Wirtualne biuro – czy to dobre rozwiązanie?

0
695
Wirtualne biuro

W dzisiejszych czasach wiele osób decyduje się na porzucenie swojej pracy na etat i otwarcie własnej działalności gospodarczej. Decyzja ta jest bardzo dobra, ale musimy mieć świadomość, że wiąże się z pewną inwestycją. Na początku musimy mieć wolno budżet. Okazuje się jednak, że na rynku znajdziemy takie rozwiązania, które pomogą nam ograniczyć wydatki do absolutnego minimum. Takim rozwiązaniem jest biuro wirtualne.

Alternatywa dla wynajmowana lokalu

Według obowiązującego prawa, każda firma musi mieć obowiązkowo swoją siedzibę. Adres jest potrzebny do rejestracji firmy. Pamiętajmy także o tym, że możemy firmę zarejestrować na swoim adresie domowym. Jednak nie zawsze jest to możliwe. Czasami wynajmujemy mieszkanie. W takiej sytuacji jest wymagana zgoda właściciela. Nie każdy z nas chce ujawniać swój jakby nie było domowy adres kontrahentom. Nie chcemy przyjmować także gości biznesowych w swoim mieszkaniu, gdzie biegają dzieci i pies.

Czy jedynym rozwiązaniem jest wynajem lokalu, co w dużych miastach jest naprawdę sporym kosztem? Absolutnie nie. Możemy skorzystać z opcji jaką jest wirtualne biuro. Biuro wirtualne Warszawa to koszt od kilkudziesięciu złotych miesięcznie, a korzyści naprawdę niezliczone. Sprawdźmy to.

Czym jest biuro wirtualne?

Biuro wirtualne jest rozwiązaniem w naszym kraju relatywnie nowym. Polega na tym, że w zamian za opłacanie miesięcznego abonamentu otrzymujemy adres do rejestracji firmy, który jest jednocześnie adresem naszej firmy. Jest to realny adres. Co więcej, są to najczęściej bardzo prestiżowe adresy w centrach dużych miast. Najwięcej wirtualnych biur funkcjonuje w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku, Gdyni, Poznaniu, czy też w Katowicach.

Jednak biuro wirtualne, to nie tylko adres. Mamy możliwość skorzystania z pakietu administracyjnego. W każdym biurze wirtualnym jest recepcja, na której pracują pracownicy, którzy mogą również współpracować z nami. Mogą odbierać naszą korespondencję, telefony, skanować dokumenty i przesyłać nam na maila.

Co więcej w siedzibie biur wirtualnych mamy możliwość wynajmu salki konferencyjnej, miejsca do pracy z biurkiem i komputerem, czy też większej sali, na której możemy zorganizować większe wydarzenie, jak na przykład debata, duża konferencja, czy też inny ważny event. Możemy także liczyć na pomoc pracowników. Tego rodzaju opcje są dodatkowo płatne. Jednak zaznaczamy, że nie jest to spory wydatek. Porównując ceny ze standardowym wynajmem lokalu są sporą przepaścią.

W związku z powyższym nie ma co dłużej się zastanawiać i zdecydować się na biuro wirtualne. Na pewno jest to dla nas świetna opcja. Wydaje się nam, że opcja ta jest tylko dla wolnych zawodów, ale nic bardziej mylnego. Opcja ta jest naprawdę odpowiednia dla wielu zawodów. Musimy oczywiście sami to ocenić i zdecydować, czy biuro wirtualne jest dla nas opcją wręcz idealną.

Wybór biur wirtualnych na rynku jest naprawdę spory. Wybierzmy takie, które będzie dla nas najbardziej odpowiednie. Na pewno coś ciekawe znajdziemy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here