W jakim celu nakłada się folię na lakier samochodu?

0
1041
lakier samochodowy

Nałożenie folii ochronnej na samochód nie jest łatwe i wymaga kilku etapów, dlatego należy je instalować tylko u profesjonalnych detailerów, którzy zajmują się tego typu powłokami ochronnymi, mają odpowiednie doświadczenie i wiedzę.

Konserwacyjne mycie samochodu jest zazwyczaj pierwszym etapem przygotowania do nałożenia folii ochronnej. Polega na użyciu zmywającego wosku szamponu samochodowego, który działa jak detergent, który rozkłada oleje w wosku, fabrycznym uszczelniaczu lakierniczym i umożliwia ich spłukanie.

Jak wygląda proces oklejania auta folią ochronną?

Lakier samochodowy można również wypolerować i odpowiednio przygotować do nałożenia folii ochronnej. Aby zapewnić dokładność, instalator wstępnie dopasuje folię ochronną do samochodu. Rynek folii ochronnych do lakieru jest wypełniony wieloma markami i rodzajami instalacji. Dopasowywanie folii do lakieru to żmudny i precyzyjny proces, który weryfikuje, czy materiał będzie pasował do każdej sekcji i połączy się ze sobą ze zmniejszonymi szczelinami.Chociaż cały proces jest czasochłonny i wymaga precyzji aplikacji, z pewnością warto zdecydować się na założenie folii ochronnej, która skutecznie ochroni lakier i inne obszary pojazdu przed odpryskami skał lub lekkimi zarysowaniami. Każdy producent zaleca odpowiednie właściwości roztworu aplikacyjnego, niektóre mogą obejmować wodę destylowaną po środki aktywowane chemicznie. Pomaga to przyczepić się folii do lakieru samochodu, blokując promienie UV, utlenianie, korozję i ostatecznie rozwój rdzy.Doświadczony instalator starannie dopasuje folię do idealnego dopasowania. To proces dopasowywania, natryskiwania roztworu, poruszania się, ściągania bąbelków, suszenie, aktywacja kleju i nie tylko jest skomplikowany i wymaga nie tylko wiedzy, ale również czasu i cierpliwości. Po związaniu folii z powierzchnią lakieru zapewnia ona wyjątkową ochronę powierzchni zewnętrznej samochodu przed uszkodzeniami i czynnikami zewnętrznymi. Jeśli zdecydujesz się na oklejanie auta folia Wrocław, z pewnością zauważysz wiele zalet i szybki zwrot z inwestycji. Obecnie coraz więcej właścicieli pojazdów decyduje się na taką formę zabezpieczenia lakieru samochodu, zachowanie jego wartości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here