Czy można dostać kredyt z niską zdolnością kredytową?

0
1810
Czy można dostać kredyt z niską zdolnością kredytową

Zdolność kredytowa jest przez banki obliczana w przypadku każdego wniosku o kredyt. Na jej podstawie potencjalny kredytodawca ocenia, czy klient jest wypłacalny i czy będzie prawdopodobnie w stanie opłacać raty zobowiązania na czas.

Jest to niewątpliwie bardzo istotny aspekt, nic więc dziwnego, że zbyt niska zdolność kredytowa jest jednym z najczęściej spotykanych przyczyn odrzucania przez banki wniosków kredytowych. W takim razie, czy można dostać kredyt z niską zdolnością kredytową, czy jest to całkowicie niemożliwe?

Co wpływa na zdolność kredytową?

Niska zdolność kredytowa może wynikać z wielu czynników. Przy obliczaniu zdolności bierze się pod uwagę między innymi takie aspekty, jak wysokość dochodów i forma zatrudnienia, a także wysokość aktualnych zobowiązań, koszty utrzymania i ilość osób posiadanych na utrzymaniu.

Podniesienie swojej zdolności kredytowej jest w wielu przypadkach możliwe, ale wymaga czasu, co jest problemem, jeśli potrzebujemy pozytywnej decyzji kredytowej jak najszybciej. Ciężko jest w końcu z dnia na dzień pozyskać lepiej płatną pracę czy zmniejszyć koszty utrzymania.

Trzeba przy tym pamiętać, że zdolność kredytowa to nie wszystko. Inny ważny aspekt, od którego może zależeć decyzja banku, to historia kredytowa, a więc to, czy dotychczas spłacaliśmy nasze zobowiązania na czas. Nawet wysoka zdolność kredytowa może okazać się niewystarczająca, jeśli w przeszłości dochodziło do opóźnień w spłacie kredytów. Dla banku będzie to bowiem sygnałem, że jesteśmy nierzetelnym klientem i udzielenie kredytu może być ryzykowne.

Niska zdolność kredytowa a szanse na uzyskanie kredytu

Niska zdolność kredytowa z pewnością utrudnia otrzymanie kredytu, ale nie jest to niemożliwe. Należy pamiętać, że każdy bank oblicza zdolność kredytową nieco inaczej, więc nawet, jeśli dla jednej instytucji dana osoba jest niewypłacalna, w innej pozytywna decyzja kredytowa może być osiągalna. Bank może, ale nie musi, wymagać, aby z racji niskiej zdolności kredytowej zobowiązanie zostało dodatkowo zabezpieczone, na przykład przez poręczenie osoby trzeciej, posiadającej odpowiednio wysoką zdolność.

Samodzielne pozyskanie kredytu z niską zdolnością kredytową to spore wyzwanie. Można składać wnioski do wszystkich możliwych banków, ale na dłuższą metę może nam to zaszkodzić i obniżyć szanse na otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej. Co więcej, działając bez wsparcia specjalisty, ryzykujemy, że niepotrzebnie przepłacimy, ponieważ w innej instytucji dostępna była lepsza oferta. Dlatego też warto zgłosić się do dobrego pośrednika kredytowego, takiego jak https://splatakredytow.pl/, który poradzi sobie z pozyskaniem korzystnego kredytu nawet w trudnej sytuacji.

Podsumowanie

Niska zdolność kredytowa to problem, z którym boryka się spora ilość Polaków. Jest on szczególnie uciążliwy, kiedy chcemy wziąć kredyt na dużą kwotę, na przykład na remont, zakup samochodu czy kosztownego sprzętu AGD.

Nie należy się w takiej sytuacji poddawać. Z pomocą wspomnianego już doświadczonego pośrednika, dostępnego pod adresem https://splatakredytow.pl/, atrakcyjny kredyt z niską, dopasowaną do naszych możliwości finansowych ratą może być osiągalny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here