Kiedy warto skorzystać z pomocy agencji HR w Gdyni?

0
1263
Kiedy warto skorzystać z pomocy agencji HR w Gdyni

Z roku na rok rośnie zainteresowanie profesjonalnymi usługami HR. Jeszcze do niedawna były one utożsamiane wyłącznie z korporacjami i dużymi przedsiębiorstwami, jednak coraz więcej małych i średnich firm dostrzega korzyści wynikające ze współpracy z agencjami HR. To sprawdzony sposób na skrócenie okresu rekrutacji oraz obniżenie kosztów pracowniczych. Dowiedz się, kiedy warto skorzystać z pomocy agencji HR w Gdyni – może Twoja firma właśnie tego obecnie potrzebuje?

Kiedy planujesz zatrudnić więcej osób w jednym czasie

Przeprowadzenie rekrutacji na jedno stanowisko jest wyzwaniem, a co dopiero powiedzieć o sytuacji, w której do obsadzenia mamy np. 20 wolnych etatów? Mało który przedsiębiorca potrafiłby poradzić sobie z tym w pojedynkę. Istnieje tutaj wysokie ryzyko, że rekrutacja przeciągnie się w nieskończoność, co z kolei spowoduje presję na zatrudnienie kogokolwiek, nawet osób niespełniających podstawowych kryteriów.

Przeprowadzenie większej rekrutacji bez pomocy agencji HR w Gdyni czy w dowolnym innym mieście może również skończyć się tym, że obowiązki rekrutacyjne zostaną przerzucone na obecnych pracowników firmy. Tymczasem nie muszą oni mieć ani kwalifikacji, ani doświadczenia niezbędnego do analizowania podań kandydatów oraz odbycia rozmów rekrutacyjnych. To dodatkowe obciążenie, które źle wpłynie na atmosferę w firmie i może nawet spowodować spadek motywacji w zespole.

Dlatego jeśli planujesz przyjąć do firmy więcej osób w tym samym czasie, to nie masz się nad czym zastanawiać – nawiąż współpracę z agencję HR, przedstaw jej swoje oczekiwania oraz poproś o ofertę wraz z nakreśleniem strategii rekrutacyjnej.

Gdy masz wielomiesięczne wakaty

Byłeś przekonany, że po tym, jak rozstałeś się z kilkoma pracownikami, zastąpisz ich nowymi osobami w ciągu maksymalnie kilku tygodni? Życie zweryfikowało te plany. Tymczasem utrzymywanie wakatów w firmie przez wiele miesięcy stanowi spore zagrożenie dla biznesu.

To nie tylko pusty koszt (ponosisz wydatki w związku z np. wynajmem powierzchni biurowej czy zakupem sprzętu), ale też hamulec dalszego rozwoju firmy. Wakaty oznaczają, że przedsiębiorstwo nie może pracować w 100% efektywnie, a więc obsługiwać takiej liczby klientów, jaka gwarantuje stały wzrost przychodów. Przeciąganie tego stanu grozi również nadmiernym obciążeniem pozostałych pracowników.

Skoro do tej pory nie udało Ci się znaleźć odpowiednich osób do obsadzenia wakatów, to najwyraźniej potrzebujesz pomocy specjalistów. Profesjonalna agencja HR przeanalizuje sytuację kadrową Twojej firmy i zaproponuje taki model zwiększenia zatrudnienia, który będzie dla Ciebie najkorzystniejszy.

Zauważasz liniowy wzrost kosztów zatrudnienia

Nie jest to problem, o ile w ślad za tym idzie faktyczne powiększanie zespołu oraz wzrost przychodów. Gorzej, gdy koszty rosną niewspółmiernie do pieniędzy zarabianych przez firmę. Może to świadczyć o tym, że potrzebujesz solidnego przeglądu struktury zatrudnienia w przedsiębiorstwie oraz wprowadzenia istotnych zmian w tym zakresie.

W takiej sytuacji mądrze będzie skorzystać z doradztwa HR, które świadczą profesjonalne agencje HR w Gdyni. Celem doradztwa jest wskazanie błędów w zarządzaniu kadrami, poprawienie struktury zatrudnienia oraz wdrożenie takich rozwiązań, które w krótkim czasie pozwolą Ci zoptymalizować koszty pracownicze i zwiększyć produktywność. Przykładem może być tutaj outsourcing, który sprawdza się w większości firm, a wciąż nie jest dostatecznie często wykorzystywany.

Kiedy nie chcesz podjąć błędnych decyzji rekrutacyjnych

Zatrudnienie nieodpowiedniej osoby stanowi bardzo poważny problem, ponieważ może narazić pracodawcę na straty finansowe i wizerunkowe oraz zepsuć atmosferę w zespole. Chcąc uniknąć takich sytuacji należy powierzyć rekrutację ekspertom, którzy doskonale wiedzą, jak zweryfikować kompetencje kandydatów oraz ocenić ich cechy charakterologiczne.

Gdy nie masz czasu nadzorować rekrutacji

Prowadząc biznes powinieneś skupić się na tym, co leży w zakresie Twoich kompetencji – na zarządzaniu zespołem, utrzymywaniu relacji z klientami i kontrahentami, na tworzeniu strategii rozwoju. Resztę dobrze jest zostawić ekspertom i do tej kategorii zaliczymy również obowiązki związane z rekrutacją nowych pracowników.

Nawiązując współpracę z agencją HR oferującą tzw. outsourcing procesów rekrutacyjnych możesz scedować na specjalistów wszystkie zadania mające jakikolwiek związek z obsadzaniem wolnych etatów: od publikowania ogłoszeń, przez przyjmowanie podań aż po przeprowadzanie rozmów kwalifikacyjnych.

Pozostaje jeszcze pytanie: jaką agencję HR w Gdyni wybrać? Na lokalnym rynku nie brakuje firm godnych zaufania, mających duże doświadczenie oraz szeroki zakres oferty. Warto więc kierować się tutaj opiniami innych przedsiębiorców. Najlepiej ocenianą agencją HR w Gdyni jest Verita HR, której usługi rekomenduje aż 97% klientów biznesowych oraz 90% zatrudnionych za jej pośrednictwem pracowników. Z ofertą Verita HR można się zapoznać na stronie internetowej https://veritahr.com/gdynia/firma-hr/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here