Naucz się inwestować w nieruchomości i uzyskaj wyraźne przychody

0
Naucz się inwestować w nieruchomości

O własnym mieszkaniu i pełnej niezależności finansowej marzy każdy z nas. Niestety, nie każdemu dane jest wystartować z takim majątkiem. Wiele osób musi zapracować sobie na to, aby kupić swoje własne, wymarzone mieszkanie. Jednak istnieją sposoby, by znacząco przyspieszyć ten proces. Wystarczy nauczyć się odpowiednich inwestycji, które szybko pomnożą majątek.

Rynek mieszkań na wynajem zawsze popularny

Mieszkania wynajmowane są praktycznie zawsze. Szukają ich studenci na czas pobytu w innym mieście, młodzi ludzie, którzy przybywają do większego miasta do pracy, a także pary, które marzą o własnym kącie, zamiast wiecznego siedzenia na głowie rodziców. Nic więc dziwnego, że mieszkania do wynajęcia zawsze są potrzebne – a skoro tak, warto skorzystać z okazji i stać się właścicielem takiego pożądanego miejsca.

Inwestycja: sposób na zarobienie pieniędzy szybciej niż na etacie

Inwestowanie pieniędzy może być doskonałym sposobem na to, aby szybko pomnożyć swój majątek, stanąć na nogi i rozpocząć własną działalność na pełnych obrotach. A jednocześnie spełnić marzenia o niezależności od klasycznego etatu.

Sposobem na rozpoczęcie takich działań mogą być warsztaty z inwestowania w nieruchomości, które pomogą zdobyć niezbędną wiedzę, potrzebną do rozkręcenia własnego biznesu na rynku nieruchomości. Jeśli jesteś osobą początkującą w tej branży albo dopiero zamierzasz się nią zająć, poszerzenie wiedzy pozwoli ci uniknąć wielu błędów i sprawi, że każda podejmowana decyzja będzie trafna. Dzięki nim zdobędziesz profesjonalne przygotowanie, narzędzia oraz niezbędne plany, które potem będziesz mógł wprowadzić w życie. W efekcie twój start będzie znacznie szybszy i łatwiejszy, niż osób, które nie mają takiej wiedzy.

Jaki powinien być efekt twojego wypracowanego planu inwestowania? Przede wszystkim zysk, który sprawi, że będziesz mógł zainwestować kapitał w kolejne mieszkania, co pozwoli na szybkie pomnażanie majątku. To z kolei umożliwi ci szybkie zarabianie pieniędzy.

Chcesz poszerzyć specjalistyczną wiedzę z zakresu inwestowania w nieruchomości?

Być może masz już od pewnego czasu do czynienia z nieruchomościami i inwestycjami, ale wciąż nie czujesz się swobodnie na tym wielkim rynku. W takim razie w ramach nauki możemy ci zaproponować spotkania z profesjonalistami, którzy podzielą się swoją wiedzą. Będziesz mógł wziąć udział dokładnie w tych zajęciach, których tematyka najbardziej cię interesuje. Dzięki temu zdobędziesz wiedzę z zakresu, który jest dla ciebie najbardziej odpowiedni i z łatwością wykorzystasz ją w przyszłości.

Gdzie możesz dowiedzieć się tego wszystkiego? Wystarczy, że poznasz bliżej Albrecht International i ich zajęcia, a sukces pojawi się także na wyciągnięcie twojej ręki.

Kryptowaluty w pigułce – gdzie kupić, jak przechowywać?

0
krypto

Giełdy kryptowalut – co powinniśmy wiedzieć zanim zdecydujemy się inwestować w waluty cyfrowe. Zacznijmy od początku, czy są giełdy kryptowalut?

Swym działaniem przypominają klasyczną giełdę, jednak cały proces obrotu i zarządzania wirtualną walutą odbywa się drogą elektroniczną – poprzez internetowe giełdy. Internetowe giełdy kryptowalut zrzeszają zarówno kupujących jak i sprzedających, w jednym celu – aby dokonać transakcji kupna lub sprzedaży kryptowalut. Istotną różnicą pomiędzy giełdą tradycyjną a giełdą kryptowalut, jest to, że ta druga nie jest kontrolowana przez organizacje nadzorujące, np. w Polsce przez KNF. Jednak brak kontroli organów państwowych nad giełdami kryptowaluotwymi nie oznacza że są one niebezpieczne. Aby zapobiec atakom cyberprzestępców, giełdy stosują m.in. uwierzytelnienia dwuskładnikowe, transakcje multisignature a także wymagają złożonych haseł.

