Efektywna i zawsze skuteczna lampa na komary

0
Efektywna i zawsze skuteczna lampa na komary

Na pewno nikt z was nie jest zadowolonym z tego że co noc a nawet i w dzień ciągle latają nad jego łóżkiem i posłaniem nieznośne pod każdym względem komary.

Zresztą nie tylko one ale także na przykład inne insekty takie jak osy. Czy jednak i wy już wiecie w jaki sposób można się ich pozbyć? Jeżeli jeszcze nie to my podpowiadamy wam żebyście już teraz pomyśleli i przede wszystkim kupili dla siebie znakomita pod każdym względem lampę na owady. A konkretnie na komary. Nie wiecie jeszcze o tym kto taką lampę zawsze kiedy tylko będziecie chcieli sprzeda wam taki wyrób? Jeżeli tak właśnie jest w waszej sytuacji to my polecamy wam zakupy tej lampy w pewnym według nas znakomitym sklepie. Link do jego strony internetowej macie podany poniżej. Nie czekajcie zatem ani chwili dłużej lecz już teraz rozpocznijcie w tym miejscu swoje na pewno bardzo udane zakupy. One z pewnością tak się w waszym przypadku skończą. O czym sami przekonacie się niebawem.

Mocny oręż w walce z komarami

Nie da się ukryć że latające nam nad głową komary to nic czego byśmy sobie kiedykolwiek życzyli. Ale być może jeszcze wielu z was nie wie nawet o tym że można je skutecznie i radykalnie pokonać. Zatem już teraz zachęcamy was do tego żebyście od razu po przeczytaniu tego tekstu udali się po zakupy idealnej lampy na komary. Tych zakupów możecie dokonać w sklepie do którego strony internetowej link macie podany poniżej. Tutaj zawsze kupicie dla siebie wspomniany wyrób. I na pewno będzie to dla was jak najlepsza pod każdym względem transakcja i to na długie lata. Nie dajcie się zatem w przenośni i dosłownie kąsać. I tak na pewno w waszym przypadku będzie i to już całkiem niedługo a w uzyskaniu tego efektu z pewnością pomoże wam wyśmienita i skuteczna lampa na komary. Możemy przyjąć z dużą dozą pewności że wielu z was jeszcze nigdy nie widziało takiej lampy. A teraz już całkiem niedługo będziecie ją regularnie używali. I przede wszystkim wasz letni sen będzie długi i9 oczekiwany przez was. Tego my już teraz jesteśmy pewni.

Pandemia

0
Pandemia

Jakaś część z nas biorąc kredyt inwestycyjny rok lub dwa lata przed marcem roku 2020 raczej spodziewała się stabilnych warunków gospodarczych przez jakieś pięć do siedmiu lat. Mowa tu konkretnie o tym, że ( https://habza.com.pl/kredyt-inwestycyjny/ ) normalne warunki miały być tymi w których wzrost gospodarczy wyniesie jakieś trzy i pół procenta na plusie w skali roku, a jeśli nawet miałby trafić się kryzys to wzrost gospodarczy jedynie wyhamuje do blisko dwóch procentów na plusie. Myślenie to nie wydawało się dziwnym przed początkiem tej konkretnej pandemii, bo to była raczej norma, ale wraz z jej początkiem zaczęto blokować transport zbiorowy, restauracje, zakłady fryzjerskie i zakłady kosmetyczne. Jednym słowem przedsiębiorcy z tych branż, którzy to na dokładkę na głowie mieli kredyt teraz nie maja się najlepiej. Jakaś część z nich ogłosiła upadłość, a inni niemal od marca roku 2020 co jakiś czas zawieszają działalność, po to by wyjechać na kontrakt i móc dalej spłacać nawet kilka ze swoich kredytów. Właśnie tego typu działania w kryzysie który niemal cały czas pogłębia ta pandemia stały się rzecz jasna nieciekawie wyglądającą normą i dlatego też trzeba się męczyć po to by się utrzymać w blokowanej branży.

