Jak mądrze brać kredyty? Jak unikać problemów finansowych?

0
kredyty

W dzisiejszych czasach branie kredytów jest czymś powszechnym. Mogą nam one bardzo pomóc, gdy planujemy większe inwestycje, ale jednocześnie być źródłem kłopotów, jeżeli zostaną wzięte nierozważnie. Na co zwracać uwagę przy kredytach, żeby uniknąć problemów?

Czy opłaca się branie kredytów?

Kredyty to produkty finansowe, oferowane w bankach, których podstawowym zadaniem jest wsparcie inwestycji kredytobiorcy. Sięgnie się po nie wówczas, gdy jest taka konieczność i planuje się zakup, który znacząco przewyższa realne możliwości finansowe. Bank pożycza ci pieniądze na ten cel, a ty zobowiązujesz się oddać wszystko w wyznaczonym czasie i z doliczeniem odsetek. To korzystne rozwiązanie, choć może wiązać się z niemałym ryzykiem. Niestety współcześnie ciężko bez kredytów żyć, ponieważ mało kto zarabia wystarczająco, by było go stać, choćby na zakup domu czy inny poważny wydatek. Kredyty są więc pewną ostatecznością – mogą dobrze posłużyć, ale tylko wtedy, gdy sięgnie się po nie mądrze.

Jak brać kredyty, by nie wpaść w kłopoty finansowe?

Przede wszystkim bardzo istotna będzie tutaj wiedza – zarówno ta związana z różnymi produktami finansowymi i ich działaniem, jak i powiązana z twoją własną sytuacją życiową. Mało kto może przyznać otwarcie, że jest specjalistą w tej dziedzinie, ale wiedzę te łatwo można uzupełnić na własną rękę. Przydatnych informacji o kredytach szukaj online, np. na go2kredyt.pl, serwisach i blogach, które poruszają kwestie związane z ogólnie pojętymi finansami. W ten sposób można więcej dowiedzieć się o tym, jakie typy zobowiązań wyróżnia się na rynku oraz na co należy zwracać uwagę, gdy porównuje się między sobą różne oferty.

Sprawdź, jakie są twoje możliwości finansowe

Po pierwsze branie kredytu bez przemyślenia to jeden z najczęściej popełnianych błędów. Pożyczone pieniądze trzeba oddać w wyznaczonym czasie i kwocie, a to wiąże się z pewnym obciążeniem domowego budżetu i koniecznością comiesięcznego regulowania rat. Zanim zdecydujesz się na kredyt, oblicz czy w ogóle się na to stać – czy masz zdolność kredytową, jak dużą i czy przypadkiem twoje dochody i wydatki nie będą tu problemem.

Na jaki cel potrzebujesz finansowania?

Kredytami można finansować najróżniejsze cele od zakupu wymarzonego sprzętu AGD i RTV, przez zagraniczne wakacje, aż po kupno samochodu i domu. Każde z nich wiąże się z nieco innymi kosztami i zanim zdecydujesz się na wzięcie kredytu, zastanów się nad tym, czy jest możliwe odłożenie odpowiedniej kwoty, by pokryć nią konkretny wydatek. Jeżeli tak, to czy da radę zebrać całą potrzebną sumę, czy tylko część. Im więcej posiadasz pieniędzy, tym mniejszy kredyt weźmiesz i tym mniejsze obciążenie będzie dla portfela.

Porównaj oferty kredytowe i sprawdź ile zapłacisz

Żaden bank nie pożyczy pieniędzy za darmo, a co za tym idzie, biorąc kredyt, trzeba się liczyć z dodatkowymi kosztami, choćby w postaci odsetek. Zanim zdecydujesz się na takie zobowiązanie, porównaj między sobą różne oferty i sprawdź ich parametry, by przekonać się, ile realnie się zapłaci. Pomocne będą tutaj powszechnie dostępne kalkulatory kredytowe. Dzięki nim pozna się takie szczegóły jak całkowity koszt zobowiązania, wysokość rat, opłat itd. Zwróć też uwagę na konkretne parametry danej oferty – oprocentowanie, RRSO, prowizje, inne dodatkowe koszty.

Doradztwo kredytowe, blogi finansowe, banki…? Skąd czerpać wiedzę o kredytach, kiedy chcemy go zaciągnąć?

