Poświąteczne wyprzedaże: jakiego smartfona wybrać?

0
2400
Poświąteczne wyprzedaże: jakiego smartfona wybrać?

Przed Świętami sklepy są oblegane przez osoby, które chcą zdążyć z zakupem telefonu dla bliskich. Przy okazji niektórzy decydują się na wymianę własnego aparatu, bo na półkach jest sporo promocji na telefony do 2000 zł. Wystarczy jednak poczekać miesiąc, by kupić ten sam model taniej.

Zarówno w przypadku smartfonów do 2000 zł czyli takich ze średniej półki, jak i tych tańszych, po świętach można liczyć w sklepach na duże obniżki. Zdarzają się wprawdzie grudniowe oferty specjalne, gdy poza telefonem w promocyjnej cenie można dostać jeszcze gratisy, takie jak kilka miesięcy opłaconego abonamentu czy głośniki przenośne. Są też telefony z najniższej półki za kilkadziesiąt złotych, których cena nie może się już zbyt mocno zmienić. Jednak poza takimi wyjątkowymi okazjami ceny większości telefonów są przed świętami zwykle najwyższe w całym roku,a potem gwałtownie maleją.

Smartfon do 2000 zł, a może droższy model?

Szczególnie widać to w segmencie telefonów ze średniej półki, na której znajdują się marki takie jak Huawei, Motorola czy Samsung. Po świętach ceny spadną pewnie najmniej w przypadku starszych modeli nadal dostępnych w sklepach, jak Huawei P9 czy Samsung Galaxy J3. Te i tak można kupić za kilkaset złotych i raczej nie można liczyć na znaczące obniżki. Wymienieni producenci wypuszczają po kilka niskobudżetowych modeli rocznie i szybko zastępują je kolejnymi, więc może się okazać, że to ostatni sezon tych starszych telefonów na sklepowych półkach.

Dobry i polecany telefon do 2000 zł

Nieco droższe będą kolejne modele Samsung Galaxy i popularne aparaty chińskich marek, takich jak Xiaomi i Huawei. Telefony do 2000 zł tych producentów są już zwykle wyposażone w dobrej klasy wyświetlacz, a robione nimi zdjęcia są jasne i pozbawione ziarnistości. Zobacz ranking najlepszych telefonów do 2000 zł dostępnych na poświątecznych wyprzedażach: https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-jaki-smartfon-do-2000-zl-ranking-top10.bhtml

Pewnym zaskoczeniem może być telefon, który zdobył najlepsze oceny w powyższym rankingu, czyli HTC U11. HTC to stosunkowo mało znana firma pochodząca z Tajwanu, która produkcją telefonów zajęła się niedawno. Jednak udało im się stworzyć naprawdę solidny telefon, który jest wysoce odporny na wodę czy pył. Jest więc świetny na wakacjach, a poza tym można kupić go dziecku bez obawy, że aparat zostanie szybko zniszczony. Smartfon ma już wbudowaną wyjątkowo pojemną jak na model w tej cenie kartę pamięci. Możliwość umieszczenia w nim dwóch kart SIM sprawia, że to dobre wyjście dla osób, które muszą mieć zawsze przy sobie telefon służbowy i prywatny.

Dobry i polecany telefon do 2000 zł

Smartfon do 2000 zł, a może droższy model?

Po Świętach opłaca się kupować droższe telefony. Szczególnie iPhone, którego premiera tradycyjnie od kilku lat odbywa się we wrześniu. Jego cena wyjściowa zawsze jest nawet o kilkadziesiąt procent wyższa, niż w styczniu, gdy sklepy zaczynają wprowadzać obniżki na towary niesprzedane w gorącym okresie Świąt. Podobnie jest z modelem Samsung Galaxy Note9, którego premiera miała miejsce w sierpniu, a cena jest tylko nieco niższa, niż w przypadku najnowszego telefonu Apple.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here