Inflacja

Prawdą jest też i to, że inflacja od początku tej pandemii niemal ciągle rośnie. Mowa tu o tym, że im dłużej trwa blokowanie gospodarki, tym nędzniejsza jest pozycja wielu walut. Dlatego też złotówka sprzed marca 2020 jest znacznie więcej wartą od złotówki z lutego 2022. Zmianę tę banki musiały sobie zrekompensować ( https://habza.com.pl/kredyt-inwestycyjny/ ) podwyższeniem rat kredytów inwestycyjnych i innych typów kredytów. Stało się tak ze względu na to, że banki muszą zarabiać na kredytach, a nie wychodzić na nich na ten minus. Troska o pozostałych klientów też jest dla banków istotną sprawą, bo jeśli problemy ludzi z kredytami za bardzo przejdą na bank, to i pozostali klienci banków bez problemów zaczną bardziej odczuwać kryzys, a klientami tymi są także rządy wielu krajów. Właśnie dlatego ta walka  banków o nawet minimalny zysk na kredycie nie jest tą pozbawioną moralnego sensu.

Czy sytuacja ulegnie pogorszeniu?

Wysokość inflacji zależy od tego jak długo jest blokowana gospodarka w okresie pandemii. Kluczowe znaczenie ma też i to, że posyłanie ludzi na kwarantannę też powiększa inflację, bo ludzie nie zarabiają, czyli nie ma ich pracy i nie ma wpływów z opodatkowania tej pracy. Pozornie tego typu problemom przeciwdziała ta Polska tarcza antyinflacyjna, ale wielu ją krytykuje za zbyt skromną skalę działań, oraz za to, że pojawiła się dopiero teraz, czyli po niemal dwóch latach trwania tej pandemii. Tarcza ta rzecz jasna spowolni inflację i na dokładkę nieco pomoże ludziom spłacającym kredyty inwestycyjne, ale to będzie zaledwie taka drobna ulga od tych niemiłych myśli, jeśli pandemia powróci jesienią roku 2022 i to wraz z mutacją wirusa, na którą to tylko w niewielkim stopniu działają szczepionki i leki. Ten ponury scenariusz może stać się faktem za jakiś czas i lepiej być gotowym na tę ewentualność.

Do czego można wykorzystać Ethereum?

0
Do czego można wykorzystać Ethereum

Ethereum zostało stworzone do obsługi inteligentnych kontraktów, które według Fundacji Ethereum są „aplikacjami działającymi dokładnie tak, jak zostały zaprogramowane, bez możliwości przestojów, cenzury, oszustw czy ingerencji osób trzecich”.

Nie dajmy się zwieść nazwie kontrakt, myśląc, że EVM może być używany tylko do obsługi aplikacji opartych na transakcjach, takich jak handel elektroniczny, wymiana walut czy weryfikacja tożsamości. Z EVM robi się niezliczoną ilość innych rzeczy, a inteligentne kontrakty są tylko fundamentem, na którym się je buduje.

Niektóre z tych rzeczy, które są budowane przy użyciu EVM, to:

  • Gry takie jak CryptoKitties, Acebusters i Ether Dungeon.
  • Systemy operacyjne oparte na chmurze
  • Notaryzacja dokumentów
  • Zdecentralizowana weryfikacja wiadomości
  • Rynki pracy
  • Platformy komunikacyjne
  • Sieci społecznościowe

Jeśli zastanawiasz się, co można zrobić z Etherem, kryptowalutą używaną przez EVM –  można nią handlować jak każdą inną kryptowalutą, zamienić na walutę fiat (emitowaną przez rząd) lub wykorzystać do obsługi DApps jako użytkownik (wszystko, co robisz w DApp, kosztuje pewną ilość gazu).

Na początku 2021 roku w sieci Ethereum znalazło się nowe zastosowanie dla kryptowalut i blockchainów: tokeny niezbywalne (Non-fungible tokens), czyli NFT. Podobnie jak blockchainy i kryptowaluty, NFT to kolejna zagmatwana koncepcja „własności” przedmiotów niefizycznych, za które ludzie płacą absurdalne ceny, aby móc twierdzić, że są właścicielami bitów tworzących pierwszy tweet na Twitterze, memy, sztukę cyfrową, gify i inne przedmioty cyfrowe.

Ethereum stało się de facto domem dla NFT ze względu na standard tokenów ERC-721 NFT, który określa zasady tworzenia unikalnych tokenów na blockchainie Ethereum. Tokeny ERC-721 pozwalają osobie wybijającej NFT na dołączenie do niego określonych danych, które sprawiają, że token jest trwale powiązany z aktywem cyfrowym. Jeśli ktoś zajrzałby do łańcucha bloków Ethereum dla tego tokena, mógłby znaleźć zapis zakupu, sprzedaży i własności, który bezpośrednio łączyłby token z nabywcą.

