Raport oszczędnościowy: Sierpień 2014

6
4111

Dziś jest pierwszy września i akurat mam chwilę czasu, aby podzielić się z Wami raportem oszczędnościowym z poprzedniego miesiąca. Jak już pisałem, chcę w sobie wyrobić schemat, który pozwoli mi systematycznie pisać podsumowania specjalnie dla Was.

Zapraszam do lektury…

Projekt 333 zyskał…

Mój projekt 333 w dalszym ciągu się rozwija. Oszczędzam stale pieniądze z tego tytułu. Widzę, że to ma sens i nie odczuwam tego pod kątem finansowym w żaden sposób. 3,33 zł dziennie to są śmieszne pieniądze (zdaję sobie sprawę z tego, że dla kogoś może to być sporo pieniędzy), które wielu z Nas wydaje na fast foody każdego dnia. Zrezygnuj raz na jakiś czas z przyjemności i odłóż pieniądze – wydaje mi się, że zbytnio na tym nie stracisz, a spowodujesz, że Twoja poduszka finansowa zacznie się powiększać. Wystarczy tak niewiele…

W ostatnim raporcie wspominałem, że wrzuciłem na dzień dobry do poduszki 4000 zł. Miesiąc temu moja poduszka finansowa wynosiła 4056,61 zł. W tym momencie jest już to 4159,84 zł.

Zaoszczędzono: 4159,84 zł

Pozostało: 5.840,16 zł

Cel: 10.000 zł

Tak to wygląda na wykresie:

Projekt 333
Projekt 333

 

Projekt rozpocząłem w lipcu i wpłaciłem tam 4000 złotych, od tamtej pory moja poduszka finansowa powiększyła się o 159,84 zł (tyle wpłaciłem). Jestem z siebie dumny, że rozpocząłem cały projekt. Dodatkowo zaznaczam, że nie jest to moja jedyna poduszka finansowa, którą posiadam. Większość mojego portfela zatrzymuję dla siebie, ale w zamian za to ostatnio rozpocząłem publikację mojego majątku netto.

Majątek netto – sierpień 2014

Blofi (Eugeniusz) ostatnio zauważył, że kwoty w majątku są równe. Jestem osobą, która wszystko zaokrągla. Stąd też postanowiłem, że w najbliższym podsumowaniu miesięcznym będę przedstawiał majątek co do grosza.

Finanse Polaka - majątek netto / 31.08.2014
Finanse Polaka – majątek netto / 31.08.2014

Obecnie posiadam trzy poduszki finansowe:

  1. Projekt 333 – oszczędzam 3,33 zł dziennie tutaj
  2. Szybka gotówka – kilka tysięcy, które może mi uratować tyłek w trudnych chwilach 🙂
  3. Oszczędności długoterminowe – pieniądze, które czekają na lepsze czasy, aby je zainwestować.

Zapraszam do dzielenia się własnymi raportami (zarabianiowymi, oszczędnościowymi, innymi), które publikujecie na własnych blogach.

Wszystkiego dobrego.

6 KOMENTARZE

  1. Witam polecam branie udział w różnych promocjach bankowych na tym naprawdę można coś zarobić chyba że jednak nie lubisz banków i nie masz do nich zaufania?

  2. Czy podawanie w majątku sprzętu RTV/AGD ma jakieś uzasadnienie? Taki sprzęt już na starcie traci wartość i ciężko jest sprzedać używany za godziwe pieniądze. Druga sprawa to jak liczysz wartość mieszkania?

    Metoda podana przez blofiego nijak ma się do rzeczywistości. Wg niej moje jest 90 000zł tańsze niż w rzeczywistości. Tak tanich nawet w wielkiej płycie by nie było w mojej okolicy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here