Masz jasno sprecyzowane wymagania, gdy idzie o perfumy?

0
Masz jasno sprecyzowane wymagania, gdy idzie o perfumy

Zawsze posiadasz jasno określone, oraz sprecyzowane wymagania gdy idzie o perfumy które zamierzasz nie tylko pozyskać ale też najzwyczajniej co zrozumiałe je używać? Pewnie, że takich osób jak ty jest znacznie więcej, można powiedzieć więcej iż pragniemy aby perfumy były charakterystyczne pod każdym dla nich względem.

Nuta zapachowa nie tylko ma być czymś, co sprawia nam przyjemność ale też utrzymuje się wystarczająco długo, co ma świadczyć o jakości danych perfum. Dlatego trudno nie odnieść się do najważniejszego, a więc tego co tak naprawdę mają zapewnić nam perfumy gdy idzie o ich eksploatację, użytkowanie czy stosowanie zgodnie z konkretnym przy tym założeniem. Dana nuta zapachowa to chyba jeden z tych aspektów, z którym nie tylko się identyfikujemy ale mamy też wiele wspólnego, można powiedzieć iż zagadnienie na które zamierzamy spojrzeć zawsze z optymalnej do tego perspektyw. Zanim więc wybierzemy perfumy, to zastanówmy się nad tym czy kupujemy je z powodu popularności względnie tego iż stosuje ktoś inny, a sami tak naprawdę możemy być do nich nie do końca przekonani. Nigdy nie róbmy nic przeciwko własnemu gustowi, a tym bardziej pamiętajmy że na rynku znajdziemy nie tylko różnorodne perfumy, ale też nuty zapachowe. Postarajmy się nie tylko zadbać o ich wybór, ale zawsze być usatysfakcjonowanym z perfum, jakie zdecydowaliśmy się zakupić a nawet poznać poprzez ich ewentualne odkrycie.

Wciąż poszukujesz perfum, które przypadną ci do gustu?

W dalszym ciągu rozglądasz się za perfumami, jakie de facto przypadną ci do gustu? Z jednej strony marzysz o posiadaniu oryginalnych oraz markowych, z drugiej przed ich zakupem hamuje cię trochę ich cena? Właśnie dla kogoś takiego jak ty, doskonałym posunięciem mogą okazać się zamienniki oryginalnych perfum, które spotkamy pod adresem internetowym dior jadore jaki zapewni nam do nich ewentualny dostęp. Jak najbardziej spotkamy tutaj również osoby, jakie nie tylko znają się na perfumach ale służą nam kompleksowym wsparcie zawsze gdy zamierzamy je co zrozumiałe wybrać.

Wady i zalety kredytu konsolidacyjnego

0
kredyt konsolidacyjnych

Zaciągane przez nas zobowiązania z roku na rok rosną. Wiele osób decyduje się na wnioskowanie o kredyty czy pożyczki, nawet gdy nie jest pewne ich spłaty lub popełnia ogromny błąd, próbując spłacić jedno zobowiązanie środkami pozyskanymi z drugiego. Gdy rat do spłaty jest zbyt wiele, a ich kwota przerasta możliwości finansowe, warto rozważyć zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Czy zawsze będzie on korzystny? Sprawdź wady i zalety tego rozwiązania.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Wielu z nas z pewnością słyszało o kredycie konsolidacyjnym, ale czy jest w stanie powiedzieć, czym konkretnie jest to zobowiązanie? Stanowi bardzo specyficzny rodzaj kredytu udzielanego przez banki. Uzyskuje się go na ściśle określony cel, czyli spłatę zaciągniętych zobowiązań. Skonsolidować można część lub całości posiadanych długów, w skład których wchodzić mogą m.in.: kredyty bankowe, debet w rachunkach, karty kredytowe oraz limity. Coraz częstszą praktyką banków jest także dopuszczanie konsolidacji zobowiązań pochodzących z rynku pozabankowego, czyli zaciągniętych w parabankach, SKOK-ach oraz firmach pożyczkowych. Na skutek udzielenia kredytu konsolidacyjnego wszystkie pozostałe długi zostają spłacone przez bank – obowiązkiem kredytobiorcy jest spłata jednej raty w nim. Warto podkreślić, że kredyt konsolidacyjny nie zostanie przyznany osobie, która ma bardzo niską wiarygodność kredytową. Co ważne, nie zawsze konsolidacja będzie korzystnym rozwiązaniem – informacje na ten temat znajdziesz poniżej, dodatkowo kiedy opłaca się kredyt konsolidacyjnych omawia konsolidujkredyt.pl.

Jakie są zalety kredytu konsolidacyjnego?