Pomyśl o własności NFT jak o posiadaniu oryginału obrazu Picassa: jest on wart określoną cenę, jest unikalny, jednak na rynku mogą istnieć setki tysięcy odbitek, plakatów i replik, których nie masz prawa ograniczać ani na nich zarabiać. Podsumowując – NFT pozwala udokumentować, który obiekt zalicza się do oryginału, a także stwierdzić jego szczegóły wytworzenia, własności i oryginalności.

Zobacz jak kupić NFT i kryptowaluty przez Paypal: https://www.kantorywalut.pl/jak-kupic-bitcoina-i-kryptowaluty-za-pomoca-paypal/

Ile kosztuje współpraca z firmą transportową w 2022? Jakie ceny za transport?

0
firma transportowa działająca globalnie

Transport to najogólniej rzecz ujmując przemieszczanie ludzi lub ładunków w przestrzeni, przy wykorzystaniu odpowiednich środków transportu. Transport to jeden z działów gospodarki, który jest ściśle powiązany z innymi, a jego rozwój wpływa na kondycję gospodarki. Ta zależność działa jednak w obie strony i w przypadku problemów gospodarczych w kraju, cierpi na tym również transport. Jak w obecnej sytuacji wygląda sytuacja transportu w naszym kraju? Jakie są koszty transportu?

Kto świadczy usługi transportowe?

Transport to niezwykle szeroka dziedzina, którą można opisywać na wiele sposobów, w zależności od tego, z jakiego punktu widzenia będziemy ją rozpatrywać. Przykładowo z punktu widzenia ekonomii, transport polega na odpłatnym świadczeniu usług, które prowadzą do przemieszczania osób i ładunków. Opisując tę gałąź gospodarki, można zastosować różnego rodzaju podziały, np. na:

– transport drogowy,
– transport kolejowy,
– transport rurociągowy.

Inny podział dzieli z kolei transport na powietrzny i powierzchniowy, a dalej na lądowy oraz wodny.

Jeśli chodzi o świadczenie usług transportowych, to zajmują się tym przede wszystkim firmy prywatne. Najczęściej spotykane usługi takich firm, to przewóz osób, transport krajowy, międzynarodowy, chłodniczy, nienormatywny, czy artykułów spożywczych. Chcąc zlecić transport ładunków, warto znaleźć przedsiębiorstwo z dużym doświadczeniem, dobrym wyborem będzie firma transportowa działająca globalnie, jak Fracht.

Ile kosztuje współpraca z firmą transportową w 2022?

Aby wycenić daną usługę, przedsiębiorstwo transportowe musi wziąć pod uwagę zarówno koszty wewnętrzne, jak i koszty zewnętrzne. Wśród kosztów własnych istotną rolę odgrywają takie elementy, jak amortyzacja pojazdów samochodowych, zużycie materiałów i energii, wynagrodzenia dla pracowników, ubezpieczenia, podatki, opłaty i inne. Wśród kosztów zewnętrznych warto wymienić koszty związane z wypadkami w transporcie, czy koszty kongestii. Jak widać, do obliczania końcowej ceny usług transportowych niezbędne jest uwzględnienie wielu zmiennych. Nie będziemy zatem tłumaczyć całego wzoru, który jest w tym celu wykorzystywany, chcemy jednak zaznaczyć, że firmy transportowe opierają wycenę swoich usług na twardych danych.

Aby przybliżyć koszty związane z pojazdami wysokotonażowymi, możemy podać ich orientacyjne wysokości, które w przewozach krajowych wahają się w granicach 3.0-3.5 zł/km ładowny i 2.5-3.0 zł/km przebiegu, natomiast w przewozach międzynarodowych wynoszą około 3.5-4.5 zł/km ładowny i 3.0-4.0 zł/km przebiegu.

Co wpływa na ceny transportu?

