Co warto wiedzieć o zawiesiach linowych?

0
1360
Co warto wiedzieć o zawiesiach linowych?

Zawiesia linowe to jedne z najbardziej popularnych zawiesi dźwignicowych stosowanych w przemyśle. Są one wykonywane z link stalowych, elastycznych i ocynkowanych. Liny te charakteryzuje wyjątkowa trwałość oraz uniwersalność. Wiele firm oferuje zawiesia linowe pętlowe oraz kilkucięgnowe. Każde z nich są przystosowane do potrzeb przedsiębiorstw przemysłowych, które używają specjalistycznych zawiesi do chwytania oraz podnoszenia wszelkiego rodzaju towarów.

Szeroki wybór

Na rynku można znaleźć zawiesia linowe o Dopuszczalnym Roboczym Obciążeniu od 0,4 do 4 ton w długości od 1 m do 6 m. Jeżeli chodzi o średnicę liny, zakres jest tutaj równy od 6 mm do 20 mm. Co więcej, można wybrać zarówno zawiesia pasowe jak i stalowe. Bardzo istotnymi są tutaj warunki, w jakich będą one stosowane. Zawiesia pasowe są znacznie mniej odporne na działanie temperatury, oraz są mniej wytrzymałe na obciążenie. Z tego względu teoretycznie lepszym wyborem są zawiesia stalowe. Wyjątek stanowi przypadek, w którym mamy do czynienia z ładunkami podatnymi na uszkodzenie poprzez kontakt z metalem, np ładunek o malowanej, na przykład emaliowanej powierzchni, którą łatwo jest zarysować. Wówczas lepszym wyborem będą zawiesia pasowe.

Nowoczesna technologia i wysoka jakość

Niezależnie od tego, na jaki rodzaj zawiesi decydujemy się, najważniejsza jest oczywiście jakość wykonania oraz materiałów użytych do produkcji. Coraz więcej firm decyduje się na produkcję zawiesi z wykorzystaniem najbardziej nowoczesnych technologii, co daje optymalną wytrzymałość połączeń zaciskanych. Dobre zawiesia linowe zapewniają bezpieczeństwo oraz służą do ochrony towaru przed upadkiem i jego zniszczeniem się podczas ewentualnego zderzenia z twardym podłożem. W przypadku każdego rodzaju zawiesi, również linowe powinny pochodzić od sprawdzonego producenta oraz wyprodukowane według europejskich standardów i systemów zarządzania jakością. Co więcej, muszą spełniać także wszelkie obowiązujące normy produkcyjne i posiadać niezbędne certyfikaty i atesty. Jeżeli dane zawiesia linowe zostały odpowiednio sprawdzone i przeszły wszelkie niezbędne testy, ryzyko wystąpienia awarii jest bardzo niskie. Co innego w przypadku zawiesi bez certyfikatu jakości. Lepiej unikać takich produktów, gdyż nie dają one gwarancji bezpieczeństwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here