Przezorny oszczędza

0
5642

Polacy są szczególnie doświadczeni przez historię, zmienne koleje losu, kryzysy gospodarcze i coraz to nowe pomysły, jak sięgnąć do naszych kieszeni. I choć podobno pieniądze szczęścia nie dają, to nader często ten argument pojawia się w życzeniach świątecznych czy urodzinowych. Może czasem po prostu takiego bezpieczeństwa ekonomicznego najbardziej nam brakuje. Poza tym bardzo lubimy mieć odłożone pieniądze na „czarną godzinę”. Nasze babcie wybierały przechowywanie gotówki „w skarpecie”, my coraz częściej decydujemy się na lokaty. Taka dodatkowa kwota pozwala na dodatkowe zakupy lub też stanowi poduszkę bezpieczeństwa w trudnych i nieprzewidzianych sytuacjach.

Zróżnicowane oferty

Banki kuszą swoich klientów bardzo rozbudowaną ofertą i pomysłami na oszczędzanie. Do najpopularniejszych z nich zaliczane są konta, fundusze oraz lokaty. Najczęściej Polacy decydują się jednak na wybór tej trzeciej opcji, ponieważ z natury jest ona najbezpieczniejsza i daje pewność, że nasze pieniądze będą proporcjonalnie rosnąć, a nie będzie za tym szło praktycznie żadne ryzyko. To idealna oferta dla tych, którzy chcą oszczędzać pragmatycznie, nie licząc na ogromny zysk, ale z drugiej strony nie ponosząc zbędnego ryzyka.

Zamiast przechowywać pieniądze „w skarpecie”, gdzie praktycznie tracą one na wartości lub męczyć się ze stałym odkładaniem określonej kwoty na „czarną godzinę”, warto zainwestować w produkt, który zapewni nam stabilny wzrost oszczędności. Lokaty to sprawdzony bankowy towar, który jest na polskim rynku obecny od lat. Wymaga od nas tak naprawdę gotówki i czasu, a całą resztę – czyli pomnażanie gotówki wykona dla nas bank.

Jak to zrobić?

Założenie lokaty nie jest skomplikowane. W dobie Internetu możemy całą procedurę przejść zarówno w banku, jak i na stronie internetowej. Większość banków nie określa również minimalnych kwot, od jakich o lokacie możemy w ogóle myśleć. O niewątpliwie sprawia, że obecnie jest towarem dostępnym niemalże dla każdego. Jak już wspomnieliśmy, największą zaletą tego sposobu oszczędzania jest jego bezpieczeństwo. Od banku otrzymujemy gwarancję kwoty, jaka zastanie nam wypłacona po ustalonym czasie. Tak więc otrzymujemy pewny zysk na bardzo stabilnych warunkach.

Wybierając lokatę, warto zwrócić uwagę na oprocentowanie, które w zasadniczy sposób wpływa na to, ile pieniędzy zarobimy. Poza tym trzeba zainteresować się częstotliwością kapitalizacji odsetek i oczywiście długością trwania umowy. Jeśli chcesz wiedzieć, jakie są najlepsze oferty na rynku, sprawdź na http://wktorymbanku.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here