Pierwszym czynnikiem, który zapewne przychodzi większości osób na myśl, są ceny paliwa i rzeczywiście tak jest, koszt oleju napędowego ma tu ogromne znaczenie. Inne istotne kwestie, to rosnące wynagrodzenia kierowców, czy brak wolnej przestrzeni ładunkowej. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że często wzrosty cen transportu są pozytywnym sygnałem, który informuje nas o tym, że gospodarka krajowa się rozpędza, co przełoży się pozytywnie na sytuację wszystkich obywateli.

Od czego zależy zdolność kredytowa?

0
Od czego zależy zdolność kredytowa

Nie da się temu zaprzeczyć, że tym najważniejszym fundamentem twojej zdolności kredytowej są po prostu twoje dochody. Im więcej zarabiasz, tym więcej możesz mieć. Tak to niestety działa, że ludzie, którym udało się osiągnąć sukces, mają też szansę skorzystać z wielu najatrakcyjniejszych opcji, niedostępnych dla „przeciętnego” zjadacza chleba. Całe szczęście kredyty gotówkowe nie są aż tak niedostępne dla zwykłych ludzi. Oczywiście o nie też trzeba się postarać, ale jesteś w stanie to zrobić, nawet jeśli na ten moment twoje dochody nie są szczególnie imponujące, a gdybyś tak się nad tym zastanowił, na miejscu pracowników banków raczej sam nie pożyczyłbyś sobie żadnych pieniędzy. Zawsze jesteś jednak w stanie zmienić kolej rzeczy. Zamiast dalej czytać o tym, co należy wiedzieć przed zaciągnięciem kredytu gotówkowego, czyli wciąż koncentrować się na temacie samych kredytów, teraz powinieneś skupić się na własnej zdolności kredytowej, dążąc do tego, by ją poprawić albo by w końcu ją uzyskać.

Przeczytaj też: https://www.systempartnerski.pl/aktualnosci/wiadomosc/Kredyt-gotowkowy-co-musisz-wiedziec-9049

Historia kredytowa ma znaczenie

Na nią akurat nie masz raczej żadnego wpływu, bo to, co było to już było i – jakkolwiek byś tego nie chciał – nie jesteś w stanie tego zmienić. Z przeszłością trzeba się pogodzić. Mimo wszystko trzeba zdawać sobie sprawę z tego, jak ona wyglądała, by widzieć jej realny wpływ na wartość zdolności kredytowej i być może dzięki temu uniknąć popełnienia podobnych błędów w przeszłości. Różne zdarzenia, których dopuściłeś się w dawnych latach, mogły bowiem doprowadzić do tego, że w tym momencie nie jesteś w stanie wziąć kredytu choćby i na pięćset czy tysiąc złotych (naprawdę niewielkiego). Jeżeli natomiast nadal nie wiesz, jak ta twoja historia kredytowa w ogóle wygląda, najwyższa pora się o tym przekonać, zaglądając w tym celu do informacji skupionych przez BIK – Biuro Informacji Kredytowej. Każdy bank i tak to za ciebie zrobi, więc ty możesz być w tej sytuacji pierwszy. Jeżeli twoja historia kredytowa jest dość nieciekawa, musisz niestety brać pod uwagę to, że warunki przyznanego ci finansowania nie będą do końca atrakcyjne lub – co gorsza – że to finansowanie w ogóle nie zostanie ci przyznane, a bank twoje wnioski totalnie odrzuci.

Masz natomiast prawo sprawdzić swoją historię kredytową. Nie musisz czekać na to, aż zrobi to za ciebie bank, bo po ocenieniu tej historii sam zadecydujesz, czy w ogóle ma to sens, abyś zgłaszał się do jakiejś instytucji bankowej, czy w ogóle powinieneś odpuścić sobie tego rodzaju pomysły. Sprawdzenie BIK jest usługą całkowicie darmową. Zamiast więc interesować się tym, jak mogłaby wyglądać RRSO kredytu gotówkowego (rzeczywista roczna stopa oprocentowania), najpierw sprawdź swoje realne szanse na uzyskanie tego kredytu, zamiast od razu zakładać, że na pewno go dostaniesz. Różnie bywa w życiu i nie zawsze wszystko układa się po naszej myśli. W celu sprawdzenia BIK musisz jedynie złożyć odpowiednio wniosek o przekazanie kopii danych na temat twojej historii kredytowej, który albo składasz osobiście w wybranej placówce, albo przesyłasz go listownie bądź elektronicznie. Trzecia opcja jest oczywiście najszybsza i najwygodniejsza. Aby dokonać więc błyskawicznej oceny własnej historii kredytowej, po prostu załóż sobie konto w serwisie Biura Informacji Kredytowej i następnie złóż na tym serwisie wniosek, aby dopełnić formalności. Warto tu zaznaczyć, że na odpowiedź możesz czekać do trzydziestu dni. Przysługuje ci natomiast prawo do sprawdzenia tych informacji wyłącznie raz na pół roku, więc tego terminu musisz się trzymać.

