Czy banki lubią emerytów-kredytobiorców?

0
1751
Czy banki lubią emerytów-kredytobiorców

Ciekawym spostrzeżeniem jest, że nasze potrzeby kupowania i posiadania mają kształt pewnej paraboli. Są niemal zerowe w okresie wczesnego dzieciństwa, potem rosną, by w wieku dorosłości osiągnąć swą szczytową formę. Jednak im starsi jesteśmy, tym mniej potrzebujemy – zdobyliśmy już wszystko, co konieczne, a także wyleczyliśmy się z potrzeby posiadania wszystkiego, co najnowsze i najmodniejsze. Czy to oznacza, że emeryci nie są klientami banków?

Po co emerytowi dodatkowe fundusze?

Po czterdziestu latach ciężkiej pracy zawodowej, gdy traci się już siły i chęci do pracy, można wreszcie odpocząć na emeryturze. W założeniu ma to być okres „jesieni życia”, którą spędza się na odpoczynku, regeneracji sił i oferowaniu swojego czasu nie dla pracodawcy, lecz dla siebie samego i własnej rodziny. Emerytura powinna więc w pełni zaspokajać wszelkie skromne potrzeby emeryta – jego mieszkanie, wyżywienie, leki i drobne przyjemności. Niestety, w praktyce często jest tak, że niska emerytura nie wystarcza już na te przyjemności, choćby najdrobniejsze. Wtedy każdy nadprogramowy wydatek, taki jak nowe leki, sprzęt do masażu i rehabilitacji, zepsuta lodówka czy święta Bożego Narodzenia, to dla emeryta prawdziwy problem. Dlatego wartko, aby w niektórych przypadkach emeryci rozważyli kredyt dla emeryta.

Czy banki chętnie dają kredyty emerytom?

Seniorzy są wyjątkową grupą społeczną, która cieszy się dużym zaufaniem innych osób. To ludzie, którzy nauczeni są ciężkiej pracy, oszczędzania, skromnego życia i bieżącego regulowania swoich zobowiązań. Jednak to nie sentymenty sprawiają, że banki chętnie oferują kredyt dla emeryta seniorowi. W tym przypadku liczy się gwarancja regularnego otrzymywania wpływów z emerytury na konto. Banki cenią sobie wszelką systematyczność i pewne źródło dochodów, ponieważ stanowi ono zabezpieczenie spłaty kredytu. Jednak im starsza jest osoba ubiegająca się o kredyt, tym mniejszą ma zdolność kredytową. Może pożyczyć mniejsze kwoty i na krótszy okres. Niestety, wiąże się to z trudnością określenia długości dalszego życia takiej osoby i z tym, że nie można być pewnym, czy kredytobiorca będzie w stanie spłacić kredyt w całości.

Ciekawe oferty dla seniorów

Banki sprzyjają emerytom i co ciekawe – nawet tym, których emerytura jest niewysoka. Jest to bowiem grupa społeczna, która zwykle nie spłaca już kredytu hipotecznego i mieszka w swoim własnym domu, a zatem ma odpowiednie zabezpieczenie kredytu. Aby sprawdzić, czy istnieją jakieś ciekawe propozycje kredytów dla emerytów, warto skorzystać z internetowego kalkulatora. Wystarczy wstępnie zaznaczyć w nim potrzebną kwotę kredytu oraz sprawdzić suwakiem, jak wyglądałaby jego spłata w przypadku mniejszej czy większej liczby rat. Po takiej wstępnej prognozie senior wie już, jakiej wysokości rat powinien się spodziewać, i może złożyć wniosek o najkorzystniejszy dla niego kredyt dla emeryta. Pieniądze te mogą zostać spożytkowane na dowolny cel. Bardzo często emeryci dzięki swojej zdolności kredytowej pomagają dzieciom i wnukom w osiąganiu ich celów materialnych. Zdarza się też, że fundują sobie przyjemności, na które nie było czasu, gdy byli młodsi!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here