0
kredyty

Żyjemy w czasach, w których kredyty stanowią jeden z istotniejszych aspektów naszego życia. Dzięki nim jesteśmy w stanie nabywać dobra, na które nie można byłoby sobie pozwolić w normalnych warunkach. Skąd jednak czerpać o nich wiedzę, by wybierać je w sposób rozsądny i przemyślany? Gdzie można dowiedzieć się o nich więcej?

Skąd czerpać wiedzę o kredytach i finansach?

Możliwości na tym polu mamy naprawdę wiele, ale w pierwsze kolejności warto zastanowić się nad jedną kwestią, mianowicie, po co w ogóle czegoś się dowiadywać na temat kredytów. Odpowiedź na to pytanie jest proste – ponieważ leży to bezpośrednio w naszym interesie. Nierozważnie podjęta decyzja może skończyć się finansową katastrofą, zadłużeniem nie do spłacenia i zamiast wymarzonego mieszkania, samochodu czy wakacji, komornikiem na głowie. Wiedząc jak wziąć kredyt, o wiele łatwiej uniknąć kłopotów, a dowiedzieć się o nich można dużo i to na wiele różnych sposobów.

Jak działają kredyty wyjaśniają internetowe serwisy finansowe, np. kredytexpress.pl, choć nie jest to jedyne źródło wiedzy, do którego warto sięgnąć. W sieci nie brakuje blogów i różnego rodzaju stron prowadzonych przez specjalistów z branży, którzy posiadają szeroką wiedzę na ten temat. Pomocne mogą być także książki i prasa, a także profesjonalna pomoc ze strony doradcy finansowego.

Blogi i poradniki kredytowe w internecie

W dzisiejszych czasach korzystanie z dobrodziejstw internetu jest pewnym standardem i nie inaczej jest, jeżeli chodzi o poszukiwanie wiedzy na temat kredytów oraz pojęć powiązanych z finansami. W sieci zdecydowanie nie brakuje blogów, portali i serwisów, które się tym zajmują, ale trzeba bardzo dokładnie je sprawdzać i weryfikować, także pod kątem swoich potrzeb.

Niektóre z nich mogą być bardzo niedokładnie prowadzone, inne z kolei zawierać wiedzę wysoce specjalistyczną, a więc trudną w odbiorze dla przeciętnego Kowalskiego. Nie brakuje zarówno specjalistów, jak i osób doświadczonych i obeznanych z finansami, które dzielą się swoją wiedzą w sposób rzetelny i jasny.

Książki i prasa o tematyce finansowej

Obecnie zdecydowanie internet jest tym medium, z którego najczęściej korzystamy, choć nie można zapomnieć też o bardziej tradycyjnych formach przekazu wiedzy, czyli o prasie i książkach. Na rynku wydawniczym takich tytułów jest jednak nie za wiele i najczęściej dotyczą szeroko pojętej ekonomii i zarządzania finansami. O kredytach zazwyczaj wiele się z nich nie dowie, choć mogą nam bardzo pomóc we właściwym podejściu do pieniędzy, a to oczywiście przełoży się w sposób pośredni także na decyzje kredytowe.

Kiedy sięgnąć po pomoc doradcy finansowego?

Jeszcze jednym rozwiązaniem, o którym warto pomyśleć, gdy szuka się informacji o kredytach, jest wsparcie ze strony doradcy finansowego. To może bardzo pomóc w zrozumieniu zasad kierujących bankami i tym, jak odczytywać poszczególne oferty kredytowe, ale i tu należy uważać. Znalezienie dobrego doradcy kredytowego jest nie lada wyzwaniem, ponieważ wielu takich ekspertów działa z ramienia konkretnej instytucji finansowej. To sprawia, że nierzadko mogą oni promować oferty promowane przez konkretny bank, co rzecz jasna kłóci się z obiektywną oceną.

Nie można zapomnieć o ostatniej możliwości, czyli wizycie w banku. Obowiązkiem każdego pracownika jest dokładne przedstawienie każdej oferty, a jeżeli klient czegoś nie rozumie – konieczne jest jasne wyjaśnienie. Mimo wszystko zaczerpnięta wcześniej wiedza na temat kredytów pozwala na zadawanie odpowiednich pytań, a tym samym na uniknięcie niedopowiedzeń, przemilczeń czy innych niejasności.