Odpowiedzialne giełdy krypowalutowe, szanujące klientów i ich wirtualne waluty inwestują również w analizy związane z bezpieczeństwem systemu, jak i w regularne audyty bezpieczeństwa przeprowadzane przez niezależne firmy zewnętrzne, które wychwytują luki w systemie. Giełdy, te również mogą publikować wyniku audytów, informując jednocześnie o krokach jakie podjęto, aby rozwiązać ujawnione problemy.Ważną również informacją dla potencjalnego użytkownika giełdy jest również to, czy giełdy posiadają AML i KYC – polityka przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy i finansowania terroryzmu. Każdy, kto zaczyna przygodę z kryptowalutą, powinien zwrócić uwagę na giełdę Binance.com – o sobie piszą, że nie są tylko światową wiodącą giełdą kryptowalut, Bianance to cały ekosystem. Jest to giełda zagraniczna, założona w 2017 roku w Szanghaju. Pełną listę bezpiecznych i najlepszych giełd znajdziesz na https://www.kryptoporadnik.pl/ranking-gield-kryptowalut/

Do popularności tej platformy, pomimo jej „młodego stażu” przyczynił się duży wybór altcoinów, wysokie limity wypłat oraz niskie opłaty. Jest również jedną z niewielu giełd online, która pozwala na tworzenie anonimowych kont. Pośród użytkowników notuje wysokie opinie. Jeżeli chcemy zacząć „lokalnie” przygodę z cyfrową walutą, odpowiednikiem Binance.com jest BitBay – jest to nasza rodzima giełda, założona przez Sylwestra Suszka w 2014 roku. Zarobiliśmy, jesteśmy z siebie zadowoleni … ale co dalej, jak bezpiecznie przechowywać nasze kryptowaluty. Chcąc aby nasze środki były bezpieczne, nie chcąc narażać się na ryzyko ich utraty, powinniśmy rozważyć

przechowywanie ich w portfelach, są to fizyczne urządzenia służące gromadzeniu cyfrowej waluty. Ich zadaniem jest przechowywanie w bezpieczny sposób Twoich prywatnych kluczy. Jeżeli nasz środki traktujemy jako inwestycje nie zabawę, to zakup portfela jest naszym obowiązkiem. Jeżeli posiadanie portfela jest naszym obowiązkiem, to które sprawdzą się w użytkowaniu, zarówno dla początkujących jak i tych już bardziej zaawansowanych użytkowników giełdy kryptowalut, na pewno należą do nich:

• Ledger Nano X,
• Ledger Nano S,
• Trezor One,
• Trezor T.

Obsługa prawna firm – czy warto ją zlecić?

0
Obsługa prawna firm

Obsługa prawna firm to popularna forma outsourcingu usług wśród przedsiębiorców, którzy nie chcą tworzyć samodzielnego stanowiska w swojej firmie, ale mimo to chcą mieć stały dostęp do szeregu ekspertów z dziedziny prawa. Czy warto skorzystać z takiej usługi? 

 1. Czym jest obsługa prawna firm? 
 2. Jakie usługi obejmuje obsługa prawna firm? 
 3. Obsługa prawna firm – czy warto ją zlecić? 

Czym jest obsługa prawna firm?

Obsług prawna firm obejmuje bardzo szeroki zakres usług, oferowany przez różnego rodzaju kancelarie prawne czy wyspecjalizowane firmy adwokackie. Skorzystać z niej mogą zarówno małe, jak i wielkie przedsiębiorstwa. Przydaje się zwłaszcza na początku rozwoju firmy, gdy trzeba decydować o kluczowych obszarach działalności, Ale także i później – wówczas eksperci z firmy prawniczej szybko wyjaśnią wszystkie zawiłości prawne, a także doradzą w kontekście zmian prawnych dopiero się szykujących. Stała współpraca z kancelarią prawną zdejmuje z przedsiębiorcy bardzo wiele zmartwień i obowiązków, a także daje mu poczucie wsparcia w przypadku problemów lub wyzwań.

Jakie usługi obejmuje obsługa prawna firm?

Wśród usług, których podejmują się firmy prawnicze wobec swoich klientów, znajduje się m.in.:

 • przygotowywanie ekspertyz i opinii na temat kontraktów, umów i innych dokumentów wykorzystywanych w działalności klienta;
 • opracowywanie analiz prawnych dotyczących działalności klienta;
 • przygotowywanie regulaminów, uchwał i innych aktów prawnych, które można wykorzystać do użytku wewnętrznego;
 • przygotowywanie projektów umów, kontraktów i innych dokumentów do użytku zewnętrznego;
 • reprezentowanie klienta przed sądami i administracją państwową;
 • pomoc w uzyskaniu zezwoleń i koncesji;
 • przeprowadzenie postępowania upadłościowego lub procesu naprawczego.

Obsługa prawna firm – czy warto ją zlecić?

Coraz większa ilość przedsiębiorców decyduje się na outsourcing obsługi prawnej, ponieważ zalety tego rozwiązania znacznie przewyższają te, z którymi mamy do czynienia w przypadku tworzenia samodzielnego stanowiska prawnika w firmie. Często to pierwsze rozwiązanie może się też okazać dużo tańsze. Przede wszystkim jednak zlecając obsługę prawną zewnętrznemu podmiotowi, takiemu jak kancelaria prawnicza czy adwokacka, zyskujemy dostęp do szeregu ekspertów z różnych dziedzin prawa. Jest to więc metoda prowadzenia biznesu dużo skuteczniejsza, niż zatrudnienie pojedynczego prawnika, który siłą rzeczy nie może znać się wszystkim.