Uwaga na punktację

Przygotowując się do wzięcia kredytu, zapewne postarałeś się już przeczytać wiele różnych artykułów na temat zdolności kredytowej, wpływających na nią czynników oraz sposobów na jej poprawę. Rzadko kiedy przy tym temacie wspomina się jednak o punktacji, czyli tzw. scoringu BIK. Biuro Informacji Kredytowej wykorzystuje natomiast ten specjalny system do szczegółowego oceniania zdolności kredytowej każdego pojedynczego klienta. Otrzymujesz od niego punkty za różne elementy decydujące o twojej zdolności kredytowej. Im więcej tych punktów masz, tym lepszy jest twój scoring, a tym samym większe stają się twoje szanse na zaciąganie różnego rodzaju kredytów i to nawet tych o dużej wartości. Punktacja przyjmuje wartości od jednego do stu punktów. Skala jest więc szeroka i to ona pozwala dokładnie stwierdzić, jakie ryzyko podejmie bank, gdy zdecyduje się udzielić jakiejś pożyczki konkretnemu klientowi. Oczywiście sto punktów jest praktycznie niemożliwe do uzyskania, jednakże zawsze powinieneś celować w te wyższe wartości na skali, by po prostu zapewniać sobie jak najlepsze warunki brania kredytów.

Skoro wiesz już, od czego może zależeć zdolność kredytowa i wiesz, jak możesz samemu się z nią dokładniej zapoznać, najwyższa pora zrobić wszystko, by jakoś ją poprawić. To, że póki co banki odmawiają ci udzielenia pożyczki, nie oznacza przecież, że tak już będzie zawsze. Jeżeli tylko doprowadzisz do poprawy swojej aktualnej sytuacji, na pewno uda ci się zyskać lepszą zdolność kredytową.

Co powinniśmy wiedzieć na temat kontraktów futures?

0
Co powinniśmy wiedzieć na temat kontraktów futures

Czym jest kontrakt futures?

Rynek futures cieszy się coraz większą popularnością. Inwestorzy dostrzegają tam atrakcyjne możliwości zarobku. Warto zatem zapoznać się z podstawowymi informacjami na temat kontraktów futures, aby rozpocząć skuteczne inwestowanie własnego kapitału. Czym jest kontrakt futures? Jakie jego zalety i wady można wyróżnić? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem- z pewnością rozwieje on wszelkie wątpliwości naszych czytelników.

Inwestor do wyboru ma wiele instrumentów, w które może zainwestować własne pieniądze. Coraz bardziej zachęcający jest rynek futures, w którym zawiera się kontrakty futures. W praktyce jest to umowa pomiędzy dwoma stronami transakcji. Jedna z nich zobowiązuje się do sprzedaży, druga do kupna- wszystko odbywa się w określonym z góry terminie i po ściśle określonej cenie- jest ona znana w chwili zawarcia kontraktu. Co godne podkreślenia, określana jest również ilość instrumentu bazowego. Mogą nim być towary, papiery wartościowe, poziomy stóp procentowych, kurs walut bądź indeksy (m.in. te giełdowe). Kontrakt futures jest standaryzowany, w konsekwencji uszczegóławia następujące elementy: wielkość kontraktu, nazwa instrumentu bazowego, data realizacji, warunki dostawy instrumentu, a także inne parametry, które określane są przez giełdę.

Oznaczenia kontraktów futures

Cechą charakterystyczną kontraktów futures jest to, że mają one swoje oznaczenie. Składa się ono z kodu kontraktu, miesiąca wykonania, a także dwóch ostatnich cyfr. Miesiąc wykonania to w rzeczywistości trzy litery miesiąca w języku angielskim, a ostatnie cyfry to rok wykonania.

Jakie zalety i wady kontraktów futures można wyróżnić?