Kto i kiedy musi wymienić kasę fiskalna na kasę on-line?

0
kasa on-line

Polski rząd podjął decyzję o wymianie stacjonarnych kas fiskalnych na kasy fiskalne online. Proces wymiany podzielony został na poszczególne etapy, podczas których przedstawiciele różnych branż mają obowiązek wymienić posiadane kasy na kasy online. Do końca roku 2020 obowiązek wymiany starych kas fiskalnych na nowe mieli wszyscy przedsiębiorcy prowadzący działalność w zakresie gastronomii, hotelarstwa, a także sprzedawcy węgla.

Wymiana starych kas fiskalnych na kasy online

Polski ustawodawca na okres końca 2020 r. przewidział obowiązek wymiany starych kas fiskalnych na kasy online dla trzech branż, wśród których znalazły się gastronomia, hotelarstwo, a także sprzedawcy węgla. Obowiązek wymiany nie dotyczy jednak podmiotów zwolnionych z obowiązku rejestrowania sprzedaży za pomocą kas, nawet jeśli wykonują czynności takie jak:

– świadczenie usług wyżywieniowych przez placówki stacjonarne gastronomiczne, działające również sezonowo,
– świadczenie usług zakwaterowania krótkoterminowego, czy też
– sprzedaż węgla, brykietu i podobnych paliw stałych wytwarzanych z węgla, węgla brunatnego, koksu i półkoksu, przeznaczonych do celów opałowych.

Kto musi wymienić kasę fiskalną na online?

Pierwsza grupa przedsiębiorców, która została zobowiązana do wymiany kas fiskalnych na kasy online, to głównie stacje benzynowe i warsztaty samochodowe, które mają obowiązek korzystania z kas online od 1 stycznia 2020 r., zaś druga grupa, wśród której znaleźli się: gastronomowie, hotelarze oraz sprzedawcy węgla, mają obowiązek rozpoczęcia rejestracji sprzedaży przy pomocy kas online od 11 stycznia 2021 r.

Kasy fiskalne on-line 2021 r.

Ostatnią, trzecią grupą przedsiębiorców, którzy muszą wymienić stare typy kas na kasy fiskalne, są głównie salony fryzjerskie i kosmetyczne, firmy świadczące usługi budowlane, lekarze, dentyści, prawnicy, a także obiekty służące kondycji fizycznej.

Pozostali przedsiębiorcy, którzy nie zostali wymienieni w żadnej z powyższych grup, nie mają wskazanego sztywnego terminu, w którym powinni wymienić stare kasy fiskalne, jednak z pewnością prędzej czy później i w ich przypadku dojdzie do zamiany kas fiskalnych na kasy wirtualne. Warto bowiem podkreślić, iż tylko do końca roku 2022 będzie możliwość kupienia tradycyjnych kas fiskalnych z elektronicznym zapisem danych. Później znikną one ze sprzedaży i zostaną całkowicie zastąpione przez kasy wirtualne. Założeniem wprowadzenia kas online było ułatwienie przesyłania danych o dokonanych sprzedażach do Centralnego Depozytorium.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem https://netvet.pl/kasy-fiskalne/.

Jakie prace może wykonywać pomoc domowa?

0
Jakie prace może wykonywać pomoc domowa

Z całą pewnością można stwierdzić, że praca wykonywana przez pomoc domową jest bardzo potrzebna w każdym domu lub mieszkaniu. Zazwyczaj taka osoba zajmuje się szeroko pojętym sprzątaniem oraz utrzymywaniem porządku na odpowiednim poziomie. Wiele osób zastanawia się, jakie prace może wykonywać pomoc domowa. Warto się tego dowiedzieć.

Szukasz godnego zaufania biura rachunkowego w Zielonej Górze?

0
biura rachunkowe w Zielonej Górze

Każdy przedsiębiorca, bez względu na rodzaj i wielkość prowadzonej działalności, zobligowany jest do prowadzenia ewidencji, za pomocą której ustala się chociażby należności podatkowe i składkowe. Zakładając firmę, zazwyczaj myślimy o wykonywaniu zadań stricte związanych z jej specyfiką. Nie mamy czasu, na to, aby zajmować się sprawami rachunkowymi. Przecież samo zebranie faktur i rachunków do segregatora nie wystarczy.

Dlaczego warto korzystać z usług biura rachunkowego?

