5 sposobów na pracę dodatkową po godzinach

6
10097

Jeżeli widzisz po swoim życiu, że posiadasz nadmierną ilość czasu wolnego i nie wiesz jak go spożytkować to ja postaram Ci się dzisiaj w tym pomóc. Powiem szczerze, że nie mam zamiaru wyszukiwać nowych i niesamowitych sposobów, dzięki którym będziesz w stanie zyskać dodatkowy dochód, ponieważ nie ma sensu ponownie wynajdować koła. Jeżeli są jakieś zawody, które pozwalają na łatwe dorobienie pieniędzy to powinno się ich trzymać. W takiej sytuacji nie ma żadnego sensu, aby decydować się na jakąś nadmierną oryginalność na siłę, jednak mimo wszystko warto sobie na początku powiedzieć kilka rzeczy, które są tutaj bardzo istotne.

Za nim podam kilka przykładów takich zawodów, które pomogą Ci dorobić to warto sobie uświadomić, że praca dodatkowa to nie jest żadnego rodzaju hańba. W naszym wnętrzu jest pewnego rodzaju takie poczucie, że pracujemy dodatkowo to inni ludzie mogą źle o nas pomyśleć. Niektórzy ludzie jednoznacznie sobie kojarzą pracę po godzinach z tym, że ktoś jest biedny, więc musi pracować na kilka zmian, żeby wiązać koniec z końcem Ja osobiście jestem zadania, że praca dodatkowa jest świetnym pomysłem, ponieważ jest w stanie pomóc się człowiekowi rozwijać. Prawda jest taka, że jeżeli jesteś w stanie zorganizować sobie czas po pracy, aby znaleźć dodatkowe zajęcia to nie masz sensu by czuć się gorszym, a wręcz przeciwnie jesteś lepszy bo jesteś bardziej produktywny.

Ponadto praca dodatkowa to świetny sposób dzięki któremu można nauczyć się dyscypliny. Będzie wymagać to od Was samoorganizacji oraz tego, żebyście mogli znaleźć czas na wszystko. Dodatkowo praca dodatkowa może wpłynąć na bardziej efektywne wykorzystanie Waszego czasu. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że zabiera ona Wam czas, ale przez to, że dodatkowo pracujecie to macie mniej czasu by się rozleniwić. Człowiek czasem potrzebuje sam na siebie narzucić bat, aby móc pracować w jak najlepszym tempie. Jeżeli dostaje zbyt dużo luzu to nie jest w stanie się dobrze rozwijać. Idealnym przykładem mogą być osoby, które robią sobie roczną przerwę od nauki np. po maturze, albo podczas studiów biorą urlop dziekański to rzadko kiedy ponownie się edukuję. Najczęściej stwierdzają, że im nauka nie jest potrzebna, albo już są za starzy.

Oczywiście niewątpliwą zaletą jest to, że praca dodatkowa wspomaga nasz portfel. Chociaż ja osobiście jestem zdania, że pieniądze tutaj nie są istotą pracy dodatkowej, ale pewnego rodzaju jej zwieńczeniem. Doszedłem kiedyś do wniosku, że o wiele bardziej cenię sobie w dodatkowym dorabianiu to, że pozwala mi zmagać się z samym sobą. Tak samo jak dopóki nie poszedłem pierwszy raz do pracy to nie wiedziałem, że jestem w stanie pracować, tak samo jak gdy nie zacząłem dodatkowo pracować to nie wiedziałem, że jestem w stanie pokonywać swoje bariery coraz bardziej. Zwłaszcza bardzo dobrą decyzją jest całkowita zmiana branży podczas wykonywania dodatkowej pracy. Według mnie to pozwala na swoiste zrestartowanie mózgu, ponieważ zajmujecie się czymś konkretnym, ale nie marnujecie czasu na nic nie robienie i do tego rozwijacie swoje umiejętności, robiąc coś nowego.

Pracę dodatkową można podzielić na kilka rodzajów pracy:

Praca dorywcza – W głównej mierze są to prace weekendowe. Możecie taką pracę dostać poprzez Agencję Pracy Tymczasowej. Może to być praca w sklepie na kasie, w markecie, w jakieś restauracji fast food, ja kelner, barman, promotor, czy hostessa. Są to zawody przeznaczone w głównej mierze dla osób, które są w stanie zaakceptować dosyć niskie wynagrodzenie, ponieważ co by nie mówić nie zarobi się tutaj zbyt wielkich pieniędzy.

