podczas wstępnej i pozytywnej analizy zdolności kredytowej, bank może zaproponować inne warunki, bardziej odpowiednie dla danego kredytobiorcy. Może również dojść do takiej sytuacji, w której pomimo pozytywnej oceny wniosek może zostać odrzucony, jeśli bank uzna inwestycje lub kredytowaną nieruchomość za wątpliwą i niepewną.

Jeśli wniosek przeszedł pozytywnie przez całą weryfikację, wówczas przychodzi czas na podpisanie umowy kredytu. Aby kredyt został uruchomiony, konieczne jest podpisanie aktu notarialnego przenoszącego własność na kredytobiorcę, jak również złożenie wniosku o ustanowienie hipoteki na rzecz banku.

Procedura oceny wniosku o kredyt hipoteczny

Dla każdego klienta ubiegającego się o kredyt hipoteczny, czas, jaki bank poświęci na rozpatrywanie wniosku, jest bardzo istotny. Nie mniej ważny jest również to, ile trwa procedura uzyskania środków z kredytu. Dlatego już na etapie wstępnego przeglądania ofert na warto ocenić swoją zdolność kredytową i tym samym, sprawdzić swoje możliwości. Nie zaszkodzi skonsultować się z doradcą kredytowym, który nie tylko oceni czy dany kredytobiorca ma szansę otrzymać kredyt hipoteczny, co doradzi w kwestii dokumentów, potrzebnych do finalnego wniosku. Pomoże również w wyborze odpowiedniej oferty, co pozwoli uniknąć czasochłonnej procedury weryfikacyjnej.

Standardowa procedura rozpatrywania wniosku o kredyt hipoteczny zazwyczaj przebiega w następującej kolejności:

 • ocena zdolności kredytowej,
 • złożenie wniosku kredytowego,
 • weryfikacja wniosku,
 • decyzja o przyznaniu kredytu,
 • podpisanie umowy kredytowej,
 • uruchomienie środków.

Wszystko to ma na celu sprawdzić, czy kredytobiorca będzie w stanie spłacić zaciągnięte zobowiązanie.

Komu zlecić pozycjonowanie strony WWW?

0
Komu zlecić pozycjonowanie strony WWW

Dzięki pozycjonowaniu strona internetowa może wspiąć się na wysoką pozycję w wyszukiwarce internetowej. To powoduje, że może wchodzić na nią jeszcze więcej zainteresowanych internautów. Komu warto zlecić działania w tym zakresie, by przyniosły one jak najlepsze rezultaty?

Metody reklamy internetowej to bogata rodzina propozycji przeznaczonych dla każdego właściciela strony WWW. Od lat jedną z najpopularniejszych metod e-marketingu jest pozycjonowanie stron Warszawa to tylko jedno z miast, gdzie działają agencje zajmujące się prowadzeniem takiej promocji.

Właściciele stron najczęściej powierzają działania w tym zakresie agencjom SEO, które skupiają się na optymalizacji i pozycjonowaniu stron. Zanim jednak zdecydujemy się na podjęcie takiej współpracy, pamiętajmy o tym, by sprawdzić, co dokładnie taka agencja może nam zaoferować!

Dobra agencja SEO – czyli jaka?

Gdy wpiszemy w wyszukiwarce słowa „pozycjonowanie stron Warszawa”, możemy natychmiast przekonać się, że w tej branży działa wiele agencji reklamowych. Często trudno jest wskazać, która będzie najlepsza. Warto więc wiedzieć, na co zwrócić wtedy swoją uwagę.

Tylko dobra – profesjonalna, doświadczona i skupiona na potrzebach klienta agencja reklamowa będzie mogła zagwarantować maksymalne wyniki!