Kredyt konsolidacyjny ma wiele zalet, jednak najważniejszą jest niższa rata w porównaniu ze wszystkim zsumowanymi ratami aktualnie spłacanych zobowiązań. Dzięki temu są on łatwiejsze do spłaty, nawet w złej sytuacji finansowej. Dodatkowo warto podkreślić, że z głowy dłużnika zdjęty zostaje obowiązek pamiętania o regularnym wpłacaniu rat do wielu instytucji – zazwyczaj są one wymagana w różnych terminach, przez co łatwo pomylić się lub zapomnieć o jakiejś wpłacie. Ujednolicone zostaje oprocentowanie wszystkich posiadanych zobowiązań, a czas na ich spłatę zostaje wydłużony – dzięki temu kredytobiorca ma dłuższy czas na zdobycie gotówki koniecznej do spłaty wszystkich zobowiązań. W przypadku ofert niektórych banków oprócz konsolidacji zobowiązań możliwe jest uzyskanie dodatkowej gotówki do wydania na dowolny cel, która może stanowić nie lada ratunek dla osób w trudnej sytuacji materialnej.

Wady kredytu konsolidacyjnego – jakie są?

Kredyt konsolidacyjny wydaje się być idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie radzą sobie ze spłatą posiadanych zobowiązań. Niestety, jak każdy produkt bankowy posiada także swoje „haczyki”. Jak wspomniano wcześniej, jest to oferta skierowana do osób, które posiadają wysoką zdolność kredytową, co stanowi nie lada przeszkodę do zaciągnięcia tego zobowiązania dla wielu osób, w niektórych przypadkach konsolidacja jest wręcz niemożliwa do przeprowadzenia. Dodatkowo warto zaznaczyć, że poprzez wydłużenie czasu kredytowania, w porównaniu do konsolidowanych zobowiązań, zwiększają się koszty spłaty kredytu. Konieczne jest także uiszczenie prowizji za udzielenie kredytu, co stanowi dodatkowy koszt. Wiele osób uważa konsolidację za bardzo drogą możliwość rozwiązania pewnych problemów finansowych. W przypadku dużych kwot konieczne może być zabezpieczenie spłaty kredytu konsolidacyjnego hipoteką.

Kto dostanie kredyt hipoteczny w pandemii?

0
kredyt hipoteczny w pandemii

Mimo pandemii nie porzucamy marzeń o własnym kącie i wciąż szukamy domu lub mieszkania do kupienia. Aby jednak sfinansować nieruchomość, często musimy się posiłkować kredytem hipotecznym. Z uwagi na to, że mowa tu o dużym zobowiązaniu finansowym, zawsze było trudno go dostać. Czy pandemia coś zmieniła?

Dla kogo kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny to produkt bankowy, który dedykowany jest osobom, które chcą nabyć nieruchomość. Niezależnie od tego, czy chce się nim sfinansować zakup mieszkania, domu, działki budowlanej czy samodzielną budowę, wnioskuje się właśnie o niego.

Niestety nie oznacza to, że każdy, kto chce kupić nieruchomość, dostanie takie wsparcie od banku. Na pytanie, dla kogo kredyt hipoteczny odpowiada Hipotekakredyt.pl, wyjaśniając, jak sprawdzani są kredytobiorcy. Okazuje się bowiem, że procedura jest bardzo skomplikowana. Kredyty hipoteczne z racji tego, że nieruchomości są bardzo kosztowne, zaciągane są na wiele lat, więc banki muszą mieć pewność, że klient poradzi sobie ze spłatą. Właśnie dlatego konieczna jest dość skomplikowana weryfikacja.

Kto może się starać o kredyt hipoteczny?

Generalnie każdy może złożyć wniosek o kredyt hipoteczny, jednak nie oznacza to, że dostanie taką pomoc finansową na zakup nieruchomości. Dla banku ważne jest to, jaką klient ma zdolność kredytową. Co to oznacza? Analitycy bankowi muszą sprawdzić, jakie dochody ma osoba wnioskująca o kredyt, jakie ma koszty życia i czy po ich odjęciu pozostaną pieniądze na spłatę raty.  Tak więc jeśli zarabia się mało, a dodatkowo ma się jakieś zobowiązania finansowe, to może być problem z otrzymaniem kredytu hipotecznego. Właśnie dlatego, zanim uda się z wnioskiem do banku, dobrze jest znaleźć kalkulator kredytowy i sprawdzić, na jaki kredyt można liczyć, mając określone dochody.

Ale to nie wszystko. Niestety kalkulator kredytu hipotecznego nie zawsze będzie wiarygodny. Dla pracowników banku bowiem nie jest istotne to, ile zarabiasz, ale i to, jakie jest źródło dochodu i czy nie jest zagrożone. Oznacza to po prostu, że bank musi sprawdzić, jaka jest forma zatrudnienia, jaki zawód się wykonuje.

