Obsługa prawna firm – czy warto ją zlecić?

0
1878
Obsługa prawna firm

Obsługa prawna firm to popularna forma outsourcingu usług wśród przedsiębiorców, którzy nie chcą tworzyć samodzielnego stanowiska w swojej firmie, ale mimo to chcą mieć stały dostęp do szeregu ekspertów z dziedziny prawa. Czy warto skorzystać z takiej usługi? 

  1. Czym jest obsługa prawna firm? 
  2. Jakie usługi obejmuje obsługa prawna firm? 
  3. Obsługa prawna firm – czy warto ją zlecić? 

Czym jest obsługa prawna firm?

Obsług prawna firm obejmuje bardzo szeroki zakres usług, oferowany przez różnego rodzaju kancelarie prawne czy wyspecjalizowane firmy adwokackie. Skorzystać z niej mogą zarówno małe, jak i wielkie przedsiębiorstwa. Przydaje się zwłaszcza na początku rozwoju firmy, gdy trzeba decydować o kluczowych obszarach działalności, Ale także i później – wówczas eksperci z firmy prawniczej szybko wyjaśnią wszystkie zawiłości prawne, a także doradzą w kontekście zmian prawnych dopiero się szykujących. Stała współpraca z kancelarią prawną zdejmuje z przedsiębiorcy bardzo wiele zmartwień i obowiązków, a także daje mu poczucie wsparcia w przypadku problemów lub wyzwań.

Jakie usługi obejmuje obsługa prawna firm?

Wśród usług, których podejmują się firmy prawnicze wobec swoich klientów, znajduje się m.in.:

  • przygotowywanie ekspertyz i opinii na temat kontraktów, umów i innych dokumentów wykorzystywanych w działalności klienta;
  • opracowywanie analiz prawnych dotyczących działalności klienta;
  • przygotowywanie regulaminów, uchwał i innych aktów prawnych, które można wykorzystać do użytku wewnętrznego;
  • przygotowywanie projektów umów, kontraktów i innych dokumentów do użytku zewnętrznego;
  • reprezentowanie klienta przed sądami i administracją państwową;
  • pomoc w uzyskaniu zezwoleń i koncesji;
  • przeprowadzenie postępowania upadłościowego lub procesu naprawczego.

Obsługa prawna firm – czy warto ją zlecić?

Coraz większa ilość przedsiębiorców decyduje się na outsourcing obsługi prawnej, ponieważ zalety tego rozwiązania znacznie przewyższają te, z którymi mamy do czynienia w przypadku tworzenia samodzielnego stanowiska prawnika w firmie. Często to pierwsze rozwiązanie może się też okazać dużo tańsze. Przede wszystkim jednak zlecając obsługę prawną zewnętrznemu podmiotowi, takiemu jak kancelaria prawnicza czy adwokacka, zyskujemy dostęp do szeregu ekspertów z różnych dziedzin prawa. Jest to więc metoda prowadzenia biznesu dużo skuteczniejsza, niż zatrudnienie pojedynczego prawnika, który siłą rzeczy nie może znać się wszystkim.

Optymalizacja w dziedzinie prowadzenia działalności, także pod kątem finansowym, która jest efektem współpracy z profesjonalną firmą doradczą, to największa zaleta takiego rozwiązania. Warto zwrócić jednak uwagę na jeszcze jedną: spokój. Zlecając obsługę prawną, nie musimy się martwić o to, że utoniemy w gąszczu przepisów.

obsługa prawna firm katowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here