Prace związane z hobby – W większości przypadków są to bardzo miłe zajęcia i większość osób chciałaby zarabiać w taki o to sposób, ale często wmawiają oni sobie, że nie ma sensu tak pracować, ponieważ nikt ich nie zatrudni. Wasze hobby może być Waszym źródłem zarobku, ale musicie być cierpliwi. Jeżeli zajmujecie się fotografią to zastanówcie się nad tym czy nie bylibyście w stanie na tym zarobić. Wystarczy, że dacie ogłoszenia na kilku stronach i zaczniecie działać w tym kierunku. Możecie się ogłosić na kilku serwisach ogłoszeniowych i poszukiwać ofert w taki o to sposób. Poszukujcie ofert na stronach dotyczących ślubów itd. W taki o to sposób będziecie mogli rozwijać swoją pasję, a przy tym zarabiać pieniądze.

Korepetycje – Jest to bardzo prosty pomysł i naprawdę nie potrzebujecie tutaj niesamowicie wielkiej wiedzy, żeby działać na tym polu. Wszystko oczywiście zależy od tego czego zamierzacie kogoś uczyć. Jeżeli postawicie w głównej mierze na naukę języków obcych, albo będziecie starali się zarabiać na korepetycjach z nauk ścisłych to również będziecie potrzebować sporej wiedzy. Jeżeli postawicie jednak tutaj nacisk na to, aby uczyć starsze osoby obsługi komputera to w takim przypadku nie będziecie potrzebować wielu umiejętności. Wystarczy, że będziecie potrafili to co teraz potraficie. Żeby nauczyć kogoś obsługi komputera nie trzeba wielu umiejętności, ale oczywiście pamiętajcie, żeby zawsze do wszystkiego podchodzić profesjonalnie. Jeśli posiadacie umiejętności z obsługi jakiegoś programu komputerowego to również możecie zacząć działać w tym kierunku. Nie należy to najtrudniejszych rzeczy, a prawda jest taka, że może to Wam bardzo pomóc w dorobieniu sobie kilku złotych. Jeżeli realizujesz się jako osoba, która uprawia sport, lubi aktywny tryb życia to możesz się spełniać również jako instruktor fitnessu.

Praca bez umiejętności – Zapewne wydaje Ci się, że większość rzeczy, które tutaj opisałem wymagają od Ciebie pewnych umiejętności. Jest to prawdą, ale musisz zauważyć, że tego typu umiejętności nie są czymś czego nie byłbyś w stanie się nauczyć sam, w ciągu krótkiego czasu. Jeżeli jednak nie masz ochoty się tego uczyć to możesz sobie dorobić chociażby wyprowadzając psy, wynosząc śmieci, pomagając osobom starszym. Możesz też przychodzić do domów, aby wyczyścić komuś komputer. Weźmiesz ze sobą powietrze w sprayu, trochę podmuchasz i wracasz do domu. Możesz też postarać się o nieco poważniejsze dorabianie chociażby sprzątając u kogoś w firmie. Możesz się przejść po firmach w okolicy i popytać czy nie poszukują kogoś do sprzątania. Równie dobrze możesz też porozwieszać ogłoszenia w miejscach gdzie jest dużo różnych firm. Takie sposoby naprawdę działają, tylko musisz wyjść z domu.

Prace kreatywne – Możesz też zacząć pracować kreatywnie, czyli zostać tzw. freelancerem. Najczęściej są to tego typu osoby, które świadczą usługi poprzez pisanie tekstów do gazet, serwisów internetowych, czy też na blogi. Jeżeli lubisz pisać to możesz zacząć działać w tym kierunku. Jeżeli dodatkowo umiesz posługiwać się językiem angielskim to w takim przypadku masz o wiele większe pole do popisu. Możesz w takim przypadku szukać naprawdę sporej ilości zleceń, istnieje spora szansa, że okaże się, że coś się trafi. Konkurencja jest dosyć spora, ale nie masz się czego obawiać, pod warunkiem, że jesteś dobry. Jeżeli piszesz jakieś teksty to nie bój się nimi pochwalić i wysyłaj tylko gdzie się da.

6 KOMENTARZE

  1. Znam wiele osób, które korepetycjami wyrabiają drugą solidną pensję. Jeśli ma się sporo wiedzy na jakiś temat to warto to wykorzystać. Płaciłam ogromne pieniądze za korepetycje ze statystyki. A czym tematyka jest węższa tym lepsza. Godzina angielskiego kosztuje z 30zł. a statystyki 80zł. To naprawdę doskonała forma dorobienia sobie, a nawet zarobienia sporych pieniędzy.

  2. Bardzo fajny wpis, motywujący do ruszenia czterech liter i dorobienia środków na wydatki.
    Moim zdaniem pomyliłeś jednak trochę pojęcia ponieważ freelancer oznacza zwykle coś innego, choć copywriter może wchodzić w skład tego pojęcia.
    Wiki:
    Copywriter (CW) – autor tekstów i sloganów reklamowych.
    Freelancer (pol. wolny strzelec) – osoba pracująca bez etatu, realizująca projekty na zlecenie, najczęściej specjalizująca się w danej dziedzinie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here