Gdzie szukać informacji o kredytach hipotecznych? Porównywarki, blogi o finansach, co jeszcze?

0
1444
blogi o finansach

Kredyty hipoteczne stanowią najczęstsze źródło finansowania zakupu domu, mieszkania czy działki, a także ich remontów. Ważne jest, aby wybrać zobowiązanie rozsądnie oraz by jego spłata była możliwa przez cały czas trwania umowy. Gdzie szukać informacji o kredytach hipotecznych, żeby nie popaść w problemy finansowe?

Porównywarki i kalkulatory w sieci

Pierwszymi z niezwykle praktycznych i przydatnych narzędzi do zdobycia wiedzy o kredytach hipotecznych są porównywarki oraz kalkulatory kredytowe. Pozwalają one na sprawdzenie rankingu dostępnych aktualnie ofert na podstawie danych reprezentatywnych (porównywarki) lub podanych przez potencjalnego kredytobiorcę (kalkulatory). W niezwykle łatwy sposób kredyty hipoteczne porównasz na www.finansierra.pl, gdzie znajdują się praktyczne informacje dotyczące prowizji, oprocentowania oraz raty danego kredytu. Dodatkowo można sprawdzić, jak bardzo popularna jest dana oferta, dzięki informacji ile osób wybrało kredyt hipoteczny w danej instytucji. Ranking budowany jest na bazie danych wprowadzanych przez odwiedzającego witrynę.

Blogi finansowe, podcasty, materiały wideo

Internet może być znakomitym źródłem wiedzy na temat kredytów hipotecznych, należy jednak pamiętać, aby wybierać wiarygodne miejsca. Do najpopularniejszych należą blogi finansowe, czyli strony osób posiadających ogromną wiedzę na temat finansów, które chcą się nią dzielić z szerokim gronem odbiorców. Zazwyczaj w bardzo prostych słowach wyjaśniono tam najbardziej skomplikowane kredytowe kwestie. Niektórzy z twórców decydują się także na produkcję własnych podcastów oraz materiałów wideo związanych z tematyką finansów, w tym kredytów hipotecznych. Warto wybrać blogera posiadającego długoletnie doświadczenie w branży oraz czerpać wiedzę z jego najnowszych materiałów. Pamiętajmy, że przepisy związane z kredytami hipotecznymi, a co za tym idzie, wpisy blogerów finansowych mogą się zdezaktualizować.

Czasopisma finansowe

Warto podkreślić, że Internet nie musi być jedynym źródłem informacji na tematy kredytów hipotecznych. Warto sięgać po branżowe czasopisma np. miesięczniki, które poruszają tematykę finansów. Znaleźć można tam wiele ciekawych artykułów związanych z kredytami hipotecznymi, ułatwiających wybór konkretnego produktu czy wskazujących na potencjalne błędy przyszłego kredytobiorcy. Zazwyczaj tworzone są one przez osoby z branży, które posiadają rzetelną i aktualną wiedzę na temat gospodarki czy finansów. Dla wszystkich fanów czerpania wiedzy z Internetu mamy bardzo dobrą wiadomość! Wiele czasopism funkcjonuje także online. Zapoznać można się tam nie tylko z artykułami z najnowszego i starszych wydań czasopisma, ale i dodatkowymi materiałami oraz komentarzami czytelników.

Akty prawne

Udzielanie kredytów hipotecznych w Polsce wymaga od banków przestrzegania określonych reguł prawnych. Do najważniejszych zaliczana jest Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. Prawo bankowe wraz z późniejszymi zmianami. Znaleźć można tam informacje związane z: hipoteką, jej ustanowieniem, wpisem do księgi wieczystej, jej przeniesieniem oraz tajemnicą bankową odnośnie do udzielania tego typu zobowiązań. Dodatkowym źródłem rzetelnej wiedzy na temat kredytów hipotecznych jest Ustawa z dnia 23 marca 2017 r. o kredycie hipotecznym oraz o nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami. Określono w niej szczegółowe informacje związane z trybem oraz zasadami zawierania umów o kredyt hipoteczny pomiędzy bankiem a kredytobiorcą, prawa i obowiązki instytucji, która udziela zobowiązania oraz konsumenta, skutki uchybień dokonanych przez instytucje kredytowe, a także zasady sprawowania nadzoru nad agentami oraz pośrednikami kredytowymi trudniącymi się kredytami hipotecznymi. Dzięki zapoznaniu się z wiedzą zawartą w aktach prawnych możliwe będzie jeszcze lepsze przygotowanie się do negocjacji oraz popisania umowy z bankiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here