Poszukiwanie ciekawej pracy

0
Poszukiwanie ciekawej pracy

Wielu utalentowanych ludzi jest zmuszonych szukać „zwykłej” pracy, aby zapewnić sobie mniej lub bardziej znośny standard życia. Ale z tej sytuacji jest wyjście! Jeśli uważasz, że kreatywność jest sensem twojego istnienia, ale uważasz, że nie możesz zarabiać na życie, nie rozpaczaj, ponieważ istnieje wiele sposobów na zbudowanie kariery na swoim powołaniu.

Praca. Aby uzyskać naprawdę dobrą pozycję:

* Upewnij się, że organizacja, w której chcesz zająć wolne miejsce, na przykład menedżer, odnosi sukcesy. Firma może być na skraju bankructwa i za kilka miesięcy będzie musiała ponownie zasilić szeregi bezrobotnych.

* Zrób CV. Pożądane jest, aby wyglądał kompetentnie i pięknie. Nie powinieneś przesadzać ze swoimi zasługami, ale niepotrzebna skromność do niczego.

* Zapoznaj się z przyszłymi obowiązkami, przeczytaj w sieci, jakie testy psychologiczne są wykorzystywane w rozmowach kwalifikacyjnych. Dobre przygotowanie zwiększy szanse na sukces.

* Nie wykluczaj opcji z przeprowadzką. Nie wszyscy mieszkają w dużych miastach, a większość interesujących oferty pracy koncentruje się w metropoliach.

* Podnieś swój poziom umiejętności. Stałe kursy przyniosą korzyści tylko wtedy, gdy dostępne są odpowiednie certyfikaty.

* Nie bój się pokazać oryginalności. Różni się od setek innych osób poszukujących pracy. Lepiej się różnić od czegoś dobrego, jeśli wakat jest zainteresowany.

Wiedząc, jak znaleźć dobrą pracę, nic innego nie może być w zasadzie zainteresowany. Droga do upragnionego wakatu jest trudna. Będziesz potrzebował kwalifikacji i Reputacji w wąskich kręgach.

Oferty pracy. Wskazówki dotyczące poszukiwania pracy

1. Bądź na bieżąco z nowościami

Aby znaleźć interesującą pracę, musisz trzymać rękę na pulsie i monitorować to, co dzieje się w branży. Zdecyduj, czy chcesz pracować w tej samej dziedzinie, czy chcesz zmienić branżę, i wybierz kilka profilowych mediów, które „zamykają” porządek obrad. Pożądane jest, aby rozmawiali zarówno o startupach, jak i firmach, które już się odbyły.

Jeśli zainspiruje Cię jakaś nowa usługa lub produkt, zastanów się, czy może to być kolejny krok w twojej karierze i jak możesz być pomocny zespołowi. Sprawdź listę oferty pracy na stronie internetowej firmy. Jeśli do tej pory nie ma odpowiednich pozycji, skontaktuj się z działem HR lub kierownikiem projektu, opowiedz o sobie i wyjaśnij plany firmy. Jeśli nie ma bezpośrednich kontaktów na stronie, skontaktuj się z mediami społecznościowymi. Z pewnością Media wspominają, kto dokładnie uruchomił startup lub jest odpowiedzialny za rozwój nowego kierunku biznesu.

2. Zapisz się do ciekawych firm i ekspertów w mediach społecznościowych

Sieci społecznościowe mogą się przydać nie tylko do nawiązania pierwszego kontaktu z potencjalnym pracodawcą, ale także do unikania wiadomości o nowych możliwościach kariery. Subskrybuj publiczne firmy, w których chcesz znaleźć pracę, ich konkurentów i profile pracowników, jeśli pozycjonują je jako platformę do komunikowania się ze współpracownikami — na przykład repostują wiadomości branżowe i proszą o poradę zaufanych specjalistów. Lepiej nie subskrybować osobistych stron z rodzinnymi zdjęciami z wakacji — nie bądź nachalny.

3. Weź udział w wydarzeniach profilowych

Jeśli monitorowanie mediów i networking online nie przynoszą pożądanego rezultatu, spróbuj przejść do trybu offline. Nie, Nie warto omijać progów biur. Lepiej jest pomyśleć o krótkiej, ale spektakularnej autoprezentacji, zabrać ze sobą CV i wizytówki i udać się na najbliższe wydarzenie profilowe.

Jakie korzyści możemy uzyskać stosując informatykę i automatykę przemysłową?

