Raport oszczędnościowy: Wrzesień 2014

5
3595

Kolejny miesiąc za mną. Wrzesień był dla mnie bardzo łaskawym miesiącem – moje finanse w dalszym ciągu się powiększają, co mnie bardzo cieszy. Dokupiłem trochę walut – w majątku netto jest to znacząco widoczne. Ostatnio narzekałem na brak systematyczności w pisaniu bloga – czasami przychodzi mi to łatwiej a czasami gorzej. Prawda jest taka, że w mojej ocenie, moje blogowanie idzie w dobrą stronę – zauważyłem także trend popularności bloga. Coraz więcej osób zaczyna pisać moje posty, z czego się bardzo cieszę. Szkoda tylko, że pojawia się tak mało komentarzy. Polaku, zapraszam Cię do komentowania moich wpisów na łamach tego bloga.

O projekcie 333

Słynny #projekt333 w dalszym ciągu do przodu, nie odczuwam tej kwoty w żaden sposób, więc jest dobrze. Dla osób, które nie wiedzą o co chodzi przypominam, że każdego dnia odkładam na konto oszczędnościowe 3,33 zł. Jest to kwota, którą przeznaczam na budowanie poduszki finansowej – docelowo ma to być 10000 zł. Miesiąc temu moja poduszka finansowa wynosiła: 4159,84 zł. Sprawdź, ile wynosi obecnie 🙂

Zaoszczędzono: 4259, 74 zł

Pozostało: 5740,26 zł

Cel: 10.000 zł

FinansePolaka.pl: Projekt 333
FinansePolaka.pl: Projekt 333

Systematyczne oszczędzanie na poduszkę finansową rozpocząłem w lipcu 2014 i od tamtej pory moje oszczędności powiększyły się o 259,74 zł. Nie liczę kwoty, którą wrzuciłem „na start”, czyli 4.000 złotych. Nie są to duże kwoty, ale zaznaczam, że posiadanie nawet najmniejszych oszczędności przyczynia się do lepszej psychiki i funkcjonowania w przypadku utraty pracy. Lepiej mieć coś, niż nie mieć nic. Proste.

Majątek netto – wrzesień 2014

Za sprawą Eugeniusza postanowiłem usunąć z tabeli sprzęt RTV/AGD. Zgadzam się z nim, że jego publikacja mija się z celem. Dodatkowo mam problem z wyceną mieszkania. Nie za bardzo wiem, jak to ugryźć – do tej pory korzystałem z pewnej strony internetowej do wyliczania. Kwotę mieszkania więc pozostawiam bez zmian.

FinansePolaka.pl: Majątek netto wrzesień 2014
FinansePolaka.pl: Majątek netto wrzesień 2014

 

Jak zawsze – zapraszam do dzielenia się odnośnikami do swoich podsumowań! Niezależnie od tego, czy oszczędzasz, zarabiasz, wydajesz – tworzysz raport to podziel się nim w komentarzu.

PS. W dalszym ciągu przypominam o tym, że do zarobienia łatwym kosztem jest 127,50 zł dzięki lokacie „Oferta na 5+”.

5 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here