Biura rachunkowe to podmioty, które stanowią nieocenioną pomoc każdego właściciela firmy. W dzisiejszych czasach posługiwanie się słowem księgowość jest zwyczajnym uproszczeniem. Przepisy prawne i praktyka gospodarcza tak się rozwinęły, że przedsiębiorcom trudno odnaleźć się w tej skomplikowanej materii. A za każde uchybienie w księgach grożą konsekwencje finansowe.

Prowadząc działalność gospodarczą w naszym kraju, trzeba pamiętać o właściwym i terminowym wystawianiu dokumentów oraz rozliczaniu się z odpowiednimi organami, uiszczaniu zaliczek na podatek dochodowy oraz VAT. Sam wybór metody prowadzenia ksiąg rachunkowych zazwyczaj przysparza wielu pytań.

Sprawa jeszcze bardziej się komplikuje, w przypadku, gdy zatrudnimy co najmniej jednego pracownika lub zleceniobiorcę. Wtedy dochodzą zagadnienia związane z przestrzeganiem Kodeksu Pracy oraz prawa ubezpieczeń społecznych. Podpisując umowę z biurem rachunkowym, wszystkie te kwestie w zasadzie przestają nas interesować.

Rola współczesnego biura rachunkowego nie powinna ograniczać się jedynie do spraw ewidencyjnych i rozliczeniowych. Warto korzystać z usług firm rachunkowych, które oferują także pomoc doradczą. Z całą pewnością warto korzystać z usług biura rachunkowego Sigma.

Biuro rachunkowe – Zielona Góra

Biuro rachunkowe Sigma posiada bogate doświadczenie w swojej branży. Zostało założone w 2002 roku przez Panią Małgorzatę Łukowczyk, dla której księgowość to pasja. Wieloletnie doświadczenie całej załogi biura, pozwala na rozwiązywanie nawet najbardziej złożonych problemów księgowych i podatkowych. Pracownicy posiadają wykształcenie i staż w zakresie ekonomii i finansów. Są nie tylko księgowymi, ale także ekspertami w swojej dziedzinie. Można im zaufać.

W związku z tym, że posiadają rozległą i sprawdzoną wiedzę, potrafią zaproponować przedsiębiorcy szereg możliwości, które w najlepszy sposób przyczynią się nie tylko do prawidłowego działania firmy, ale także do jej rozwoju. Załoga biura Sigma jest zawsze na bieżąco ze zmianami przepisów, dlatego szybko i sprawnie przygotowuje swoich klientów do ewentualnych zmian.

Warto podkreślić, że w gronie klientów biura rachunkowego Sigma znajdują się podmioty z różnych branż. Mile widziane są zarówno osoby rozpoczynające swoją przygodę z biznesem, jak również funkcjonujące podmioty gospodarcze, które szukają zaufanego fachowca od rachunkowości i podatków.

Czym jeszcze wyróżnia się biuro rachunkowe Sigma?

Dla pracowników biura rachunkowego Sigma, rachunkowość jest pasją, dlatego współpraca z nimi to czysta przyjemność. Niekwestionowanymi atutami załogi jest profesjonalizm, elastyczność, kompleksowość, odpowiedzialność, bezpieczeństwo danych.

Biuro rachunkowe Sigma to pewne wsparcie i pomoc dla każdego przedsiębiorcy, który zatrudnia pracowników. Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, Sigma świadczy także usługi związane z możliwością legalnego zatrudnienia cudzoziemców na terenie Polski.

Jak spłacić pożyczki pozabankowe?

0
pożyczki pozabankowe

Jednym z popularniejszych sposobów pozyskiwania dodatkowej gotówki jest branie pożyczek pozabankowych. Pod wieloma względami to szybsze i wygodniejsze rozwiązanie, choć wiąże się też z wieloma ograniczenia i zagrożeniami. Niestety, ale łatwość uzyskania pożyczek pozabankowych sprawia, że pojawiają się problemy z ich spłatą. Jak to wygląda od strony formalnej?

Jak spłaca się pożyczki pozabankowe?