Niestety to wciąż nie wszystko. Nawet jeśli ranking kredytów hipotecznych pokaże, że można starać się o kredyt, nie oznacza to, że się go otrzyma. Dla banku istotna jest nie tylko zdolność kredytowa, ale i historia kredytowa. Sprawdzane jest to, czy ma się inne zobowiązania, a jeśli się już je spłaciło – jak to wyglądało. Jeśli były jakiekolwiek problemy, np. opóźnienia w spłacie rat, pożyczek, wówczas w oczach banku traci się wiarygodność.

Kto dostanie kredyt hipoteczny w pandemii?

A czy pandemia wpłynęła znacząco na kredyty na zakup nieruchomości? Okazuje się, że tak. Dzisiaj znacznie większe trudności z otrzymaniem kredytu hipotecznego mają osoby prowadzące działalność gospodarczą. Zwłaszcza taką, która przez lockdown odnotowała spore straty.

Także ci, którzy w związku z pandemią, musieli zmienić pracę i nie mają dużego stażu, spotkają się z odmową. Również osoby, które nie zgromadziły 20% wkładu własnego, mogą liczyć się z tym, że nie otrzymają kredytu hipotecznego, choć wcześniej były banki, które dawały wsparcie finansowe przy wkładzie na 10%.

Oczywiście z biegiem czasu, w związku z luzowaniem obostrzeń i poprawą sytuacji gospodarczej, moneta może się odwrócić na korzyść kredytobiorców, jednak póki co warto wiedzieć, że może być znacznie trudniej. Zwłaszcza osobom na samozatrudnieniu.

Kiepska praca a szansa na kredyt. Jak dostać kredyt przy niskich zarobkach?

0
kredyt

Niestety, niskie zarobki są codziennością wielu z nas. Mogą one znacząco utrudniać życie, a także uniemożliwiać zaciągniecie bankowych zobowiązań. Sprawdź jak dostać kredyt przy niskich zarobkach, gdyż z naszymi poradami będzie to możliwe!

Czy można otrzymać kredyt hipoteczny przy niskich zarobkach?

Pytania o to czy można uzyskać kredyt hipoteczny przy niskich zarobkach to jedno z najczęstszych zapytań. Jest on wielotysięcznym zobowiązaniem na długie lata. Rozważając możliwą do uzyskania maksymalną kwotę kredytu, należy swoje miesięczne dochody pomnożyć razy 80. W związku z cechami tego zobowiązania banki bardzo ostrożnie podchodzą do jego udzielania. Informacje o tym, jak starać się o kredyt hipoteczny kiedy masz niskie zarobki (top-kredyty.pl) można uzyskać w sieci, a także podczas rozmowy z przedstawicielem banku lub pośrednikiem kredytowym. Warto jednak wiedzieć, że istnieją bardzo małe szanse na uzyskanie takiego kredytu w przypadku zarobków kształtujących się na poziomie minimalnej krajowej. Aby zwiększyć swoje możliwości na uzyskanie finansowania na zakup domu lub mieszkania, warto zastosować się do poniższych porad, które związane są ze zwiększeniem zdolności kredytowej. Niezwykle praktyczne w tej kwestii może być wspólne zaciągnięcie kredytu z drugą osobą. Dodatkowo warto pamiętać, że w przypadku kredytu hipotecznego dla banku niezwykle ważny jest wkład własny (zazwyczaj konieczne jest wpłacenie minimum 10% – 20% kredytowanej kwoty) oraz zabezpieczenie kredytu. Najczęstszymi formami są hipoteka, czyli ograniczone prawo właściciela do zarządzania nieruchomością zapisana w księdze wieczystej oraz ubezpieczenie kredytu, który zostanie spłacony przez towarzystwo ubezpieczeniowe w przypadku śmierci kredytobiorcy, utraty przez niego pracy lub trwałego uszczerbku na zdrowiu, który skutkować będzie brakiem możliwości spłaty zobowiązania.

Jak zwiększyć wiarygodność kredytową przy niskiej pensji?

Aby móc pozytywnie wpłynąć na swoją wiarygodność kredytową, a przy tym zwiększyć swoje szanse na uzyskanie kredytu gotówkowego, warto podjąć kilka kroków. Pierwszym z nich powinna być jak najszybsza spłata zobowiązań, takich jak: karty kredytowe czy raty za sprzęty, a także pozostałe do spłaty raty innych kredytów oraz pożyczek. Dobrym pomysłem może być także obniżenie kosztów życia, poprzez zrezygnowanie ze zbędnych wydatków, które wpływają negatywnie na wiarygodność kredytową. Warto wiedzieć, ze oprócz zarobków banki bardzo dużą uwagę zwracają na rodzaj umowy zatrudnienia, jaką posiada potencjalny kredytobiorca, dlatego warto negocjować z szefem zmianę warunków na korzystniejsze. Można rozważyć także wspólne zaciągnięcie zobowiązania np. ze współmałżonkiem czy rodzeństwem. W takiej sytuacji bank sumuje dochody, a co za tym idzie, zwiększa się zdolność kredytowa. Należy pamiętać, że istnieją większe szanse na zaciągnięcie kredytu w niższej kwocie oraz przy maksymalnym wydłużeniu czasu jego spłaty, co przełoży się na niższe miesięczne raty.

