Oszczędzaj na wymianie walut! Recenzja Walutomatu

0
2468

Jestem osobą, która sporą wagę przywiązuje do oszczędzania pieniędzy. Staram się także dywersyfikować sposoby i miejsca oszczędzania. Tak też jest w przypadku walut. Od około 11 miesięcy regularnie powiększam saldo na rachunku oszczędnościowym w walucie EURO oraz DOLAR. USD mam niewiele w stosunku do euro, ale dla mnie bardziej ważna jest systematyczność niżeli spore kwoty pieniężne.

Kantor Walutomat.pl
Wszystkim, którzy chcą zaoszczędzić odrobinę pieniędzy na kupowaniu walut, polecam Walutomat.pl. Jest to wspaniała platforma internetowa, która pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy na wymianie walut przez Internet. Dla mnie liczy się to, że nie muszę wychodzić z domu, aby coś załatwić. Musiałbym szukać najlepszego kantoru na mieście, który tak czy inaczej oferuje niskie stawki.

Walutomat rozwiązuje moje problemy w stu procentach. Polecam go, bo:

  1. można wymienić waluty bez wychodzenia z domu
  2. kursy walut pochodzą z giełdy forex i są najwyższe
  3. wymiana walut trwa maksymalnie kilkanaście minut
  4. jest dostępny 24/7/365

 Ile można zaoszczędzić wymieniając waluty online?

Mnie głównie interesuje waluta EURO i to właśnie na niej się skupię. Niemniej jednak zostanie przeprowadzona przeze mnie symulacja wymiany PLN > USD.

Przypuśćmy, że chciałbym kupić sobie 1000 EURO i USD.

Wymiana PLN na EURO

Walutomat

Według symulacji w banku otrzymałbym za kwotę 4151 zł tylko 970,63 EUR. Trochę lepsza stawka ma miejsce w kantorze stacjonarnym – 997,84 EUR. Walutomat może mi jednak zaoferować aż 1000,05 EUR i to właśnie jego wybieram. Jak widać z symulacji, jestem w stanie zaoszczędzić aż 29,42 EUR, co przy kursie 4,13 daje mi 121,51 zł realnych oszczędności. Przecież to ponad miesiąc oszczędzania w projekcie 333!

Wymiana PLN na USD

Walutomat

 

Za 3090 zł otrzymam w banku 970,20 USD. Kantory oferują nieco więcej – 996,77 USD. Walutomat.pl proponuje 1000,27 USD, czyli różnica sięga aż 30,07 USD. Przy przeliczeniu na złotówki (kurs 3,08) kwoty 30,07 USD, oszczędzam aż 92,62 zł. Niby nic, ale niecała stówka zostaje w kieszeni. Sami widzicie, że warto korzystać z kantorów internetowych. Jest kilka gigantów internetowych w tej branży, ale osobiście miałem okazję wymieniać waluty tylko poprzez ten, który właśnie recenzuję na łamach bloga FinansePolaka.pl.

PS. Jeśli chcesz wymienić waluty po korzystniejszym kursie, odwiedź tę stronę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here