0
Jakie korzyści możemy uzyskać stosując informatykę i automatykę przemysłową

Przemysł, jaki znamy, utworzył się właściwie nie dawno, a mimo to od czasów jego powstawania wiele się zmieniło. Przede wszystkim stał on się dużo nowocześniejszy, a to głównie za sprawą rozwiązań, które przyczyniają się do jego rozwoju. Dzisiejsze hale produkcyjne to już bowiem nie tylko duże budynki, w których bez chwili wytchnienia pracują tysiące osób, ale również bogato wyposażona przestrzeń, gdzie główne skrzypce grają sieci komputerowe i rozbudowana automatyka przemysłowa. Co dobrego może przynieść firmie ta druga technologia?

Czym jest automatyka przemysłowa?

Najprościej rzecz ujmując, automatyka przemysłowa to grupa różnego rodzaju urządzeń i podzespołów, które odpowiadają za szeroko rozumiane monitorowanie, sterowanie i nadzorowanie pracy maszyn. Jednym z jej podstawowych elementów są sterowniki PLC, które zbierając konkretne dane wejściowe, przetwarzają je dzięki specjalistycznemu programowi na sygnały wyjściowe.

Sygnały te następnie są w stanie sterować maszynami i urządzeniami wykonawczymi, do których zaliczymy, chociażby napędy silników. Pozwala to na zautomatyzowanie wielu procesów, a tym samym przynosi wymierne korzyści firmom wytwarzającym różnego rodzaju produkty. Co można wśród nich wymienić?

Pożytek płynący z wykorzystania informatyki i automatyki przemysłowej

Tak jak zostało wspomniane, informatyka i automatyka przemysłowa umożliwia zautomatyzowanie produkcji w dużym zakresie. To jest tak naprawdę jej główny cel, który ma sporo zalet. Po pierwsze dzięki temu ograniczona zostaje konieczność angażowania w ciężką pracę fizyczną na linii produkcyjnej dużej ilości osób. Te, które przy niej zostają, zajmują się głównie sprawdzaniem i kontrolowaniem czy wszystko odbywa się zgodnie z oczekiwaniami.

Jednocześnie wzrasta efektywność samego zakładu, który dzięki automatyce może produkować znacznie więcej, w krótszym czasie. Oprócz tego roboty i maszyny są w stanie pracować zdecydowanie dokładniej, przez co wzrasta poziom jakościowy wyrobów, a sam nadzór nad nimi jest prostszy.

To jednak nie wszystko, bo do tej listy korzyści należy dodać jeszcze niższe koszty produkcji, a także zwiększone bezpieczeństwo, które dodatkowo może być poprawiane poprzez modernizowanie już istniejących układów wykorzystujących automatykę przemysłową.

Automatyka przemysłowa – inwestycja, która się zwraca

Do stosowania informatyki i automatyki przemysłowej przekonuje się coraz więcej firm zajmujących się produkcją różnego rodzaju dóbr. Wciąż jednak spotkać można takie przedsiębiorstwa, które nastawione są do niej dość sceptycznie. Jest to związane przede wszystkim z wysokimi kosztami wdrożenia takich systemów.

Warto pamiętać, że inwestycja ta jest jednak w stanie zwrócić się ze sporą nawiązką, jeśli w grę wchodzi perspektywa długoterminowa. Korzyści płynące z jej stosowania, wymienione wcześniej, są na to wystarczającym dowodem. Jedyne, o czym trzeba pamiętać, to potrzeba zadbania o należytą jakość samej automatyki, która będzie pracować w naszych fabrykach. Troszcząc się o to, będzie można mieć pewność, że automatyka będzie stanowiła absolutny pozytyw.

Czy mogę ogłosić upadłość konsumencką? Analiza sytuacji dłużnika

0
upadłość konsumencka

Długi to problem wielu ludzi. Niektórym udaje się wyjść ze spirali zadłużenia, inni muszą poszukać pomocy. Najgorsze, co w tej sytuacji możesz zrobić, to wziąć kolejne pożyczki. Jeśli masz spory problem ze spłatą zobowiązań, sprawdź, czy nie możesz ogłosić wniosku o upadłość konsumencką.

Czym jest upadłość konsumencka?

Upadłość konsumencka to stan, który polega na całkowitej lub częściowej redukcji zobowiązań dłużnika względem wierzyciela. Sam proces nie jest jednak prosty i bardzo rzadko zdarza się, że długi są w istocie umarzane w stu procentach. Upadłość konsumencka jest łatwiejsza z adwokatem z upadlosckonsumencka.expert, dlatego też warto skorzystać z pomocy doświadczonego specjalisty.
Najczęściej upadłość konsumencka to poszukiwanie ścieżki do innego sposobu na rozłożenie rat lub pozyskanie funduszy ze źródła, o którym nie pomyślał dłużnik – jednym z pierwszych etapów jest tutaj oszacowanie majątku dłużnika i wystawienie go na sprzedaż. Następnie, jeśli majątek dłużnika nie pokrywa długów, negocjuje się ponowne rozłożenie długu na raty (na przykład pomniejszone lub bardziej rozłożone w czasie) i dopiero na koniec, jeśli sytuacja osoby zadłużonej naprawdę jest podbramkowa, długi redukuje się lub niweluje. Warto tutaj także zaznaczyć, że upadłość konsumencka wiąże się między innymi z wpisem do KRD oraz niemożliwością wzięcia przez jakiś czas kredytu.

