Jak dobrze wybrać magazyn do wynajęcia?

0
2289
Jak dobrze wybrać magazyn do wynajęcia?

Wybór dogodnej lokalizacji i odpowiedniej hali magazynowej do prowadzenia działalności gospodarczej jest bardzo istotną sprawą dla każdego przedsiębiorcy.

Wybór dogodnej lokalizacji i odpowiedniej hali magazynowej do prowadzenia działalności gospodarczej jest bardzo istotną sprawą dla każdego przedsiębiorcy.

Lokalizacja

Dobry dojazd, odpowiednia infrastruktura i przepustowość to główne kwestie, które należy sprawdzić przy wynajmie hali magazynowej. Transport towaru, artykułów i ich magazynowanie powinno odbywać się w najszybszy i najprostszy sposób, by cała działalność danej firmy była mobilna i efektywna. Zatem wynajem hali magazynowej i odpowiedni dojazd do tego miejsca to dość istotna sprawa. Przy dobrym wyborze miejsca obniżają się również koszty transportu i dojazdów.

Magazyny i ich właściwości

Dużo prywatnych osób lub firm oferuje magazyny do wynajęcia w różnych cenach i przystosowane do różnych celów. Przeważnie posiadają one specjalne rampy przystosowane do rozładunku i załadunku wszelkiego towaru. To też bardzo ważna rzecz, aby punkt przeładunkowy był szybki i sprawny. Warto zastanowić się nad wielkością powierzchni i odpowiednie przystosowanie magazynu do konkretnego przechowywania towaru.

Inaczej będziemy przechowywać artykuły spożywcze, a inaczej np. produkty chemiczne, czy budowlane. Powinno być też dość dużo miejsca dla wózków widłowych, które przewożą palety z towarem, tak by załadunek był bezpieczny, szybki, prosty i praktyczny.

Oczywiście całe wyposażenie w środku magazynu powinno być odpowiednie do typu naszej działalności. Ogrzewanie całej powierzchni magazynowej, oświetlenie, ilość świetlików, dobra mobilność wewnątrz hali to ważne elementy przy wyborze powierzchni magazynowych.

Magazyny na Śląsku

W Polsce, a szczególnie w województwie śląskim np. w Katowicach wynajęcie powierzchni magazynowej nie stanowi żadnego problemu. Możemy to zrobić na stronie z aktualnymi ofertami magazynów z tego regionu: https://www.katmagazyn.pl/ 

Jest tu odpowiednia infrastruktura i lokalizacja by wynająć halę odpowiadającą naszym potrzebom. Na tym terenie są nowoczesne hale wysokiego składowania z instalacją elektryczną, wodno-kanalizacyjną, instalacją alarmową, potrzebną kontrolą dostępu, wszelkimi wentylacjami i pomieszczeniami biurowymi.

Przeważnie tereny obiektu są ogrodzone, zabezpieczone odpowiednim monitoringiem i ochroną przez 24h na dobę. Hale, jak i teren przy magazynach są specjalnie przystosowane do prowadzenia działalności.

Idąc z duchem czasu, firmy śląskie wynajmujące takie magazyny oferują również dostęp do internetu i łącze radiowe na terenie całego obiektu. To bardzo dobre rozwiązanie dla każdego przedsiębiorcy, który w takich wypadkach ma możliwość pracy online. W dzisiejszych czasach to podstawowa forma działania w biznesie.

Dobre przykłady

Znakomitym przykładem, gdzie jest dobrze wykorzystany wynajem takich hal są świetne, znane i cenione firmy z różnych branż działające na tym terenie. To nie tylko polskie, ale i międzynarodowe firmy, które świetnie radzą sobie na rynku europejskim. Wynajmują hale od wielu lat i chwalą sobie doskonałe i praktyczne możliwości wykorzystania powierzchni i przylegającego terenu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here