Nie zapomnij o walucie przed wyjazdem zagranicznym

0
4992

Zazwyczaj podczas wyjazdów zagranicznych korzysta się z kart płatniczych oraz kredytowych. Chociaż w ten sposób ogranicza się ilość straty gotówki, rozwiązanie to ma pewne minusy. W ten sposób narazić można się nie tylko na wahania kursów, ale również słone opłaty bankowe, takie jak np. pobierana prowizja, spread czy inne koszty przewalutowania. Z tego powodu dokonanie opłaty przy pomocy karty lub wypłacenie pieniędzy z bankomatu może być bardzo kosztowne. Płatność kartą nie wszędzie jest również bezpieczna, ponieważ w wielu podejrzanych miejscach na świecie istnieje ryzyko skopiowania jej i wyczyszczenia z dostępnych środków.

Waluta lokalna

Dlatego najbardziej opłacalnym rozwiązaniem wydaje się zabranie za granicę pieniędzy w formie waluty lokalnej. To również może wiązać się z ryzykiem kradzieży, jednak suma ta powinna jedynie pokrywać podstawowe wydatki i nie być zbyt wysoka. Kartę należy wówczas traktować jako awaryjny sposób na dokonanie płatności, jeżeli z jakiegoś powodu gotówka okaże się być niewystarczająca. Dlatego przy okazji każdej zagranicznej wyprawy, warto wymienić chociaż część z przeznaczonych na nią pieniędzy na odpowiednią walutę. Kursy walut w kantorach sprawdzić można na przykład za pomocą serwisu https://kantorlista.pl.

Wymiana waluty

Decydując się na wymianę waluty przeznaczonej na wyjazd, warto mieć na uwadze również fakt, że nie we wszystkich miejscach da się zapłacić kartą lub wypłacić środki za pomocą bankomatu. W niektórych krajach nałożone są również limity dotyczące wywożonych oraz wwożonych pieniędzy. Zwykle dotyczą one wyjątkowo dużych sum, jednak dokładne informacje na ten temat znaleźć można na przykład na stronach internetowych biur podróży czy serwisach turystycznych. Przystępując do wymiany waluty warto sprawdzić wszystkie dobre kantory. Można je ze sobą porównać na przykład za pomocą strony https://kantorbox.pl/kantory-internetowe, co pozwoli na znalezienie najbardziej opłacalnego kursu walut z najniższymi opłatami dodatkowymi, a jednocześnie przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here