Cechy dobrej agencji SEO:

 • oferuje kompleksowe usługi, w tym audyty SEO, optymalizację strony, jej pozycjonowanie, SEO copywriting – tworzenie treści pod SEO
 • posiada pozytywne opinie od klientów – można znaleźć je za pomocą internetu
 • zawiera z klientem umowę – w umowie powinny znaleźć się dokładne informacje na temat jej przedmiotu, w tym zakresu pozycjonowania, określonych celów, kosztów
 • może zaproponować przystępne ceny pozycjonowania – często przy zawarciu umowy długoterminowej można otrzymać dodatkowe zniżki
 • zatrudnia specjalistów w dziedzinie SEO – wiedzą oni, jak wypromować stronę szybko i skutecznie
 • odpowiada na wszystkie pytania klienta związane z zamawianą usługą

Skuteczne pozycjonowanie to przyszłościowa inwestycja!

Chociaż dla wielu klientów liczy się niska cena, to jednak warto zaznaczyć, że nie powinna być ona głównym czynnikiem determinującym wybór określonej agencji prowadzącej pozycjonowanie stron Warszawa ma tanie agencje SEO, ale warto skupić się tutaj głównie na skuteczności ich pracy.

Adresy agencji SEO zajmujących się prowadzeniem działań w ramach audytu, optymalizacji i pozycjonowania stron można znaleźć przez internet. Na ich witrynach można znaleźć dokładne informacje o zakresie usług oraz o cenach.

Kupujesz auto? Sprawdź co musisz wiedzieć!

0
Kupujesz auto? Sprawdź co musisz wiedzieć!

Zakup samochodu to poważna decyzja. Najczęściej trochę na niego odkładamy, bierzemy pożyczkę lub kupujemy w leasingu. Warto wiedzieć, co powinniśmy wiedzieć zanim zdecydujemy się na taki krok.

Własny samochód to takie plus 10 do dorosłości. W zasadzie każdy o nim marzy, żeby już nie pożyczać, przestać być od kogoś zależnym, żeby móc wsiąść i pojechać tam, gdzie się chce. W takim razie warto dobrze się przygotować do takiego zakupu i wiedzieć o czym musimy pamiętać.

Procedura

Bez względu na to, czy kupiliśmy samochód nowy czy używany procedura jest w zasadzie taka sama i zawiera się w czterech krokach:

 1. Rejestracja auta w Wydziale Komunikacji.
 2. Wykupienie ubezpieczenia OC.
 3. Sprawdzenie wyposażenia auta.
 4. Wniesienie opłaty PCC (w przypadku używanego auta).

Nowy samochód

Jeśli zdecydowaliśmy się na zakup samochodu z salonu musimy dopiąć jeszcze kilka formalności żeby spokojnie wyjechać na drogę. Przede wszystkim musimy zarejestrować auto w Wydziale Komunikacji, tam dostaniemy czasowe pozwolenie na jazdę, ważne 30 dni. Po tym czasie powinniśmy otrzymać gotowy dowód rejestracyjny, tablice rejestracyjne i nalepkę kontrolną. Kupując nowe auto musimy pamiętać o tym, że zanim będziemy mogli wyjechać nim z salonu musimy przedstawić wykupione ubezpieczenie OC. Następnie dobrze będzie jeśli dokładnie sprawdzisz jakie jest wyposażenie Twojego nowego pojazdu, chodzi tu przede wszystkim o gaśnicę i trójkąt. I to w zasadzie wszystko, jeśli chodzi o procedurę zakupu nowego samochodu.

Samochód używany

Nieco bardziej skomplikowana sprawa czeka nas, jeśli zdecydujemy się na zakup samochodu używanego. Przede wszystkim musisz zawrzeć umowę sprzedaży, formularz znajdziemy w internecie. Następnie musimy opłacić PCC czyli podatek od czynności cywilnoprawnych, który wynosi 2 proc. od ceny pojazdu. Należy pamiętać, że mamy na to 14 dni od podpisania umowy sprzedaży. Opłatę musimy wnieść w Urzędzie Skarbowym. Kolejnym krokiem będzie ubezpieczenie naszego samochodu. Sprawa wygląda inaczej, niż w przypadku nowego auta. Tutaj możemy albo przejąć obecną polisę, albo z niej zrezygnować i wykupić nową. Następnie czeka nas rejestracja auta w Wydziale Komunikacji – mamy na to 30 dni od daty zakupu pojazdu. Do tej procedury musimy mieć ważne badanie techniczne (inaczej niż w przypadku zakupu auta z salonu). Ostatnim krokiem będzie sprawdzenie wyposażene auta. Sprawdź czy masz gaśnicę i trójkąt. Możesz też sprawdzić koło zapasowe i komplet żarówek.  Dowiedz się więcej na  http://kalkulator-ubezpieczen.pl/

