Czy można dostać pożyczkę bez pracy?

0
3122
pożyczki dla bezrobotnych

Pożyczki, zwłaszcza te pozabankowe są często jedyną drogą dla osób, które z różnych przyczyn nie mają szans na uzyskanie finansowania z banku. Czy jednak osoby bezrobotne mogą na cokolwiek w tym względzie liczyć? Czy posiadanie zatrudnienia jest konieczne, gdy ubiegamy się o pożyczkę?

Jakie są wymagania przy pożyczkach?

Wymagania stawiane klientom, gdy starają się o pożyczkę, mogą być bardzo zróżnicowane, w zależności od danej placówki. Z pewnością najwięcej formalności trzeba będzie wypełnić w banku, gdzie dodatkowo przechodzi się dość szczegółową procedurę weryfikacyjną, która ma na celu ustalenie zdolności i wiarygodności kredytowej klienta. W firmach pozabankowych te wymagania się niższe, choć najczęściej sprawdza się tożsamość, weryfikuje się bazy danych dłużników czy wymaga się posiadania dochodów. Oczywiście łatwiej dostać tam pożyczkę, jako że nawet osoby o kiepskiej historii kredytowej mają na to szansę. Co jednak z bezrobotnymi?

Czy osoby bezrobotne mogą wziąć pożyczkę?

Temat pożyczki dla bezrobotnych omawia artykuł na pożyczki-online.pl, wymieniając to, jakie są realne możliwości. Zarówno w teorii, jak i w praktyce, możliwość uzyskania finansowania bez zatrudnienia istnieje. Niektóre firmy nie weryfikują klientów pod względem posiadanych przez nich dochodów, innymi słowy, nie wymagają żadnych zaświadczeń. W tym sposób możliwe jest uzyskanie pieniędzy, choć najczęściej na niewielkie kwoty, z krótkim czasem spłaty, a także na wyższe oprocentowanie. Mimo wszystko podobnych ofert nie brakuje i usługi te mają zarówno firmy pożyczkowe, jak i parabanki.

Pożyczka dla bezrobotnych – czy inne dochody się liczą?

Należy pamiętać też o tym, że będąc osobą bezrobotną, można posiadać także inne dochody, które niekoniecznie powiązane są z pracą zawodową. Renta, emerytura, zasiłki różnego typu – takie formy finansowania także mają znaczenie. W bankach prawdopodobnie by to nie przeszło, ale firmy pozabankowe nie przywiązują do tego aż tak wielkiej wagi. To sprawia, że takie osoby rzeczywiście mogą uzyskać pożyczkę na wybraną kwotę. Posiadanie stałych dochodów jest więc ważne, ale nie muszą one wynikać z pracy.

Co więcej, po takie finansowanie mogą zgłaszać się też osoby, które na przykład pracują „na czarno”. To znaczy, że nie mają oficjalnej pracy, ale zarabiają, choć niekoniecznie na umowie. Jest to także dobre rozwiązanie dla osób pracujących za granicą, gdy nie mają jak potwierdzić swojego dochodu. Nie muszą być to więc osoby bezrobotne w pełnym tego słowa znaczeniu, ale za takie będą uznawane według przepisów prawa.

Gdzie dostać pożyczkę dla bezrobotnych?

Jak zostało wspomniane, pożyczki dla osób bezrobotnych to propozycja, którą można spotkać przede wszystkim w firmach pozabankowych. Najlepiej jeżeli swoje poszukiwania rozpocznie się w internecie. Po pierwsze będzie to łatwiejsze, szybsze i wygodniejsze, a po drugie, większość podobnych ofert dostępna jest przede wszystkim online. Można w ten sposób dokładniej zapoznać się z poszczególnymi propozycjami i dobrze je rozważyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here