Firmy pozabankowe działają nieco inaczej niż banki, głównie z tego względu, że ich funkcjonowanie opiera się na zasadach prawa cywilnego, a nie bankowego. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie gotówki w krótkim czasie, przy niewielkich formalnościach. Oczywiście nie uzyska się finansowania w tak dużej kwocie, jak przy kredytach bankowych, jednak w wielu sytuacjach szybki zastrzyk gotówki może okazać się koniecznością. Sposób ich spłaty będzie jednak uzależniony od danej firmy oraz podpisanej umowy. Pożyczki pozabankowe mogą bowiem być spłacane albo w jednej racie, albo w kilku. Wygląda to więc podobnie, jak w przypadku innych tego typu zobowiązań.

Czym są pożyczki pozabankowe?

Pożyczki pozabankowe to inna forma finansowania, dostępna w firmach niebędących bankami. Jak zostało wspomniane, działają one na podstawie prawa cywilnego, co za tym idzie, podlegają innym zasadom, nie tak restrykcyjnym jak kredyty. Dzięki temu łatwiej można je uzyskać, ponieważ najczęściej wystarczy przestawić dowód osobisty. W rzadszych przypadkach może być też konieczne zaświadczenie o zarobkach, ale nie zawsze i podobnie wygląda to ze sprawdzeniem baz BIK.

Rzecz jasna, wiele będzie zależało przede wszystkim od danej firmy i jej polityki. Pożyczki pozabankowe poznasz lepiej czytając blog www.uwagafinanse.pl, gdzie opisano zasady ich funkcjonowania. Można też dowiedzieć się więcej o tym, z jakimi zagrożeniami może wiązać się tego typu finansowanie. Niestety, często się zdarza, że osoby biorące pożyczki pozabankowe robią to w sposób nieprzemyślany, a przez to wpadają w kłopoty i pojawia się problem ze spłatą zadłużenia.

Kiedy pojawia się problem ze spłatą pożyczki pozabankowej?

Pożyczki pozabankowe, tak jak kredyty mają określony czas spłaty, choć zazwyczaj w ich przypadku jest on znacznie krótszy i może wynieść od kilku dni, do maksymalnie kilkunastu miesięcy. Problemem mogą być także koszty – niestety często są one wyższe niż przy kredytach. Mało kto zwraca na to jednak uwagę, ponieważ łatwość ich otrzymania jest bardzo kusząca. Z tego też względu nie jest żadną niespodzianką, że wiele osób z ich powodu wpada w kłopoty finansowe. Wzięcie pożyczki pozabankowej, bez rozsądnego obliczenia swoich możliwości finansowych to prosta droga do zadłużenia. Jej spłata może okazać się trudniejsza, niż nam się początkowo wydawało, a gdy zdamy sobie z tego sprawę, bywa już za późno. Trzeba sobie jednak z tym jakoś radzić.

Jak spłacić kłopotliwą pożyczkę pozabankową?

W pierwszej kolejności, zamiast uciekać przed zobowiązaniem, należałoby usiąść i przeanalizować swoją sytuację. Trzeba sprawdzić, czy stać nas na spłatę pożyczki, a jeżeli nie, to zweryfikować skąd wziąć pieniądze, być może ktoś z rodziny będzie w stanie pomóc. Gdy problem jest większy, niż nam się wydawało, warto udać się bezpośrednio do firmy pożyczkowej i przedstawić swoją sytuację. Być może istnieje opcja zmiany warunków umowy lub rozbicie zadłużenia na jeszcze mniejsze części. Należy zdawać sobie sprawę z konsekwencji, jakie wiążą się z niespłaceniem pożyczki pozabankowej – pojawią się wezwania do zapłaty, do naszych drzwi zapuka firma windykacyjna, zostaniemy wpisani do bazy danych dłużników, a nasz dług, im dłużej pozostanie niespłacony, tym bardziej będzie rosnąć przez naliczanie się kolejnych kar i odsetek.

Czy można skonsolidować pożyczki pozabankowe?

Najczęstszym powodem problemów ze spłatą pożyczek pozabankowych jest fakt, iż bierze się ich więcej, niż jest to konieczne. Częstym błędem jest również branie pożyczek na spłatę innych pożyczek, co powoduje wpadnięcie w spiralę zadłużeń. Żeby móc sobie z tym poradzić, warto pomyśleć o konsolidacji.