Co wpływa na wiarygodność kredytową – najważniejsze czynniki

0
Co wpływa na wiarygodność kredytową

Czasami w życiu każdego człowieka może przyjść moment, w którym niezbędne okaże się wzięcie kredytu. Nie ważne czy przeznaczymy go na zakup nowego samochodu, wakacje czy na codzienne wydatki – aby go otrzymać niezbędna nam będzie wiarygodność kredytowa. Zobacz, czym dokładnie jest wiarygodność kredytowa i co ma na nią wpływ.

Co to jest wiarygodność kredytowa?

Wiarygodność kredytowa, czyli inaczej zdolność kredytowa to nic innego jak to, czy będziemy w stanie poradzić sobie ze spłatą kredytu lub pożyczki. Podczas wnioskowania o pieniądze instytucja finansowa z pewnością sprawdzi, jaka jest Twoja wiarygodność kredytowa i czy byłbyś w stanie spłacić kredyt wraz z jego odsetkami. To czy nasza zdolność kredytowa będzie wystarczająca dla banku, zależy w dużej mierze od historii kredytowej. Warto więc zadbać o to, aby była ona wystarczająco dobra i aby nie znajdowały się w niej żadne opóźnienia w spłacie rat.

Na jakiej podstawie bank sprawdza wiarygodność kredytową?

Bank, który chce sprawdzić wiarygodność kredytową swojego klienta, kieruje się do BIK, czyli Biura Informacji Kredytowej. To właśnie tam znajduje się najwięcej potrzebnych do oceny zdolności kredytowej informacji, z których mogą korzystać banki. Jeśli spłata kredytów sprawiała Ci kiedyś trudność i nie robiłeś tego regularnie, to taka informacja z pewnością dotrze do banku i obniży Twoją wiarygodność kredytową.

Jednak nie tylko informacje, które zawarte są w BIK, mają znaczenie. Bank weźmie też pod uwagę Twoje dochody i to jakie, jest ich źródło. Najmilej widziany jest stosunek pracy na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony i długi staż w jednej firmie. Co więcej, bank sprawdzi także to, jakie jest Twoje wykształcenie, ile masz lat i czy żyjesz w związku małżeńskim. Ważne jest też to czy masz na utrzymaniu członków rodziny i ile kosztuje Cię miesięczne utrzymanie.

Jak sprawdzić swoją wiarygodność kredytową

Jeśli jesteś ciekawy, jakie informacje znajdują się na Twój temat w BIK, to z łatwością możesz to sprawdzić bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że wejdziesz na oficjalną stronę Biura Informacji Kredytowej i założysz tam konto. Jeśli już to zrobisz, to będziesz mógł pobrać raport, z którego dowiesz się, co banki wiedzą na Twój temat. To także dobre źródło informacji na temat tego, czy ktoś nie wyłudził pożyczki na Twoje dane i czy nie zalegasz ze spłatą jakiegoś zobowiązania.

Co ma wpływ na wiarygodność kredytową?

Jest wiele czynników, które mają na nią wpływ. Do tych negatywnych należą m.in.: opóźnienia w spłacie zobowiązań, przekroczenie debetów na karcie kredytowej i brak historii kredytowej. Dobrze  za to wpływa terminowa spłata kredytów, zakupy na raty i bycie stałym klientem banku. Jeśli spłata kredytów nigdy nie sprawiała Ci trudności i masz na swoim koncie kilka spłaconych zobowiązań, to jest duża szansa, że Twoja wiarygodność kredytowa jest na dobrym poziomie. Warto też skontaktować się z doradcą https://splatakredytow.pl/splata-kredytow/, który podpowie Ci jak poprawić wiarygodność kredytową i uzyskać kredyt.