Kredyt, a może pożyczka? Na jakie finansowanie mam szansę?

0
1298

W codziennym życiu pojęcia kredyt i pożyczka używane są zamiennie. Jeśli naszym celem jest nazwanie działania, które podejmujemy nic nie stoi ku temu na przeszkodzenie. Aby powiedzieć, że ktoś użycza nam środki, które w późniejszym okresie będziemy musieli zwrócić, możemy posługiwać oba tymi pojęciami zamiennie. Jednakże w momencie kiedy to chcemy się posłużyć tymi pojęciami w znaczeniu prawnym, czy bardziej formalnym, musimy wiedzieć, iż nie są one tożsame. Czym więc się różnią?

Gdzie udać się po kredyt, a gdzie po pożyczkę?

Przede wszystkim podział na kredyt i pożyczkę należy rozpatrzyć z punktu widzenia tego, kto może   nam ich udzielić. W tym momencie pojęcie kredytu będzie zastrzeżone jedynie dla banku bądź SKOK-u. Oznacza to, że kredytu może udzielić nam jedynie bank bądź SKOK. Z kolei o pożyczkę możemy starać się także w instytucji pozabankowej, a nawet u osoby prywatnej. To chyba najczęściej stosowany podział, który pozwala znacząco oddzielić kredyt od pożyczki. Oczywiście to nie wszystko, czym te produkty się od siebie różnią.

Czy dostanę kredyt?

Każdorazowo, gdy decydujemy się na złożenie wniosku o kredyt w banku https://splatapozyczek.pl/kredyt-gotowkowy/ musimy być świadomi, że zweryfikowana zostanie nasza zdolność kredytowa. W ten sposób bowiem bank sprawdza naszą zdolność do spłaty, a mówiąc bardziej potocznie, weryfikuje czy stać nas na kredyt, o który wnioskujemy. Banki udzielając finansowania na postawie przepisów prawa bankowego są po prostu do tego zobowiązane. Możemy więc być pewni, że zawsze zostaną sprawdzone nasze dochody, wydatki, zobowiązania, a także historia kredytowa. Im niższa zdolność kredytowa tym mniejsze szanse na kredyt w banku. Dlatego jeśli tylko towarzyszą nam jakieś obawy, warto skonsultować się z pośrednikiem kredytowym, który w naszym imieniu może prowadzić negocjacje z osobą decyzyjną w banku. To znacząco zwiększa szanse nie tylko na sam kredyt, ale także na dużo lepsze warunki finansowania.

Dla kogo lepsza będzie pożyczka?

Oczywiście nikt nie twierdzi, że pożyczki są złe. Również w instytucjach pozabankowych można bowiem trafić na dobre oferty. Czasami może okazać się, że kredyt bankowy jest dla nas nieosiągalny. Przykładowo, bank nie akceptuje wszystkich źródeł dochodu i tej sytuacji nie przeskoczymy, a naszą jedyną opcją na dodatkowe środki będzie firma pożyczkowa. Musimy liczyć się jednak z tym, że takie finansowanie jest, co do zasady, droższe niż kredyty. Dlatego nie rezygnujmy tak łatwo i skontaktujmy się z dobrym doradcą, który znajdzie rozwiązanie idealne dopasowane do naszych potrzeb, czy to w banku czy instytucji pożyczkowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here