Lokata na 6% od tajemniczego banku w zamian za ankietę?

2
2854

Ostatnio znowu postanowiłem poprzeglądać kilka ofert oszczędnościowych i powiem Wam, że ku mojemu wielkiemu zdziwieniu trafiłem na coś, czego się nie spodziewałem. Ostatnio widuje się często lokaty rzędu 3/4 procent, można powiedzieć, że są to lokaty standardowe, zaś tutaj do czynienia mamy z lokatą oprocentowaną na 6%, na okres 3 miesięcy, z minimalnym depozytem wynoszącym tysiąc złotych i maksymalnym 20 tysięcy złotych. Takie oferty nie zdarzają się codziennie. Szczerze powiedziawszy to jak dla mnie jest to jedno z największy zaskoczeń ostatnich miesięcy. Osobiście porównałbym to do oferty Idea Banku i Meritum Banku, które dawały naprawdę pokaźne bonusy, jednak wydaje mi się i tak, że jest to znacznie lepsza oferta. Dlaczego tak myślę? O tym dowiecie się w dalszej części wpisu.

Niespodzianka roku
Tak jak wcześniej pisałem jest to coś czego nie spodziewałbym się, zwłaszcza teraz. Wokół widać, że oferty są naprawdę liche, nawet korzystanie z lokat jest teraz takie jakieś bez emocji, jakby od niechcenia, ponieważ nie ma naprawdę wartościowych produktów godnych uwagi. Wszystkie są jako takie, takie sobie, mogą być, czyli krótko mówiąc pełno przeciętniaków, a żaden z nich nie chce się wybić na pierwsze miejsce, żeby pokazać, że jest tym najlepszym. Porównując dzisiejsze przeciętne 3,5% z 6% to jest naprawdę kolosalna różnica. Dlatego też warto jest w takiej sytuacji przyglądać się takim ofertom jak ta.

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, że dostajemy tutaj poza samym wysokim oprocentowaniem, możliwość ulokowania 20 tysięcy złotych, a po 3 miesiącach daje nam to ponad 300 złotych. Jeżeli ktoś mi powie, że to mało, to jestem ciekaw czy ta sama osoba, widząc co miesiąc 100 złotych na ulicy nie podniosłaby tych pieniędzy, a czym podniesienie 100 złotych z ziemi różni się od założenia takiej lokaty? Chyba tylko tym, że tutaj nie trzeba się nawet schylać. Problemem jednak dla wielu osób może się na pierwszy rzut oka okazać, że jest to oferta jakiegoś „tajemniczego banku”, o którym na razie nic nie wiadomo. Po części tak jest, jednak nie do końca. Powiem Wam tyle, że nie macie się o co martwić, gdyż oferta jest naprawdę godna uwagi, a nikt przecież zakładać jej Wam nie każe, jednak żeby rozwiać wszystkie Wasze wątpliwości zapraszam do dalszej części wpisu.

wk-top

Co jeszcze poza lokatą?
Na razie nie wiadomo specjalnie dużo o tym jaki to jest bank, jednak ja bym się tym jeszcze na tym etapie nie przejmował, ponieważ zanim założycie umowę i zwiążecie się czymkolwiek z tym bankiem jedyne co będziecie musieli zrobić to wypełnić ankietę. Ankieta zakłada w gruncie rzeczy dwie kwestie, czyli pierwsza to fakt, że bank pozyska Wasze dane osobowe, a druga ma przekonać potencjalnych klientów, że naprawdę warto skorzystać z tej oferty i że założenie konta akurat tutaj będzie najlepszą decyzją, a to dlatego, że lokata sama w sobie nie jest jedynym produktem, z którym trzeba się związać, żeby ją posiadać. Tutaj jest podobnie jak w przypadku lokaty od Meritum Bank, tam również trzeba założyć rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Ankieta jaka jest każdy widzi. Pytania w niej są dosyć oczywiste, nie mówiąc, że wręcz tendencyjne, ponieważ opierają się ogólnie na prostym schemacie, chcesz płacić, czy nie? Chcesz zyskać, czy nie? No to odpowiedzi jest prosta w takiej sytuacji.

Samo konto, które ma być podobno doskonałe, aktualnie nie jest jeszcze na rynku, ponieważ ma ono zostać przygotowane specjalnie pod klientów. Samo wypuszczenie konta jest częścią tej całej układanki, dlatego też organizatorzy konkursu każą nam czekać z tym wszystkim. Dokładniej to po wypełnieniu ankiety, będziemy musieli na więcej informacji poczekać 20 dni. Po tym okresie mamy dowiedzieć się wszystkiego o tym koncie, warunkach i o wszystkim co ma być z tym związane. Do tego oczywiście dochodzi ta świetna lokata, z której będziemy mogli skorzystać, gdy uruchomimy rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy.

Coś ciekawego poza samą lokatą?
Ponadto ten tajemniczy bank zdecydował się również na to, aby zrobić dla osób, które wezmą udział w tym konkursie konkurs wzbogacony o naprawdę niesamowitą dozę atrakcyjnych nagród, które są pewnego rodzaju dopełnieniem tego typu tajemniczej akcji. Wystarczy,że w takiej sytuacji będziecie polecali swoje konto innym osobom. Im więcej osób zbierzecie tym będziecie mieli większe prawdopodobieństwo na wygranie jak najbardziej wartościowej nagrody. Do wygrania jest kilka produktów firmy Samsung, do których zostaną dołączone pieniądze, dzięki którym będziecie mogli pokryć kwotę podatku za dany produkt. Im bardziej wartościowy sprzęt tym oczywiście więcej pieniędzy.

Ile to potrwa?
Samą ankietę możecie wypełniać do 28 lutego, a następnie w ciągu 20 dni dostaniecie szereg informacji na ten temat. Konto będziecie musieli złożyć do 25 marca, a dniem, w którym konto zostanie założone określa się ten dzień, w którym wpłynie przelew weryfikacyjny. Końcowe wyniki konkursu będzie miało miejsce 31 marca 2015 roku.

Link do wypełnienia ankiety: [KLIK]

2 KOMENTARZE

  1. słyszałem o tej ofercie, całkiem dobra reklama dla tajemniczego banku bo wszędzie o tym mówią… w końcu okaże się co to za placówka była 🙂 a i oferta sama w sobie rysuje uśmiech także zobaczymy jak to wyjdzie w praniu 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here