Jak oszczędzać z programami lojalnościowymi jak Payback?

0
736
oszczędzanie

Oszczędzanie pieniędzy możliwe jest na kilka sposobów, choć oczywiście większości z nas od razu przychodzi do głowy, by wydawać mniej pieniędzy. Da się jednak i wydawać, i oszczędzać. Jak to jest możliwe? O tym przeczytasz poniżej.

Jak oszczędzać pieniądze?

Najważniejsze, gdy chce się oszczędzać pieniądze, jest to, by mieć wygospodarowane miejsce na nie. Nie powinno się trzymać środków, którymi chce się płacić za codzienne zakupy razem z tymi, które chce się zaoszczędzić, bo wówczas trudno o sukces. Trzeba więc założyć konto oszczędnościowe.

Co jeszcze? Należy wyrobić w sobie nawyk. Oszczędzanie to tematyka bloga infoportfel.pl, na którym można znaleźć wiele wskazówek, jak zrobić to w praktyce. Warto poznać triki, które pomagają zacząć odkładać finanse.

Istotne, gdy chce się oszczędzać pieniądze, jest też to, by przede wszystkim od tego zacząć. Zgodnie z hasłem: najpierw płać sobie, po otrzymaniu wynagrodzenia powinniśmy odpowiednio wyliczoną kwotę – taką, którą chcemy oszczędzić w danym miesiącu – przelać na konto oszczędnościowe. Wówczas znacznie łatwiej jest nie tknąć tych środków.

Jednak prawda jest taka, że żeby oszczędzać, trzeba mieć wystarczającą ilość pieniędzy – by móc zaspokoić wszystkie potrzeby i jeszcze odłożyć co nieco. Czy jest to możliwe, gdy budżet się nie spina? Jest na to pewien sposób. Można oszczędzać dzięki programom lojalnościowym. Jak?

Jak oszczędzać z programami lojalnościowymi?

Programy lojalnościowe typu Payback dają możliwość oszczędzania podczas wydawania. Na czym to polega? Podczas robienia zakupów u partnerów programu zbiera się punkty – ich wysokość najczęściej zależy od wydanej kwoty. Zgromadzone w ten sposób środki można wykorzystać na wiele sposobów. Jednym z nich jest po prostu obniżenie rachunków za kolejne zakupy. Wystarczy zgłosić kasjerowi przed dokonaniem płatności, że chce się skorzystać z punktów.

Warto zapisać się do programów lojalnościowych multipartnerskich, gdyż wtedy robiąc zakupy w różnych typach sklepów, a i korzystając z punktów usługowych, zbiera się punkty do jednej puli. Dzięki wykorzystaniu ich w celu obniżenia wysokości rachunku oszczędza się pieniądze – płaci się mniej i zostaje więcej do odłożenia na konto.

Co więcej, tego typu programy lojalnościowe umożliwiają wykorzystanie zgromadzonych punktów do wymienienia ich na nagrody. Takie upominki to np. elektronika, drobny sprzęt AGD, ale i inne gadżety do domu. Wymieniając punkty na tego typu nagrody, można zaoszczędzić – nie trzeba kupować odkurzacza – ma się go do odbioru za punkty.

Bycie członkiem programu lojalnościowego to również możliwość skorzystania ze specjalnych rabatów i promocji, które przeznaczone są tylko dla klubowiczów. Wydając mniej, można więcej zaoszczędzić.

Jak oszczędzać na zakupach?

A jak jeszcze można oszczędzać? Jak kupować, żeby wydawać mniej? Jak oszczędzać na zakupach? Bardzo pomocne, gdy nie umie się samemu wyrobić w sobie nawyku oszczędzania, są opcje, jakie dają banki . Chodzi o tzw. regularne oszczędzanie. Mowa przede wszystkim o zaokrąglaniu kwot za zakupy i odkładaniu na specjalnym koncie różnicy pomiędzy tym, co faktycznie wydane a podniesioną sumą. Takie „końcówki” odkładane w ciągu miesiąca potrafią być sporą kwotą.

A jak oszczędzać na zakupach? Przede wszystkim najlepiej jest robić zakupy artykułów spożywczych raz w tygodniu. Do tego potrzebna jest lista i jadłospis. Zdecydowanie mniej wydaje się, będąc raz w tygodniu na zakupach, niż wchodząc do sklepu co drugi dzień.

Kolejną sprawą są zakupy online. Kupując rzeczy w internecie, znacznie mniej się wydaje. Nie mówiąc o tym, że ma się możliwość zwrotu niemalże każdej rzeczy. Tak więc nawet kupując coś dość kompulsywnie, można się z tego wycofać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here