Kiedy mogę ogłosić upadłość konsumencką?

Istnieją pewne warunki, pod którymi wniosek o upadłość konsumencką może być przyjęty. Nie każdy może o upadłość wnioskować – warto wiedzieć, kiedy starać się o taki status, a kiedy próbować znaleźć inne sposoby na wyjście ze spirali długów. Przede wszystkim wyjściowym warunkiem w przypadku ogłoszenia upadłości konsumenckiej jest status takiej osoby – jak sama nazwa wskazuje musi to być ktoś, kto nie prowadzi działalności gospodarczej. Dlatego też w pierwszej kolejności sprawdza się, czy dana osoba nie figuruje w CEIDG.

Kolejnym warunkiem jest niewypłacalność – wniosek może zgłosić tylko i wyłącznie osoba, która straciła swoją zdolność do spłacenia zobowiązań. Właśnie na tym etapie powinna pojawić się dokładna analiza sytuacji dłużnika. Sprawdza się przede wszystkim, jaki jest powód niewypłacalności. O upadłość może wnioskować osoba, która straciła zdolność do spłaty długów na skutek wypadku, utraty pracy, choroby, czy trudnej sytuacji życiowej.

Zasadniczo przyjmuje się, że dłużnik traci zdolność do spłaty, jeśli jego zaległość (brak spłaty) przekroczyła 3 miesiące.

Kiedy sąd może oddalić wniosek o upadłość

Pomimo istnienia powyższych wytycznych, sąd może także oddalić wniosek o upadłość konsumencką. Najczęściej dzieje tak, kiedy zadłużenie wynika z celowego zaniedbania dłużnika i doprowadzenia do stanu niewypłacalności celowo. Ponadto sąd sprawdza także, czy w ciągu 10 lat poprzedzających zgłoszenie wniosku nie wpłynął do sądu taki sam wniosek, a także, czy ogłoszenie upadłości konsumenckiej nie będzie wiązało się z dużą szkodą dla wierzycieli.

Ogłoszenie wniosku o upadłość to skomplikowana sprawa i warto przede wszystkim powierzyć ją doświadczonemu adwokatowi.

Okulista – lekarz od narządu wzroku

0
Okulista

Okulista, optyk, ortoptysta, optometryk – to tylko niektóre ze specjalizacji zajmujących się oczami. Kiedy więc Twój wzrok niedomaga, to być może zastanawiasz się, gdzie znajdziesz najlepszą poradę dotyczącą Twoich oczu. Nietrudno poczuć się nieco zagubionym, dlatego przygotowaliśmy Ci krótki poradnik.

Można określić go jako lekarza pierwszego kontaktu, do którego udajemy się, zauważając jakiekolwiek nieprawidłowości w obrębie narządu wzroku. Jego specjalizacja sięga daleko poza diagnozowanie i korygowanie wad wzroku. Zajmuje się on również profilaktyką i leczeniem chorób oczu. Edukuje on również swoich pacjentów w zakresie dbania o higienę oczu i pielęgnacji narządu wzroku. W razie stwierdzenia poważniejszych dolegliwości okulista wyda stosowne skierowanie do odpowiedniego specjalisty.

Optyk – to nie to samo, co okulista!

Optyk z badaniem wzroku ma niewiele wspólnego, aczkolwiek niektórzy optycy mają stosowne uprawnienia. Najczęściej jednak optyk zajmuje się wykonaniem okularów zgodnie z wystawioną przez okulistę receptą. Pomoże on również w naprawie uszkodzonych okularów czy wykona niezbędne czynności konserwujące. Niektórzy z nich dodatkowo się dokształcają pod kątem uprawnień na samodzielne badanie i korygowanie wad wzroku.

Optometrysta – pomiędzy okulistą a optykiem

Optometrysta skupia się głównie na badaniu refrakcji (krótko-, nad- i starczowzrocznością a także astygmatyzmem) i dobraniu odpowiedniej korekcji. Idealnie dobierze on okulary, jak również wykona dla nas gotowy produkt korekcyjny. Jeśli więc nie masz jakiejś skomplikowanej wady wzroku, to wizyta u optometrysty może okazać się w zupełności wystarczająca – i od razu wyjdziesz w nowych okularach.

