Analizatory spalin i ich rodzaje

0
2725
Analizatory spalin i ich rodzaje

Stosowanie zaawansowanych przyrządów pomiarowych, takich jak na przykład analizatory spalin poprawia skuteczność prac montażowo – diagnostycznych. Tego rodzaju urządzenia są nieocenione w pracy instalatorów oraz serwisantów kotłów grzewczych. Z wykorzystaniem analizatora grzewczego można z łatwością i powodzeniem określić ilość i jakość produktów spalania oraz generalną sprawność systemu grzewczego. Jedną z istotnych korzyści płynących z korzystania z analizatorów spalin jest kompleksowa ocena badanego systemu grzewczego biorąc pod uwagę normy dotyczące emisji zanieczyszczeń.

Rodzaje analizatorów spalin

Najbardziej popularne i wybierane najczęściej to laboratoryjne i warsztatowe. Różnią się one przede wszystkim metodami pomiarowymi oraz dokładnością mierzenia i szybkością reagowania na zmiany składu spalin. Warto wiedzieć, iż w pracach badawczo – rozwojowych silników, a także wszelkich badaniach homologacyjnych toksyczności spalin najlepszym wyborem będą laboratoryjne analizatory spalin. Tego rodzaju urządzenia mierzą bardzo dokładnie i szybko reagują na zmianę składu spalin. Niestety, co za tym idzie, są też nieco droższe niż warsztatowe instalatory spalin, które to z kolei mierzą mniej dokładnie i reagują wolniej na zmiany składu spalin, ale są znacznie tańsze. Są one tak skonstruowane, aby wykrywać obecność węglowodoru typu heksan w spalinach. Pomiar zawartości innych typów węglowodorów również jest wykrywana, ale jest on obarczony dużym błędem. W przypadku analizatorów spalin typu laboratoryjnego, może on mierzyć także i inne typy węglowodorów, a wyniki będą dokładne i jednoznaczne.

Kolorowe wyświetlacze i rozszerzona funkcjonalność

W najnowocześniejszych analizatorach spalin wbudowane są kolorowe wyświetlacze, dzięki czemu istnieje możliwość zwizualizowania pomiarów. Używa się do tego prostych symboli oraz znaczników, a także komunikatów, które objaśniają krok po kroku przebieg pomiaru. Kolejnym udogodnieniem jest rozszerzenie funkcjonalności zastosowane w niektórych analizatorach spalin. Dzięki temu istnieje możliwość przeprowadzenia testu instalacji gazować bądź też pomiarów na paliwach stałych. Co więcej, na rynku można znaleźć nie tylko przenośne modele analizatorów, ale także stacjonarne, które świetnie nadają się do pracy w trybie ciągłym.

Analizatory spalin dostępne są w ofercie Pascal s.c.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here