Kontrakty futures posiadają wiele zalet, o których z pewnością warto wspomnieć. Przede wszystkim rynek futures jest uregulowany, w konsekwencji kontrolowany przez organ rządowy. Jest to instrument giełdowy, co sprawia, że ceny kształtują się na rynku. Cena jest taka sama dla wszystkich uczestników. Kontrakty futures wyróżniają się wysoką płynnością, co w praktyce oznacza, że możemy zamknąć lub otworzyć pozycję niemalże w każdej chwili. Otwarte pozycje zamykane są w większości przypadków przed terminem realizacji. Niestety nie ma idealnych rozwiązań, podobnie jest i w tym przypadku. Dostawa często realizowana jest w okresie nawet kilkunastu dni. Dodatkowo mamy do czynienia z systemem codziennego rozliczenia, co może okazać się kosztowne.

Praca w Poznaniu

0
praca

Mówi się coraz częściej, że znalezienie oferty pracy, która będzie spójna z naszym wykształceniem, oczekiwaniami zarówno naszymi, jak i pracodawcy, a także za satysfakcjonującą stawkę, graniczy z cudem. Choć wielu przedsiębiorców poszukuje do swojego zespołu osób o konkretnym wykształceniu wyższym i często wymaga okazania certyfikatów językowych, każdy z nas ma szansę na znalezienie oferty, która będzie strzałem w dziesiątkę. Powodem są głównie informacje o rynku pracy, które docierają do nas poprzez media – prasę, radio, social media.

Kto nie powinien korzystać z chwilówek?

0
Kto nie powinien korzystać z chwilówek

Mówi się powszechnie, że chwilówki są dla każdego. Wystarczy tylko zarejestrować się w jakiejś firmie pożyczkowej, wypełnić prosty wniosek o pożyczkę i po krótkim czasie cieszyć się z pieniędzy. Nie ma tu wielkich formalności, nie ma dokumentów, a cała transakcja jest niezwykle prosta. Teoretycznie o chwilówkę może ubiegać się każdy. Ale czy w praktyce jest to właściwe postępowanie? Zastanówmy się razem.

Charakterystyczną cechą pożyczek parabankowych jest fakt, że pożyczone pieniądze musimy zwrócić bardzo szybko. Zazwyczaj mamy na to zaledwie od 30 do 60 dni. Jeżeli nie oddamy zadłużenia na czas – koszt pożyczki bardzo wzrośnie. W związku z tym musimy mieć pewność, że gdy nadejdzie termin spłaty będziemy mieli pieniądze, by oddać chwilówkę. Z takich zobowiązań nie powinni więc korzystać osoby, które nie mają stałych i systematycznych dochodów. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta. Jeżeli nie mamy stałych dochodów, to w jaki sposób spłacimy nasze zadłużenie? Co gorsze, w przypadku nieterminowej spłaty takiego zobowiązania nasz dług będzie się powiększał, albowiem dojdą koszty odsetek wynikające z przeterminowania, upomnień itp. W szybki i prost sposób zrujnujemy nasz domowy budżet i będziemy narażeni na trafienie w spiralę kredytową.

Chwilówki nie powinny być zaciągane także przez osoby, które mają już zadłużenie ale nie mają pieniędzy na spłatę raty. Rozumowanie takich ludzi jest proste – pożyczę pieniądze, spłacę raty i przez miesiąc będę miał spokój. I wszystko się zgadza. Tylko co zrobimy, gdy ten miesiąc minie, a ponownie pojawią się problemy z finansami? Znowu będą raty do oddania i dojdzie nam jeszcze jedna chwilówka. Jest to prosta droga do wejścia w “spiralę zadłużenia”, o której wspomniano powyżej, a z której bardzo ciężko jest potem wyjść. Problematyczna bywa spłata jednego zobowiązania (narastające odsetki, koszta upomnień), a co dopiero w przypadku posiadania kilku zaciągniętych pożyczek, których termin spłaty upłynął. Koszta będą wtedy rosnąć wykładniczo i może się okazać, że nie będziemy w stanie spłacić ich wszystkich.

