Doradztwo kredytowe, blogi finansowe, banki…? Skąd czerpać wiedzę o kredytach, kiedy chcemy go zaciągnąć?

0
1451
kredyty

Żyjemy w czasach, w których kredyty stanowią jeden z istotniejszych aspektów naszego życia. Dzięki nim jesteśmy w stanie nabywać dobra, na które nie można byłoby sobie pozwolić w normalnych warunkach. Skąd jednak czerpać o nich wiedzę, by wybierać je w sposób rozsądny i przemyślany? Gdzie można dowiedzieć się o nich więcej?

Skąd czerpać wiedzę o kredytach i finansach?

Możliwości na tym polu mamy naprawdę wiele, ale w pierwsze kolejności warto zastanowić się nad jedną kwestią, mianowicie, po co w ogóle czegoś się dowiadywać na temat kredytów. Odpowiedź na to pytanie jest proste – ponieważ leży to bezpośrednio w naszym interesie. Nierozważnie podjęta decyzja może skończyć się finansową katastrofą, zadłużeniem nie do spłacenia i zamiast wymarzonego mieszkania, samochodu czy wakacji, komornikiem na głowie. Wiedząc jak wziąć kredyt, o wiele łatwiej uniknąć kłopotów, a dowiedzieć się o nich można dużo i to na wiele różnych sposobów.

Jak działają kredyty wyjaśniają internetowe serwisy finansowe, np. kredytexpress.pl, choć nie jest to jedyne źródło wiedzy, do którego warto sięgnąć. W sieci nie brakuje blogów i różnego rodzaju stron prowadzonych przez specjalistów z branży, którzy posiadają szeroką wiedzę na ten temat. Pomocne mogą być także książki i prasa, a także profesjonalna pomoc ze strony doradcy finansowego.

Blogi i poradniki kredytowe w internecie

W dzisiejszych czasach korzystanie z dobrodziejstw internetu jest pewnym standardem i nie inaczej jest, jeżeli chodzi o poszukiwanie wiedzy na temat kredytów oraz pojęć powiązanych z finansami. W sieci zdecydowanie nie brakuje blogów, portali i serwisów, które się tym zajmują, ale trzeba bardzo dokładnie je sprawdzać i weryfikować, także pod kątem swoich potrzeb.

Niektóre z nich mogą być bardzo niedokładnie prowadzone, inne z kolei zawierać wiedzę wysoce specjalistyczną, a więc trudną w odbiorze dla przeciętnego Kowalskiego. Nie brakuje zarówno specjalistów, jak i osób doświadczonych i obeznanych z finansami, które dzielą się swoją wiedzą w sposób rzetelny i jasny.

Książki i prasa o tematyce finansowej

Obecnie zdecydowanie internet jest tym medium, z którego najczęściej korzystamy, choć nie można zapomnieć też o bardziej tradycyjnych formach przekazu wiedzy, czyli o prasie i książkach. Na rynku wydawniczym takich tytułów jest jednak nie za wiele i najczęściej dotyczą szeroko pojętej ekonomii i zarządzania finansami. O kredytach zazwyczaj wiele się z nich nie dowie, choć mogą nam bardzo pomóc we właściwym podejściu do pieniędzy, a to oczywiście przełoży się w sposób pośredni także na decyzje kredytowe.

Kiedy sięgnąć po pomoc doradcy finansowego?

Jeszcze jednym rozwiązaniem, o którym warto pomyśleć, gdy szuka się informacji o kredytach, jest wsparcie ze strony doradcy finansowego. To może bardzo pomóc w zrozumieniu zasad kierujących bankami i tym, jak odczytywać poszczególne oferty kredytowe, ale i tu należy uważać. Znalezienie dobrego doradcy kredytowego jest nie lada wyzwaniem, ponieważ wielu takich ekspertów działa z ramienia konkretnej instytucji finansowej. To sprawia, że nierzadko mogą oni promować oferty promowane przez konkretny bank, co rzecz jasna kłóci się z obiektywną oceną.

Nie można zapomnieć o ostatniej możliwości, czyli wizycie w banku. Obowiązkiem każdego pracownika jest dokładne przedstawienie każdej oferty, a jeżeli klient czegoś nie rozumie – konieczne jest jasne wyjaśnienie. Mimo wszystko zaczerpnięta wcześniej wiedza na temat kredytów pozwala na zadawanie odpowiednich pytań, a tym samym na uniknięcie niedopowiedzeń, przemilczeń czy innych niejasności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here