W jakich zawodach można dużo zarobić we Wrocławiu? Dobrze płatna praca we Wrocławiu!

0
6212
W jakich zawodach można dużo zarobić we Wrocławiu? Dobrze płatna praca we Wrocławiu!

Stoisz przed wyborem ścieżki zawodowej i zastanawiasz się, w jakich zawodach we Wrocławiu można dobrze zarobić? Gdzie szukać zatrudnienia w stolicy Dolnego Śląska, by móc liczyć na wysoką pensję? Sprawdź dobrze płatne oraz deficytowe zawody.

Gdzie szukać pracy we Wrocławiu?

Wrocław jest stolicą województwa dolnośląskiego, ale nie bez znaczenia jest też to, że jest jednym z największych miast w Polsce. Przez to nie tylko przyciąga wielu mieszkańców, ale i inwestorów. To sprawia, że w mieście wbrew pozorom jest dość łatwo o pracę, ale i zarobki są wysokie, a sam rynek pracy dynamicznie się rozwija. Wiele osób chcąc skorzystać z potencjału, jaki ma miejscowość, wybiera ją na swoje nowe miejsce do życia. Jeśli to tam chcesz osiąść i poszukać zatrudnienia, to skorzystaj z sieci.

Praca we Wrocławiu, w której możesz sporo zarobić jest do znalezienia wśród ogłoszeń (praca.money.pl). Dzisiaj to właśnie Internet jest najlepszym miejscem do poszukiwań. Ofert jest dużo i są stale aktualizowane, dzięki czemu ma się nie tylko ogromny wybór, ale i pewność, że warto aplikować. Najczęściej rekruterzy dopuszczają wysyłanie CV online, więc szybko i łatwo można zgłosić swoją kandydaturę do objęcia wymarzonego, dobrze płatnego stanowiska pracy. Pozostaje tylko pytanie, w jakich zawodach osiąga się wysokie zarobki we Wrocławiu?

W jakich zawodach można dobrze zarobić we Wrocławiu?

Nie będzie dla nikogo zdziwieniem, że we Wrocławiu, tak jak i w innych miastach, bardzo wysokie dochody mają pracownicy branży IT, inżynierowie różnych specjalności, ale przede wszystkim branży finansowej i ubezpieczeniowej oraz pośredniczący w obrocie nieruchomościami.

Wysokie pensje otrzymują pracownicy sekcji informacja i komunikacja, a szczególnie programiści. Jednak we Wrocławiu duże zarobki mają też naukowcy i technicy. Nie mogą narzekać również osoby, które pracują w przemyśle.

Wysokie pensje mają przedstawiciele władz publicznych, wyżsi urzędnicy i kierownicy. Duże zarobki osiągają specjaliści do spraw zdrowia, w tym lekarze oraz prawnicy i specjaliści z dziedzin społecznych oraz kultury.

Zawody deficytowe a zarobki

We Wrocławiu większość zawodów i grup zawodów jest wskazywanych jako deficytowe. Tak jak w wielu innych miastach brakuje osób do pracy w szeroko rozumianej branży budowlanej. Nie ma zwłaszcza specjalistów, osób z uprawnieniami do obsługi maszyn. Firmy decydują się na zatrudnianie nawet niedoświadczonych osób, szkolenie ich. Co więcej, w budowlance zarobki są bardzo wysokie, by pozyskać chętnych do pracy.

Taka sama sytuacja jest i w transporcie. Poszukiwani są kierowcy samochodów ciężarowych, ciągników siodłowych i autobusów. Brakuje pracowników w transporcie, bo jest duża niechęć do pracy w delegacjach, ale przeszkodą jest też brak znajomości języka obcego i brak wymaganych uprawnień. Firmy próbują rekompensować niedogodności wysokimi płacami i pokryciem kosztów szkoleń, ale to wciąż niewiele daje.

Jak komentuje ekspert portalu ze zleceniami Zleca.pl – Wrocław jest miastem atrakcyjnym turystycznie, ale i bardzo zaludnionym, dlatego kwitnie branża usług. Właśnie dlatego poszukiwani są pracownicy do gastronomii: kucharze, szefowie kuchni, barmani, piekarze, cukiernicy, masarze i wędliniarze. Jednak ich zarobki nie są na tyle wysokie, by faktycznie było to atrakcyjne zatrudnienie.

Pojawiają się też problemy ze znalezieniem kandydatów do pracy jako fryzjerzy, fizjoterapeuci i masażyści, a także opiekunowie osób starszych lub niepełnosprawnych. Niestety tutaj dochody też są niskie, więc i chętnych jest mniej.

We Wrocławiu do kategorii zawodów deficytowych dołączyły zawody medyczne. Brakuje lekarzy i pielęgniarek, a także położnych. Tutaj zarobki mogą być dość zadowalające, ale i zdobycie właściwego wykształcenia i doświadczenia zdecydowanie nie należy do szybkich i łatwych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here