Na co zwrócić uwagę zakładając konto osobiste?

0
1815
Na co zwrócić uwagę zakładając konto osobiste?

Zakładając konto osobiste należy zwrócić uwagę nie tylko na opłaty, ale i na udogodnienia.

Wybór rachunków osobistych na rynku jest naprawdę duży, niemniej nie należy podejmować pochopnej decyzji. Konieczne jest zapoznanie się z ofertą. Im bardziej będzie ona zróżnicowana, tym dla nas lepiej. Miejmy na uwadze też, że stali klienci mogą liczyć na dodatkowe udogodnienia. Poza tym otwierając konto budujemy swoją historię klienta. Nawet jeżeli na samym początku nie interesuje nas oferta kredytowa, to warto jest sprawdzić inne produkty, które proponuje dany bank. Podczas wybierania konta osobistego warto jest przeanalizować parę poniższych kwestii.

Konta osobiste – opłaty

Istotna jest nie tylko opłata za prowadzenie konta, albo też za wydanie karty do bankomatu, ale również to, czy konieczne będą dodatkowe opłaty za przelewy internetowe, jak i inne usługi. Musimy wyliczyć sobie ile mniej więcej w skali miesiąca będzie nas kosztowało prowadzenie konta. Warto mieć na uwadze, że nawet mała opłata za przelew internetowy, w skali miesiąca może okazać się dla nas znaczna. Dobre strony, które analizują najlepsze konta bankowe, zazwyczaj jasno prezentują także opłaty związane z takimi kontami. Taki ranking kont osobistych znajdziejsz na wktorymbanku.pl/konta-osobiste.

Opinie o koncie bankowym

Opinie osób, które korzystają już z usług danego banku są bardzo istotne. W dzisiejszych czasach internet pozwala nam na zapoznanie się z komentarzami i opiniami innych użytkowników na temat konkretnych usług i nie musimy decydować o wyborze konta osobistego w ciemno. Niemniej jednak warto mieć na uwadze, że anonimowe komentarze mogą być mylące.

Placówki fizyczne

Powoli odchodzą one w przeszłość, ale czasami się przydają. Warto zwrócić szczególną uwagę na :

  • opłaty za transakcje w oddziale,
  • godziny pracy oddziałów,
  • dostępność i ilość bankomatów,
  • lokalizację placówek bankowych.

Bezpieczeństwo konta bankowego

Zwykle podczas otwierania konta nie myślimy o tym, jakie zabezpieczenia stosuje dany bank. Zweryfikujmy zatem bezpieczeństwo dokonywania transakcji internetowych w konkretnym banku. Co prawda w większości banków wykorzystywane są najlepsze zabezpieczenia, jednakże warto to potwierdzić. W niektórych przypadkach oferowane są zabezpieczenia podczas dokonywania przelewów – oferowana jest przykładowo karta kodów.

Oferta kredytowa w banku gdzie otwierasz konto

Sprawdźmy ofertę banku w zakresie udzielenia pożyczek, jak i kredytów, a tym bardziej ewentualnego kredytu hipotecznego dla osoby, która posiada konto osobiste. Przeanalizujmy także jakie mamy możliwości w związku z posiadanym kontem. Nie bez znaczenia pozostają też możliwości sprawnego kontaktowania się z obsługą banku i uzyskania pomocy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here