Kupno gotowej spółki online?

0
1745
Kupno gotowej spółki online?

Obecnie większość spraw można załatwić bez wychodzenia z domu – online, czyli za pośrednictwem Internetu. Nawet przedsiębiorcy mają bardzo ułatwione zadanie. Dziś można bowiem opłacić rachunki, robić przelewy, komunikować się z drugim końcem świata, kupić wszystko, – od artykułów spożywczych, przez elektronikę i odzież, aż gotową spółkę. Kupno gotowej spółki odbywa się wtedy, kiedy chcemy zaoszczędzić czas, a także ograniczyć się do minimum formalności. Dokonanie zakupu wymaga jedynie załatwienia kwestii prawnych u notariusza i to jedyna „komplikacja”, jaką można napotkać na drodze do założenia własnej firmy. Jak się dokładnie odbywa zakup gotowej spółki?

Gotowa spółka z.o.o. (z ograniczoną odpowiedzialnością) to gwarancja ograniczenia biurokracji, dokumentów i innych koniecznych formalności do minimum. Jest to główną zaletą takiego przedsięwzięcia. Taka możliwość idealna okaże się dla  osób, które nie mają wystarczająco dużo czasu lub niezbędnej wiedzy i doświadczenia w temacie rozkręcania spółek. Warto więc dowiedzieć się, co zrobić, by móc skorzystać ze sprzedaży gotowych spółek.

W przypadku kupowania gotowej spółki możemy ograniczyć formalności, ale również – i przede wszystkim – cenny czas, który można przeznaczyć na inne obowiązki. Nie musimy w tym przypadku poświęcać na otwarcie i rozkręcenie spółki kilku tygodni czy miesięcy, ponieważ zajmuje to z reguły tylko kilka dni, a czasem nawet tylko kilku godzin. Zwiększa to pole manerwu w podbijaniu rynku, ponieważ działania można rozpocząć w zasadzie od razu, bo cały proces kupna gotowej spółki może być załatwiony w ciągu jednego dnia – często wyłącznie za pośrednictwem poczty mailowej. Taką drogą dostarcza się odpowiednie dane i dokumenty niezbędnych są do sfinalizowania transakcji. Jedyną czynnością, jaka wymagać będzie większego zachodu będzie spotkanie z notariuszem, w celu poświadczenia podpisów. Dostarczeniem dokumentów do Sądu Rejestrowego, Urzędu Statystycznego i Urzędu Skarbowego zajmuje się już firma, od której nabywamy gotową spółkę. Najczęściej wysyła ona kuriera, który odbiera przygotowane przez nabywcę dokumenty i przekazuje je adresatowi, czyli firmie sprzedającą gotową spółkę.  Dowiedz się więcej o gotowych spółkach: http://readymade.com.pl.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTwoje pierwsze konto bankowe – co wybrać?
Następny artykułRODO
Interesuję się finansami już od najmłodszych lat. Obecnie mieszkam w przepięknym Sopocie i prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą. W wolnych chwilach bloguję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here