Jakość na najwyższym poziomie

0
3336

Dbanie o jakość w firmie to bardzo ważne zadanie. Chodzi tu nie tylko o poziom wykonania i bezpieczeństwo finalnego produktu. Ważne jest także samo zarządzanie procesami, a także ryzykiem, które może być zarówno szansą, jak i zagrożeniem. Aby firma działała dobrze pod kątem jakości, warto wdrożyć w niej system zarządzania jakością zgodny z ISO 9001.

Co to jest ISO 9001?

Jest to norma dotycząca systemu zarządzania jakością utworzona przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną. Warto wiedzieć, że jest to najczęściej wdrażana norma na świecie –  certyfikację systemu zarządzania jakością wg ISO 9001 posiada już ponad milion organizacji. System ten jest uniwersalny i można go wdrożyć w każdej organizacji, niezależnie od wielkości, lokalizacji, czy branży. Dzięki wprowadzeniu tego systemu można usprawnić działanie organizacji, poprawić efektywność jej działań i przez to poprawić wyniki finansowe. Aby poznać szczegółowe zasady normy, a także praktyczne aspekty jej wdrażania warto wybrać się na ISO szkolenia.  Jednostki certyfikujące często organizują kursy przybliżające zakres normy ISO 9001, tym bardziej, że niedawno była ona zaktualizowana. Jeśli chcesz poznać nowe wymagania i strukturę systemu zarządzania jakością wybierz się na ISO szkolenia.

Jak wdrożyć SZJ?

Aby zdobyć certyfikat należy w pierwszej kolejności zapoznać się z wymogami normy np. biorąc udział w ISO szkoleniach. Następnie trzeba wdrożyć wszystkie założenia w swojej organizacji i sprawdzić, czy system działa poprawnie. Kolejnym krokiem jest przystąpienie do audytu certyfikacyjnego. Jeśli podczas niego wykryte zostaną jakieś niezgodności to należy je jak najszybciej usunąć. Kiedy wszystko już działa jak należy, organizacja otrzymuje certyfikat. W ciągu 12 miesięcy od certyfikacji wykonuje się audyt sprawdzający, aby upewnić się, że zmiany w firmie są trwałe. Po upływie kolejnego roku przychodzi czas na kolejny audyt sprawdzający, a po trzech latach od certyfikacji przeprowadzany jest audyt recertyfikacyjny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here