Ortoptysta – specjalista od koordynacji oczu

Ortoptystka pomoże w sytuacji, gdy podejrzewasz u siebie lub u swojego dziecka zeza (również w formie ukrytej), problemy z ruchowością gałek ocznych, widzeniem stereoskopowym, czy konwergencją. Jest to specjalista poświęcony tej gałęzi okulistyki i najczęściej do niego udajemy się na skierowanie okulisty. Optoptysta pomoże również w korygowaniu stwierdzonych nieprawidłowości, co jest szczególnie ważne w przypadku dzieci, u których zmiany są w dużym stopniu odwracalne – o ile odpowiednio wcześnie podejmie się stosowne leczenie.

Najważniejsza jest regularna profilaktyka

Niezależnie od tego, czy masz jakieś problemy ze wzrokiem, czy należysz do szczęśliwców, którzy nie mają na co narzekać – regularne badania wzroku powinny być Twoim nawykiem. Krótka wizyta u okulisty lub optometryka raz w roku wystarczy, by w porę zauważyć niepokojące zmiany wymagające interwencji.

Mity na temat prowadzenia franczyzy

0
Mity na temat prowadzenia franczyzy

Mimo popularności franczyzy, istnieje szereg mitów i legend, które należy wziąć pod uwagę, gdyż w większości są one nieprawdziwe. Ponadto mogą one powstrzymać niektórych przedsiębiorców przed podjęciem ryzyka i rozpoczęciem działalności w środowisku biznesowym, które niewątpliwie może być dla nich korzystne.

Nabycie franczyzy jest zawsze drogie

Szczerze mówiąc, otwarcie franczyzy dużych marek, które są rozpoznawalne na całym świecie, takich jak na przykład McDonald’s, wymaga znacznej inwestycji. Ale nawet w tego typu dużych franczyzach istnieją różne opcje, które mogą znacznie zmniejszyć tę inwestycję. W rzeczywistości, sieć hamburgerów oferuje konwencjonalny model, który wymaga więcej niż 2 miliony złotych. Ale ma też model BFL, w którym firma bierze na siebie koszty działalności, a następnie wynajmuje je franczyzobiorcy. Oprócz różnych opcji, które oferują duże marki, istnieje również nieskończona liczba możliwości, aby otworzyć dochodowe franczyzy marek, które są być może mniej znane, ale które są tańsze. W rzeczywistości, istnieją opcje za niewiele więcej niż 10 000 zł lub 20 000 zł. Ta dysproporcja eliminuje pierwszy wielki mit o franczyzie – jej wysoką cenę – i pokazuje, że pieniądze nie są barierą nie do pokonania, która uniemożliwia przedsiębiorcom korzystanie z tego udanego modelu biznesowego.

Franczyzy nie wymagają pracy

Istnieje również inna, całkowicie błędna legenda na temat franczyzy, która obraca się wokół wysiłków, jakie trzeba włożyć w biznes, aby zadziałał. Oczywistym jest, że posiadanie sklepu o znanej marce ułatwia i otwiera wiele możliwości. Może to nawet oznaczać, że klienci sami przyjdą do Ciebie i nie ma potrzeby opracowywania nowych modeli marketingowych, aby przyciągnąć klientów. Nie oznacza to jednak, że franczyza może być prowadzona z kanapy w domu przedsiębiorcy. Wręcz przeciwnie, i jak każdy biznes, wymaga to czasu. W przeciwnym razie istnieje duże prawdopodobieństwo, że franczyza zakończy się niepowodzeniem.

Zobacz także: Jeżeli poszukujesz ofert franczyz, sprawdź obszerny katalog franczyz i wybierz branżę dla siebie.

Są one gwarancją sukcesu

Wystarczy trochę poszperać w internecie, by odkryć nieskończoną ilość przypadków, w których wspomina się o porażce ważnej franczyzy. Nie tylko pojedynczego franczyzobiorcy, ale także całej firmy, która opiera swój rozwój na tym wymagającym inwestycji modelu. Otwarcie franczyzy jest mniej ryzykowne niż otwarcie zupełnie nowej firmy, która nie jest znana opinii publicznej. Nie oznacza to jednak, że jest to nieomylny model biznesowy.