Optymalizacja w dziedzinie prowadzenia działalności, także pod kątem finansowym, która jest efektem współpracy z profesjonalną firmą doradczą, to największa zaleta takiego rozwiązania. Warto zwrócić jednak uwagę na jeszcze jedną: spokój. Zlecając obsługę prawną, nie musimy się martwić o to, że utoniemy w gąszczu przepisów.

obsługa prawna firm katowice

Które blogi finansowe warto czytać?

0
blogi finansowe

Jeśli interesujesz się tematyką finansów, z pewnością lubisz również czytać informacje płynące ze świata gospodarki pieniężnej. A może analizy? W Internecie istnieje dużo blogów, które dadzą Ci dobry ogląd dotyczący finansowej kraju czy rynku giełdowego, a także pomogą zaoszczędzić.

Dlaczego warto czytać blogi finansowe?

Jeśli jesteś na początki kariery zawodowej i chcesz w dłuższej perspektywie zaoszczędzić pieniądze, lub też przymierzasz się do debiutu na przykład na rynku giełdowym, warto zrobić wcześniej mały research.

Blogi finansowe w sposób prosty wyjaśniają skomplikowane kwestie, a ponadto służą radami, które bardzo często zostały sprawdzone przez osobę prowadzącą takiego bloga.

Blogi finansowe są coraz popularniejsze. Wynika to między innymi ze spadku zaufania Polaków do gospodarki pieniężnej Państwa i rosnącej inflacji, a także nieco wyższej niż jeszcze 10 – 15 lat temu zamożności Polaków. Te wszystkie czynniki sprawiają, że wiele osób szuka możliwości oszczędzania, inwestycji i pomnażania swoich środków.

Które blogi finansowe warto czytać?

Jest w sieci kilka dobrych blogów finansowych, które warto regularnie odwiedzać. Poniżej możesz zapoznać się z kilkoma propozycjami, ale blogi finansowe, kredytowe, które warto czytać wymienia też KredytBlog. Jednym z bardziej popularnych jest na przykład blog „Subiektywnie o finansach”. Jest to blog ekonomiczny byłego dziennikarza Gazety Wyborczej, który porzucił zawód, aby realizować się właśnie na blogu. Jest to przestrzeń merytoryczna, a zarazem dobrze napisana.

Innym wartym odwiedzenia blogiem finansowym jest bez wątpienia „LiveSmarter, czyli jak zyskać dodatkowe pieniądze”. To blog informacyjny, skupiający się na dostarczeniu informacji m.in. o promocjach, które są oferowane przez różne instytucje, w tym banki. Są tu również rankingi oraz porównania – innymi słowy sama konkretna wiedza.

Warto również w internetowej podróży po blogosferze zajrzeć na bloga „Finanse Bardzo Osobiste”, który również bije rekordy popularności. To blog dedykowany osobom z problemami finansowymi i kredytowymi, który jest tworzony przez byłego pracownika banku oraz Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych. Autor daje konkretne rady zarówno osobom w tarapatach, jak i tym, którzy po prostu chcieliby zaoszczędzić, stąd też popularność bloga jest bardzo duża.

Co oprócz blogów?

Blogi to bogate źródło wiedzy pisane w przystępny sposób. Jeśli jednak chcesz jeszcze bardziej poszerzyć wiedzę na temat finansów, warto sięgnąć również po artykuły w gazetach, oraz portale które w merytoryczny i przystępny sposób wyjaśniają świat finansów.

Warto tutaj wymienić choćby takie tytuły jak „Buisness Insider” czy „Money.pl”. Te dwa portale w bardzo przystępny i rzetelny sposób pokazują kwestie finansowe i rzetelnie komentują najważniejsze wydarzenia finansowe i gospodarcze ze świata. Dla osób mocniej zainteresowanych giełdą polecany jest portal „Bankier” oraz „Stooq.pl”.

Skąd wziąć dodatkową gotówkę? Pożyczka, kredyt, dodatkowa praca…?

0
gotówka

Starasz się żyć oszczędnie, a mimo to na koniec miesiąca wciąż brakuje ci gotówki? A możesz planujesz większe wydatki i myślisz, skąd wziąć na to pieniądze? Bez względu na powód, jeśli nie wiesz, skąd wziąć dodatkową gotówkę, zerknij do poradnika.

Pożyczka, kredyt gotówkowy

Większość z nas, gdy myśli o dodatkowej gotówce, ma w głowie szybką pożyczkę lub kredyt. Musisz jednak pamiętać, że zaciąganie takich zobowiązań finansowych rozwiązuje problem braku gotówki wyłącznie na pewien czas… W końcu z czegoś będziesz musiał oddać te pieniądze. Zastanówmy się jednak, jakie produkty finansowe masz do wyboru.

 • Kredyty bankowe, czyli głównie kredyt gotówkowy, odnawialny, pożyczkę gotówkową lub kartę kredytową.
 • Pożyczki pozabankowe, czyli te zaciągane w firmach pożyczkowych, SKOK-ach czy od osób prywatnych.

Pożyczki w parabankach opisuje Parabankowo.pl, serwis o tematyce finansowej. Zostały tam porównane pożyczki gotówkowe w bankach i parabankach, wymieniono również ich zalety i wady. Gdy się już z nimi zaznajomisz, radzimy sprawdzić też internetowe kalkulatory i porównywarki kredytów i pożyczek gotówkowych, a dopiero później zdecydować się na konkretny produkt. Pamiętaj też, że w parabankach uzyskasz pożyczkę na niższe kwoty niż w banku, dlatego jeśli potrzebujesz zastrzyku większej gotówki, w pierwszej kolejności udaj się do placówki bankowej.