Czym jest wiarygodność kredytowa i co na nią wpływa?

Pojęcie wiarygodności kredytowej pojawiło się w naszym tekście kilka razy. Czy tak właściwie jest? To bankowa ocena potencjalnego kredytobiorcy pod kątem jego możliwości spłaty zaciągniętego zobowiązania. Przy jej obliczaniu uwzględnia się m.in.:

 • dochody,
 • rodzaj umowy zatrudnienia,
 • wiek,
 • stan cywilny,
 • miesięczne wydatki,
 • aktualne zobowiązania,
 • historię kredytową.

Na podstawie oceny wiarygodności kredytowej banki bardzo często opierają wydanie pozytywnej lub negatywnej decyzji kredytowej względem konkretnego potencjalnego kredytobiorcy. Znając te kryteria, nawet przy niskich zarobkach, można poprawić swój potencjał kredytowy.

Problemy finansowe firmy – jak sobie z nimi radzić?

0
Problemy finansowe firmy

Wielu przedsiębiorców boryka się z problemami dotyczącymi płynności finansowej w firmie. Dotyka to przede wszystkim małych i średnich przedsiębiorców, którzy są w dużej mierze uzależnieni od klientów niejednokrotnie zalegających z regulowaniem należności za wystawiane faktury. Problemem są też bardzo często wysokie koszty prowadzenia działalności gospodarczej, zdarzają się również błędy w oszacowaniu kosztów zleceń. Niezależnie jednak od przyczyny, najważniejsze jest znalezienie właściwego wyjścia z trudnej sytuacji finansowej.

Kredyty, pożyczki, dofinansowania… Jak radzić sobie z problemami finansowymi?

Oferty banków są w dużej mierze skierowane właśnie do firm. Wielu przedsiębiorców decyduje się na wzięcie kredytu obrotowego, który pomaga w utrzymaniu płynności finansowej. Inne popularne rozwiązania to kredyt inwestycyjny, hipoteczny lub kredyt na rachunku bieżącym. Alternatywą dla kredytów bankowych są pożyczki udzielane firmom przez parabanki. Bardziej szczegółowo pożyczki, kredyty dla firm opisują blogi finansowe, np. dobrapozyczka24.pl.

Poza kredytami i pożyczkami można również szukać wsparcia finansowego swojej firmy w dotacjach unijnych oraz dofinansowaniach z urzędu pracy. Początkujący przedsiębiorcy mogą również znaleźć pomoc w inkubatorach przedsiębiorczości, ponadto niektóre gminy posiadają lokalny fundusz pożyczkowy, który związany jest z projektem „Samorządowa Polska”.

eFaktoring lekiem na zaburzoną płynność finansową firmy

Wystawianie faktur z odroczonym terminem płatności jest w dalszym ciągu często spotykane i w wielu przypadkach nie wpływa negatywnie na kondycję finansową przedsiębiorstwa. Problemy zaczynają się wtedy, gdy kontrahenci zaczynają przeciągać termin zapłaty, a firmie zaczyna brakować gotówki na uregulowanie własnych zobowiązań. Problem ten dotyczy zwłaszcza firm z takich branż, jak budowlanka, transport, czy usługi. Warto również brać pod uwagę ryzyka związane z pandemią koronawirusa, które bardzo często utrudniają życie przedsiębiorcom.

Część przedsiębiorców szuka rozwiązania w pożyczkach i kredytach, warto jednak rozważyć współpracę z firmą, która udziela finansowania. Działa to w ten sposób, że przedsiębiorca przekazuje faktorowi (firmie udzielającej finansowania) faktury z odroczonym terminem płatności, a ten wypłaca znajdującą się na niej należność. W ten sposób przedsiębiorca nie musi martwić się ściąganiem należności z ewentualnych dłużników, gdyż otrzymuje zapłatę za wykonaną pracę niemal natychmiast, a reszta jest sprawą faktora.

Jakie wymagania musi spełnić firma, żeby dostać kredyt?

Przedsiębiorcy muszą liczyć się z tym, że banki mają wobec nich bardzo wysokie wymagania, jeśli chodzi o przyznawanie kredytów. Poważną przeszkodą w uzyskaniu pieniędzy z banku są zaległości w ZUS-ie i Urzędzie Skarbowym. Bardzo ważne jest również wykazanie zysków za poprzedni rok działalności. Biorąc to pod uwagę, staranie się o kredyt w momencie pojawienia się trudności finansowych jest bardzo ryzykowne.

Jak pożyczyć gotówkę przez internet i bez dodatkowego ryzyka?