Innowacja jest nieistotna

Innym mitem, który może zniechęcić przedsiębiorców do wejścia w ten system biznesowy jest przekonanie, że franczyza pozostawia niewiele miejsca na improwizację i innowacje, ponieważ opiera się na systemie biznesowym, który już istnieje i udowodnił swoją wartość. W rzeczywistości najbardziej powszechne jest to, że franczyzodawcy są zawsze otwarci i chętni do słuchania różnych propozycji, które mogą pochodzić od ich franczyzobiorców, aby wprowadzać innowacje zarówno w produktach lub usługach, jak i w marketingu, reklamie czy logistyce. Franczyzodawca jest świadomy, że osobą, która ma największy kontakt z klientem końcowym jest właśnie franczyzobiorca i dlatego lepiej zna nowe wymagania społeczeństwa. Jednak fakt, że zmiany we franczyzie muszą być przeprowadzane w jednolity sposób przez wszystkich franczyzobiorców jest prawdziwy.

Systemy rezerwacji online – dla kogo są przeznaczone?

0
Systemy rezerwacji online

Nie da się ukryć, że obecnie wszystko opiera się na wykorzystywaniu dobrodziejstw postępu technologicznego. Różnorodne rozwiązania w znacznym stopniu mogą ułatwić nam pracę, a także wykonywanie konkretnych czynności, co więcej, zastosowanie nowoczesnych technologii, może mieć również wpływ na generowane zyski i oszczędności. Jednym z takich innowacyjnych rozwiązań są systemy rezerwacji online, które z powodzeniem mogą zastąpić tradycyjne recepcje i znaleźć zastosowanie w wielu branżach. Co powinniśmy o takich systemach wiedzieć?

Systemy rezerwacji online, to niezwykle nowoczesne rozwiązanie, które łączy w sobie łatwość, a także niezwykłą efektywność. Z powodzeniem sprawdzą się one wszędzie tam, gdzie rezerwacji dokonuje duża liczba klientów, a co więcej, z pewnością będą oni chcieli zmieniać swoje rezerwacje. Łatwo można się domyślić, że pierwszym beneficjentem korzystania z systemów rezerwacji online może być więc branża hotelowa. Codziennie w hotelach rezerwacji dokonują tysiące osób. Dodatkowo często chcą oni takowe rezerwacje anulować bądź przenieść je na inny termin. W tym wypadku system rezerwacji online może okazać się nieoceniony. Kolejnym beneficjentem może być branża kosmetyczna i fryzjerska. Wówczas kosmetyczki nie będą musiały już prowadzić grubych notesów z zapiskami, kiedy, kto i na jaką usługę zarezerwował dany termin. Nie tylko pomoże to zapanować nad wszelkimi terminami, ale także zdejmie z kosmetyczki dodatkowy obowiązek, by mogła się ona całkowicie skupić na swojej pracy i budowaniu pokaźnej bazy lojalnych klientów.

Jak działają systemy rezerwacji online?

Systemy rezerwacji online jak np. Bookero są niezwykle proste i intuicyjne w obsłudze, zarówno dla klientów jak i dla właścicieli biznesów. Otóż w pierwszej kolejności, firma otrzymuje specjalne oprogramowanie na komputer i szybkie przeszkolenie z tego, jak taki system działa. To również nie powinno sprawiać żadnych problemów. Po umieszczeniu odpowiednika na stronie firmowej, klienci mogą bezpośrednio o każdej porze dnia i nocy dokonać rezerwacji. Po przejściu na stronę takiego systemu, widzą oni dokładnie wszystkie wolne i zajęte terminy, a także- w przypadku usług kosmetycznych i salonów fryzjerskich- dokładne, wolne godziny. Kolejno klient może dokonać rezerwacji, podając swoje dane, a także – o ile jest to wymagane- dokonać przedpłaty. W tym momencie, dane przedsiębiorstwo korzystające z systemu rezerwacji online, niezwłocznie zostaje poinformowane o dokonaniu danej rezerwacji, a także o tym, kto będzie klientem lub jaką usługę wybrał. Pieniądze wpłacone jako zadatek, zawieszoną są przysłowiowo w powietrzu, a dane przedsiębiorstwo otrzymuje je w momencie, kiedy klient zakończy swój pobyt lub wizytę. Co więcej, jeśli klient zechce lub zajdą ku temu okoliczności, może on również za pośrednictwem systemu rezerwacji online odwołać swój pobyt lub wizytę lub zmienić jej termin. Dzięki temu, zwolnione przez niego miejsce, na nowo pojawia się w systemie i kolejni klienci mogą z niego skorzystać.

Wirtualne biuro – czy to dobre rozwiązanie?

0
Wirtualne biuro

W dzisiejszych czasach wiele osób decyduje się na porzucenie swojej pracy na etat i otwarcie własnej działalności gospodarczej. Decyzja ta jest bardzo dobra, ale musimy mieć świadomość, że wiąże się z pewną inwestycją. Na początku musimy mieć wolno budżet. Okazuje się jednak, że na rynku znajdziemy takie rozwiązania, które pomogą nam ograniczyć wydatki do absolutnego minimum. Takim rozwiązaniem jest biuro wirtualne.