Trzeba pamiętać tylko o jednym – praktycznie żaden bank nie udzieli nam takiego finansowania. Po pierwsze należy wykazać się dobrą zdolnością kredytową, a po drugie, nie  mieć żadnych aktualnych niespłaconych zadłużeń. Firmy pozabankowe też udzielają pożyczek konsolidacyjnych i choć pod wieloma względami mogą być one droższe, to jednak odpowiednio rozłożone zobowiązanie będzie łatwiejsze do spłaty. Warto się więc nad tym zastanowić, gdy sytuacja będzie tego wymagać.

Niespłacone chwilówki — jakie konsekwencje?

0
Niespłacone chwilówki

Problemy finansowe mogą spotkać każdego, zwłaszcza w obecnej sytuacji, kiedy pandemia koronawirusa powoduje, że wiele osób traci pracę, a przedsiębiorcy zmuszeni są do zamykania swoich biznesów. Niektórzy z braku innych możliwości szukają ratunku w firmach udzielających tzw. chwilówek. Jest to ryzykowne posunięcie i każdy, kto je rozważa powinien mieć świadomość czym grozi niespłacenie takiej pożyczki.

Chwilówki – co to?

Z tą nazwą prawdopodobnie większość osób spotkała się już nie raz. Choć ten rodzaj pożyczek nie jest już tak intensywnie reklamowany, jak jeszcze parę lat temu, to wciąż można się natknąć na firmy, które oferują pomoc finansową używając haseł typu chwilówki bez bik, czy pożyczki na raty itp. Czym dokładnie są chwilówki wyjaśniają artykuły na uwagafinanse.pl, gdzie znaleźć można wiele przydatnych treści na ten temat.

W dużym skrócie, chwilówka to rodzaj pożyczki, która opiewa na maksymalnie kilkanaście tysięcy złotych, jednak zazwyczaj zamyka się w mniejszych kwotach. Na zwrot pożyczonej sumy klient ma ograniczony czas, bardzo często jest to 30 dni. To, co warto także wiedzieć na ten temat, to np. wysokość kosztów związanych z pożyczką. Chwilówki są znacznie droższym produktem finansowym od kredytów, których udzielają banki.

Jak spłacić chwilówki?

Jeśli już zdecydowaliśmy się na wzięcie chwilówki, to ważne jest, aby jak najszybciej ją spłacić. Firmy pożyczkowe naliczają bardzo często ogromne sumy za opóźnienia w spłacie zobowiązań. Niejednokrotnie w takiej sytuacji oszczędności trzeba szukać w życiu codziennym. Jeśli jest możliwość rezygnacji z niepotrzebnych zakupów, takich jak np. drogie prezenty, czy wakacje, to warto to zrobić.

Bardzo złym pomysłem jest zaciąganie kolejnej chwilówki na spłatę poprzedniej, gdyż w ten sposób można wpaść w spiralę zadłużenia. Jeśli sytuacja jest naprawdę trudna i nie mamy skąd wziąć pieniędzy na pokrycie zobowiązań, to można rozważyć konsolidacje pożyczek i rozłożenie spłaty na dogodne raty. W takim wypadku o pomoc dobrze jest poprosić w tradycyjnym banku.

Na co zwracać uwagę biorąc chwilówkę?

Decydując się na chwilówkę trzeba bardzo dokładnie przeczytać umowę, którą podpisuje się z firmą pożyczkową. Tego rodzaju zadłużenia często trzeba spłacać w całości, wyjątkiem są pożyczki na raty. Nawet jeden dzień opóźnienia może wygenerować spore koszty dodatkowe. Pożyczkodawca ma prawo wysyłać do dłużnika wezwania do zapłaty, monity, firmy windykacyjne, a za to wszystko płaci pożyczkobiorca. Naliczanie opłat dodatkowych związanych z tego typu działaniami jest ograniczone jedynie do wysokości czterokrotności stopy kredytu lombardowego NBP.

Należy pamiętać, że chwilówki zawsze będą droższe od kredytów gotówkowych w banku. Koszty związane z taką pożyczką reguluje ustawa antylichwiarska. Ważną informacją jest także to, że koszty zaciągnięcia pożyczki nie mogą być wyższe niż kwota, na którą została udzielona. Pomimo tych ograniczeń chwilówki wciąż są bardzo drogie i dość często udzielające ich firmy celowo nie informują wprost o związanych z nimi kosztach.

Jak może pomóc doradca podatkowy w optymalizacji podatkowej?