0
Jak pożyczyć gotówkę przez internet

W ciągu ostatnich kilku lat, rynek pożyczek internetowych znacząco się rozwinął. Aktualnie nie spotkamy już drogich w spłacie ofert pożyczek, których koszty odstraszałyby klienta. Ponadto pożyczenie pieniędzy przez internet stało się jeszcze wygodniejsze i rzadko kiedy wiąże się ze skomplikowanymi formalnościami.

Szukając dodatkowej gotówki przez internet nadal mamy do dyspozycji zarówno oferty banków, jak również firm z sektora pozabankowego. Różnica kosztów pomiędzy tego rodzaju pożyczkami, nie jest już tak drastyczna, jak miało to miejsce jeszcze przed kilkoma laty. Tym bardziej, jeśli poszukamy niedużej pożyczki w wysokości do 10 000 zł.

Na co zwrócić uwagę pożyczając przez internet?

W pierwszej kolejności powinniśmy sprawdzić źródło, za pośrednictwem którego zamierzamy pożyczyć pieniądze. Opinie na temat poszczególnych ofert banków, czy konkretnych firm pożyczkowych bez większego trudu znajdziemy w internecie. Możemy również skorzystać z gotowych rozwiązań takich jak portal GoPozyczka.pl. A więc portalu, który na swoich łamach prezentuje oferty wyłącznie sprawdzonych rzetelnych firm pożyczkowych. Dzięki temu unikamy potencjalnego ryzyka pożczyenia pieniądze w nie uczciwej firmie.

Kolejna ważna rzecz, na którą również powinniśmy zwrócić uwagę to oczywiście również koszty pożyczki. Większość instytucji finansowych, udzielających pożyczki przez internet umożliwia weryfikację kosztów jeszcze przed złożeniem wniosku o pożyczkę. Umożliwiają to kalkulatory pożyczkowe, które są na zamieszczone na stronach internetowych poszczególnych banków czy firm udzielających finansowanie. Wskazując odpowiednią kwotę kredytu lub pożyczki oraz okres jej spłaty, jesteśmy w stanie w prosty sposób zweryfikować jej koszt. Możemy w ten sposób poznać zarówno wysokość raty miesięcznej pożyczki, jak również wszelkie dodatkowe koszty w postaci odsetek czy prowizji.

Posiadając takie dane, możemy dokonać porównania kosztów w poszczególnych instytucjach. Na tej podstawie możemy samodzielnie dokonać wyboru najkorzystniejszej oferty finansowej.

Pożyczaj bez dodatkowych zaświadczeń i skomplikowanych formalności

W przeciwieństwie do tradycyjnych pożyczek, udzielanych w placówkach bankowych, proces udzielenia pożyczki online jest znacznie mniej skomplikowany. Przede wszystkim wszystkie formalności jesteśmy w stanie załatwić bez wychodzenia z domu. Cała procedura opiera się na poprawnym wypełnieniu wniosku, a następnie przejściu przez proces weryfikacyjny. Do tego celu wykorzystywany jest telefon i rachunek bankowy.

Do uzyskania pożyczki drogą internetową niezbędny jest dowód tożsamości. Musimy mieć na uwadze, że duża część banków oraz firm udzielających pożyczek w taki sposób, wymaga przesłania  obustronnego skanu tego dokumentu. Możemy go wykonać z pomocą skanera, jeśli go posiadamy, lub za pomocą wbudowanego aparatu w naszym smartfonie.

Na ogół, instytucje finansowe udzielające kredyt online czy pożyczki przez internet nie wymagają od klienta, przesyłania dodatkowych zaświadczać o zatrudnieniu czy dochodach. Bardzo często natomiast, zamiast takiego dokumentu, wymagane jest dostarczenie wyciągu z rachunku bankowego. Jest to jednak o tyle wygodne dla klienta starającego się o uzyskanie pożyczki, że dokument ten, jest on w stanie pobrać w pełni samodzielnie. Wystarczy w tym celu zalogować się na rachunek bankowy przez internet, a następne pobrać wyciąg z zakładki Historia konta w formie pliku pdf.

Pożyczki krótkoterminowe – czy również są opłacalne?

Poza tradycyjnymi ofertami pożyczek, udzielanych ze spłatą w ratach miesięcznych, bardzo często możemy natknąć się na oferty krótkoterminowe. Mamy tutaj na myśli popularne chwilówki onlinehttps://www.gopozyczka.pl/pozyczki/chwilowki-online/, których okres spłaty bardzo często wynosi nie więcej jak 30 dni. Tego rodzaju propozycje może nie są ofertami, które należy omijać szerokim, ze względu na wyższe koszty w skali roku. Są to po prostu oferty, z których powinny korzystać wyłącznie te osoby, które mają możliwość jednorazowej spłaty pożyczki w ustalonym terminie 30 czy 45 dni.