Alternatywa dla wynajmowana lokalu

Według obowiązującego prawa, każda firma musi mieć obowiązkowo swoją siedzibę. Adres jest potrzebny do rejestracji firmy. Pamiętajmy także o tym, że możemy firmę zarejestrować na swoim adresie domowym. Jednak nie zawsze jest to możliwe. Czasami wynajmujemy mieszkanie. W takiej sytuacji jest wymagana zgoda właściciela. Nie każdy z nas chce ujawniać swój jakby nie było domowy adres kontrahentom. Nie chcemy przyjmować także gości biznesowych w swoim mieszkaniu, gdzie biegają dzieci i pies.

Czy jedynym rozwiązaniem jest wynajem lokalu, co w dużych miastach jest naprawdę sporym kosztem? Absolutnie nie. Możemy skorzystać z opcji jaką jest wirtualne biuro. Biuro wirtualne Warszawa to koszt od kilkudziesięciu złotych miesięcznie, a korzyści naprawdę niezliczone. Sprawdźmy to.

Czym jest biuro wirtualne?

Biuro wirtualne jest rozwiązaniem w naszym kraju relatywnie nowym. Polega na tym, że w zamian za opłacanie miesięcznego abonamentu otrzymujemy adres do rejestracji firmy, który jest jednocześnie adresem naszej firmy. Jest to realny adres. Co więcej, są to najczęściej bardzo prestiżowe adresy w centrach dużych miast. Najwięcej wirtualnych biur funkcjonuje w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku, Gdyni, Poznaniu, czy też w Katowicach.

Jednak biuro wirtualne, to nie tylko adres. Mamy możliwość skorzystania z pakietu administracyjnego. W każdym biurze wirtualnym jest recepcja, na której pracują pracownicy, którzy mogą również współpracować z nami. Mogą odbierać naszą korespondencję, telefony, skanować dokumenty i przesyłać nam na maila.

Co więcej w siedzibie biur wirtualnych mamy możliwość wynajmu salki konferencyjnej, miejsca do pracy z biurkiem i komputerem, czy też większej sali, na której możemy zorganizować większe wydarzenie, jak na przykład debata, duża konferencja, czy też inny ważny event. Możemy także liczyć na pomoc pracowników. Tego rodzaju opcje są dodatkowo płatne. Jednak zaznaczamy, że nie jest to spory wydatek. Porównując ceny ze standardowym wynajmem lokalu są sporą przepaścią.

W związku z powyższym nie ma co dłużej się zastanawiać i zdecydować się na biuro wirtualne. Na pewno jest to dla nas świetna opcja. Wydaje się nam, że opcja ta jest tylko dla wolnych zawodów, ale nic bardziej mylnego. Opcja ta jest naprawdę odpowiednia dla wielu zawodów. Musimy oczywiście sami to ocenić i zdecydować, czy biuro wirtualne jest dla nas opcją wręcz idealną.

Wybór biur wirtualnych na rynku jest naprawdę spory. Wybierzmy takie, które będzie dla nas najbardziej odpowiednie. Na pewno coś ciekawe znajdziemy.

Co zrobić, gdy klient potrzebuje więcej czasu na płatność?

0
Co zrobić, gdy klient potrzebuje więcej czasu na płatność

Gdy przedsiębiorca wykonuje zlecenie, świadczy usługę czy dostarcza towar, najchętniej zobaczyłby na swoim koncie uregulowaną należność od razu po skończonej pracy. Szybka płatność nie tylko zdejmuje z firmy ciężar stresu (a co, jeżeli nie zapłaci?), ale także pozwala spokojnie zaplanować kolejne ruchy.

Niestety sytuacja nie zawsze jest tak komfortowa – szczególnie dla młodych przedsiębiorców. W wielu branżach wymusza się wystawianie faktur z długim terminem płatności – często 30-dniowym, czasem 60-dniowym, a zdarzają się nawet dłuższe (do 120 dni). 

Jeżeli to tylko pojedyncza faktura, późniejsze otrzymanie płatności zwykle nie stanowi większego problemu (chyba że to jedno zlecenie okazuje się bardzo kosztowne). Zdarza się jednak, że przedsiębiorcy nagminnie wystawiają faktury z terminem płatności “za dwa miesiące” powodowani obawą o utratę klientów lub innymi czynnikami. W takiej sytuacji może dojść do zatoru płatniczego, czyli stanu, w którym przedsiębiorca oczekuje na spłatę ze strony kilkorga (lub większej liczby) kontrahentów, przez co sam nie może:

  • wykonywać następnych zleceń;
  • wynagrodzić pracowników;
  • zamówić niezbędnych towarów;
  • opłacić rachunków za biuro, leasing itp.

