Zrób sobie przerwę od pracy – wybierz się jesienią na wakacje do Etiopii i poznaj uroki tego kraju

0
1920
Zrób sobie przerwę od pracy - wybierz się jesienią na wakacje do Etiopii i poznaj uroki tego kraju

Prowadzenie własnej firmy jest źródłem dużego stresu, bo od powodzenia przedsięwzięć zależy nasze być albo nie być. Stąd w sytuacji, gdy wszystko dobrze się poukłada i rozdzieli obowiązki pomiędzy współpracowników, warto wybrać się na wakacje, kiedy aura nie sprzyja plażowaniu w Polsce, w cieplejsze rejony świata. Dobrym kierunkiem może być Etiopia.

Turystyka w Etiopii – o czym należy pamiętać?

Podróż do Etiopii trzeba zaplanować rzecz jasna z biurem podróży. Konieczne jest również wykonanie odpowiednio wcześniej pakietu szczepień, które będą chronić przed chorobami tropikalnymi. Oczywiście trzeba posiadać również odpowiednio długo ważny paszport, zwykle pół roku, liczone od momentu wyjazdu.

Turystyka po Etiopii – co warto zobaczyć?

Oczywiście swoją podróż po Etiopii zaczynamy od stolicy Addis Abeba. Tu w Muzeum Narodowym można zobaczyć replikę szkieletu człowieka sprzed 3,4 mln lat. Warto zwiedzić również katedrę św. Trójcy i katedrę św. Jerzego. Warto zobaczyć także pałac cesarza Menelika oraz panoramę miasta ze szczytu góry Entoto. W Bahir Dar warto popłynąć w rejs po jeziorze Tana. Warto również zwiedzić zabytkowe XVII- wieczne miasto Gonder z kompleksem pałacowo-świątynnym. W Lalibelli można podziwiać wykute w skale świątynie, pochodzące nawet z 800 r n.e. W Aksum można zobaczyć kościół św. Marii do którego wstęp mają tylko mężczyźni, a także muzeum Aksum. Szczególną atrakcją pobytu w Etiopii jest możliwość zobaczenia, jak żyje się w różnych plemionach. W Sado można odwiedzić plemię Wolayta. We wsi Chencha również można poznać bliżej życie mieszkańców, a także zobaczyć tradycyjne chaty wyplatane z bambusa i pokryte liśćmi bananowca. Ciekawym przeżyciem może być również wizyta w Turmi u plemienia Hamar, gdzie kobiety do upiększania się używają specjalnej czerwonej glinki, a także w Parku Narodowym Mago u plemienia Mursi, gdzie kobiety ozdabiają wargi krążkami z gliny. W Arba Mirch pozna się z kolei pracę tradycyjnych rzemieślników.

Taka podróż może być prawdziwą przygodą życia, a także pobudzić kreatywność. Z nowymi siłami można wrócić do wykonywanych obowiązków w pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here