Składajmy wnioski o chwilówki tylko wtedy, gdy nie mamy już innej opcji. Jeżeli za pieniądze z chwilówki chcemy sobie kupić nowe buty lub zapłacić za urlop – lepiej sobie odpuśćmy i nie pożyczajmy w ten sposób pieniędzy. Nie warto korzystać z pożyczek pozabankowych w celu zaspokojenia potrzeb związanych z konsumpcjonizmem. Takie rozwiązania są bardzo przydatne, jednak poświęcone dla ludzi, którzy korzystają z nich z głową. Należy z nich korzystać tylko w nagłych przypadkach i tylko wtedy, gdy jesteśmy pewni, że podołamy ze spłatą na czas. Jeżeli spełni się najgorszy scenariusz i wpadniesz w spiralę, skorzystaj z pomocy na forum dla zadłużonych.

Co musisz wiedzieć przed ubezpieczeniem kredytu?

0
ubezpieczenie kredytu gotówkowego

 

Wielu z nas, zaciągając kredyt, zastanawia się, czy konieczne jest jego ubezpieczenie. Jak to wygląda? Co powinniśmy wiedzieć przed wykupieniem polisy? Co ona daje? Wyjaśniamy, co trzeba wiedzieć przed ubezpieczeniem kredytu.

Co daje ubezpieczenie kredytu gotówkowego?

Pierwszym pytaniem, na które warto poszukać odpowiedzi, jest to, co zyskuje się, wykupując ubezpieczenie kredytu gotówkowego. Przede wszystkim warto wiedzieć, że bank chętniej udzieli kredytu osobie, która zdecyduje się na polisę. Co więcej, dla takiego klienta z pewnością przygotuje znacznie korzystniejszą ofertę. Ale czy aby na pewno?

Ubezpieczenie kredytu jest formą zabezpieczenia spłaty zadłużenia. Zazwyczaj przydaje się wówczas, gdy klient znajdzie się w trudnej sytuacji życiowej. Takie ubezpieczenie kredytu może być przydatne wtedy, gdy straci pracę lub zachoruje. Często polisa wykupiona przy zaciąganiu kredytu zrzuca z bliskich obowiązek uregulowania zobowiązania w przypadku śmierci kredytobiorcy. Warto wiedzieć jednak, że na ubezpieczeniu korzysta przede wszystkim bank, a nie klient. Właśnie dlatego dobrze jest poważnie zastanowić się nad zasadnością wykupywania polisy podczas podpisywania umowy kredytowej. Ubezpieczenie kredytu gotówkowego szerzej omawia www.zwrotubezpieczenia.pl, wyjaśniając, kiedy się ono opłaca, a kiedy lepiej z niego zrezygnować. Warto bowiem wiedzieć, że za polisę trzeba zapłacić. Ile?

Ile kosztuje ubezpieczenie kredytu gotówkowego?

Ubezpieczenie kredytu działa tak, że kredytobiorca płaci określoną kwotę cyklicznie przez cały okres, na jaki zostało zaciągnięte zobowiązanie. Może być to płatność jednorazowa raz w roku, a może być wliczona w każdą miesięczną ratę. Trudno powiedzieć, ile kosztuje ubezpieczenie kredytu gotówkowego, a ile kredytu hipotecznego, bowiem wiele zależy od wysokości pożyczanej kwoty, ale i okresu kredytowania, czy po prostu – konkretnego klienta i oferty, jaka zostanie mu zaproponowana. Zdarza się, że biorąc kredyt wraz z ubezpieczeniem, otrzymuje się znacznie korzystniejsze warunki. Wówczas rata kredytu podwyższona o kwotę ubezpieczenia jest taka jak bez niego. Nie ma co się więc zastanawiać, czy warto. Inaczej w sytuacji, gdy jednak ubezpieczenie kredytu będzie stanowiło dość spory dodatkowy wydatek.

Czy ubezpieczenie kredytu gotówkowego jest obowiązkowe?

Żadne przepisy nie nakładają na kredytobiorcę obowiązku wykupienia ubezpieczenia. Co więcej, pracownicy banków są wręcz zobligowani do poinformowania klienta, że mogą zawrzeć umowę o kredyt bez produktów dodatkowych, jakimi jest m.in. ubezpieczenie.

Kolejną sprawą jest to, że nawet jeśli klient chce zabezpieczyć dodatkowo kredyt dzięki polisie, to nie musi być ona tą z oferty partnera ubezpieczeniowego banku. Można wybrać każdego innego ubezpieczyciela. Warunek jest jednak taki, by jego zasady odpowiadały minimalnym wymaganiom, jakie stawia bank. Często jednak okazuje się, że łączona oferta banku jest korzystniejsza niż osobne.