Czy zawsze należy unikać dłuższych terminów płatności?

Co więc zrobić, gdy klient domaga się dłuższego terminu płatności? Czy zawsze należy się na to zgadzać? Sporo zależy od kilku czynników, takich jak:

  • rozpoznawalność firmy w branży;
  • wielkość aktualnej bazy klientów i sieci kontaktów;
  • staż przedsiębiorstwa;
  • konkurencja.

Z pewnością nie zaszkodzi wystawić faktury z dłuższym terminem płatności kontrahentowi, z którym współpracujemy od wielu lat i możemy na nim polegać. Uważaj jednak szczególnie, gdy na stole leży zlecenie opiewające na tak wysoką kwotę, że jakiekolwiek opóźnienie w płatności może skutkować problemami z płynnością finansową w Twojej firmie.

Co zrobić, gdy już doszło do zatoru płatniczego?

Stało się – wystawiłeś więcej faktur z długim terminem płatności i teraz musisz radzić sobie z zatorem płatniczym. A może Twoja firma weszła na rynek, w którym taka praktyka utrzymuje się od wielu lat i właściwie nie zostawiło Ci to większego wyboru? Spokojnie, możesz łatwo odzyskać płynność finansową na kilka sposobów:

Poproś kontrahentów, wobec których to Ty masz należności, by odroczyli dla Ciebie termin płatności – choć początkowo może się to wydawać trudne, a może nawet świadczące o problemach w Twojej firmie, nie przejmuj się. Odroczenie terminu płatności – czy to w sklepie internetowym, czy podczas robienia interesów ze znajomym przedsiębiorcą, to popularna praktyka, stosowana przez wiele firm, także tych największych.

Skorzystaj z faktoringu – możesz sprzedać swoje faktury, na których spłatę oczekujesz, firmie zajmującej się faktoringiem lub bankowi. W takiej sytuacji otrzymasz pieniądze od razu, w zamian za niewielką prowizję. Wypróbuj faktoring i zapomnij o zatorach płatniczych!

Więcej o faktoringu dowiesz się na https://pragmago.pl/ 

Negatywny wpływ chwastów pnących

0
Negatywny wpływ chwastów pnących

Chwasty pnące mogą być dużym zagrożeniem w przypadku różnego rodzaju upraw rolnych, mogą występować one także w naszych ogrodach, w przypadku upraw warzyw i owoców.

Naturalnie warto zwrócić uwagę, iż mogą one wyrządzić pewne szkody jeżeli chodzi o ilość plonów. Rośliny tego rodzaju potrzebują dużej ilości wody, która będzie pobierana z gleby, zatem rośliny uprawne będę konkurowały o składniki odżywcze, wodę oraz światło z tego rodzaju chwastami.

Portulaka pospolita w uprawach

Jednym z tego rodzaju chwastów jest portulaka pospolita, jest to roślina która od wielu lat używana jest jako zioło, posiada ona duże ilości witamin, minerałów, kwasy omega-3. Z pewnością może być hodowana w przydomowych ogródkach, stosowana jako zioła. Jednak warto zwrócić uwagę, iż w przypadku rozsiania w uprawach rolnych, będzie dużym problemem. Nie tylko będzie obniżała same plony poprzez konkurowanie z roślinami, ale także będzie to pnącze, które utrudnia zbiory. Tego rodzaju chwasty mogą wplatać się w elementy ruchome kombajnów, dodatkowo także mogą być zbierane jako plon, będzie to prowadziło oczywiście do zanieczyszczenia zbiorów. W tym przypadku usuwanie mechaniczne może być niemożliwe, wraz z chwastem moglibyśmy wyrwać rośliny, które są oplecione, dlatego też wykorzystuje się w tym przypadku herbicydy selektywne, które mają możliwość stosowania na określonym rodzaju roślin, nie czyniąc przy tym szkód w naszych uprawach. Oczywiście mogą być one używane w okresie wiosennym, dzięki czemu mogą spowalniać kiełkowanie chwastów, dzięki temu rośliny uprawne będą miały czas na właściwy wzrost. Dodatkowo herbicydy mogą być stosowane również dolistnie, działać na łodygi roślin rozwiniętych, można także stosować herbicydy doglebowe, które będą działały na układ korzenny. Z pewnością regularne stosowanie oprysków może pozwolić na usunięcie chwastów takich jak portulaka pospolita, z pewnością możemy w ten sposób chronić nasze plony. Warto także pamiętać, iż wyeliminowanie chwastów pnących ułatwi także w dużej mierze zbiory.

