Pomoc frankowiczom w Gdańsku

0
1271

Kilka lat temu dużą popularnością cieszyły się kredyty udzielane we frankach szwajcarskich lub waloryzowane do franków szwajcarskich. W obu przypadkach dochodziło do wielu nieprawidłowości, które wprowadzały kredytobiorców w błąd. Dziś wiele osób ponosi wysokie koszty udzielonych kredytów. Nie posiadają oni odpowiedniej wiedzy i umiejętności do rozpoczęcia nie równiej walki z bankiem. Na szczęście kancelarie prawne wyspecjalizowały się w tego typu zleceniach. Warto skorzystać z ich pomocy.

Wsparcie w walce z bankiem

Główne zadanie kancelarii prawnych to pomoc w uzyskaniu obniżenia kosztów kredytu waloryzowanego do franków szwajcarskich. Pomoc frankowiczom w Gdańsku oferuje wyspecjalizowana w tym temacie kancelaria prawna. Pierwszy etap to szczegółowa analiza dokumentów kredytowych wysyłanych przez stronę https://www.stop-frank.pl/kontakt/. To na jej podstawie oceniana jest sytuacja klienta i planowane dalsze kroki. Wstępna analiza jest całkowicie bezpłatna i przeprowadzana w przeciągu 24 godzin od przesłania wszystkich dokumentów. Następnie, po uzgodnieniach z klientem, określane są szczegółowe roszczenia względem banku i podejmowane właściwe działania. Dzięki temu Klient kancelarii unika wielu formalności i powoli odnajduje się w tej skomplikowanej sytuacji.

Możliwe roszczenia klientów

Część klientów banków oczekuje unieważnienie umowy kredytowej. Jest to jedna z możliwości. Jeśli sąd przychyli się do roszczenia kredytobiorcy uzyska on pełen zwrot spłaconych rat i wszelkich związanym z tym kosztów. Dodatkowo nie będzie konieczna dalsza spłata kredytu. Drugie powszechne wśród frankowiczów roszczenie, to tak zwane odfrankowienie kredytu. Polega ono na podtrzymaniu dotychczasowej umowy kredytowej, jednak usunięciu ulega szkodliwa dla klientów i niezgodna z prawem klauzula o waloryzacji do franka szwajcarskiego. Dzięki takiemu działaniu klient banku może w dalszym czasie spokojnie spłacać kredyt, jednak nie ponosi wysokich kosztów związanych z przeliczeniami kredytu na franki szwajcarskie. Tym samym rata kredytu ulega znaczącemu obniżeniu. Kurs walut nie ma już wpływu na jej wysokość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here