Praca dodatkowa

Sposobem, który rekomendujemy w celu zdobycia dodatkowej gotówki jest druga praca. Aktualnie jest wiele ofert pracy online, którą możesz wykonywać “po godzinach”, do tych najpopularniejszych zajęć należy:

 • wirtualna asystentka biura,
 • hostessa/host,
 • ambasador marki,
 • copywriter,
 • tłumacz,
 • grafik komputerowy,
 • korepetytor.

To zaledwie fragment długiej listy zawodów, które często wykonywane są w ramach drugiej pracy. Więcej pomysłów na dodatkową pracę znajdziesz, przeglądając serwisy z ogłoszeniami.

Badania fokusowe

Badanie fokusowe to zorganizowany, grupowy wywiad o określonej tematyce. Badania fokusowe organizowane są przez duże korporacje, ale również przez specjalistyczne firmy, które się tym zajmują. Uczestnikom takiego badania zadawane są różne pytania, np. na temat danej firmy i marki ich odczuć na temat danego produktu, a odpowiedzi wykorzystuje się w celu poznania opinii konsumentów i lepszego określenia problemów badawczych w strategii marketingowej firmy. Uczestnicy badań fokusowych otrzymują wynagrodzenie za udział, zwykle wynosi ono od 100 do 500 złotych.

Konkursy internetowe

Żeby wygrać, trzeba grać… Dlatego dobrym sposobem na zgarnięcie dodatkowej gotówki są konkursy online. W sieci znajdziesz ich naprawdę wiele, z różnych zakresów tematycznych. Są nawet specjalne serwisy, które zbierają oferty najpopularniejszych konkursów różnych firm. Czasem, aby wziąć z nich udział trzeba wcześniej zakupić produkt danej marki, ale są też takie konkursy, w których wystarczy wykazać się odrobiną talentu, aby zdobyć nagrodę w formie gotówki.

Jak zdobyć dużo followersów na Instagramie?

0
Jak zdobyć dużo followersów na Instagramie

Media społecznościowe w obecnych czasach są jednym z najbardziej angażujących miejsc w Internecie, wśród osób w każdym wieku. Portale te są używane nie tylko do utrzymywania kontaktów ze swoimi znajomymi i poznawania nowych osób. Obecnie są one coraz częściej wykorzystywane są do aktywnego zarabiania pieniędzy, a także służą jako reklama wszelkiego rodzaju działalności.

Instagram to miejsce, w którym możemy zareklamować swoją osobę lub działalność wśród ludzi z całego świata. Do tego jednak potrzebni będą nam obserwujący. Oto kilka sposobów, aby dotrzeć do jak największej liczby osób i pozyskać dużo followersów na Instagramie!

Odpowiednio dobrane hasztagi

Hasztagi to pojedyncze słowa opisujące nasze zdjęcie, a także odnoszące się do całego profilu. Odpowiednio dobrane do tematyki fotografii oraz naszej osoby, mogą przyciągnąć zainteresowanie. Należy unikać hasztagów nie mających nic wspólnego z tematyką, bądź też takich, które są przypadkowe. Aby stały się przydatne, musisz określić swoją strategię.

Na Instagramie możesz umieścić maksymalnie 30 hasztagów, jednak to nie ilość jest warunkiem sukcesu. Jeżeli nie masz pomysłów na chociażby 10 hasztagów, możesz skorzystać z wyszukiwarki. Wpisując jeden powiązany z tematyką zdjęcia, wyszukiwarka podpowie Ci powiązania, które używali inni użytkownicy. Tagi można również używać na Instastories, co również pozytywnie wpłynie na zwiększenie naszych zasięgów.

Wchodź aktywnie w interakcje z obserwującymi!

Interakcje z naszymi obserwatorami skutecznie wpłyną na zainteresowanie naszym profilem, ale także na utrzymanie followersów, których już mamy. Istnieje bardzo duża możliwość, że użytkownicy, którym komentujemy posty, odwdzięczą się nam w ten sam sposób. Mając już pewną grupę obserwujących, można zatytułować post w ciekawy, zabawny sposób, oraz zachęcić naszych followersów do oznaczania swoich znajomych, z którymi ten wpis im się kojarzy.

Skoncentruj się na swoim profilu

W zdobywaniu obserwatorów ważne jest, aby nasz profil nie tylko przyciągnął użytkowników, ale także skutecznie ich zatrzymał na dłużej. Na początku warto skupić się na zdjęciu profilowym. Powinno być zachęcające do odwiedzenia, ale też wyraźne i ukazujące w jak największym stopniu, jakie rodzaje treści możemy zobaczyć na danym profilu.