Jak oszczędzać z programami lojalnościowymi jak Payback?

0
oszczędzanie

Oszczędzanie pieniędzy możliwe jest na kilka sposobów, choć oczywiście większości z nas od razu przychodzi do głowy, by wydawać mniej pieniędzy. Da się jednak i wydawać, i oszczędzać. Jak to jest możliwe? O tym przeczytasz poniżej.

Jak oszczędzać pieniądze?

Najważniejsze, gdy chce się oszczędzać pieniądze, jest to, by mieć wygospodarowane miejsce na nie. Nie powinno się trzymać środków, którymi chce się płacić za codzienne zakupy razem z tymi, które chce się zaoszczędzić, bo wówczas trudno o sukces. Trzeba więc założyć konto oszczędnościowe.

Co jeszcze? Należy wyrobić w sobie nawyk. Oszczędzanie to tematyka bloga infoportfel.pl, na którym można znaleźć wiele wskazówek, jak zrobić to w praktyce. Warto poznać triki, które pomagają zacząć odkładać finanse.

Istotne, gdy chce się oszczędzać pieniądze, jest też to, by przede wszystkim od tego zacząć. Zgodnie z hasłem: najpierw płać sobie, po otrzymaniu wynagrodzenia powinniśmy odpowiednio wyliczoną kwotę – taką, którą chcemy oszczędzić w danym miesiącu – przelać na konto oszczędnościowe. Wówczas znacznie łatwiej jest nie tknąć tych środków.

Jednak prawda jest taka, że żeby oszczędzać, trzeba mieć wystarczającą ilość pieniędzy – by móc zaspokoić wszystkie potrzeby i jeszcze odłożyć co nieco. Czy jest to możliwe, gdy budżet się nie spina? Jest na to pewien sposób. Można oszczędzać dzięki programom lojalnościowym. Jak?

Jak oszczędzać z programami lojalnościowymi?

Programy lojalnościowe typu Payback dają możliwość oszczędzania podczas wydawania. Na czym to polega? Podczas robienia zakupów u partnerów programu zbiera się punkty – ich wysokość najczęściej zależy od wydanej kwoty. Zgromadzone w ten sposób środki można wykorzystać na wiele sposobów. Jednym z nich jest po prostu obniżenie rachunków za kolejne zakupy. Wystarczy zgłosić kasjerowi przed dokonaniem płatności, że chce się skorzystać z punktów.

Warto zapisać się do programów lojalnościowych multipartnerskich, gdyż wtedy robiąc zakupy w różnych typach sklepów, a i korzystając z punktów usługowych, zbiera się punkty do jednej puli. Dzięki wykorzystaniu ich w celu obniżenia wysokości rachunku oszczędza się pieniądze – płaci się mniej i zostaje więcej do odłożenia na konto.

Co więcej, tego typu programy lojalnościowe umożliwiają wykorzystanie zgromadzonych punktów do wymienienia ich na nagrody. Takie upominki to np. elektronika, drobny sprzęt AGD, ale i inne gadżety do domu. Wymieniając punkty na tego typu nagrody, można zaoszczędzić – nie trzeba kupować odkurzacza – ma się go do odbioru za punkty.

Bycie członkiem programu lojalnościowego to również możliwość skorzystania ze specjalnych rabatów i promocji, które przeznaczone są tylko dla klubowiczów. Wydając mniej, można więcej zaoszczędzić.

Jak oszczędzać na zakupach?

A jak jeszcze można oszczędzać? Jak kupować, żeby wydawać mniej? Jak oszczędzać na zakupach? Bardzo pomocne, gdy nie umie się samemu wyrobić w sobie nawyku oszczędzania, są opcje, jakie dają banki . Chodzi o tzw. regularne oszczędzanie. Mowa przede wszystkim o zaokrąglaniu kwot za zakupy i odkładaniu na specjalnym koncie różnicy pomiędzy tym, co faktycznie wydane a podniesioną sumą. Takie „końcówki” odkładane w ciągu miesiąca potrafią być sporą kwotą.

A jak oszczędzać na zakupach? Przede wszystkim najlepiej jest robić zakupy artykułów spożywczych raz w tygodniu. Do tego potrzebna jest lista i jadłospis. Zdecydowanie mniej wydaje się, będąc raz w tygodniu na zakupach, niż wchodząc do sklepu co drugi dzień.

Kolejną sprawą są zakupy online. Kupując rzeczy w internecie, znacznie mniej się wydaje. Nie mówiąc o tym, że ma się możliwość zwrotu niemalże każdej rzeczy. Tak więc nawet kupując coś dość kompulsywnie, można się z tego wycofać.