Jak mądrze sprzedawać nieruchomości?

0
1406
Jak mądrze sprzedawać nieruchomości?

Wystawiłeś właśnie nieruchomości na sprzedaż Kielce, ale dosłownie nikt nie jest nimi zainteresowany? Przyczyna nie musi tkwić wcale w niskiej atrakcyjności czy słabej wartości mieszkania. To, że wciąż nie jesteś w stanie pozbyć się nieruchomości, może wynikać chociażby ze źle skonstruowanego ogłoszenia. Raz jeszcze mu się przyjrzyj i pomyśl, czy przypadkiem nie wypadałoby czegoś w nim zmienić. Dobry opis produktu zdecydowanie ułatwia sprzedaż. A jeśli nie wiesz, jak go stworzyć, skorzystaj z pomocy jakiegoś eksperta od marketingu lub zwykłego copywritera.

Nierzadko też właściciele nieruchomości żądają sobie za nie zbyt dużych pieniędzy. A musisz niestety podejść do tego rozsądnie. Nie możesz zawyżać ceny mieszkania, jeżeli wiesz, że ma ono średni standard i jest kiepsko utrzymane. Nawet jeśli uda ci się je tak sfotografować, by na pierwszy rzut oka wyglądało jak zupełnie nowe, to cała prawda wyjdzie bardzo szybko, gdy tylko umówisz się z potencjalnym klientem na pierwsze spotkanie i pozwolisz mu obejrzeć mieszkanie – a jest to sytuacja nie do uniknięcia. Spróbuj więc delikatnie obniżyć pierwotną cenę. Dopasuj się do lokalizacji, standardu i wyposażenia lokalu. Sprawdź też, jakie ceny obecnie funkcjonują na rynku. Pomogą ci one w określeniu tej kwoty, jaką powinieneś zażyczyć sobie za swoją nieruchomość.

Nie powinieneś też nawet próbować sprzedawać mieszkania w złym stanie. Zanim jeszcze wystawisz je na jakimś portalu z ogłoszeniami, spróbuj chociażby delikatnie je ulepszyć. Zrobisz to na kilka sposobów. Najpierw dokładnie wysprzątaj całe mieszkanie, zanim zabierzesz się za robienie zdjęć poszczególnych pomieszczeń. Niektóre nieruchomości na sprzedaż w Kielcach widoczne na portalu https://kazo.pl/kielce wymagają też większych poprawek. Niewyremontowane mieszkanie nie będzie niczym atrakcyjnym dla potencjalnego kupcy. Koniecznie wprowadź więc te mniejsze lub większe poprawki, aby automatycznie uzyskać wyższą wartość lokalu. Powinieneś też poddać go dezynsekcji i ogólnie je odświeżyć. Każda taka czynność przyczyni się do podwyższenia atrakcyjności mieszkania.

Na sam koniec pamiętaj o tym, by utrzymywać dobry kontakt z potencjalnymi kupcami. Musisz być dla nich niemalże cały czas dostępny. Zawsze miej więc włączony telefon, aby odbierać połączenia od nieznanych ci numerów. Sprawdzaj też regularnie pocztę i odpisuj na wiadomości mailowe. Zgadzaj się zawsze na spotkania w cztery oczy i pokazuj zainteresowanym mieszkanie, oprowadzając ich po nim. Nikt przecież nie kupi od ciebie nieruchomości, którą będzie mógł zobaczyć wyłącznie na zdjęciach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here