Jak wybrać kamerkę internetową do pracy zdalnej?

0
3174
Jak wybrać kamerkę internetową do pracy zdalnej

Rok 2020 przyniósł znaczące zmiany na rynku pracy. W związku z rozpowszechniającym się wirusem covid-19 tysiące osób, szczególnie w dużych miastach, pracuje w systemie zdalnym. Co więcej, zdalnie w zajęciach uczestniczy też duża grupa dzieci i młodzieży w wieku szkolnym oraz studentów. Dziś powiemy sobie zatem kilka słów na temat kamer internetowych, a dokładniej tego na jakie aspekty należy zwracać uwagę podczas zakupu kamery online.

  1. Kamery online niezbędne w każdym domu
  2. Jak wybrać dobrą kamerę internetową? Na co zwracać uwagę?
  3. Przegląd najciekawszych modeli

W roku 2020 prawdziwym hitem sprzedaży stały się kamery internetowe – z wiadomych względów. Przeczytaj jaką kamerę warto kupić i ile kosztują w sklepach polecane modele.

Kamery online niezbędne w każdym domu

Choć kamerę internetową posiadamy również w swoich smartfonach, to jednak nie jest to szczególnie wygodna opcja podczas wielogodzinnej pracy czy nauki. W końcu ze smartfonów korzystamy na co najmniej kilkanaście innych sposobów. Z takiego samego założenia wyszły tysiące osób, które postanowiły zakupić zewnętrzną kamerę internetową i po prostu podpiąć ją do swojego komputera stacjonarnego czy laptopa. Z kamer internetowych korzystają pracownicy korporacji, uczniowie, studenci oraz inne osoby, które wiele obowiązków mają teraz przeniesionych do domowych czterech ścian. Warto posiadać kamerę internetową również do kontaktu z bliskimi, np. członkami naszej rodziny, których nie możemy osobiście odwiedzić ze względu na panujące obostrzenia.

Jak wybrać dobrą kamerę internetową? Na co zwracać uwagę?

Kluczowym czynnikiem jakości kamerki internetowej jest jej rozdzielczość. Kamery online, które dostępne są w sklepach RTV dysponują w zdecydowanej większości rozdzielczością HD, jednak jeśli będziemy obraz wyświetlać na większym ekranie, warto zainwestować w Full HD. Dla najbardziej wymagających, można zdecydować się na kamerkę 4K. Najlepiej też wybrać model, w którym częstotliwość odświeżania obrazu wynosi co najmniej 60 klatek na sekundę. Do standardowego korzystania z kamerki wystarczy zintegrowany mikrofon, a zatem nie ma potrzeby kupowania dodatkowego urządzenia. Istnieją różne sposoby połączenia kamerki z naszym głównym sprzętem, np. laptopem. Najpopularniejsze to standardowe USB lub HDMI. Można też spotkać modele łączące się bezprzewodowo przez Bluetooth.

Przegląd najciekawszych modeli

Jakie kamerki internetowe warto kupić w zależności od budżetu? Za ok 150 zł polecamy model A4 Tech PK-910H. Jeśli mamy budżet na ok 400 zł to warto rozważyć Microsoft LifeCam Studio. Jeśli możemy jednak przeznaczyć ok 700 zł, postawmy na Logitech C925e. Na pewno są to modele warte polecenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here