Koszty wynajmu HDS

0
12536
Koszty wynajmu HDS

Hydrauliczny dźwig samochodowy to wygodna i bezpieczna opcja transportu materiałów budowlanych. Jeżeli sprzedawca nie oferuje możliwości dowiezienia towaru autem z żurawiem, warto zdecydować się na wynajęcie takiego samochodu w specjalistycznej firmie.

HDS to hydrauliczny dźwig samochodowy, czyli potocznie pojazd, który potrafi bezpiecznie i szybko rozładować ciężkie ładunki w trudnym terenie zwykle dokładnie w taki sposób, w jaki zażyczy sobie klient. Możliwe zatem jest podnoszenie palety na drugą czy trzecią kondygnacje budynku, opuszczenie towaru poniżej poziomu gruntu, czy przenoszenie ładunków w poziomie z dala od miejsca postoju ciężarówki.

Za co się płaci?

Firm, które oferują transport HDS, jest na rynku bardzo wiele. Różnią się one flotą posiadanych pojazdów oraz możliwościami dźwigów. Warto zwrócić na to uwagę, podczas wyboru konkretnego zleceniobiorcy tym bardziej, jeżeli z dojazdem jest kłopot.

Dźwigi hydrauliczne montowane mogą być zarówno na wielkich ciężarówkach, jak i małych dostawczakach. Posiadają je pojazdy z klasycznym napędem, a także specjalizowane auta, w których napędzana jest więcej niż jedna oś.

Koszty transportu HDS zależą także od konkretnego modelu auta. Więcej zapłacimy na pewno wynajem ciężarówki z napędem 4×4, czy 6×6, ale kiedy warunki są trudne, a dojazd nieutwardzony zwykle nie ma większego wyboru.

Czasem koszty wynajęcia liczone są od wykonania całej usługi, choć częściej rozbijane są na dojazd (liczony w obie strony od kilometra) oraz rozładunek jednej palety. Warto ustalić szczegóły już w trakcie zamawiania usługi.

Transport HDS – koszty

Koszty wynajmu HDS mocno uzależnione są od regionu kraju. Naturalnie niższe są na prowincji, niż w wielkich miastach, chociaż w trudnych terenach górzystych na południu kraju mogą być zbliżone do cen na przykład w Wielkopolsce.

Średnia cena za kilometr dojazdu oscyluje w okolicach 3,5 zł netto. Do tego doliczyć należy opłatę za rozładunek, choć zwykle korzystniej będzie rozliczać się za roboczogodzinę, której cena to około 120 zł netto.

Podsumowanie

Transport HDS jest tyleż wygodny, co opłacalny, szczególnie przy większej ilości ciężkich towarów. Idealnie sprawdza się w sektorze budowlanym, chociaż jego popularność sprawia, że coraz częściej z wynajmu HDS korzystają firmy również z innych branż.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Szczurowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here