Idealnie biuro do pracy to…

6
12344

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że tak naprawdę na efektywność pracy bardzo wpływa miejsce, w którym owa praca się odbywa. Jeżeli nie zapewni się odpowiednich warunków, które będą otaczać Was podczas pracy i nie zadba się o odpowiednią atmosferę, która pozwoli WAm się odpowiednio skoncentrować i spowoduje, że Wasza praca będzie o wiele wydajniejsza to naprawdę istnieje mało prawdopodobieństwo, że będziecie w stanie skutecznie i efektywnie pracować. Miejsce pracy jest kluczowym elementem, który przekłada się na to jakie wyniki przynosi Wasza praca. Powiem tyle, że ja osobiście lekceważyłem to, ale szczerze powiedziawszy odkąd zadbałem o swoje miejsce pracy to moja efektywność pracy poprawiła się o ponad 50 procent! Dlatego zapoznaj się z kilkoma sposobami, które tutaj przedstawiłem ,a zobaczysz, że Ty również będziesz w stanie osiągnąć o wiele lepsze wyniki, których wcześniej byś się zapewne nawet nie spodziewał.

Stałe miejsce pracy. Jest ot kwestia bardzo istotna dla Twojego mózgu. Twój umysł ma tendencję do asocjowania stanu, w którym się znajdujesz w danym miejscu. Nawet jak nie pracujesz to Twój umysł w miejscu pracy będzie bardziej efektywny, niżeli gdybyś nie znajdował się w nim. Dlatego też jeżeli wykonujesz pracę przy biurku to Twój umysł zarejestruje sobie to i będzie kojarzył to jako miejsce, gdzie potrzebna jest praca umysłowa. Jeżeli zaś będziesz również przy nim jeść i robić inne rzeczy to mózg będzie miał problem z tym, aby koncentrować się w tym miejscu. Dlatego powinieneś każdemu miejscu przypisać inną funkcję. Jeżeli jesz to rób to w innym miejscu, które specjalnie będzie do tego przeznaczone. Mózg sam się uczy takich rzeczy i przypisuje sobie konkretne miejsce do konkretnych kategorii, tka aby było mu łatwiej funkcjonować.

Zadbaj o światło. Miejsce pracy potrzebuje dobrego oświetlenia, dlatego też najlepsze co możesz zrobić to uczyć się przy świetle dziennym, jeżeli jednak nie masz takiej możliwości, bo przykładowo ciemno się robi już o 15, to postaraj się zadbać o to, aby sztuczne oświetlenie przypominało te naturalne. Lampka nie powinna rzucać cieni w miejscu Twojej pracy. Jeżeli zaś chodzi o natężenie oświetlenia to powinieneś dobrać je proporcjonalnie od ilości światła, którego potrzebujesz do tego, aby oświetlić miejsce pracy.

Wietrz pomieszczenie. W miejscu pracy nie może być za gorąco, ani zbyt duszno. Postaraj się od czasu do czasu wywietrzyć je. Mózg potrzebuje odpowiedniej ilości tlenu, aby móc dobrze funkcjonować. Człowiek bez tlenu nie jest w stanie żyć, a mózg dobrze pracować.

Zaplanuj dokładnie czas oraz cel. Zanim zaczniesz pracować to powinieneś móc określić ile potrzebujesz czasu do tego, aby wykonać konkretne zadanie. Najlepiej jeżeli podzielisz sobie pracę na kilka części, tak aby móc pomiędzy nimi robić przerwy. Nie rób wszystkiego naraz, ponieważ nie przyniesie Ci to efektywnych rezultatów, a może się okazać, że wszystko się jeszcze pogorszy.

Postaraj się o przerwy. Zapamiętaj sobie, że efektywność Twojej pracy znacznie spada w momencie, gdy upływa około 50-60 minut. W takiej sytuacji powinieneś zrobić sobie przerwę. Pamiętaj, że przerwa nie oznacza siedzenia w tym samym miejscu. Najlepiej jeżeli zrobiłbyś sobie przerwę i odszedł od miejsca pracy. Idź zrób sobie kawę, przejdź się, zaczerpnij świeżego powietrza. Zajmij umysł czymś innym, tak aby nie myśleć tylko i wyłącznie o pracy. Pamiętaj również o tym, że przerwa nie powinna być dłuższa niż 20 minut.

Odpowiednio się przygotuj. Prawda jest taka, że mało kto z nas przygotowuje się do pracy, a jest to jeden z największych błędów jakie można zrobić. Odpowiednie przygotowanie spowoduje, że zwiększymy naszą efektywność pracy. Nie będzie trzeba wstawać od biurka, aby czegoś poszukać. Będziesz siedzieć i robić swoje i to jest najważniejsze. Pamiętaj, że praca wymaga skupienia, dlatego nie mogą Cię rozpraszać takie rzeczy jak potrzeba znalezienia jakichś notatek, które gdzieś sobie zapisałeś. Wszystko musisz mieć pod ręką. Nie lataj wte i we wte, nie poszukuj czegoś. Po prostu usiądź i zacznij działać, a zobaczysz, że efekty takiej pracy będą o wiele lepsze.

6 KOMENTARZE

  1. Obecnie pracuję w dość ciemnym biurze, niestety bardzo mnie to męczy. Wbrew pozorom światło jest bardzo ważne. Kiedy jest szarówka za oknem potrafię smętnie włóczyć się po sieci przez osiem godzin.

  2. Prawda. Niby oczywiste rzeczy piszesz… Dla mnie najważniejszy jest porządek na biurku. Jak mam bałagan to w żaden sposób nie mogę się skupić.

  3. W domu ciężko pracować przy trójce dzieci, która się … panoszy 😉 A w cooworkingowych biurach nei zawsze jest to wszystko o czym piszesz ale da się zorganizować dobrą miejscówkę 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here