Kredyt dla żołnierza – wszystko co musisz o nim wiedzieć

0
3459

Obecnie polska armia liczy ponad 100 tysięcy żołnierzy zawodowych. Mimo upływu czasu zawód żołnierza nadal uważany jest za bardzo ważny i cieszy się dużą renomą w społeczeństwie. W związku z tym żołnierze, którzy pełnią aktywną służbę wojskową, mogą liczyć na wiele przywilejów ze strony państwa, a nawet instytucji finansowych. Coraz częściej słyszy się, chociażby o specjalnych kredytach dla osób, które pracują w wojsku https://habza.com.pl/kredyt-dla-zolnierza/. Zobacz, co warto o nich wiedzieć i, czy taki rodzaj zobowiązania jest rzeczywiście możliwy do uzyskania.

Kredyt dla osób pracujących w wojsku – na jakich warunkach można go uzyskać?

Jak łatwo jest się domyślić, kredyt dla żołnierzy różni się od tego, który może otrzymać osoba wykonująca inny zawód. Główną różnicę stanowi koszt takiego zobowiązania, który jest mniejszy niż tradycyjnego kredytu np. gotówkowego. Kredyt dla osób pracujących w wojsku jest korzystny m.in. dlatego, że można zmniejszyć jego marżę, uniknąć prowizji oraz otrzymać wyższą kwotę zobowiązania. Zanim jednak zaczniesz szukać kredytu dla żołnierza, powinieneś wiedzieć, że każdy bank ustala inne warunki udzielania zobowiązania. Co więcej, nie wszystkie instytucje finansowe mają w swojej ofercie tego typu kredyt.

Żołnierze mogą pochwalić się stabilnym zatrudnieniem oraz całkiem dobrym wynagrodzeniem. Jak wiadomo, dla banku ma to ogromne znaczenie w kontekście oceny zdolności kredytowej. Osoby, które pracują od wielu lat w jednym zawodzie, mają stały dochód i umowę o pracę, mają większe szanse na otrzymanie korzystnego kredytu niż te, które są niestabilne finansowo. Jeśli pracujesz w wojsku i szukasz atrakcyjnego kredytu, to powinieneś skorzystać z pomocy doradcy Habza Finanse. Znajdzie on dla Ciebie najlepszą ofertę i poprowadzi negocjacje z bankiem.

Kredyt dla żołnierzy kontraktowych

W wojsku mogą pracować nie tylko żołnierze powołani do służby na stałe. Część z nich to także żołnierze zatrudnieni na podstawie kontraktu. Pierwszy kontrakt żołnierz podpisuje na 2 lata, następne mogą być dłuższe, jednak kontrakty nie są przedłużane automatycznie. Z tego względu żołnierze kontraktowi mogą czasem czuć niepewność, jeśli chodzi o swoje zatrudnienie. Dla banku także ma to niebagatelne znaczenie. Chcąc wziąć kredyt długoterminowy osoba na dwuletnim kontrakcie, który np. zaraz się kończy, może mieć problem z otrzymaniem pozytywnej decyzji od banku.

Kredyt dla żołnierzy kontraktowy jest możliwy, jednak nie jest tak łatwy do uzyskania, jak w przypadku osób, które w wojsku pracują na stałe. Istotne jest zachowanie ciągłości zatrudnienia. Jeśli już wcześniej miałeś kontrakt i został on przedłużony, to jest to dobry sygnał dla banku. Mimo czasowego charakteru zatrudnienia możesz otrzymać kredyt, ponieważ ryzyko utraty dochodów jest mniejsze przy kolejnych przedłużeniach kontraktu.

Podsumowanie

Zawodowy żołnierz może liczyć w banku na wiele ulg. Przede wszystkim może on otrzymać wyższe kwoty kredytów i zapłaci mniej za ich udzielnie. Taki rodzaj kredytu charakteryzuje się niższym kosztem, brakiem prowizji oraz mniejszą ilością formalności. Bank może też przyśpieszyć cały proces wnioskowania o kredyt i szybciej wyda decyzję kredytową. Nie da się więc ukryć, że jest to bardzo opłacalny produkt finansowy.

Jeśli chodzi o proces kredytowania, to nie różni się on zbyt wiele od tradycyjnego. Żołnierz tak samo, jak inni klienci banku musi przejść ocenę zdolności kredytowej i bank sprawdzi jego historię kredytową w BIK. Musi on też mieć ważny dowód osobisty, a jeśli będzie zalegał ze spłatą swoich zobowiązań, to może mieć problem z uzyskaniem nowego zobowiązania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here