Konto powinno mieć spójny wygląd, dlatego też warto, by wszystkie zdjęcia do siebie pasowały. Aby to się udało, warto stosować do zdjęć takie same, bądź podobne filtry. Dodawane posty powinny być wyraźne i kolorowe. Muszą ze sobą współgrać i odpowiadać panującym trendom. By dowiedzieć się jaki styl zdjęć jest obecnie modny, warto obserwować popularne profile i wzorować się na nich. Fotografie powinny być estetyczne, ale także dodawane w regularnych odstępach czasowych. Nie zaleca się robienia dłuższych przerw, ani dodawania wielu zdjęć jednocześnie.

Followersi na Instagramie a opis do zdjęcia

Obecnie Instagram jest bardzo rozbudowanym miejscem, w którym możemy znaleźć nie tylko zdjęcia, ale także wiele inspiracji i wpisów. Podziel się z obserwatorami swoimi zainteresowaniami, przemyśleniami, a może znasz się na czymś szczególnie.

Jeżeli dodajemy zdjęcie potrawy, warto podać również przepis i krótko opisać w jaki sposób została wykonana. W przypadku zdjęć z podróży warto wspomnieć o miejscu w którym się znajdujemy oraz napisać krótką ciekawostkę związaną z tym miejscem. Zapytaj followersów czy byli tam, gdzie Ty i czy widzieli coś wartego odwiedzenia w okolicy.

Jak szybko zdobyć followersów na Instagramie?

Ilość obserwujących stała się bardzo ważnym wyznacznikiem naszego profilu. Dlatego też w ostatnim czasie powstaje coraz więcej możliwości, by zdobyć ich szybko i bez zbędnego wysiłku. Na konkretnych stronach np. tu https://polskielajki.pl/produkt/kup-instagram-followers/, znaleźć możemy oferty promowania naszego profilu, bądź też kupna followersów. Taka opcja jest dobra, pod warunkiem, iż zdobyci obserwatorzy to prawdziwe konta, z którymi będziemy mogli wchodzić w interakcje, a nie będzie to jedynie liczba. Takie usługi są płatne, a ceny wahają się w zależności od ofert.

Kiedy warto skorzystać z pomocy agencji HR w Gdyni?

0
Kiedy warto skorzystać z pomocy agencji HR w Gdyni

Z roku na rok rośnie zainteresowanie profesjonalnymi usługami HR. Jeszcze do niedawna były one utożsamiane wyłącznie z korporacjami i dużymi przedsiębiorstwami, jednak coraz więcej małych i średnich firm dostrzega korzyści wynikające ze współpracy z agencjami HR. To sprawdzony sposób na skrócenie okresu rekrutacji oraz obniżenie kosztów pracowniczych. Dowiedz się, kiedy warto skorzystać z pomocy agencji HR w Gdyni – może Twoja firma właśnie tego obecnie potrzebuje?

Kiedy planujesz zatrudnić więcej osób w jednym czasie

Przeprowadzenie rekrutacji na jedno stanowisko jest wyzwaniem, a co dopiero powiedzieć o sytuacji, w której do obsadzenia mamy np. 20 wolnych etatów? Mało który przedsiębiorca potrafiłby poradzić sobie z tym w pojedynkę. Istnieje tutaj wysokie ryzyko, że rekrutacja przeciągnie się w nieskończoność, co z kolei spowoduje presję na zatrudnienie kogokolwiek, nawet osób niespełniających podstawowych kryteriów.

Przeprowadzenie większej rekrutacji bez pomocy agencji HR w Gdyni czy w dowolnym innym mieście może również skończyć się tym, że obowiązki rekrutacyjne zostaną przerzucone na obecnych pracowników firmy. Tymczasem nie muszą oni mieć ani kwalifikacji, ani doświadczenia niezbędnego do analizowania podań kandydatów oraz odbycia rozmów rekrutacyjnych. To dodatkowe obciążenie, które źle wpłynie na atmosferę w firmie i może nawet spowodować spadek motywacji w zespole.

Dlatego jeśli planujesz przyjąć do firmy więcej osób w tym samym czasie, to nie masz się nad czym zastanawiać – nawiąż współpracę z agencję HR, przedstaw jej swoje oczekiwania oraz poproś o ofertę wraz z nakreśleniem strategii rekrutacyjnej.

Gdy masz wielomiesięczne wakaty

Byłeś przekonany, że po tym, jak rozstałeś się z kilkoma pracownikami, zastąpisz ich nowymi osobami w ciągu maksymalnie kilku tygodni? Życie zweryfikowało te plany. Tymczasem utrzymywanie wakatów w firmie przez wiele miesięcy stanowi spore zagrożenie dla biznesu.

To nie tylko pusty koszt (ponosisz wydatki w związku z np. wynajmem powierzchni biurowej czy zakupem sprzętu), ale też hamulec dalszego rozwoju firmy. Wakaty oznaczają, że przedsiębiorstwo nie może pracować w 100% efektywnie, a więc obsługiwać takiej liczby klientów, jaka gwarantuje stały wzrost przychodów. Przeciąganie tego stanu grozi również nadmiernym obciążeniem pozostałych pracowników.

Skoro do tej pory nie udało Ci się znaleźć odpowiednich osób do obsadzenia wakatów, to najwyraźniej potrzebujesz pomocy specjalistów. Profesjonalna agencja HR przeanalizuje sytuację kadrową Twojej firmy i zaproponuje taki model zwiększenia zatrudnienia, który będzie dla Ciebie najkorzystniejszy.

