Które blogi finansowe warto czytać?

0
1952
blogi finansowe

Jeśli interesujesz się tematyką finansów, z pewnością lubisz również czytać informacje płynące ze świata gospodarki pieniężnej. A może analizy? W Internecie istnieje dużo blogów, które dadzą Ci dobry ogląd dotyczący finansowej kraju czy rynku giełdowego, a także pomogą zaoszczędzić.

Dlaczego warto czytać blogi finansowe?

Jeśli jesteś na początki kariery zawodowej i chcesz w dłuższej perspektywie zaoszczędzić pieniądze, lub też przymierzasz się do debiutu na przykład na rynku giełdowym, warto zrobić wcześniej mały research.

Blogi finansowe w sposób prosty wyjaśniają skomplikowane kwestie, a ponadto służą radami, które bardzo często zostały sprawdzone przez osobę prowadzącą takiego bloga.

Blogi finansowe są coraz popularniejsze. Wynika to między innymi ze spadku zaufania Polaków do gospodarki pieniężnej Państwa i rosnącej inflacji, a także nieco wyższej niż jeszcze 10 – 15 lat temu zamożności Polaków. Te wszystkie czynniki sprawiają, że wiele osób szuka możliwości oszczędzania, inwestycji i pomnażania swoich środków.

Które blogi finansowe warto czytać?

Jest w sieci kilka dobrych blogów finansowych, które warto regularnie odwiedzać. Poniżej możesz zapoznać się z kilkoma propozycjami, ale blogi finansowe, kredytowe, które warto czytać wymienia też KredytBlog. Jednym z bardziej popularnych jest na przykład blog „Subiektywnie o finansach”. Jest to blog ekonomiczny byłego dziennikarza Gazety Wyborczej, który porzucił zawód, aby realizować się właśnie na blogu. Jest to przestrzeń merytoryczna, a zarazem dobrze napisana.

Innym wartym odwiedzenia blogiem finansowym jest bez wątpienia „LiveSmarter, czyli jak zyskać dodatkowe pieniądze”. To blog informacyjny, skupiający się na dostarczeniu informacji m.in. o promocjach, które są oferowane przez różne instytucje, w tym banki. Są tu również rankingi oraz porównania – innymi słowy sama konkretna wiedza.

Warto również w internetowej podróży po blogosferze zajrzeć na bloga „Finanse Bardzo Osobiste”, który również bije rekordy popularności. To blog dedykowany osobom z problemami finansowymi i kredytowymi, który jest tworzony przez byłego pracownika banku oraz Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych. Autor daje konkretne rady zarówno osobom w tarapatach, jak i tym, którzy po prostu chcieliby zaoszczędzić, stąd też popularność bloga jest bardzo duża.

Co oprócz blogów?

Blogi to bogate źródło wiedzy pisane w przystępny sposób. Jeśli jednak chcesz jeszcze bardziej poszerzyć wiedzę na temat finansów, warto sięgnąć również po artykuły w gazetach, oraz portale które w merytoryczny i przystępny sposób wyjaśniają świat finansów.

Warto tutaj wymienić choćby takie tytuły jak „Buisness Insider” czy „Money.pl”. Te dwa portale w bardzo przystępny i rzetelny sposób pokazują kwestie finansowe i rzetelnie komentują najważniejsze wydarzenia finansowe i gospodarcze ze świata. Dla osób mocniej zainteresowanych giełdą polecany jest portal „Bankier” oraz „Stooq.pl”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here