Wybór krzesła biurowego – jak zrobić to dobrze

0
1057
Wybór krzesła biurowego

Zakup krzesła biurowego to niezwykle ważna inwestycja dla Ciebie, Twojej firmy i Twoich pracowników. Krzesło biurowe nigdy nie powinno być tak proste, jak wybór tego, co wygląda dobrze lub co jest w sprzedaży. Tak, estetyka i cena są czynnikami, ale jeśli zignorujesz inne kluczowe aspekty, szybko tego pożałujesz.
Przeciętny pracownik biurowy w Wielkiej Brytanii spędza w fotelu biurowym średnio 40 godzin tygodniowo (to około 1900 godzin rocznie!), co sprawia, że szybko spędza dużą część swojego życia w pozycji siedzącej. Nic więc dziwnego, że liczba pracowników cierpiących z powodu urazów związanych z postawą ciała stanowi ogromny problem dla firm. To wszystko prowadzi do utraty czasu pracy, złego stanu zdrowia i – co najważniejsze – utraty dochodów. Aby temu zaradzić, zebraliśmy całą naszą wiedzę ekspercką i 19 lat doświadczenia, aby wybrać 5 czynników, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie krzesła biurowego.

Zastosowanie

Pierwsze pytanie, które musisz sobie zadać, to jak będzie używane krzesło? Zanim to powiesz, tak, wiemy, że będziesz w nim siedział, ale dlaczego, kiedy i jak długo? Zadając te proste pytania, można wyeliminować wiele opcji z wyszukiwania bezpośrednio z bat. Czy będzie on używany przez pracowników telesprzedaży, którzy będą pracować przez 6+ godzin na raz? A może tylko przez kilka godzin w tygodniu podczas spotkania zarządu może? Te odpowiedzi dają wskazówkę, jak ergonomiczne, wygodne i trwałe krzesło musi być.

Innym kluczowym aspektem tego pytania jest zapytanie, kto będzie korzystał z krzesła biurowego – zaznacza https://techpolska.pl/. Na przykład, jeśli masz zespół, który ma tendencję do zmiany lub „hot seat” w ciągu tygodnia, to krzesło, które można regulować i dostosować jest ogromnie ważne, ponieważ musi być wygodne dla różnych kształtów i rozmiarów ciała. To, co jest idealne dla osoby o wzroście 5’3″ nie musi być wygodne dla 6’6″ gracza rugby w biurze.

Możliwość regulacji

To prowadzi nas do możliwości regulacji. Być może najważniejszy aspekt, jeśli chodzi o wybór odpowiedniego krzesła biurowego: zapewnienie, że można go dostosować do indywidualnego kształtu ciała użytkownika. Postawa jest wszystkim, zwłaszcza gdy siedzimy przez długi czas. Zła postawa, spowodowana złym krzesłem, zawsze będzie prowadzić do problemów zdrowotnych. Problemy z nogami, plecy, tunel nadgarstkowy, a nawet problemy z kręgosłupem mogą szybko narastać. Jest to nie tylko niefortunne dla pracownika, ale może oznaczać wysoką absencję pracowników, co z czasem obciąży zasoby firmy. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat krzeseł biurowych, koniecznie sprawdź https://techpolska.pl/fotel-biurowy-ergonomiczny-jaki-wybrac/.
Niektóre obszary, na które należy zwrócić szczególną uwagę, jeśli chodzi o możliwość regulacji to:

  • Możliwość odchylenia do tyłu
  • Wysokość krzesła
  • Głębokość siedziska
  • Podłokietniki
  • Podparcie lędźwiowe

Krzesła biurowe, zwłaszcza te przeznaczone dla pracowników pracujących przez wiele godzin, muszą być jak najwygodniejsze, aby zminimalizować problemy zdrowotne i utrzymać wysoki poziom motywacji i produktywności. Ergonomiczne krzesła biurowe są doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy naprawdę chcą w pełni wykorzystać możliwości swoich pracowników. Zapewniają one minimalne obciążenie, zwiększone krążenie krwi i właściwe podparcie ciała.

Materiał siedziska

Zdrowie pracowników jest ważne, ale posiadanie biura lub miejsca pracy pełnego brzydkich lub przestarzałych mebli może powodować wzrok tych, którzy muszą je widzieć na co dzień. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli klienci lub klienci będą w widoku siedzenia regularnie. Bądźmy szczerzy, nie ma nic gorszego niż poświęcenie czasu i wysiłku, aby Twoja marka wyglądała profesjonalnie i nowocześnie, a następnie posiadanie starych, zużytych krzeseł biurowych, które zawiodą Cię w ostatniej przeszkodzie. Wybór krzeseł, które są zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne to strzał w dziesiątkę.

Jednak wygląd to nie wszystko. Komfort jest bardzo ważny (co powinieneś wywnioskować z naszych ostrzeżeń o problemach z kręgosłupem i tunelem nadgarstka kilka akapitów wstecz). Materiał, z którego wykonane jest krzesło biurowe, określa zarówno to, jak może wyglądać, jak i to, jak może czuć się w użyciu. Weźmy skórzany, wykonawczy styl krzesła biurowego, który wygląda jak to należy na czele fantazyjnego pokoju zarządu. Tak, to może wyglądać dobrze z daleka, ale jeśli zaczyna dawać ból pleców po pół godziny, to prawdopodobnie nie jest warte czasu lub pieniędzy, aby go kupić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here