Jeżeli już zdecydujemy się na tego typu ofertę, zdecydowanie warto przyjrzeć się ofertom promocyjnym, które dosyć często pojawiają się na tym rynku. Dzięki nim pierwszą pożyczkę uzyskujemy całkowicie za darmo i bez ponoszenia dodatkowych kosztów i prowizji. Spłacamy wyłącznie samo saldo pożyczki, którą wcześniej zdecydowaliśmy się zaciągnąć.

Płatności odroczone – gdzie z nich skorzystać?

0
Płatności odroczone

Płatności odroczone zyskują w Polsce coraz większą popularność, a przedsiębiorcy, którzy posiadają w swojej ofercie wybór takiej opcji, mogą zyskać wielu zadowolonych klientów. Wybór płatności odroczonych wprowadzony został do oferty przez trzy największe systemy płatności na rynku.

Czym jest płatność odroczona?

Płatność odroczona to wśród płatności online bardzo korzystna opcja, która pozwala klientom na zakup towarów lub usług online, bez natychmiastowego ponoszenia kosztów. W praktyce oznacza to, że klient dostaje swoje zamówienie, jednak płatność za transakcje zostaje odroczona od 21 do nawet 30 dni. Za granicą jest to bardzo popularna forma zapłaty, jednak mimo że w Polsce dopiero zyskuje sławę, już ma wielu zwolenników. Takie zakupy stają się wygodniejsze dla klientów. Mogą oni błyskawicznie otrzymać to, na czym im zależy, bez wychodzenia z domu, a zapłacić za rzeczy później. Jest to przydatne w momencie, gdy użytkownik bardzo potrzebuje danego produktu lub usługi, ale pieniądze na koncie będzie miał, np. dopiero po wypłacie.

Jak skorzystać z płatności odroczonej?

Aby móc skorzystać z płatności odroczonej, użytkownik musi przede wszystkim posiadać konto w serwisie wybranego systemu płatności. Są to: Przelewy24, Dotpay czy PayU. Na koncie musi także być aktywna wybrana usługa deferred payment. Po założeniu konta i aktywacji usługi, klient może zrobić zakupy w wybranym sklepie internetowym, a w metodzie płatności wybrać „kupuj teraz”. Następnie system zweryfikuje klienta przez proces logowania, po pozytywnej decyzji podjętej przez ten system, na konto sklepu wpłyną pieniądze za towar, który od razu zostanie wysłany. Klient zyska dzięki temu czas na uregulowanie płatności z dostawcą usługi, która będzie odroczona o wybrany czas. Dodatkowo klient może w tym czasie zrezygnować z towaru i zwrócić go do sklepu, a ten zwróci środki bezpośrednio dostawcy usługi płatności odroczonej. Takie rozwiązanie zachęca do korzystania z promocji, które w innym terminie będą niedostępne i jest na rękę zarówno kupującemu, jak i sprzedającemu.

Jak oszczędzać? Jak zacząć, jakie nawyki warto wypracować?

0
Jak oszczędzać

Umiejętność świadomego rozporządzania swoimi pieniędzmi jest niezwykle cenna. Rozsądne podejście do wydatków pomaga w oszczędzaniu. Nie jest prawdą, że trzeba dużo zarabiać, aby móc oszczędzać. Kluczem do sukcesu są tutaj właściwe nawyki, które można wypracować niezależnie od tego, ile mamy lat i jak duża wypłata spływa co miesiąc na nasze konto. Oszczędzanie nie musi też oznaczać samych wyrzeczeń. W naszym artykule znajdziesz kilka prostych sposobów na to, by zacząć budować swoją poduszkę finansową.

Jak oszczędzać?

Zacznijmy od tego, że sposobów na oszczędzanie jest naprawdę wiele, dlatego osoby szczególnie zainteresowane tym tematem powinny sięgnąć do różnych publikacji na ten temat. Ciekawych rad udzielają blogerzy poruszający różne zagadnienia związane z finansami, jak zacząć oszczędzać pieniądze podpowie Ci też artykuł na pogotowie-kredytowe.pl.

Jest kilka żelaznych zasad, których należy się trzymać, chcąc zaoszczędzić jakąkolwiek sumę. Jasne jest, że osoby zarabiające więcej osiągną swój cel znacznie szybciej niż te, których zarobki są niskie. Nie należy się jednak zrażać, gdyż odłożone pieniądze, nawet jeśli jest to niewielka suma, mogą pomóc nam się wzbogacić, to jednak temat na inny artykuł.

Jakie nawyki warto wypracować, żeby zacząć oszczędzać?

Podstawą oszczędzania jest kontrola swoich wydatków. Pierwszym nawykiem, który należy zatem wypracować, jest notowanie wydatków i przeprowadzanie ich analizy. Można notować swoje wydatki w specjalnie do tego celu przeznaczonym zeszycie, można zbierać paragony lub używać stworzonej w tym celu aplikacji na telefon (których jest przynajmniej kilka). Dzięki informacji na temat wydatków możemy w prosty sposób sprawdzić, na co najwięcej wydajemy i czy istnieje możliwość redukcji jakiejś części. Być może tańszym rozwiązaniem okaże się samodzielne gotowanie, niż kupowanie gotowych dań. Paradoksalnie często zdarza się, że proste i zdrowe posiłki, które można łatwo przyrządzić w domu, są tańsze od wysoko przetworzonych i tym samym niezdrowych przekąsek, czy dań. Bardzo pomocne jest również robienie listy zakupów przed pójściem do sklepu i planowanie posiłków na kilka dni do przodu.