Zauważasz liniowy wzrost kosztów zatrudnienia

Nie jest to problem, o ile w ślad za tym idzie faktyczne powiększanie zespołu oraz wzrost przychodów. Gorzej, gdy koszty rosną niewspółmiernie do pieniędzy zarabianych przez firmę. Może to świadczyć o tym, że potrzebujesz solidnego przeglądu struktury zatrudnienia w przedsiębiorstwie oraz wprowadzenia istotnych zmian w tym zakresie.

W takiej sytuacji mądrze będzie skorzystać z doradztwa HR, które świadczą profesjonalne agencje HR w Gdyni. Celem doradztwa jest wskazanie błędów w zarządzaniu kadrami, poprawienie struktury zatrudnienia oraz wdrożenie takich rozwiązań, które w krótkim czasie pozwolą Ci zoptymalizować koszty pracownicze i zwiększyć produktywność. Przykładem może być tutaj outsourcing, który sprawdza się w większości firm, a wciąż nie jest dostatecznie często wykorzystywany.

Kiedy nie chcesz podjąć błędnych decyzji rekrutacyjnych

Zatrudnienie nieodpowiedniej osoby stanowi bardzo poważny problem, ponieważ może narazić pracodawcę na straty finansowe i wizerunkowe oraz zepsuć atmosferę w zespole. Chcąc uniknąć takich sytuacji należy powierzyć rekrutację ekspertom, którzy doskonale wiedzą, jak zweryfikować kompetencje kandydatów oraz ocenić ich cechy charakterologiczne.

Gdy nie masz czasu nadzorować rekrutacji

Prowadząc biznes powinieneś skupić się na tym, co leży w zakresie Twoich kompetencji – na zarządzaniu zespołem, utrzymywaniu relacji z klientami i kontrahentami, na tworzeniu strategii rozwoju. Resztę dobrze jest zostawić ekspertom i do tej kategorii zaliczymy również obowiązki związane z rekrutacją nowych pracowników.

Nawiązując współpracę z agencją HR oferującą tzw. outsourcing procesów rekrutacyjnych możesz scedować na specjalistów wszystkie zadania mające jakikolwiek związek z obsadzaniem wolnych etatów: od publikowania ogłoszeń, przez przyjmowanie podań aż po przeprowadzanie rozmów kwalifikacyjnych.

Pozostaje jeszcze pytanie: jaką agencję HR w Gdyni wybrać? Na lokalnym rynku nie brakuje firm godnych zaufania, mających duże doświadczenie oraz szeroki zakres oferty. Warto więc kierować się tutaj opiniami innych przedsiębiorców. Najlepiej ocenianą agencją HR w Gdyni jest Verita HR, której usługi rekomenduje aż 97% klientów biznesowych oraz 90% zatrudnionych za jej pośrednictwem pracowników. Z ofertą Verita HR można się zapoznać na stronie internetowej https://veritahr.com/gdynia/firma-hr/.

Skąd czerpać wiedzę o kredytach, kiedy sami chcemy wziąć kredyt? Może blogi finansowe?

0
blogi finansowe

Badania przeprowadzone pod koniec 2020 roku wykazały, że około 40% Polaków ma zobowiązania pożyczkowe lub kredytowe. Znaczna część tych zadłużeń to właśnie kredyty. Niestety nie wszystkie z nich zostały zaciągnięte rozsądnie. Skąd czerpać informacje, by wiedzieć, jak w mądry sposób wziąć kredyt? Przed Tobą 4 sprawdzone źródła.

Blogi finansowe

Internet otwiera przed nami ogromne możliwości. Mnóstwo wiedzy dostępne jest na wyciągnięcie kilku kliknięć. Warto jednak wiedzieć, że nie wszystkie informacje dotyczące kredytów przekazywane w sieci są wiarygodne. Blogi finansowe są źródłem informacji o kredytach (np. https://kredyt-na-bank.pl). Przed przyswajaniem wiedzy zawartej na portalu, warto jednak zwrócić uwagę na to kto go prowadzi – należy zdecydować się na treści tworzone przez osoby doświadczone w branży, czyli ekspertów. Mamy nie tylko większa pewność, że przekazują rzetelną wiedzę, ale i ich styl pisania wyćwiczony przez lata trafniej dociera do odbiorcy i pozwala mu lepiej rozumieć przekazywane wiadomości. Ponadto należy wiedzieć, że branża finansowa jest bardzo dynamiczna, dlatego lepiej zainteresować się nowszymi wpisami i to je traktować jako bardziej wiarygodne.

Kalkulatory, rankingi kredytów

Kolejnym z bardzo praktycznych narzędzi pozwalających na zdobycie wiedzy o kredytach są kalkulatory oraz rankingi kredytów, które można znaleźć w sieci. Umożliwiają one pozyskanie informacji na temat aktualnych ofert banków w krótkim czasie. Stanowią ich zestawienie oraz hierarchizują je od najkorzystniejszych dla konsumenta. Przedstawiają one dane takie jak: oprocentowanie, RRSO, prowizję, szacowaną ratę miesięczną, szacowną całkowitą kwotę spłaty. Dzięki nim możliwe jest bardzo szybkie sprawdzenie bieżących ofert banków oraz wybranie najlepszych dla siebie np. z ratą możliwą do spłaty w obecnej sytuacji finansowej czy najtańszego produktu.

