Jak pożyczyć gotówkę przez internet i bez dodatkowego ryzyka?

0
2641
Jak pożyczyć gotówkę przez internet

W ciągu ostatnich kilku lat, rynek pożyczek internetowych znacząco się rozwinął. Aktualnie nie spotkamy już drogich w spłacie ofert pożyczek, których koszty odstraszałyby klienta. Ponadto pożyczenie pieniędzy przez internet stało się jeszcze wygodniejsze i rzadko kiedy wiąże się ze skomplikowanymi formalnościami.

Szukając dodatkowej gotówki przez internet nadal mamy do dyspozycji zarówno oferty banków, jak również firm z sektora pozabankowego. Różnica kosztów pomiędzy tego rodzaju pożyczkami, nie jest już tak drastyczna, jak miało to miejsce jeszcze przed kilkoma laty. Tym bardziej, jeśli poszukamy niedużej pożyczki w wysokości do 10 000 zł.

Na co zwrócić uwagę pożyczając przez internet?

W pierwszej kolejności powinniśmy sprawdzić źródło, za pośrednictwem którego zamierzamy pożyczyć pieniądze. Opinie na temat poszczególnych ofert banków, czy konkretnych firm pożyczkowych bez większego trudu znajdziemy w internecie. Możemy również skorzystać z gotowych rozwiązań takich jak portal GoPozyczka.pl. A więc portalu, który na swoich łamach prezentuje oferty wyłącznie sprawdzonych rzetelnych firm pożyczkowych. Dzięki temu unikamy potencjalnego ryzyka pożczyenia pieniądze w nie uczciwej firmie.

Kolejna ważna rzecz, na którą również powinniśmy zwrócić uwagę to oczywiście również koszty pożyczki. Większość instytucji finansowych, udzielających pożyczki przez internet umożliwia weryfikację kosztów jeszcze przed złożeniem wniosku o pożyczkę. Umożliwiają to kalkulatory pożyczkowe, które są na zamieszczone na stronach internetowych poszczególnych banków czy firm udzielających finansowanie. Wskazując odpowiednią kwotę kredytu lub pożyczki oraz okres jej spłaty, jesteśmy w stanie w prosty sposób zweryfikować jej koszt. Możemy w ten sposób poznać zarówno wysokość raty miesięcznej pożyczki, jak również wszelkie dodatkowe koszty w postaci odsetek czy prowizji.

Posiadając takie dane, możemy dokonać porównania kosztów w poszczególnych instytucjach. Na tej podstawie możemy samodzielnie dokonać wyboru najkorzystniejszej oferty finansowej.

Pożyczaj bez dodatkowych zaświadczeń i skomplikowanych formalności

W przeciwieństwie do tradycyjnych pożyczek, udzielanych w placówkach bankowych, proces udzielenia pożyczki online jest znacznie mniej skomplikowany. Przede wszystkim wszystkie formalności jesteśmy w stanie załatwić bez wychodzenia z domu. Cała procedura opiera się na poprawnym wypełnieniu wniosku, a następnie przejściu przez proces weryfikacyjny. Do tego celu wykorzystywany jest telefon i rachunek bankowy.

Do uzyskania pożyczki drogą internetową niezbędny jest dowód tożsamości. Musimy mieć na uwadze, że duża część banków oraz firm udzielających pożyczek w taki sposób, wymaga przesłania  obustronnego skanu tego dokumentu. Możemy go wykonać z pomocą skanera, jeśli go posiadamy, lub za pomocą wbudowanego aparatu w naszym smartfonie.

Na ogół, instytucje finansowe udzielające kredyt online czy pożyczki przez internet nie wymagają od klienta, przesyłania dodatkowych zaświadczać o zatrudnieniu czy dochodach. Bardzo często natomiast, zamiast takiego dokumentu, wymagane jest dostarczenie wyciągu z rachunku bankowego. Jest to jednak o tyle wygodne dla klienta starającego się o uzyskanie pożyczki, że dokument ten, jest on w stanie pobrać w pełni samodzielnie. Wystarczy w tym celu zalogować się na rachunek bankowy przez internet, a następne pobrać wyciąg z zakładki Historia konta w formie pliku pdf.

Pożyczki krótkoterminowe – czy również są opłacalne?

Poza tradycyjnymi ofertami pożyczek, udzielanych ze spłatą w ratach miesięcznych, bardzo często możemy natknąć się na oferty krótkoterminowe. Mamy tutaj na myśli popularne chwilówki onlinehttps://www.gopozyczka.pl/pozyczki/chwilowki-online/, których okres spłaty bardzo często wynosi nie więcej jak 30 dni. Tego rodzaju propozycje może nie są ofertami, które należy omijać szerokim, ze względu na wyższe koszty w skali roku. Są to po prostu oferty, z których powinny korzystać wyłącznie te osoby, które mają możliwość jednorazowej spłaty pożyczki w ustalonym terminie 30 czy 45 dni.

Jeżeli już zdecydujemy się na tego typu ofertę, zdecydowanie warto przyjrzeć się ofertom promocyjnym, które dosyć często pojawiają się na tym rynku. Dzięki nim pierwszą pożyczkę uzyskujemy całkowicie za darmo i bez ponoszenia dodatkowych kosztów i prowizji. Spłacamy wyłącznie samo saldo pożyczki, którą wcześniej zdecydowaliśmy się zaciągnąć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here