Drugim krokiem jest właśnie szukanie oszczędności. Być może warto zmienić dostawcę internetu na takiego, który ma tańszą ofertę? To samo tyczy się operatora telefonii komórkowej.

Co robić z zaoszczędzonymi pieniędzmi?

Gdy już podliczymy wszystkie wydatki i odejmiemy je od kwoty miesięcznych dochodów, dowiemy się, czy zostaje nam jakaś wolna suma. Jeśli tak, to najlepszym rozwiązaniem jest przelanie jej na konto oszczędnościowe, gdyż w przeciwnym wypadku istnieje spore ryzyko, że zwyczajnie ją wydamy. To, na co przeznaczymy zaoszczędzone pieniądze, jest sprawą totalnie indywidualną. Ważne, aby starać się mieć zawsze coś na tak zwaną „czarną godzinę”. Z czasem oszczędzanie powinno być dla nas coraz łatwiejsze. Już samo kontrolowanie wydatków może spowodować, że rozważniej będziemy podejmować decyzje zakupowe.

Jak poprawić zdolność kredytową? Praca po godzinach to nie jedyne rozwiązanie!

0
zdolność kredytowa

Starając się o kredyt w banku, bardzo istotne jest zwrócenie uwagi na to, jaką zdolność kredytową się posiada. Wpływa ona na to, ile pieniędzy realnie można pożyczyć i to, czy w ogóle nasz wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony. Jak można zwiększyć swoje możliwości?

Czym jest zdolność kredytowa?

Mówiąc krótko, zdolność kredytowa, to realne możliwości posiadane przez kredytobiorcę do spłaty wziętego zobowiązania. To oznacza, że posiada on wystarczające dochody, zezwalające na regulowanie swoich należności, bez zbytniego obciążenia budżetu. Banki, sprawdzając zdolność kredytową danej osoby, bierze najczęściej pod uwagę to, ile się zarabia, a także co jest źródłem dochodu – jaki typ umowy. Jak wiadomo, najlepiej sprawdza się umowa na czas nieokreślony. Czasem, zwłaszcza przy kredytach hipotecznych, weryfikuje się też miesięczne wydatki – ile kosztuje utrzymanie domu, ile wynoszą opłaty rachunków i ile z tego jeszcze zostaje. Na zdolność kredytową ma też wpływ posiadanie innych zobowiązań finansowych czy długi.

Jak poprawić zdolność kredytową?

Chcesz wziąć kredyt, ale nie wiesz, czy twoja zdolność kredytowa jest wystarczająca? Najlepiej byłoby dokonać prostych obliczeń i sprawdzić, jakie są nasze dochody i wydatki, a potem policzyć ile z tego nam zostaje. Może pomóc nam to w zrozumieniu, czy stać nas na spłatę raty kredytu. Jeżeli obawiamy się, że może nam jednak nie wystarczyć, trzeba byłoby pomyśleć o tym, co zrobić, by zwiększyć nasze możliwości. Wiele propozycji i podpowiedzi można znaleźć w sieci, a choćby praca po godzinach czy dorywcza to jedna z opcji. To, jak poprawić zdolność kredytową radzi też Kredyt Pod Hipotekę, wymieniając kilka rozwiązań. Warto przyjrzeć się bliżej tym, które mogą nam realnie pomóc.

Wyższe zarobki i podwyżka w pracy

Może moment, w którym chcemy wziąć kredyt, jest tym, kiedy warto udać się po podwyżkę w pracy? Czasem nawet zastrzyk kilkuset złotych więcej może naprawdę poprawić naszą sytuację finansową i tym samym pomóc w uzyskaniu pozytywnej odpowiedni na wniosek kredytowy, na takich warunkach, jakie nas interesują. Czasem oczywiście jest to niemożliwe i na przykład wiele osób po prostu pracuje po godzinach, by dostać dodatkowe pieniądze.

Dodatkowe źródło dochodu

Jeżeli zmiana firmy, praca po godzinach czy podwyżka odpadają, można jeszcze pomyśleć po prostu o dodatkowej formie zarobkowania. Lista prac dorywczych jest stosunkowo długa i z powodzeniem można się tym zająć nawet po godzinach czy w weekendy. Nie uzyska się w ten sposób dużych pieniędzy, ale z pewnością będzie się miało nieco większe dochody.

