Skąd wziąć dodatkową gotówkę? Pożyczka, kredyt, dodatkowa praca…?

0
1606
gotówka

Starasz się żyć oszczędnie, a mimo to na koniec miesiąca wciąż brakuje ci gotówki? A możesz planujesz większe wydatki i myślisz, skąd wziąć na to pieniądze? Bez względu na powód, jeśli nie wiesz, skąd wziąć dodatkową gotówkę, zerknij do poradnika.

Pożyczka, kredyt gotówkowy

Większość z nas, gdy myśli o dodatkowej gotówce, ma w głowie szybką pożyczkę lub kredyt. Musisz jednak pamiętać, że zaciąganie takich zobowiązań finansowych rozwiązuje problem braku gotówki wyłącznie na pewien czas… W końcu z czegoś będziesz musiał oddać te pieniądze. Zastanówmy się jednak, jakie produkty finansowe masz do wyboru.

  • Kredyty bankowe, czyli głównie kredyt gotówkowy, odnawialny, pożyczkę gotówkową lub kartę kredytową.
  • Pożyczki pozabankowe, czyli te zaciągane w firmach pożyczkowych, SKOK-ach czy od osób prywatnych.

Pożyczki w parabankach opisuje Parabankowo.pl, serwis o tematyce finansowej. Zostały tam porównane pożyczki gotówkowe w bankach i parabankach, wymieniono również ich zalety i wady. Gdy się już z nimi zaznajomisz, radzimy sprawdzić też internetowe kalkulatory i porównywarki kredytów i pożyczek gotówkowych, a dopiero później zdecydować się na konkretny produkt. Pamiętaj też, że w parabankach uzyskasz pożyczkę na niższe kwoty niż w banku, dlatego jeśli potrzebujesz zastrzyku większej gotówki, w pierwszej kolejności udaj się do placówki bankowej.

Praca dodatkowa

Sposobem, który rekomendujemy w celu zdobycia dodatkowej gotówki jest druga praca. Aktualnie jest wiele ofert pracy online, którą możesz wykonywać “po godzinach”, do tych najpopularniejszych zajęć należy:

  • wirtualna asystentka biura,
  • hostessa/host,
  • ambasador marki,
  • copywriter,
  • tłumacz,
  • grafik komputerowy,
  • korepetytor.

To zaledwie fragment długiej listy zawodów, które często wykonywane są w ramach drugiej pracy. Więcej pomysłów na dodatkową pracę znajdziesz, przeglądając serwisy z ogłoszeniami.

Badania fokusowe

Badanie fokusowe to zorganizowany, grupowy wywiad o określonej tematyce. Badania fokusowe organizowane są przez duże korporacje, ale również przez specjalistyczne firmy, które się tym zajmują. Uczestnikom takiego badania zadawane są różne pytania, np. na temat danej firmy i marki ich odczuć na temat danego produktu, a odpowiedzi wykorzystuje się w celu poznania opinii konsumentów i lepszego określenia problemów badawczych w strategii marketingowej firmy. Uczestnicy badań fokusowych otrzymują wynagrodzenie za udział, zwykle wynosi ono od 100 do 500 złotych.

Konkursy internetowe

Żeby wygrać, trzeba grać… Dlatego dobrym sposobem na zgarnięcie dodatkowej gotówki są konkursy online. W sieci znajdziesz ich naprawdę wiele, z różnych zakresów tematycznych. Są nawet specjalne serwisy, które zbierają oferty najpopularniejszych konkursów różnych firm. Czasem, aby wziąć z nich udział trzeba wcześniej zakupić produkt danej marki, ale są też takie konkursy, w których wystarczy wykazać się odrobiną talentu, aby zdobyć nagrodę w formie gotówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here