Płatności odroczone – gdzie z nich skorzystać?

0
2663
Płatności odroczone

Płatności odroczone zyskują w Polsce coraz większą popularność, a przedsiębiorcy, którzy posiadają w swojej ofercie wybór takiej opcji, mogą zyskać wielu zadowolonych klientów. Wybór płatności odroczonych wprowadzony został do oferty przez trzy największe systemy płatności na rynku.

Czym jest płatność odroczona?

Płatność odroczona to wśród płatności online bardzo korzystna opcja, która pozwala klientom na zakup towarów lub usług online, bez natychmiastowego ponoszenia kosztów. W praktyce oznacza to, że klient dostaje swoje zamówienie, jednak płatność za transakcje zostaje odroczona od 21 do nawet 30 dni. Za granicą jest to bardzo popularna forma zapłaty, jednak mimo że w Polsce dopiero zyskuje sławę, już ma wielu zwolenników. Takie zakupy stają się wygodniejsze dla klientów. Mogą oni błyskawicznie otrzymać to, na czym im zależy, bez wychodzenia z domu, a zapłacić za rzeczy później. Jest to przydatne w momencie, gdy użytkownik bardzo potrzebuje danego produktu lub usługi, ale pieniądze na koncie będzie miał, np. dopiero po wypłacie.

Jak skorzystać z płatności odroczonej?

Aby móc skorzystać z płatności odroczonej, użytkownik musi przede wszystkim posiadać konto w serwisie wybranego systemu płatności. Są to: Przelewy24, Dotpay czy PayU. Na koncie musi także być aktywna wybrana usługa deferred payment. Po założeniu konta i aktywacji usługi, klient może zrobić zakupy w wybranym sklepie internetowym, a w metodzie płatności wybrać „kupuj teraz”. Następnie system zweryfikuje klienta przez proces logowania, po pozytywnej decyzji podjętej przez ten system, na konto sklepu wpłyną pieniądze za towar, który od razu zostanie wysłany. Klient zyska dzięki temu czas na uregulowanie płatności z dostawcą usługi, która będzie odroczona o wybrany czas. Dodatkowo klient może w tym czasie zrezygnować z towaru i zwrócić go do sklepu, a ten zwróci środki bezpośrednio dostawcy usługi płatności odroczonej. Takie rozwiązanie zachęca do korzystania z promocji, które w innym terminie będą niedostępne i jest na rękę zarówno kupującemu, jak i sprzedającemu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here