Wzięcie kredytu we dwoje

Inną opcją jest także wzięcie kredytu wspólnie z inną osobą – współmałżonkiem lub członkiem rodziny. Wówczas zdolność kredytowa obu osób będzie się sumować, a tym samym będzie znacznie wyższa niż gdyby o kredyt ubiegać się samodzielnie. Nie bez powodu kredyty, zwłaszcza hipoteczne bierze się we dwoje – ma się wówczas większe szanse i lepszą zdolność.

Pozbądź się wszystkich zadłużeń i zobowiązań

Niestety jednym z często spotykanych przeszkód, które blokują dostęp do kredytu, jest posiadanie innych zobowiązań finansowych – kredytów, pożyczek. Zanim udamy się do banku, warto zadbać o to, by się ich pozbyć jak najszybciej. Wówczas nasze miesięczne wydatki zmaleją i jednocześnie poprawi się historia kredytowa, ponieważ bank będzie widział, że dana osoba jest rzetelna i wszystko płaci w terminie. Przy tej okazji dobrze też pozbyć się kart kredytowych, one też negatywnie wpływają na ocenę zdolności.

Program do faktur i Internetowe biuro rachunkowe w jednym – poznaj Taxon

0
Program do faktur i Internetowe biuro rachunkowe w jednym

Spora część przedsiębiorców zwraca się do zewnętrznych biur rachunkowych w celu lepszego zarządzania księgowością firmową. Coraz większa liczba osób poszukuje również rozwiązania na łatwiejsze i szybsze wystawianie faktur. Odpowiedzią na potrzeby takich przedsiębiorców jest Taxon – poznaj aplikację bliżej i zobacz, dlaczego warto z niej skorzystać już dziś.

Spora liczba faktur? Spory problem

Będąc przedsiębiorcą, musisz liczyć się przede wszystkim z koniecznością wystawiania faktur – niezależnie od tego, czy prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, czy większą firmę, w której jesteś wspólnikiem. Samo przygotowanie dokumentu nie jest samo w sobie wyzwaniem i nie sprawia problemu, gdy takich sztuk jest kilka w ciągu miejsca. Inaczej sprawa wygląda przy większej liczbie faktur – wystawienie kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu dokumentów jest zajęciem czasochłonnym i żmudnym.

Program do faktur Taxon – narzędzie do sprawnego wystawiania faktur

Jak sobie poradzić z fakturami w firmie? Najlepiej przez wybranie nowoczesnego rozwiązania. Czymś takim jest Taxon, czyli darmowy program do faktur, który został stworzony z myślą o przedsiębiorcach ceniących sobie wygodę i czas. Narzędzie pozwala w krótkim czasie wygenerować fakturę za pomocą jednego kliknięcia – wystarczy wejść w odpowiednie okno, uzupełnić dane i zapisać dokument, który jest gotowy do przesłania w kilka minut.

Dlaczego Taxon? Poznaj zalety aplikacji do fakturowania

Dlaczego właśnie Taxon? Przede wszystkim ze względu na nieograniczone możliwości, a także szereg funkcji ułatwiających fakturowanie (i nie tylko). O wszystkich zaletach przeczytasz poniżej.

 

 • Szybkie i wygodne wystawianie faktur z dowolnego miejsca – do przygotowania dokumentu wystarczy dostęp do Internetu. Fakturę możesz przygotować za pomocą kliknięcia tak naprawdę z każdego miejsca na ziemi. Jest to szczególnie wygodne dla osób przebywających poza firmą i miejscem zamieszkania.
 • Obsługa faktur krajowych i zagranicznych – dzięki Taxon szybko wystawisz faktury zarówno dla polskich, jak i zagranicznych kontrahentów. Wszystkie dane są zaciągane z GUS.
 • Prostota obsługi – Taxon posiada bardzo czytelny interfejs oraz odpowiednio pogrupowane opcje, dzięki czemu jest bardzo wygodny w obsłudze już podczas pierwszego uruchomienia.
 • Bezpieczeństwo danych – cały obieg dokumentów firmowych jest odpowiednio zabezpieczony przez aplikację, co minimalizuje ryzyko wycieku danych.

 

Zarządzanie księgowością w firmie – Taxon to również Twoje biuro rachunkowe

Taxon oprócz podstawowej funkcji, jaką jest fakturowanie, posiada również inne opcje czyniące z aplikacji kompleksowy program księgowy do Twojej firmy. Można rzec, że oprogramowanie to nowoczesne, w pełni elastyczne internetowe biuro rachunkowe. Taxon posiada wbudowany moduł umożliwiający kontakt z księgowym o każdej porze i z każdego miejsca. Stała komunikacja sprawia, że sprawy księgowe nie będą Cię stresować, a nawet najmniejsze wątpliwości zostaną rozwiane w kilka chwil – szybko, wygodnie i bezpiecznie.

Aplikację Taxon możesz pobrać z Google Play i App Store lub skorzystać z wersji na przeglądarkę.