0
doradca podatkowy

Sięgając po wsparcie ze strony doradcy podatkowego, najczęściej oczekujemy konkretnych porad dotyczących tego, w jaki sposób zoptymalizować wydatki, by płacić mniej. Jak wiadomo, każdy z nas musi płacić podatki, ale jeżeli zna się odpowiednie przepisy, nie tylko uniknie się kar za niewypełnienie obowiązku, ale i można na tym zaoszczędzić. W czym konkretnie pomoże doradca podatkowy?

Kim jest doradca podatkowy?

Doradztwo podatkowe to specjalizacja zaliczana do zawodów zaufania publicznego. Co za tym idzie, są to osoby, które posiadają wyspecjalizowaną wiedzę z zakresu prawa i przepisów oraz orientują się na bieżąco we wszystkich zmianach, jakie się pojawiają oraz potrafią się w nich odnaleźć i właściwie je zastosować. Na rynku można spotkać niezależnych doradców podatkowych, którzy skupiają się tylko na tej konkretnej działalności, a także osoby działające w szerszej perspektywie, choćby poprzez prowadzenie biur rachunkowych, a doradztwo jest jedną z wielu usług przez nich oferowanych. Co więcej, ta konkretna dziedzina wiedzy zaliczana jest do profesji interdyscyplinarnych, jako że łączy się tutaj znajomość prawa, razem z księgowością i finansami.

W czym może pomóc doradca podatkowy?

Doradca podatkowy może pomóc zaoszczędzić pieniądze w firmie i z pewnością jest to jedno z najważniejszych jego zadań. Oczywiście pod tym pojęciem kryje się wiele różnych działań, jakie w tym celu będzie mógł on podjąć. Optymalizacja podatkowa nie jest bowiem prostą rzeczą, ale wiedząc, co robić, możliwe jest maksymalnie najefektowniejsze obliczenie kosztów działalności, jakie będzie musiał podjąć przedsiębiorca w ramach obowiązkowych opłat.

Czym zajmuje się doradca podatkowy?

Doradca podatkowy musi posiadać szeroką wiedzę z zakresu prawa i przepisów, dzięki czemu jest w stanie doradzić właśnie w tym temacie. Dodatkowo znajomość księgowości i finansów pozwala na odpowiednie wyliczenie, kosztów, jakie poniesie przedsiębiorca, uwzględniając przy tym wszelkie możliwe okoliczności. Dodatkowo zajmuje się także tworzeniem opinii oraz dokumentacji związanej z prawem podatkowym, w tym zajmuje się też przeglądem podatkowym. Mając dostęp do wszystkich informacji, jest w stanie dokonać odpowiednich obliczeń, a tym samym także sporządzić niezbędne deklaracje. Nierzadko, doradca reprezentuje także klienta przed urzędami – organami podatkowymi oraz sądami administracyjnymi.

Poza tym doradca podatkowy może w sposób rzeczowy doradzić czy wyjaśnić wszelkie zagadnienia związane z podatkami, a także zaoferować szeroką wiedzę z tym związaną. Poprowadzi księgi podatkowe oraz inne formy ewidencji. Służy też pomocą w przypadku sytuacji trudnych, jako że znacznie lepiej orientuje się w przepisach prawa.

Dlaczego warto zatrudnić doradcę podatkowego?

Przede wszystkim wsparcie doradcy podatkowego jest bardzo przydatne przy prowadzeniu każdej działalności gospodarczej. Jako że każda firma musi wywiązać się z obowiązków podatkowych, należy na bieżąco dokonywać obliczeń, a także regulować pojawiające się zobowiązania. Zajmuje to sporo czasu, do tego wymaga też odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, dlatego właśnie pomoc specjalisty będzie tu konieczna. Doradca podatkowy zajmie się wszystkim, gwarantując przy tym uniknięcie błędów i braków formalnych, a przedsiębiorca w tym czasie będzie mógł w spokoju zająć się rozwijaniem firmy.

Jak mądrze sprzedawać nieruchomości?