Prasa specjalistyczna oraz książki

Mimo ogromu wiedzy na temat finansów przekazywanej w sieci na rynku wciąż znajdują się gazety oraz książki związane z nią. Prasa zazwyczaj traktuje ogólnie o pieniądzach oraz o gospodarce, jednak można znaleźć w niej informacje związane stricte z kredytami. Ponadto warto pamiętać, że ogólna wiedza dotycząca finansów może znacząco ułatwić decyzję o zaciągnięciu kredytu lub o jej odroczeniu. Należy podkreślić, że artykuły związane z tą tematyką można znaleźć nie tylko w specjalistycznych tytułach, ale i coraz częściej w prasie kolorowej. Związane jest to z dużym zainteresowaniem Polaków tą branżą. Decydując się na książkę o finansach, warto pamiętać o tym, by wybierać możliwie najświeższe wydania. Pozwoli to na zapoznanie z aktualną, obowiązującą wiedzą. Kolejnym ważnym aspektem jest fakt, że wiele literatury na temat finansów może zawierać słownictwo oraz wykresy trudne do zrozumienia dla przeciętego użytkownika. Warto wybierać pozycje dedykowane osobom niezwiązanym z ekonomią np. poradniki blogerów finansowych.

Doradcy kredytowi

Kolejnym bardzo rzetelnym źródłem wiedzy na temat kredytów są doradcy kredytowi. Są to osoby niezwiązane z żadną instytucją finansową (np. bankiem), dlatego informacje przykazywane przez nich są rzetelne i obiektywne. Dzięki szerokiej wiedzy na temat produktów bankowych oraz dużemu doświadczeniu doradca kredytowy jest w stanie przygotować ofertę kredytów, które są korzystne dla klienta, a także doradzić mu najkorzystniejsze rozwiązanie. Pomaga on także załatwić wszelkie formalności, Ponadto doradcy kredytowi bardzo często odpowiadają na wszelkie, nawet bardzo trudne, pytania swoich klientów, by pomóc im zrozumieć jak najlepiej mechanizmy zachodzące na rynku kredytów. Warty podkreślenia jest fakt, że wybór doradcy kredytowego powinien być przemyślany. Najlepiej skorzystać z osoby polecanej przez rodzinę lub przyjaciół. Gdy nie korzystali oni z tego typu usług, warto zagłębić się w opinie pozostawiane w sieci, by móc znaleźć prawdziwego profesjonalistę, który bezbłędnie przeprowadzi przez proces kredytowy.

Wirtualne rozwiązania i najnowsze możliwości

0
Wirtualne rozwiązania i najnowsze możliwości

Współcześnie mamy do czynienia z bardzo szybkimi zmianami zwłaszcza w obszarze nowoczesnych technologii. Tym samym zmienia się sposób funkcjonowania przedsiębiorstw, a także sposób prowadzenia całej działalności gospodarczej. Obecnie wiele przedsiębiorstw musi pracować w sposób, który przyniesie im jak największe oszczędności. Każda, nawet najmniejsza oszczędność w perspektywie dłuższego czasu może okazać się stosunkowo wysoką kwotą. Tą zaś można zainwestować w dobra, służące do rozwoju przedsiębiorstwa. Dodatkowo zaoszczędzone pieniądze mogą stać się także premiami dla pracowników, którzy z pewnością będą wówczas znacznie bardziej zmotywowani i gotowi do dalszej pracy oraz podejmowania wyzwań. Wirtualne biuro może przynieść każdej firmie korzyści finansowe, właśnie w postaci zaoszczędzonych pieniędzy. W niektórych przypadkach oszczędności te mogą przekraczać kilkanaście tysięcy złotych w perspektywie miesiąca. Są to zatem stosunkowo wysokie kwoty. Wirtualne biuro w Warszawie kieruje oczywiście swoją ofertę do wszystkich firm i przedsiębiorstw, które pragną prowadzić swój biznes w nowoczesny sposób, jednak największą grupą docelową dla wirtualnego biura okazują się nowe firmy i przedsiębiorstwa, które na rynku funkcjonują od niedawnego czasu.

Wobec tego ich pozycja rynkowa jest stosunkowo słaba i konieczne jest jej umacnianie na wszystkich możliwych obszarach. Wirtualne biuro oferuje tego typu przedsiębiorstwom przede wszystkim zmniejszone koszty utrzymywania biura, gdyż w tym przypadku nie występuje powierzchnia biurowa. Większość współpracy odbywa się za pomocą nowoczesnego przekazu medialnego. Jest to rozwiązanie, które wyklucza konieczność wynajmowania biura, a co za tym idzie przedsiębiorstwo nie płaci opłat z tym związanych i nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów. Wirtualne biuro umożliwia zarejestrowanie danej firmy na adres wirtualnego biura. Adres ten jest niezwykle atrakcyjny lokalizacyjnie, w centrum miasta, aby jeszcze bardziej zachęcić klientów do korzystania z usług danej firmy. Jeśli jednak przedsiębiorstwo wyrazi chęć, wówczas będzie ono mogło skorzystać z czasowego wynajmu fizycznej powierzchni biurowej.