Ubezpieczenie kredytu nie jest obowiązkowe, ale czy warto zawsze z niego rezygnować? Są różne sytuacje. Warto jednak wiedzieć, że jest taka możliwość.

Czy można zrezygnować z ubezpieczenia kredytu gotówkowego?

Oczywiście, że można zrezygnować z ubezpieczenia. Oczywiście wtedy, kiedy w umowie nie jest zaznaczone, że jest ono obowiązkowe. Zdarza się, że klient po prostu nie chce już płacić za polisę, a np. widmo ryzyka spłaty zostało odegnane. W łatwy sposób można zrezygnować z ubezpieczenia kredytu jeśli opłacało się je w każdej racie. Nieco trudniej, gdy zapłaciło się je z góry. Nie oznacza to jednak, że nie jest to możliwe. Co więcej, można zażądać zwrotu za ubezpieczenie kredytu. Zwłaszcza w sytuacji, gdy spłaciło się zobowiązanie przed terminem.

Porządek w domu – jak go utrzymać?

0
Porządek w domu

Zawrze marzyłaś o czystym i uporządkowanym mieszkaniu niczym z katalogu, które prezentuje się nienagannie o każdej porze dnia i nocy? W rzeczywistości utrzymanie porządku w domu to ogromne wyzwanie. Istnieje jednak kilka praktycznych trików, które pozwolą Ci cieszyć się przyjemną przestrzenią, bez wkładania w to ogromnego wysiłku.

Nawyki, które pomogą Ci utrzymać porządek w domu

Aby życie w domu nie ograniczało się jedynie do sprzątania warto wyrobić w sobie kilka dobrych nawyków, dzięki którym praktycznie bez zastanowienia będzie dbać o porządek we wnętrzu. Jednym z nich jest regularne wyrzucanie nieużywanych przedmiotów. Im więcej rzeczy mamy, tym trudniej pozbyć się bałaganu. Jeżeli nie mamy czasu na generalne porządki warto trzymać się jeden zasady – zawsze po zakupie jednej nowej rzeczy, wyrzucić jakąś starą. Kupujesz nową bluzkę lub spodnie? Oddaj element garderoby, który już od wielu miesięcy nie był używany. Kolejnym dobrym trikiem jest wyznaczenie miejsca dla każdej rzeczy oraz odkładanie jej na miejsce. Wtedy o wiele łatwiej jest znajdować przedmioty oraz przechowywać je. Jeżeli przytłacza Ci perspektywa sprzątania całego domu na raz, ułóż sobie plan sprzątania i przeznacz poszczególne dni na konkretne czynności, – jeżeli masz rodzinę, możesz nawet dokonać podziału obowiązków, na poszczególnych jej członków. Do innych dobrych nawyków należy ścielenie łóżka rano, zmywanie talerzy od razu po zjedzenie oraz uprzątnięcie kuchni od razu po przygotowanym posiłku.

Funkcjonalne i praktyczne wnętrze

Poświęcanie minimalnego czasu na sprzątanie domu, a mimo to utrzymywanie go w dobrej kondycji jest możliwe. Musisz tylko uwzględnić kilka podstawowych zasad podczas aranżacji wnętrza. Przede wszystkim, im więcej szaf i komód, tym łatwiej zachować porządek we wnętrzu. Dodatkowa półka stojąca jest więc zawsze doskonałym rozwiązaniem. Jednak zamiast układać na półkach wiele drobnych elementów, lepiej umieścić je w koszykach. Nie zbyt dobrym wyborem jest też wyposażenie wnętrza w nadmierną liczbę ozdób, które tylko gromadzą kurz i zaburzają spójność i harmoniczność wnętrza. O wiele lepiej wybrać kilka, atrakcyjnych ozdób, które łatwo utrzymać w czystości, takich jak obraz na ścianie czy elegancka lampka stojąca na komodzie. Z pewnością zdajesz sobie sprawę, że jeżeli mieszkasz na malej przestrzeni to jeszcze łatwiej o bałagan. Postaraj się więc starannie zorganizować dostępną przestrzeń przy pomocy różnego rodzaju pojemników i organizatorów.