Złote monety – czy to dobra inwestycja?

0
3261
Złote monety - czy to dobra inwestycja?

W obecnych czasach ludziom żyje się lepiej niż dawniej, ale i tak kto tylko może chce oszczędzać na czarną godzinę – żeby mieć jakieś zabezpieczenie na przyszłość. Oszczędzanie do skarpety, a nawet w domowym sejfie nie jest jednak zbyt rozsądne. Pieniądze powinny na siebie pracować – żebyśmy po jakimś czasie mogli mieć ich więcej, niż wynosił początkowy wkład. Z tego względu niektórzy umieszczają swoje oszczędności na lokacie, a inni wolą wybierać inwestowanie w jakieś cenne rzeczy – na przykład w złote monety. Co warto wiedzieć na ten temat? Czy rzeczywiście jest to rozsądna inwestycja i ile można na niej zarobić?

Inwestycja i hobby

Tak naprawdę inwestować można we wszystko, co ma jakąś wartość i co może nam kiedyś przynieść zysk. Niektórzy wybierają nieruchomości, a inni wolą na przykład biżuterię. Zbieranie złotych monet może być z jednej strony wspaniałym sposobem na oszczędzanie i pomnażanie majątku, a z drugiej przynieść także wiele satysfakcji. W pewnym momencie człowiek staje się bowiem kolekcjonerem – a zbieranie złotych monet pasją, podobną do zbierania znaczków. Wiele osób zajmuje się zresztą numizmatyką. W tej wersji łączy się po prostu ów pasję z inwestowaniem. A złote monety są wyjątkowym rodzajem inwestycji, ponieważ nie tylko są piękne, ale i same w sobie wartościowe. Zarówno pod względem przyjętego znaczenia (jak to ma miejsce w przypadku gotówki), jak i pod względem kruszcu, z jakiego zostały wykonane.

Czy to dobra inwestycja?

Czy inwestowanie w złote monety się opłaca? Gdyby tak nie było, tak wiele osób nie szukałoby informacji na ten temat i przede wszystkim nie decydowałoby się na podobną inwestycję. Jeśli chodzi o złoto, jest to rodzaj kruszcu, który nigdy nie wychodzi z mody i zawsze jest wartościowy. Podobnie zresztą jak srebro, lecz złoto jest o wiele droższe. Kolejną zaletą tego rozwiązania jest tak naprawdę prostota poczynienia inwestycji w złoto. Nie trzeba się jakoś szczególnie znać na branży, żeby zainwestować i na tym zyskać. Nie jest tak jak w przypadku nieruchomości, że trzeba wiedzieć gdzie najbardziej się opłaca kupować lokale, albo jak w przypadku inwestowania na giełdzie, gdzie wszystko jest w sumie płynne i niepewne. Inwestycja w złote monety zawsze przynosi sukces, zatem jest to rodzaj kapitału, jaki mogą zebrać dla siebie wszyscy. Oczywiście, z czasem nabiera się wprawy i okiem specjalisty ocenia wartość danego dzieła (bo monety kolekcjonerskie to małe dzieła sztuki), jednak nie trzeba mieć takiej wprawy by zacząć.

Gdzie kupować złote monety?

Monety, które same w sobie stanowią wartość, ponieważ wykonywane są ze złota czy srebra, określane są jako monety bulionowe. Ważne jest, by nabywać je ze sprawdzonego źródła, ponieważ wówczas mamy pewność, że dana moneta była przechowywana w odpowiedni sposób oraz że rzeczywiście jest w niej tyle złota, ile określono. Żeby monety nie traciły wartości, a jeszcze ją zyskiwały, ważne jest stosowne przechowywanie. Dlatego warto albo znaleźć dla nich miejsce w domowym sejfie, albo przekazać je do własnej skrytki bankowej. Będzie to również rozsądne zabezpieczenie przed ewentualną kradzieżą.

Więcej na stronie mennica-krakowska.pl

All More SKUP ZŁOTA SREBRA PLATYNY, ul. Wielopole 10, 31-072 Kraków, tel. 500 486 122.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here