Sprawny przepływ informacji

Wirtualne biuro może, zgodnie ze zleceniem przedsiębiorstwa, odbierać całą korespondencję kierowana na adres biura i to zarówno w formie tradycyjnej jak i elektronicznej. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu klienci mogą liczyć na stały kontakt z firmą. Zazwyczaj korzystnie wpływa to na relacje przedsiębiorstwa i jego klientów, przez co jest to metoda bardzo często stosowana, zwłaszcza w przypadku przedsiębiorstw, które mają stosunkowo rozwiniętą bazę stałych klientów. Stali klienci są zaś jednym z najcenniejszych dóbr, jakie posiada dane przedsiębiorstwo, niezależnie od tego na obszarze jakiej Branży działa. Zatem warto zdecydować się na usługi, jakie świadczy wirtualne biuro i zyskać duże możliwości i oszczędności finansowe dla swojego przedsiębiorstwa.

Trzy kroki do wolności od chwilówek

0
Trzy kroki do wolności od chwilówek

Chwilówki mogą być bardzo wygodną, a w niektórych przypadkach bardzo tanią czy nawet całkowicie darmową formą pożyczania niewielkich kwot na krótki okres. Problem pojawia się, kiedy jest ich dużo, a pieniędzy na spłatę zobowiązania – mało. Wtedy też warto aktywnie działać, aby w porę uwolnić się od chwilówek, zanim jeszcze się przeterminują.

Przeterminowane chwilówki oznaczają bowiem na początku naliczanie odsetek karnych za opóźnienie i wysyłanie płatnych monitów, a w dalszej kolejności także wpisy na listy dłużników i sprawy w sądzie, kończące się nawet egzekucjami komorniczymi. Poniżej przedstawimy trzy kroki do wolności od chwilówek, które pozwolą uniknąć takiego scenariusza. Zapraszamy!

Krok 1. Przeanalizuj swoją sytuację

W pierwszej kolejności zawsze musisz trzeźwo spojrzeć na swoją sytuację i ją ocenić. Weź długopis, kartkę papieru i zsumuj swoje aktualne chwilówki. Wypisz daty ich wymagalności, kwoty do zapłaty, a także swoje bieżące możliwości finansowe.

Poszukaj także umów chwilówek, które w dalszej kolejności niewątpliwie się przydadzą. Oceń, z którymi zobowiązaniami będziesz sobie w stanie poradzić, a które przekroczą bez wątpienia Twoje możliwości finansowe. Nie czekaj, aż sytuacja się pogorszy i dojdzie do przeterminowania chwilówek, ponieważ wtedy już znacznie trudniej będzie wyjść z kłopotów. Jak najszybciej zabierz się za realizację pierwszego kroku, a kiedy już to zrobisz, przejdź do następnego.

Krok 2. Skontaktuj się ze specjalistą

Zwróć się do doświadczonego, wykwalifikowanego pośrednika kredytowego, który ma doświadczenie w rozwiązywaniu problemów z zadłużeniem chwilówkami. Uważaj, aby wybrać dobrego pośrednika, takiego jak ten, którego znaleźć można tutaj: https://splatakredytow.pl/kredyt-na-splate-chwilowek/. W ten sposób będziesz mieć pewność, że kredyt na spłatę chwilówek, który weźmiesz, będzie rzeczywiście dla Ciebie korzystny.

Zanim pośrednik podejmie jakiekolwiek działania, dokładnie zapozna się z Twoją sprawą. Weźmie pod uwagę ilość i kwotę chwilówek, ale też aktualne zarobki, historię kredytową i inne istotne czynniki. Ustali, w którym banku szanse na uzyskanie kredytu są największe, a warunki najbardziej atrakcyjne. Taki ekspert jest w stanie uzgodnić warunki znacznie lepsze niż te, które moglibyśmy uzyskać w przypadku samodzielnego wnioskowania o kredyt.

Krok 3. Weź kredyt na spłatę chwilówek

Wymieniony powyżej pośrednik kredytowy, dostępny tutaj: https://splatakredytow.pl/kredyt-na-splate-chwilowek/, zadba o maksymalne zredukowanie formalności, znajdzie najkorzystniejszą ofertę kredytu i sam przeprowadzi negocjacje z bankiem. Dzięki temu proces pozyskiwania kredytu na spłatę chwilówek będzie szybki i bezproblemowy.

Co będzie skutkiem takiego kredytu? Połączenie wielu zobowiązań w jedną całość i rozłożenie ich na raty, a więc tym samym także wolność od chwilówek. Jest to świetny sposób na wyjście z pętli zadłużenia i odzyskanie stabilności finansowej. Co ważne, wysokość raty jest zawsze ustalana indywidualnie, tak, aby jej terminowa spłata nie była dla danej osoby żadnym problemem. Wysoka maksymalna kwota kredytu i długi okres spłaty umożliwiają pozbycie się nawet najwyższych, najbardziej uciążliwych chwilówek.