Doradztwo kredytowe – kiedy firma powinna z niego skorzystać?

0
1786

W niemal każdej większej firmie zatrudnione są osoby odpowiedzialne za finanse, w tym pozyskiwanie środków pieniężnych na działalność operacyjną i rozwojową. W mniejszych zaś firmach zwykle takich osób brakuje, a za sprawy finansowe w pełni odpowiada sam właściciel. W niektórych jednak przypadkach zarówno prowadzący duże przedsiębiorstwo, jak i mniejszą, lokalną firmę, powinni skorzystać z doradztwa kredytowego. Sprawdzamy, kiedy warto sięgnąć po pomoc specjalistów.

Pozyskanie źródła finansowania

Odpowiednie funkcjonowanie firmy zapewnia stały dopływ gotówki, między innymi poprzez pozyskiwanie dodatkowych źródeł finansowania obcego. Jednym z nich jest właśnie kredyt, którego w Polsce mogą udzielać jedynie banki. Firmy, pomimo szerokiego dostępu do kapitału obcego, w dalszym ciągu najchętniej sięgają po kredyt. Banki są bowiem instytucjami zaufania publicznego, które udzielają kredytów czy pożyczek na jasnych warunkach. Oferty kredytowe banków skierowane do firm, zarówno tych mniejszych, jak i mniejszych, są bardzo różnorodne i ukierunkowane na finansowanie działalności operacyjnej bądź też inwestycyjnej.

Wybór odpowiedniej oferty kredytowej nierzadko może stanowić problem, nawet dla osób, które znają się na finansach i świat ekonomii na ogół nie ma przed nimi tajemnic. Powodem jest bowiem zawiłość warunków kredytowania. Niektóre oferty skierowane są do bardzo wąskiego grona odbiorców, dlatego też ich analizowanie sprawdza się tylko w określonych przypadkach. Skorzystanie z oferty doradztwa kredytowego pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, a swoich pracownikom powierzyć inne obowiązki.

Większa szansa na kredyt

Korzystając z doradztwa kredytowego możemy przede wszystkim zająć się prowadzeniem spraw firmy, natomiast wszelkie formalności związane z kredytem zostawić profesjonalistom. Powierzenie im zadania znalezienia najlepszej dla nas oferty kredytowej daje pewność, że otrzymamy dokładnie taką propozycję, jaka idealnie wpisuje się w potrzeby naszej firmy. Czasami bowiem nawet nie zdajemy sobie sprawy z możliwości kredytowych, a także różnorodności dostępnych ofert. Doradca kredytowy przede wszystkim analizuje nasze potrzeby i na ich podstawie dobiera odpowiednią ofertę kredytową. Dodatkowo doradca kredytowy przeanalizuje zdolność kredytową firmy, a także podpowie, jak w prosty sposób można ją zwiększyć.

Czasami bowiem lepiej odłożyć moment złożenia wniosku o kredyt na czas, kiedy firma będzie w nieco lepszej kondycji finansowej, tak aby otrzymać lepsze warunki kredytowania. Doradztwo kredytowe daje także pewność podpisania dobrej dla firmy umowy kredytowej. Jasne, przejrzyste warunki, a także uniknięcie wszelkiego rodzaju zapisów budzących wątpliwości bądź działających na niekorzyść kredytobiorcy to podstawa dobrej współpracy na linii firma-bank. Doradca kredytowy chętnie odpowie na wszelkie pytania, a także rozwieje wątpliwości w kwestii warunków kredytowania czy umowy kredytowej. W kwestiach finansowych lepiej zaufać profesjonalistom, którzy znają świat kredytu od podszewki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here