Mieszkasz na wsi? Zacznij zarabiać pieniądze

7
21491

Nie będę ukrywał, że do napisania tego wpisu natchnęła mnie historia blogera, który bloguje od pewnego czasu pod adresem www.kreatywne-finanse.pl. Jest to kolejny blog finansowy, który jest bardzo ciekawym blogiem – zawiera wartościowe treści mimo tego, że istnieje stosunkowo krótko. Mnie trochę przerażają błędy, które popełnia autor, ale… Wszystko da się przeżyć 🙂

Bloger postanowił zacząć zarabiać na jajkach. Niby proste i łatwe do osiągnięcia biznesowo, ale nie każdego stać na to, aby opisywać swoje potyczki na blogu. Mnie „rajcują” historie, które są żywe i wartościowe. Ta historia oczywiście taka jest. Z tego co zdążyłem zauważyć to między innymi Antek (http://www.student-zarabia.pl/zarabianie-na-jajkach-w-gospodarstwie-wiejskim/) opisał wczoraj pokrótce historię „jajcarza” 🙂

Zmierzam do tego, że niekiedy trudna sytuacja w rodzinie (głównie finansowa) jest w stanie dać nam kopa, którego potraktujemy w pozytywny sposób. Nie znam historii życiowej autora bloga kreatywne-finanse.pl, ale obstawiam, że jest w wieku 15-20 lat, czyli się jeszcze uczy. Wierzę w to, że jeśli odpowiednio zajmie się swoim biznesem to w przyszłości wyjdzie na swoim i zacznie zarabiać całkiem fajne pieniądze. Obecnie jest to 250-300 złotych każdego miesiąca. Za rok będzie to 700-900 złotych miesięcznie. A za trzy lata ten bloger będzie wyciągał takie pieniądze z kurnika, że sobie tego nie będziemy wyobrażać.

Kiedyś pewien sławny milioner powiedział, że on zatrudni leniwe osoby do swojej firmy, ponieważ to one sobie poradzą najszybciej z rozwiązaniem problemów. Uważam, że miał rację. Zarabianie na jajkach jest bardzo proste i jeśli ktoś ma możliwości (głównie podwórko, czyli mieszkanie na wsi) to nie powinien się zastanawiać tylko korzystać z okazji, którą otrzymał od losu.

Zmierzam do tego, aby każdy z nas wykorzystywał okazje, które otrzymuje od losu. Skoro masz możliwość zarobienia na czymś konkretnym to wykorzystaj ją. Nawet jeśli Ci się nie powiedzie to zdobędziesz cenne (czasami cenniejsze od pieniędzy) doświadczenie, którego Ci nikt nie zabierze.

Także drogi Polaku, do roboty!

7 KOMENTARZE

  1. Wielcy też zaczynali od małych biznesów, dlatego trzeba mu życzyć wytrwałości w biznesie z jajami 🙂

    A od siebie dodam, że wiele osób sądzi, że mieszkając na wsi ma się mniejsze perspektywy na rozwój, a jak pokazuje przykład podany w artykule wcale tak nie jest. Na wsi zazwyczaj ma się większy dom, działkę, pole, itp. gdzie można zrealizować również kilka innych ciekawych pomysłów na biznes.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here