0
Jak mądrze sprzedawać nieruchomości?

Wystawiłeś właśnie nieruchomości na sprzedaż Kielce, ale dosłownie nikt nie jest nimi zainteresowany? Przyczyna nie musi tkwić wcale w niskiej atrakcyjności czy słabej wartości mieszkania. To, że wciąż nie jesteś w stanie pozbyć się nieruchomości, może wynikać chociażby ze źle skonstruowanego ogłoszenia. Raz jeszcze mu się przyjrzyj i pomyśl, czy przypadkiem nie wypadałoby czegoś w nim zmienić. Dobry opis produktu zdecydowanie ułatwia sprzedaż. A jeśli nie wiesz, jak go stworzyć, skorzystaj z pomocy jakiegoś eksperta od marketingu lub zwykłego copywritera.

Czy można dostać kredyt z niską zdolnością kredytową?

0
Czy można dostać kredyt z niską zdolnością kredytową

Zdolność kredytowa jest przez banki obliczana w przypadku każdego wniosku o kredyt. Na jej podstawie potencjalny kredytodawca ocenia, czy klient jest wypłacalny i czy będzie prawdopodobnie w stanie opłacać raty zobowiązania na czas.

Jest to niewątpliwie bardzo istotny aspekt, nic więc dziwnego, że zbyt niska zdolność kredytowa jest jednym z najczęściej spotykanych przyczyn odrzucania przez banki wniosków kredytowych. W takim razie, czy można dostać kredyt z niską zdolnością kredytową, czy jest to całkowicie niemożliwe?

Co wpływa na zdolność kredytową?

Niska zdolność kredytowa może wynikać z wielu czynników. Przy obliczaniu zdolności bierze się pod uwagę między innymi takie aspekty, jak wysokość dochodów i forma zatrudnienia, a także wysokość aktualnych zobowiązań, koszty utrzymania i ilość osób posiadanych na utrzymaniu.

Podniesienie swojej zdolności kredytowej jest w wielu przypadkach możliwe, ale wymaga czasu, co jest problemem, jeśli potrzebujemy pozytywnej decyzji kredytowej jak najszybciej. Ciężko jest w końcu z dnia na dzień pozyskać lepiej płatną pracę czy zmniejszyć koszty utrzymania.

Trzeba przy tym pamiętać, że zdolność kredytowa to nie wszystko. Inny ważny aspekt, od którego może zależeć decyzja banku, to historia kredytowa, a więc to, czy dotychczas spłacaliśmy nasze zobowiązania na czas. Nawet wysoka zdolność kredytowa może okazać się niewystarczająca, jeśli w przeszłości dochodziło do opóźnień w spłacie kredytów. Dla banku będzie to bowiem sygnałem, że jesteśmy nierzetelnym klientem i udzielenie kredytu może być ryzykowne.

Niska zdolność kredytowa a szanse na uzyskanie kredytu

Niska zdolność kredytowa z pewnością utrudnia otrzymanie kredytu, ale nie jest to niemożliwe. Należy pamiętać, że każdy bank oblicza zdolność kredytową nieco inaczej, więc nawet, jeśli dla jednej instytucji dana osoba jest niewypłacalna, w innej pozytywna decyzja kredytowa może być osiągalna. Bank może, ale nie musi, wymagać, aby z racji niskiej zdolności kredytowej zobowiązanie zostało dodatkowo zabezpieczone, na przykład przez poręczenie osoby trzeciej, posiadającej odpowiednio wysoką zdolność.

Samodzielne pozyskanie kredytu z niską zdolnością kredytową to spore wyzwanie. Można składać wnioski do wszystkich możliwych banków, ale na dłuższą metę może nam to zaszkodzić i obniżyć szanse na otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej. Co więcej, działając bez wsparcia specjalisty, ryzykujemy, że niepotrzebnie przepłacimy, ponieważ w innej instytucji dostępna była lepsza oferta. Dlatego też warto zgłosić się do dobrego pośrednika kredytowego, takiego jak https://splatakredytow.pl/, który poradzi sobie z pozyskaniem korzystnego kredytu nawet w trudnej sytuacji.

Podsumowanie

Niska zdolność kredytowa to problem, z którym boryka się spora ilość Polaków. Jest on szczególnie uciążliwy, kiedy chcemy wziąć kredyt na dużą kwotę, na przykład na remont, zakup samochodu czy kosztownego sprzętu AGD.

Nie należy się w takiej sytuacji poddawać. Z pomocą wspomnianego już doświadczonego pośrednika, dostępnego pod adresem https://splatakredytow.pl/, atrakcyjny kredyt z niską, dopasowaną do naszych możliwości finansowych ratą może być osiągalny.