Skąd czerpać wiedzę o kredytach, kiedy sami chcemy wziąć kredyt? Może blogi finansowe?

0
1713
blogi finansowe

Badania przeprowadzone pod koniec 2020 roku wykazały, że około 40% Polaków ma zobowiązania pożyczkowe lub kredytowe. Znaczna część tych zadłużeń to właśnie kredyty. Niestety nie wszystkie z nich zostały zaciągnięte rozsądnie. Skąd czerpać informacje, by wiedzieć, jak w mądry sposób wziąć kredyt? Przed Tobą 4 sprawdzone źródła.

Blogi finansowe

Internet otwiera przed nami ogromne możliwości. Mnóstwo wiedzy dostępne jest na wyciągnięcie kilku kliknięć. Warto jednak wiedzieć, że nie wszystkie informacje dotyczące kredytów przekazywane w sieci są wiarygodne. Blogi finansowe są źródłem informacji o kredytach (np. https://kredyt-na-bank.pl). Przed przyswajaniem wiedzy zawartej na portalu, warto jednak zwrócić uwagę na to kto go prowadzi – należy zdecydować się na treści tworzone przez osoby doświadczone w branży, czyli ekspertów. Mamy nie tylko większa pewność, że przekazują rzetelną wiedzę, ale i ich styl pisania wyćwiczony przez lata trafniej dociera do odbiorcy i pozwala mu lepiej rozumieć przekazywane wiadomości. Ponadto należy wiedzieć, że branża finansowa jest bardzo dynamiczna, dlatego lepiej zainteresować się nowszymi wpisami i to je traktować jako bardziej wiarygodne.

Kalkulatory, rankingi kredytów

Kolejnym z bardzo praktycznych narzędzi pozwalających na zdobycie wiedzy o kredytach są kalkulatory oraz rankingi kredytów, które można znaleźć w sieci. Umożliwiają one pozyskanie informacji na temat aktualnych ofert banków w krótkim czasie. Stanowią ich zestawienie oraz hierarchizują je od najkorzystniejszych dla konsumenta. Przedstawiają one dane takie jak: oprocentowanie, RRSO, prowizję, szacowaną ratę miesięczną, szacowną całkowitą kwotę spłaty. Dzięki nim możliwe jest bardzo szybkie sprawdzenie bieżących ofert banków oraz wybranie najlepszych dla siebie np. z ratą możliwą do spłaty w obecnej sytuacji finansowej czy najtańszego produktu.

Prasa specjalistyczna oraz książki

Mimo ogromu wiedzy na temat finansów przekazywanej w sieci na rynku wciąż znajdują się gazety oraz książki związane z nią. Prasa zazwyczaj traktuje ogólnie o pieniądzach oraz o gospodarce, jednak można znaleźć w niej informacje związane stricte z kredytami. Ponadto warto pamiętać, że ogólna wiedza dotycząca finansów może znacząco ułatwić decyzję o zaciągnięciu kredytu lub o jej odroczeniu. Należy podkreślić, że artykuły związane z tą tematyką można znaleźć nie tylko w specjalistycznych tytułach, ale i coraz częściej w prasie kolorowej. Związane jest to z dużym zainteresowaniem Polaków tą branżą. Decydując się na książkę o finansach, warto pamiętać o tym, by wybierać możliwie najświeższe wydania. Pozwoli to na zapoznanie z aktualną, obowiązującą wiedzą. Kolejnym ważnym aspektem jest fakt, że wiele literatury na temat finansów może zawierać słownictwo oraz wykresy trudne do zrozumienia dla przeciętego użytkownika. Warto wybierać pozycje dedykowane osobom niezwiązanym z ekonomią np. poradniki blogerów finansowych.

Doradcy kredytowi

Kolejnym bardzo rzetelnym źródłem wiedzy na temat kredytów są doradcy kredytowi. Są to osoby niezwiązane z żadną instytucją finansową (np. bankiem), dlatego informacje przykazywane przez nich są rzetelne i obiektywne. Dzięki szerokiej wiedzy na temat produktów bankowych oraz dużemu doświadczeniu doradca kredytowy jest w stanie przygotować ofertę kredytów, które są korzystne dla klienta, a także doradzić mu najkorzystniejsze rozwiązanie. Pomaga on także załatwić wszelkie formalności, Ponadto doradcy kredytowi bardzo często odpowiadają na wszelkie, nawet bardzo trudne, pytania swoich klientów, by pomóc im zrozumieć jak najlepiej mechanizmy zachodzące na rynku kredytów. Warty podkreślenia jest fakt, że wybór doradcy kredytowego powinien być przemyślany. Najlepiej skorzystać z osoby polecanej przez rodzinę lub przyjaciół. Gdy nie korzystali oni z tego typu usług, warto zagłębić się w opinie pozostawiane w sieci, by móc znaleźć prawdziwego profesjonalistę, który bezbłędnie przeprowadzi przez proces kredytowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here