Darmowy internet, czyli Polaku: na internecie także da się oszczędzić!

2
3420

Bardzo często w Polsce internet kojarzy się jeszcze z czymś drogim, mimo tego, że każdy już w zasadzie ma dostęp do internetu to jednak cały czas mamy naprawdę duże problemy z tym, żeby patrzeć na internet jako coś co nie musi być wcale ekskluzywne, a może być czymś powszechnym i darmowym. Posiadanie internetu jest już normą i można by się pokusić o stwierdzenie, że więcej osób posiada dostęp do internetu niżeli telefon stacjonarny. W tym wpisie chce Ci udowodnić, że możesz całkowicie za darmo korzystać z internetu.

Zapewne większość z Was słyszała chociażby o czymś takim jak Aero2. Jeżeli nie to powiem Wam, że bardzo dobrze trafiliście, ponieważ będę dokładnie omawiał tutaj tego operatora, ponieważ tak Aero2 to hurtowy operator internetowy, który pewnego dnia zdecydował się zobowiązać do tego, że umożliwi darmowe podłączenie się do internetu na czas określony.

Szczerze powiedziawszy jestem osobą, która użytkuje Aero2 od dłuższego czasu i powiem Wam tyle, że uważam, iż jest to naprawdę świetny wynalazek, ponieważ bardzo często go używam. Oczywiście posiadam internet stacjonarny, ale mimo wszystko czasem odmawia mi on posłuszeństwa, a gdy jestem w jakiś trasach, albo gdzieś na mieście to bardzo często mam ze sobą Aero2, ponieważ w dzisiejszych czasach bez internetu to prawie jak bez ręki. Chociażby tak jest właśnie w moim przypadku, nie wiem jak u Was, ale przypuszczam, że bardzo podobnie. Dzisiejszy świat wręcz wymusza na człowieku to, żeby cały czas był dostępny przez internet. Dzisiaj zresztą sam to widzę po moich znajomych, przez których w zasadzie zacząłem z tego internetu. Wcześniej słyszałem o tym, ale jakoś niespecjalnie dużo o tym myślałem, nie chciało mi się zawracać tym głowy, ale powiem Wam szczerze, że naprawdę jest to przydatna rzecz.

Jeżeli raz na jakiś czas potrzebujecie skorzystać z internetu mobilnego, a transfer danych to według Was zbyt duży wydatek, albo po prostu używacie internetu tak często, że mobilny internet w telefonie to dla Was ewidentnie za mało to warto się w takiej sytuacji zdecydować na Aero2. Chociaż żeby nie wyjść na kłamcę to muszę Wam powiedzieć, że i tak będzie trzeba nieco za ten internet zapłacić, a koszty prezentują się w taki sposób:

  • 20 złotych depozytu za kartę sim
  • 7 złotych za przesyłkę

Jeżeli uiścicie te kwoty to wtedy będziecie mogli się w spokoju cieszyć bezpłatnym internetem Aero2.

Jak prezentuje się darmowy internet Aero2?
Wiadomo, że nic nie jest idealne, dlatego w tym wpisie moim zamiarem jest przybliżyć Wam to jak funkcjonuje Aero2 i na co powinniście przede wszystkim zwrócić swoją uwagę:

Maksymalna prędkość internetu wynosi 512 kb/s
Połączenie jest zrywane raz na pół godziny
Podczas każdego połączenia trzeba jednorazowo przepisać captchę
Darmowy internet Aero2 wygasa z dniem 21.12.2016

Osobiście internetu Aero2 używam w swoim telefonie, który jest w stanie pomieścić dwie karty sim. Uważam, że to świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą korzystać z internetu mobilnego, a nic za niego nie płacić. Możecie spokojnie również taką kartę sim włożyć do routera 3g. W takiej sytuacji jeżeli stanie się coś, że zabraknie Wam połączenia internetu to będziecie mogli bezproblemowo połączyć się z internetem Aero2.

Jak wygląda korzystanie z Aero2?
Korzystanie z Aero2 w zasadzie ogranicza się tylko i wyłącznie do przeglądania Facebooka, poczty i kilku pomniejszych stron. Jeżeli będziecie chcieli odwiedzić onet.pl, albo jakieś większe serwisy internetowe jak np. Youtube to będziecie mieli naprawdę bardzo wiele problemów z tym żeby się połączyć. Niestety prędkość 512 kb/s nie należy do największych dlatego też trzeba być naprawdę cierpliwym, jednak jako internet mobilny spisuje się bardzo dobrze.

Aero2 jest bardzo dobrym pomysłem dla wszystkich osób, które chcą zaoszczędzić nieco pieniędzy. W dzisiejszych czasach internet mobilny na tym poziomie to wydatek rzędu 20 złotych. Zakładając, że korzysta się z takiego internetu przez rok czasu to można zaoszczędzić nawet do 240 złotych. Osobiście myślę, że będę w stanie o wiele lepiej wydać te 240 złotych, niżeli płacąc za możliwość korzystania z mobilnego internetu.

2 KOMENTARZE

  1. Korzystałem z Aero – korzystałem głównie na wakacjach. W życiu codziennym to jednak trochę za mało….no ale jak to się mówić nie ma nic za darmo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here